Polivit Şurup Ne İşe Yarar? Polivit Şurup Kullananların Yorumları

20.05.2021
841
Polivit Şurup Ne İşe Yarar? Polivit Şurup Kullananların Yorumları
Modelistlik Kursu

Polivit şurup ne işe yarar?: bebeklerde ve çocuklarda kullanılan bir ilaçtır. Peki Polivit şurup nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık. Aşağıda polivit şurup nedir, polivit şurup ne işe yarar ve nasıl kullanılır gibi sorulara tek tek cevap vereceğiz.

Çocukların yetersiz büyümesi ve gelişmesi, vitamin eksikliği ve iştahsızlık gibi durumlarda bu şurup kullanılır. Ayrıca çocukların hastalık, ameliyat sonrası toparlama dönemi, enfeksiyonu, halsizlik, zayıflık, yorgunluk dönemlerinde güç kazanması ve vitamin desteği için bu şurup kullanılır.

Polivit Şurup Etken Maddesi

Bu şurubun etken maddeleri A Vitamini, B Vitamini, B2 Vitamini, B6 Vitamini, Nikotinamid (PP), D-Pantenol, C Vitamini, D3 Vitamini, E Vitaminidir.

Polivit Şurup Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Bu ilacın etken maddesine ya da yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa bu ilacı kesinlikle kullanmayınız.
 • Bu şurup, vitamin gereksinimleri için kullanılır.
 • Bu şurubu kullanırken, idrar rengi normalden daha koyu sarı olabilir. Bu durum çok normaldir. 
 • Bu ilacı mutlaka doktorunuzun belirttiği dozda kullanmalısınız. Aksi takdirde hipervitaminoza yüzünden yan etkiler ortaya çıkabilir. Alerjik cilt tahrişleri, mukoza ülserleri, deri döküntüleri, yanma hissi ve baygınlık hissi gibi yan etkiler meydana gelebilir.
 • Bu ilacı 3 aylık ve üzeri bebekler ile çocuklarda kullanabilirsiniz.
 • Gebelik ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktor kontrolünde kullanmalısınız.
 • Bu ürünü almadan önce, içeriğindeki herhangi bir maddeye alerjiniz varsa veya başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya başka sorunlara neden olabilecek inaktif bileşenler içerebilir. Daha fazla ayrıntı için eczacınızla konuşun.
 • Bu ilacı almadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi, özellikle de alkol kullanımı ya da kötüye kullanımı, karaciğer problemleri, mide ve bağırsak problemleri (örn. ülser, kolit) hakkında bilgi verin.
 • Multivitamin markanız da folik asit içeriyorsa, kullanmadan önce B12 vitamini eksikliğiniz (pernisiyoz anemi) varsa doktorunuza veya eczacınıza bildirmeniz gerekir. Folik asit, bu anemiyi tedavi etmeden B12 vitamini eksikliği için bazı laboratuar testlerini etkileyebilir. Tedavi edilmeyen B12 vitamini eksikliği, ciddi sinir problemlerine (örn. periferik nöropati) neden olabilir. Detaylar için doktorunuza ya da eczacınıza danışın.
Polivit Şurup İçeriği
Polivit Şurup İçeriği

Polivit Şurup İçeriği

Bu şurubun etken maddeleri A Vitamini, B Vitamini, B2 Vitamini, B6 Vitamini, Nikotinamid (PP), D-Pantenol, C Vitamini, D3 Vitamini, E Vitaminidir. Yardımcı maddeleri ise şeker, portakal aroması, cremophor rh 40, sakkarin sodyum, metil paraben, propil paraben, EDTA sodyum, gliserin, sodyum benzoat ve saf sudur.

Polivit Şurup Eşdeğeri

Acecap Kapsül, Becovital Süspansiyon, Becovital Yumuşak Kapsül, Becovital-c 30 Yumuşak Kapsül, Vitabiol Şurup, Vi-daylin Şurup, Multimix Şurup, Menaphase Formula Film Tablet, Sanasol Şurup ve Supravit Pediatrik Şurup bu ilacın eşdeğerleridir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Polivit Şurup Fiyatı

Bu ilacın 2023 yılı eczane güncel satış fiyatı 37,00 TL.

Polivit Şurup Ne İşe Yarar?

