Antepsin Şurup Nedir? Antepsin Şurup Ne İşe Yarar?

26.02.2024
459
Antepsin Şurup Nedir? Antepsin Şurup Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Antepsin şurup genellikle mide rahatsızlıkları için kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç genel olarak eczanelerde satılır. Bu yazımızda Antepsin şurup fiyatı ne kadar, Antepsin şurup muadili ne kadar, Antepsin şurup ne i̇çin kullanılır, Antepsin şurup kullananlar yorumları nelerdir, Antepsin şurup kullanmadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir, Antepsin şurup nasıl kullanılır ve Antepsin şurup yan etkileri nelerdir gibi soruların cevaplarını bulacaksınız.

Antepsin Şurup Fiyatı

Bu şurubun 2024 yılı eczane satışl fiyatı 178.39 TL’dir.

Antepsin Şurup Muadili

Bu ilacın muadilleri Antepsin Süspansiyon ve Antepsin Tablet’tir.

Antepsin Şurup Ne İçin Kullanılır?

Antepsin, yetişkinlerde ve on dört yaşın üzerindeki ergenlerde, duodenum ülseri, mide ülseri, kronik gastrit tedavisi ve ağır hasta hastalarda stres ülserasyonundan gastrointestinal kanamanın profilaksisi için kullanılır. Mide ve duodenal (peptik) ülserlerin tedavisi, iltihaplı bir mide zarının tedavisi (kronik gastrit) ve ağır hasta kişilerde stresin neden olduğu mide ve bağırsak ülserlerinden kanamayı önleme (sadece Antepsin süspansiyonu) için bu şurup kullanılır.

Antepsin Şurup Ne İçin Kullanılır?
Antepsin Şurup Ne İçin Kullanılır?

Antepsin Şurup Kullananlar

“köpeklerde de mide kanaması veya ülser başlangıcı şüphelerinde kullanılan şurup. mideyi koruyucu etkisi insanda da hayvanda da oldukça yüksek. kendi köpeğim üzerinde oldukça olumlu etki gözlemlediğimi söyleyebilirim. adrenalin ve serum eşliğinde kullandığım ilaç; siyaha yakın bir renkte dışkılayan ve günde 2-3 kez kahverengi kusan, arada bir donup kalan hayvanı eski haline 1 haftadan az bir sürede getirmiştir. kullanım sırasında ve sonrasında ise en dikkat edilmesi gereken nokta beslenmedir. sindirimi kolay, mideyi zorlamayacak ve hayvanlara uygun gıdalarla beslenmelidir. tabi her zaman için en doğrusu, doğduğu andan itibaren beslenme konusuna titizlikle yaklaşmak ve kulaktan dolma bilgilerle hareket etmemektir.”

“gastrit + reflü ile cebelleşiyorum iki seneye yakındır ama dün yaşadığım atak hastanelik etti. iki serumu yedikten sonra doktor bu ilacı kullanmamı söyledi. henüz daha ilacın etkisini çok görmedim ama umarım tadına katlandığım ölçüde faydasını da görürüm.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

İlginizi Çekebilir: Polivit Şurup

burada çoğunlukla sabah aç karnına iki ölçek, akşam bir ölçek olarak kullanıldığını gördüm ama eczacı bana verdiği ilaç kutusuna öğlen iki yazmış, reçeteyi de almış. daha önceden bu ilacı kullanan varsa sabah mı kullanmam daha doğru yoksa öğlen mi alayım, beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.”

“sukralfat içeren bir mide ilacı. ülser, gasrit, reflü vb. durumlarda kullanılır. şurup ve tablet formunda bulunur. yanlış hatırlamıyorsam mukoza üzerine yayılıp kaplayarak koruma şeklinde bir mekanizması vardır.

Antepsin Şurup Kullananlar
Antepsin Şurup Kullananlar

Antepsin Şurup Nasıl Kullanılır?

Oral uygulama için bu ilaç kullanılır. Antepsin intravenöz olarak uygulanmamalıdır. Duodenal ülser, mide ülseri, kronik gastrit için bu ilaç kullanılır. Yetişkinlerde normal doz günde iki kez sabah ve akşam alınmak üzere iki gram alınmalıdır. Günlük maksimum dozaj sekiz gramdır. Ülser iyileşmesi için genellikle dört ila altı haftalık tedavi gerekir, ancak dirençli vakalarda on iki haftaya kadar gerekli olabilir. Antepsin şurup ağrının giderilmesi için gerektiği kadar kullanılabilir ancak Antepsin’den yarım saat önce veya sonra alınmamalıdır. Antepsinin on dört yaşın altındaki çocuklarda güvenliliği ve etkililiği belirlenmemiştir.

Normal doz günde altı kez bir gramdır. Günde maksimum 8 gram doz aşılmamalıdır. Antasitler olabilir. Ağrıyı gidermek için gerektiği kadar kullanılır, ancak Antepsin’den yarım saat önce veya sonra alınmamalıdır.

Antepsin Şurup Yan Etkileri

Bu ilacın yan etkileri arasında bağışıklık sistemi bozuklukları, sinir sistemi bozuklukları, kulak ve labirent bozuklukları, gastrointestinal bozukluklar, deri ve deri altı doku bozuklukları, kas-iskelet ve bağ dokusu bozuklukları, yaralanma, zehirlenme ve prosedürel komplikasyonlar vardır.

Antepsin Şurup kabızlık yapar mı?

Bütün Listeyi Görüntüle Listeyi Daralt
Antepsin Şurubu çocuklar kullanabilir mi?

Çocukların Antepsin Şurup kullanması önerilmemektedir.

Antepsin Şurubu istediğim zaman bırakabilir miyim?

Antepsin Şurup ile devam ettiğiniz bir tedaviyi doktorunuza danışmadan sona erdirmeyiniz.

Antepsin Şurup kabızlık yapar mı?

Antepsin Şurubun kabızlık yapması yan etkilerinden biridir. Eğer Antepsin Şurup kullanmaya başladığınızda kabızlık sorunu da yaşamaya başladıysanız hemen doktorunuzla görüşmelisiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.