Driclor Krem Ne İşe yarar?

18.07.2019
133
Driclor Krem Ne İşe yarar?
Modelistlik Kursu

Driclor krem, yaz aylarında terleme bizim için oldukça önemli bir sorundur. Terlemek görüntü açısından oldukça kötü görüntü olmasının yanında, ortama girerken birçok insan acaba benden rahatsız olurlar mı diye düşünür. Girdiğimiz ortamdaki kişilerde kokudan rahatsız olacaklardır ama siz kırılmayın diye söylemezler.

riclor krem, yaz aylarında terleme bizim için oldukça önemli bir sorundur. Terlemek görüntü açısından oldukça kötü görüntü olmasının yanında, ortama girerken birçok insan acaba benden rahatsız olurlar mı diye düşünür. Girdiğimiz ortamdaki kişilerde kokudan rahatsız olacaklardır ama siz kırılmayın diye söylemezler.

Terleme için genelde deodorant kullanılır. Oysaki deodorant kokuyu engeller ama terlemenin önüne geçemez. Bu nedenle deodorant bize bu konuda oldukça faydalı olmayacaktır. Birçok yöntem denemenize rağmen baktınız terlemeye engel olamıyorsunuz bir uzmana danışarak driclor kremini kullanabilirsiniz.

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Driclor krem gibi faydalı kremler arasından derlediğimiz listeyi mutlaka inceleyin. Cilt sağlığınızı olumlu etkileyecek çözümleri sıraladık. [/box]

[pt_view id=”5d30a5a7i0″]

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Driclor Nedir?

Driclor aşırı terlemeyi önleyen roll-on antiperspiranttır. Driclor aşırı terleyenler ve normal terleyen kişilerde kullanabilir. Driclor eczanelerden ve birçok kozmetik mağazalarından temin edebilirsiniz. Dricloru terleyen bölgenizde sürdüğünüzde oluşan ter hücrelerinin katılaşmasını sağlayarak gözenekleri tıkar ve terin tekrardan oluşmasını engeller. Driclorun içerisinde bulunan alüminyum klorür terlemenin tamamen ortadan kaldırılmasında fayda sağlar.

Driclor kremi vücudumuzda birçok bölgede kullanabiliriz. Bu bölgeler;

 • Koltuk altı terlemesi,
 • Ayak terlemesi,
 • Ellerin terlemesi,
 • Göğüs,
 • Sırt
 • Genital bölge terlemesi

Driclor kreminin vücudumuza herhangi bir zararı yoktur. Hamileliği düşünenler,  hamileler ve emziren anneler doktor bilgisi dâhilinde  kullanmalıdır.

Driclor Nasıl Etki Eder?

Driclor öncelikle temiz bir bölgeye uygulanmalıdır. Sürüldüğü bölgede emilerek ter hücrelerinin katılaşmasını sağlar. Bunun sayesinde gözenekleri tıkar ve tekrardan oluşumunu engeller ve ter kokusunun da önüne geçer.

Driclor Nasıl Kullanılır?

Driclor kremini uygulaması oldukça kolay bir kremdir. Deodorant gibi dönen başlığı olduğundan uygulayacağımız bölge kolaylıkla sürülmesini sağlar. Driclor kremini ilk defa kullanacağınız da günde 1 defa şeklinde kullanmalısınız. Daha sonrasında uygulama sayısını arttırabilirsiniz. Gece yatmadan uygularsanız gece Ter bezlerimiz çalışmadığından gün boyu terlemenizi engelleyecektir. Şimdi size aşaması ile driclor kreminin kullanımından bahsedeceğim.

Driclor Nasıl Kullanılır
Driclor Nasıl Kullanılır
 • Öncelikle kremi kutusundan çıkarıp aşağı tutmamaya dikkat ediniz
 • Driclor kreminin kutusunun içerisinde rol on başlık bulunmalıdır. Bu baslığı kremin kapağını çıkarıp rol on başlığı takınız.
 • Kremi uygulayacağınız bölgeyi öncelikle  iyice kurulayınız. Islak kalmaması gerekiyor. Islak kaldığı takdirde cildinizde tahrişe neden olabilir.
 • Kremi gece yatmadan uygulayınız ve uyguladığınız bölgeye 1kat şeklinde uygulayın. Tekrar tekrar aynı yere sürmeyiniz. İlk kez kullanımdan sonra herhangi bir alerji olmadığı takdirde, sürme sayısını arttırabilirsiniz.
 • Driclor kremi gece uyguladınız ve sabah uyandığınızda, uyguladığınız bölgeye iyice temizleyiniz. Gün içerisinde deodorant sürmeniz de herhangi bir sakınca olmayacaktır.
 • Düzenli olarak kullanıldığı takdirde zaman ile terlemenin azaldığını göreceksiniz. Terleme tamamen ortadan kalktığını görürseniz kremi kullanmayı bırakınız.
https://www.youtube.com/watch?v=uMUyZv0OXrw

Driclor Yan Etkisi Var Mı?

Driclor kreminin bilinen bir yan etkisi yoktur, ama bilinmelidir ki kişiden kişiye etkisi  ve yan etkisi farklılık gösterebilir. Driclor kremin içerisindeki bileşenleri alerjiniz var ise kızarıklık,  döküntü,  kaşıntı ve  tahriş yapabilir. Driclor kremini yanlış kullanımda cildin tahriş olmasına neden olabilir. Kremi kullanırken aşırı kullanmamak gerekir ve doktorunuzun verdiği miktarda uymalısınız. Fazla uygularsam  daha etkisi olur demeyiniz. Driclor krem mantar ve egzama olan bölgeye uygulanmaz.