Polivit Şurup Ne İşe Yarar?

Polivit Şurup Ne İşe Yarar?

Bu şurup, çocuklarda ve bebeklerde vitamin eksikliğini gidermek amacı ile kullanılır. Çocuklarda ani kilo kaybı, vitamin eksikliği, yetersiz beslenme, yanıklar, kronik ateş gibi durumlarda kullanılır. Ayrıca kronik hemodiyaliz, karaciğer rahatsızlıkları, safra bozuklukları, hipertiroid, kronik hastalıklar, protein eksikliği gibi farklı hastalıklar yüzünden zayıf düşen bünyenin güç kazanması için bu şurup kullanılır.

Polivit Şurup Kullanımı Nasıldır? 

Bu şurubu, doktorunuzun talimatlarına uygun bir şekilde kullanmalısınız. Şurubu, her kullanımdan önce mutlaka çalkalayın. Doktorun belirttiği miktarda kullanmak için bir ölçüm kaşığı ile tüketin.

Polivit Şurup Kullananlar

“Maşallah Serra kuzuya darısı bize olsun bizde ek gıdalara basladik uyku konusunda 41 kere maşallah biz dis gelmeden önce iki kere kalkardik şimdi uykumuz maalesef bölük pörçük

Ben yatağını odasına aldım ama bu diş nedeniyle yine bizim odada bebeğim bizde Dr deviti kesti polivit şurup verdi kan ilacı ise kullanıyoruz ek gıdaya katılıyor şükür kabızlik olmadı büyük paşa okul tatlı evde yan gelip yatıyor”

“Geçmiş olsun canim Allah şifa versin . Senin için artık böyle . Ablamin da 2 çocuğu var hep kardeşine bulasiyor sonra kendine bulasiyor. Büyüğü okula başladı birde. Sen ne yapicaksin bağışıklık guclendirici sambucol kids takviyesi alabilirsin, polivit ile destekliceksin. Arkadaşım bu vitaminleri kullanıyor Dr kontrolunde memnun kalmis sende Dr danis istersen Çok geçmiş olsun .”

“Kızlar buraya defalarca iştahsız bebeğim için konu açtım çünkü gerçekten çok çaresizim hem çok zayıf hem de hiç yeniyor tükürüyor hatta artık kusuyor. B12 eksikliği vardı geçti kulak iltihabı vardı geçti ama artık daha kötü oldu eskiden yediklerini de yemiyor 5-6 saat aç kalabiliyor ve birkaç çay kaşığı mama ile doyuyor. Devlet hastanesinde çölyak testi dahi yapıldı ama sonuca göre olma ihtimali hem var hem yok gibi yani değerler olması gerektiği kadar yüksek değilmiş. IgA 82 mi neymiş tam anlamadım onu. Bu yüzden çocuk metabolizma bölümüne sevk ettiler tekrar kan ve idrar testi yapıldı. İlk kez de kaka tahlili oldu. Sadece bazı kan sonuçları ve idrar çıktı kaka ve çökyak testi 15 gün sonra çıkacak.sizce çölyak olabilir mi? Gelişimi doktorun da dediğine göre gerçekten çok geri. Şu an 8 buçuk aylık ve 6950 grm kafa çapı da bu ay geri kalmış. Ben kakasında pazarit vardır diye de düşünüyorum çünkü çok sık kaka yapıyor ve çok ağır kokuyor.ama o iştahsızlık yapar mı bilmiyorum. Birde son gittiğimiz doktor folik asit mazgnezyum şase zinco ve polivit şurup verdi. Şurupları da ya tükürüyor ya kusuyor Zorla veriyoruz. Sizce ne yapabilirim yada aynı testleri yapan arkadaşlar bebeğimin neyi olabilir? Çölyak olmasından çok korkuyorum”

“Yavru kedim var .

Yikamayin sakin hastalanir .

Sadece papatya suyu ve pamukla silebilirsimiz .

Dis parazit icin boynunun altina biraz biberiye yagi surun .

Asla inek sutu vermeyin sindiremiyorlar .

Junior yas mamalar var migrosta 4 lu .

Susuz kalmis olabilir .

Cocuklarin polivit surubu varsa 5 mg lik ignede 5 cizgi olana kadar tam 1 mg bile degil onu ignesiz siringayla verebilirsiniz .

