Araba Camı Nasıl Temizlenir?

Araba Camı Nasıl Temizlenir?
Modelistlik Kursu

Araba camı nasıl temizlenir? Bu sorunun cevabından önce, arabanızın camı iki şeye yaramaktadır. Birincisi dışarıya bakmaktır. İkincisi, aracınızın iyi görünmesine yardımcı olur. Camlarınız kirliyse, arabanız temiz olsa bile kirli görünecek ve iyi görünmeyecektir. Kirli ön camlar sürüşünüzü ciddi şekilde engeller ve zorlaştırır, sürüşü tehlikeli hale getirir.

Özellikle araba kullanırken camlarınızın ne kadar kirli olduğunu fark etmeyebilirsiniz.  Dolayısıyla araçların camlarının temizlenme süreci oldukça önemli bir oluşum olarak karşımıza çıkacaktır. Çok pratik ve kolay bir şekilde cam temizleme işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle hızlı bir hizmetten yararlanabilirsiniz. Bu süreçte çamaşır suyu ve mikrofiber bezler temizleme işleminde oldukça önemli göreve sahiptir.

Araba Camı Temizleme

Araba Camı Temizleme İşlemi

Araba Camı Temizleme İşlemi

Camları doğrudan güneş ışığında temizlerseniz, temizlik için kullanılan su buharlaşacaktır. Arabanızı temizlemeye başlamadan önce gölgede, ağaç altında veya garajınızda temizlemeniz daha verimli olmasını sağlayacaktır.

  • Kova
  • Kumaş
  • Cam temizleyici

Evde bir cam temizleyici ve bir bez satın alın. Cam temizleyiciyi doğrudan kumaşın üzerine püskürtün, çünkü camın üzerine püskürtürseniz cam temizleyicinin yarısı camın üzerine bulaşacaktır. Diğer yarısı ise koltuk ve cihazlarda aracın etrafını sarar, uzun süreli temizlik ve bozulmalar, iç mekânınıza ve aracınızın elektroniğine zarar verebilir. Gazete ve kâğıt havlu yerine mikrofiber bez kullanmak daha iyi temizlik sonuçları sağlayabilir. Gazete üzerindeki mürekkep nedeniyle temizlik sırasında camlar kirlenebilir. Kağıt havlular cam üzerinde dalgalanmalar ve toz bırakır.

Mikrofiber bez ile de lekeleri kolayca çıkarabilirsiniz. Daha fazla lekelenme potansiyeli yaratan dairesel hareketlerden kaçının. Böylelikle ekonomik bir şekilde cam temizleme işlemini gerçekleştirme deneyimine erişebilirsiniz. Böylece camlarınız bezler yardımıyla daha parlak görünecektir.

Araba Camı Temizleme Süreci

Temizlemeye başlamadan önce silecekleri çıkarın. Ön camın bir tarafına az miktarda cam temizleyici püskürtün. Camı mikrofiber bir bezle dikey olarak arkadan yataya doğru silin. Bittiğinde, aynı işlemi diğer tarafta tekrarlayın. Camı mikrofiber bir bezle silerek temizleme işlemini tamamlayın. Camlarınızı ne sıklıkta temizlediğinize bağlı olarak sirke miktarını artırabilir veya azaltabilirsiniz.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Su, sirke ve bulaşık deterjanını karıştırın. İşte bu, ev yapımı cam temizleyiciniz hazır. Camlarınızı düzenli olarak temizlerseniz malzemelerin yarısını hazırlayabilirsiniz.

Limon suyu, sirke ve sıcak suyu boş bir sprey şişesinde birleştirin. Limon suyu için limon suyunu veya piyasada bulunan hazır limon suyunu kullanabilirsiniz. Şimdi çözeltiyi karıştırın ve sıcak su (kaynar su değil) ekleyin ve iyice çalkalayın.

Araba Camı Temizliğinde Neler Gereklidir?

Pencereleriniz özellikle kirliyse, en iyi doğal cam temizleyici kabartma tozudur. Kabartma tozu, camları çizmeden kir ve lekeleri çıkarmada çok etkilidir. Ekstra kabartma tozu ile evde hazırladığınız sirke karışımı için iki aşamalı temizlik sağlar. Mikrofiber bir bezi nemlendirerek ve üzerine kabartma tozu ekleyerek camları silin. Camlarınızı aydınlatmak için daha sonra bir cam temizleme solüsyonu kullanın. Temiz kuru bir bezle silin.

Jel içermeyen diş macunu, kabartma tozu gibi camları temizlemede çok etkilidir. Diş macunu kullanmak için temiz bir mikrofiber beze az miktarda diş macunu sürün ve camı silin. Aracınız doğrudan güneş ışığına maruz kalırsa veya çok sıcaksa, sabun temiz yüzeylerde leke bırakabileceğinden aracınızı hemen temizlemeyin.

Bulaşık deterjanınız amonyak içeriyorsa, camların içini silerek aracın içine dokunmamaya dikkat edin. Amonyak kauçuk, deri ve plastik gibi malzemelere zarar verebilir. Kalan kuş pisliklerini temizlemek için eski yapıştırıcıyı bir süre sirkeye batırın, ardından kalıntıyı sıyırmak için plastik bir kart kullanın. Bu etmenlerle ve yöntemlerle çok kolay  ve hızlı bir şekilde cam temizleme işleminizi gerçekleştirme deneyimine erişebilirsiniz. Araba Camı Nasıl Temizlenir yazımız şimdilik bu kadar. YouTube Kanalımıza abone olmayı unutmayın: https://www.youtube.com/c/sosyolacom

YAZAR BİLGİSİ
Sosyal İçerik üreten, bilgi ve eğlence odaklı viral internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.