Reklamlar
Diyet

Basen Eritme Diyeti Nasıl Yapılır, Avantajları Nelerdir?

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

Basen eritme diyeti, bel çevresindeki yağ miktarını azaltmaya yardımcı olan bir diyettir. Kalçalardaki yağları eritmek zor olabilir, ancak denemek önemlidir. Basen eritme diyeti, genellikle ketojenik veya Atkins tarzı diyetle aynı diyet olan düşük yağlı ve düşük karbonhidratlı bir diyettir. Genel olarak, fazla karbonhidrat içermez çünkü kalçalardaki yağları eritmesi gerekir.

Basen eritme diyetleri genellikle Atkins ve keto gibi kilo verme diyetleriyle ilişkilendirilir, ancak diyabet ve artrit gibi diğer sağlık sorunlarına yardımcı olmak için de kullanılabilirler. Kalçalarınızdaki yağları bir kez kaybettikten sonra, bu diyetleri uzun süre takip etmemelisiniz çünkü çok uzun süre tüketildiğinde kronik hastalıklara neden olabilirler.

Basen Eriten Diyetler Nelerdir?

Basen eritme diyetini denemek isterseniz, birkaç seçenek var. Bu diyetin bazı versiyonları, yüksek miktarda protein yemenizi sağlar, ancak bazen fındık veya fasulye proteinlerini dahil etmek de aynı derecede kolaydır. Kalçalarınız büyükse bu yardımcı olabilir. İnsanlar kalçalarındaki yağları eritmeye çalışırken etten uzak durmalı ve diyetlerine daha fazla yapraklı sebze ve fasulye eklemelidir. Bu yiyecekleri yerken, kalorilerin kontrol edilmesi gerekir, böylece gün içinde çok fazla kaloriye izin verilmez. Diğer Basen eritme planları vücutta daha fazla yiyeceğe izin verir, bu nedenle kalori, kilo vermeye yardımcı olan diğer diyetlerden daha düşük olabilir.

Basen eritme diyeti oluştururken, insanlar kalçaları büyütebilecekleri için patates, patates ve havuç gibi nişastalı sebzelerden uzak durmaya çalışmalıdır. Basen yağını kaybetmeye çalışırken süt ürünleri ve şeker de sorun olabilir. Özellikle yüksek miktarlarda tüketiyorsanız, bu gıda ürünlerinden tamamen kaçınmak en iyisi olabilir. Kalçalardaki yağları eritmeye çalışırken şekerden de kaçınılmalıdır çünkü kandaki trigliserit düzeylerini artırabilir. Çok fazla trigliserit mevcutsa, arterlerde daha sonra ciddi sağlık sorunlarına yol açan tıkanıklıklara neden olabilir.

Reklamlar
Kalçalarınızdaki Yağlardan Kurtulabilir misiniz?
Kalçalarınızdaki Yağlardan Kurtulabilir misiniz?

Kalçalarınızdaki Yağlardan Kurtulabilir misiniz?

Vücudunuzdaki yağ miktarı genellikle kalıtsal faktörler ve yaşam tarzı seçimleri tarafından belirlenir. Genetik, vücudunuzun şeklini belirlemeye yardımcı olacaktır, bu nedenle hayatınızın diğer yönlerini kontrol altına almak, genellikle yağı nereye taşıdığınızı etkileyebilir.

Basen eritme diyeti kalçalardan yağ kaybetmenize yardımcı olmalıdır, ancak kilo verirken ve yağları eritirken dikkatli olmak her zaman akıllıca olacaktır. Çok hızlı kilo vermeye çalışmamalısınız çünkü bu, sisteminizde ciddi sağlık sorunlarına yol açabilecek çok fazla strese neden olabilir.

Basen eritme diyeti, fiziksel olarak aktifseniz veya vücudunuzda belirli bir miktarda kas kütlesini korumanız gerektiğinden sık sık egzersiz yapıyorsanız riskli olabilir. Bu kası kaybetmek, egzersize ayak uydurmayı zorlaştıracak ve yolda egzersiz yaparken yaralanmalara neden olabilir. Basen eritme diyetine başlamadan önce bir doktorla konuşmak her zaman akıllıca olacaktır çünkü sağlığınız iyi değilse tehlikeli olabilir.

Basen Eritme Diyeti Denemenin Faydaları Nelerdir?