Gir gir sesi kedi motoru demek

Huzurlu iken de cikarir

Bi rahatsizligi varsa da .

Veterinerin gormesinde fayda var”

Polivit Şurup Faydaları

Bu şurup genel olarak gelişim güçlüğü çeken, çeşitli hastalıklar ve fiziksel durumlar yüzünden vitamin eksikliği çeken bebekler ve çocuklar için kullanılır. 

Polivit Şurup Yan Etkileri

Bu şurubun yan etkileri arasında ürtiker, yüz, dudak, dil ve boğaz bölgesinde şişme, karın ağrısı ve solunum güçlüğü vardır. Bu yan etkiler nadir olarak görülür. Fakat bu yan etkilerden herhangi birini gördüğünüz anda acil ilacı kullanmayı bırakmalısınız ve hemen bir doktora başvurmalısınız.

Polivit C Şurup Kullananlar

“Size de çok geçmiş olsun canım

Kansızlık bizimde çıkmıştı o zamanlar ama bizimki kan şurubunu içmedi

Ayrıca polivit vermişti onu da verememiştim ama duruyor versemmi bende”

“Polivit var multivitamin bakın isterseniz nutrigenin ürünleri de güzel hatta büyüme şurubu vardı sanırım”

“Canim kizim 1 yasinda poliviti bende kizima kullanabilirmiyim acaba.evde vardi 4 yasindaki oglum icin almistim.bu dedigin balik yaglarini internetten siparis vermek istiyorum.bildigin guvenilir bi internet sayfasi varmi.veya bana oneride bulunacak kimse varmi”

“Su an ve önceden de kullandim 2bucuk yasinda 11 kilo bnmki sadece 2 hafta kullanabilir sonra kesilmeli iştah açıyor ve kilo aldiriyor gerçekten saglikla büyütün evladinizi”

Polivit Şurup Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu şurup ile ilgili merak ettiğiniz soruları bu bölümde sizler için cevapladık.

Polivit Şurup Kedilerde Kullanılır Mı?

Evet, bu şurubu kediler için kullanabilirsiniz.

Polivit Şurup Dozu Ne Kadardır?

Bu şurubun dozunu mutlaka doktora danışmalısınız.

Polivit Şurup Köpeklerde Kullanılır Mı?

Evet, bu şurup köpeklerde kullanılabilir.

Polivit Şurup Açmı Tokmu Kullanılır?

Genellikle bu şurup tok iken kullanılır.

Polivit Şurup Açıldıktan Sonra Ne Kadar Süre Kullanılır?

Bu ilaç açıldıktan sonra buzdolabında en fazla bir ay saklanabilir.

Polivit Bebek Şurubu Nedir?

İştah açıcı özellikleri olan bir ilaçtır.

Polivit İştah Açıcı Şurup Mudur?

Evet, bu şurubun iştah açma özelliği vardır.

Yazımızda polivit şurup nedir, polivit şurup ne işe yarar gibi sorulara cevap verdik. Konu hakkında yorum yapabilir, soru yöneltebilirsiniz. Hepinize sağlıklı günler dileriz. Ayrıca Prospan Şurup Nasıl Kullanılır yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Polivit Şurubu Herhangi Bir İçecekle Verebilir miyim?

Evet. Eğer çocuğunuz 3 aylıktan büyük ve 6 yaşından küçükse Polivit şurubu bir içecekle karıştırıp verebilirsiniz. Seçeceğiniz içecek su olabileceği gibi, birçok çocuğun severen tükettiği meyve suları da olabilir. Çocuğunuz hangi meyve suyunu seviyorsa doktor tarafından önerilen miktarda Polivit şurubu meyve suyuna ekleyerek çocuğunuza verebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz çocuğunuzun mamasına da katabilirsiniz.

polivit şurup içeceklerle verilir mi?

Eğer çocuğunuz 6 yaşından büyükse şurubu kahvaltıda verebilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken önemli husus, doktorun önerdiği miktarı geçmemenizdir. Aksi takdirde çocuğunuzda yan etkiler görülebilir.

Bizi ayrıca YouTube de takip edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. P.a dedi ki:

  Büyükler de yetersiz.brslenme.durumunda kullanabilir mi