Aşırı Terleme Belirtileri

Gün içerisinde herhangi bir aktiviteye ya da bir iş yapmadığınız takdirde çok fazla terliyorsanız bu aşırı terleme belirtisi olabilir. Bunun yanında gece yatarken bile çok fazla kıyafetinizin ıslanacağı kadar terliyorsanız buda bir belirtidir. Birçok insan sinirli ve kızgın anlarında terleme oranı daha artmaktadır. Terleme oranı arttıkça, aşırı terleyen kişilerde  terlemenin önüne geçmek için hücreler daha çok ter meydana getirir. Ama bu aşırı terleyen kişilerde terin durmasını sağlamayıp  daha çok terlememize neden olur.

Aşırı Terleme Belirtileri
Aşırı Terleme Belirtileri

Driclor Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Kremin uygulanacağı bölgenin daha önce herhangi bir işlem(tıraş, maske,  kesik,  yara) görmemesi gerekir.
 • Gözümüz oldukça hassas olduğundan driclor kreminin göze temas etmemesine oldukça dikkat etmeniz gerekir. Temas ettiği takdirde göz hasarlarına neden olabilir.
 • Kullandıktan sonra kapağını iyice kapandığına dikkat ediniz. Ortamdaki hava ile temas etmemesi gerekir.
 • Kremin güneşi görmemesi gerekir. 25 derecenin altında dik bir şekilde muhafaza edilmelidir.
 • Çocuklarda kullanımı sakıncalıdır. Bu yüzden çocuklarımızın ulaşamayacağı bir yerde saklayınız.

Driclor Kremi Hakkında Tüm Sorular

Bu yorumlar size driclor kremi hakkında bilgi verecektir. Sorular;

Driclor Krem Nerde Satılır

Bu krem eczanelerde ve kozmetik mağazalarında bulabilirsiniz.

Driclor Alüminyum Oranı

Alüminyum oranı oldukça yüksek olmayıp,  yüzde yirmi olarak bilinmektedir

Driclor Aşırı Kaşıntı

Kremi 2 -3 kat sürerseniz ya da ıslak böyleye uygulandığı takdirde kaşıntıya neden olabilir.

Driclor Eczanede Satılıyor Mu?

Driclor kremini birçok doktor reçetesine de yazmaktadır. Bu yüzden her girdiğiniz eczanede bulabilirsiniz.

Driclor El Terlemesi, Driclor El İçin Kullanılır Mı?

Terleme kremi vücudumuzun tüm bölgelerinde uygulandığı gibi ellerimize de,  avuç içine sürerek uygulayabiliriz. Bu şekilde elimizin terlemesini engellemiş oluruz.

Driclor Gündüz Kullanılır Mı?

İlk kullanıldığı zaman sadece gece kullanılması tavsiye edilir. Bu süre zarfı biraz arttığında isterseniz gündüz de kullanabilirsiniz.

Driclor Gebelikte Kullanılır Mı?

Hamileliği düşünenler ve hamileler doktor kontrolü altında olmadan asla kullanmamalıdır. Kullanıldığı takdirde bebeğe zarar verebilir.

Driclor Grnital Bölgeye Sürülürmü?

Genital bölgedeki terlemelerde de kullanabilirsiniz. Fakat herhangi bir yara,  kesik veya mantar varsa kullanmayınız. Kullandığınız takdirde tahrişe neden olacaktır.

Driclor Kremi Yüze Uygulanır Mı?

Yüzdeki terlemelerde de doktor önerisi ile beraber kullanılabilir. Ama yüzünüz oldukça hassas ve narin ise uygulamayınız.

Driclor Kullananlar

Genellikle bu kremi kullananlar oldukça memnun olduğunu belirtip tavsiye etmektedir. Birçok insan geceleri sürüldüğü takdirde gün boyu terlemenin olmadığını söylemektedir. Terlemede oldukça faydalı olup ama yan etkilerinin de bulunduğunu söylemektedirler.

Driclor Fiyatı

Driclor krem oldukça pahalı olmayıp birçok yere sorduktan sonra uygun fiyata temin edebilirsiniz. Kremin fiyatı 30 ile 60 TL arasında değişmektedir.

Driclor Krem hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Driclor Krem terleme sorunun için oldukça iyi bir çözüm diyebilirim. Cilt bakımı üzerine yazmış olduğumuz yazılarımıza bakmanızı tavsiye ederim.

Ürünü link üzerinden inceleyebilir aynı zamanda kullanıcı yorumlarına bakabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Lerzan dedi ki:

  Terlemeye hangi krem iyi gelir diye soruyorsanız cevabı Driclor krem olur. Terleme problemi özellikle de yaz aylarında tam bir baş belasıdır. Yani en azından benim için öyle çok sık terleyen ve bundan çok rahatsız olduğum için eczacı bir arkadaşım bana bu kremi önerdi. Onun tavsiyesini dikkate alarak kullanmaya başladım. Roll on deodorant gibi başlığı var sürmesi çok kolay bir ürün. Tavsiye ederim