Kilo ve yağ kaybetmeye çalışırken, düşük karbonhidratlı bir diyet kullanmak akıllıca olacaktır. Kaslar zamanla daha verimli hale gelebileceğinden, bu özellikle kalçalarınızdaki yağları almaya çalışıyorsanız önemlidir. Kaslar daha verimliyse, her gün daha az kalori yakarlar ve vücudunuzda daha az yağ olur.

Reklamlar

Basen eritme diyeti sadece kilo vermenize yardımcı olmakla kalmaz; diyabet ve artrit gibi çok sayıda sağlık sorununa da yardımcı olabilir. Bu diyetler, yoldaki birçok sorunu önlemeye yardımcı olacak yağsız kas kütlesini korumaya yardımcı olmak için tipik olarak yüksek proteinli gıdalardan oluşur. Düşük yağlı diyetler, takip edilmesi yüksek karbonhidratlı diyetlere göre daha kolay olduğu için sıklıkla tavsiye edilir, ancak uzun süreli olarak uygulanması zor olabilir ve Basen çevresindeki yağları kaybetmeye yardımcı olabilir. Basen eritme diyeti genellikle yağ yakmanıza yardımcı olacağı için önerilir, ancak diyabet veya artrit gibi diğer durumlar için de iyi bir seçimdir.

Vücudunuzda bir yaralanma veya yara varsa Basen eritme diyetine başlamadan önce bir doktorla konuşmalısınız. Bu, vücudunuzda bir yaralanma varsa, durumunuza yardımcı olmayacağı için birdenbire yapılması gereken bir şey değildir. Basen proteziniz varsa, basen eritme diyetini denemeden önce doktorunuzla konuşmalısınız.

Basen Eritme Diyeti Nasıl Çalışır?
Basen Eritme Diyeti Nasıl Çalışır?

Basen Eritme Diyeti Nasıl Çalışır?

Bazı diyetler, daha hızlı yağ yakan ketojenik veya Atkins tarzı diyetlere benzer. Tartışmalı Atkins Diyeti, diyetlerindeki karbonhidrat ve yağları keserken yüksek miktarda protein tüketerek insanların hızlı kilo vermesine yardımcı olmak için tasarlandı. Karbonhidratlar diyetten çıkarıldığında, insanlar genellikle aç hissederler, ancak yine de normalde yediklerinden daha fazla ürün yiyebilirler ve bu, zamanla kilo vermeye başlamaları için yeterlidir. İnsanlar bu diyette hızla kilo verdiğinde, bazen hızlı başlangıç ​​diyeti olarak bilinir.

Ketojenik veya Atkins tarzı diyet, hızlı kilo vermenize yardımcı olabilecek diyetlerden sadece biridir çünkü bunların dışında kullanılabilecek başka Basen eritme diyetleri de vardır. Basen eritme diyeti Atkins Diyetine benzer çünkü kalçalardaki yağları kaybetmenize yardımcı olması için yüksek miktarda protein yemelisiniz, ancak bazı versiyonlarda sıfır karbonhidrat bulunur ve bazıları paleo gibi düşük karbonhidratlı diyetlerden veya Atkins gibi ketojenik diyetlerden yararlanır.

Basen eritme diyeti de hızlı kilo vermenize yardımcı olmak için proteinlerde yüksektir. Bu diyetlerin her biri kalçalardaki yağları yakmaya yardımcı olur, ancak aynı şekilde çalışmazlar. Basen eritme diyeti önerilir çünkü zamanla kilo vermenize yardımcı olur, diğer bazı diyetler ise insanların sık sık kilo vermesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bazı araştırmalar, ketojenik diyetlerin, karbonhidrat yedikten sonra su tutulması ve kötü ruh hali gibi sorunlara neden olabileceğinden, kadınlar için harika olmadığını göstermiştir. Kalça yaralanmanız varsa, diyetin vücudunuzu tahriş etmeyeceğinden veya ileride daha fazla soruna neden olmayacağından emin olmak için diyete başlamadan önce mutlaka bir doktorla konuşmalısınız.

İlginizi çekebilir: Balın Faydaları ve Besin Değerleri Nelerdir?

Youtube kanalımız: https://www.youtube.com/channel/UCZ9Fvcs8yk7J9glrgA9CNkA

Reklamlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu