Altın Maske Ne İşe Yarar? Altın Maskenin Cilde Faydaları Nelerdir?

04.11.2021
527
Altın Maske Ne İşe Yarar? Altın Maskenin Cilde Faydaları Nelerdir?
Modelistlik Kursu

Bu yazımızda sizlere rengiyle çok dikkat çeken altın maske nedir, altın maske nasıl yapılır, altın maske faydaları, altın maske kullananlar gibi merak edilen konuları paylaşacağız.

Altın maske, binlerce yıldır, altın sadece takı olarak harika görünmekle kalmadı, aynı zamanda cildin iyileşmesine de yardımcı oldu. Altın, anti-bakteriyel özelliklere sahiptir ve ayrıca ciltte kollajen üretimini teşvik ettiği düşünülmektedir. Bu, ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Kleopatra’nın bile, cildinin parlak, nemli ve parlak olmasını sağlamak için her gece bu maskeyi kullandığı yönünde iddialar var. Peki, Altın maske ne işe yarar?Nasıl yapılır ve cilt için faydaları nelerdir? İşte bu maske hakkında merak edilen her şey…

Altın maske cildinize için muazzam faydalar sağlayabilir. İlk başta, diğer yüz bakımlarından daha pahalıya mal oldukları için yorumları ve fiyatları ararken tereddütlü olabilirsiniz. Bununla birlikte, cildinize sağladığı faydalar, fiyat etiketinden daha ağır basabilir ve gerçekten bu maliyede değecek bir cilt ortaya çıkabilir.

Altın maske nedir?

Altın maske, kolajen sayesinde cildi rahatlatmak ve yumuşatmak için esansiyel bir yağ olan gül yağı ile birlikte altın içerir. Maske cilt üzerine yerleştirildiğinde serinletici bir etkiye sahiptir ve 20 dakika içinde daha pürüzsüz ve parlak bir cilt ortaya çıkarmak için yardımcı olur. Cildi sıkılaştıran, canlandıran ve gençleştiren, 24 ayar altın tozu ile eşsiz ve öncü, yüksek teknoloji ürünü bir yüz maskesidir. Günümüzde ünlüler ve mankenler tarafından çok sık tercih edilmektedir. Çünkü gerçekten pürüzsüz ve mükemmel bir cilde sahip olmanın en önemli anahtarlarından biridir. Cildin genç görünmesi için canlılığını besleyen ve canlandıran, ışıltı katmak için en iyi yüz maskelerinden biridir.

Altın maske nedir
Altın maske nedir

Altın maske ne işe yarar?

Altın, cildimize karşı çok iyi hissettiren doğal bir elementtir. Özellikle en saf haliyle altın olan 24 ayar altın bu konuda idealdir. Altın cildi besler ve canlandırır, çünkü cildin bozulmasını önlerken mineral besin maddelerinin birleşmesine neden olur; ayrıca serbest radikallerin birikmesini engelleyen ve cildin koruyucu bariyerini güçlendirerek dış etkenlere karşı koruyan antioksidan özelliklere sahiptir. Altın ciltle temas ettiğinde, tedavi edilen bölgedeki dokulara kan akışı artar, rejenerasyonu aktive eder ve yeni kollajen oluşumunu teşvik eder.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bu şekilde, cilt yumuşar ve ifade çizgileri bulanıklaşır. Atın maske ne işe yarar sorusunun cevabı bir hayli kapsamlıdır.  Ayrıca, bu metal ciltteki kolajen tükenmesi sürecini yavaşlatır. Başka bir deyişle, cilt daha uzun süre sağlıklı kalır. Antioksidan, sakinleştirici ve enerji verici özelliklere sahip aktif bileşenlerle yapılır. Bu, sadece bir tedavide genç ve parlak bir cilt elde etmek için birçok mükemmel özellikten yararlanabileceğimiz anlamına gelir.

Altın Maske Faydaları

Cilt sorunlarını çözmede mükemmel derecede fayda sağlayan altın maske kullanımı çok iyi bir seçim olacaktır. Altın maske faydaları nelerdir kısaca maddeler halinde sıralayalım;

 • Kuru cilt yapısı olanların altın maske kullanmaları halinde cilt nemlenecektir ve böylelikle kuruluk sorunu yaşanmayacaktır.
 • Ciltteki kolajen seviyesini arttıracağından dolayı yaşlanmayı geciktirip ciltte oluşmaya başlayan kırışıklıkları ortadan kaldırır.
 • Cilde parlaklık ve canlı bir görünüm sağlayacaktır.
 • Peeling görevi alacağından ölü derilerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.
 • Altın maske içinde bulunan bileşenler özelliğinden dolayı sivilce akne oluşumunu önler. Ve ayrıca soyulabilir olduğundan siyah noktaları da temizler.
 • Göz altında bulunan morukların giderilmesine yardımcıdır.

Altın Maskenin Cilde Faydaları

Altın maskenin cilde faydaları oldukça geniştir. Özellikle yaşlanma belirtilerini geciktirmesi ve aynı zamanda bu etkileri durdurması en bilinen faydaları arasında sayılabilir. Cilde canlandırıcı etki yapan daha genç görünmesini ve parlamasını sağlayan diğer faydaları ise şu şekildedir;

 • İnce çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir.
 • Cildinizi daha elastik yapar.
 • Kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur.
 • Cildi aydınlatır ve temizler.
 • 25 yaşında ortaya çıkmaya başlayan kollajen tükenmesini yavaşlatmaya yardımcı olur.
 • Enflamasyonu azaltır (Enflamasyon akne ve hiperpigmentasyonun ana nedenidir).
 • Altın, cilde temizlik, iyileştirme ve yatıştırıcı etki sağlayan anti-bakteriyel ve anti-enflamatuar bileşenler içerir.
 • Altın maske cildinizi sıkılaştırır

Efsaneye göre Kleopatra altın rengini güzellik rutininin bir parçası olarak kullanıyor. Aslında, eski Mısırlılar çeşitli sağlık nedenleri için altın kullandılar. Binlerce yıl sonra, bu değerli metal bugün tıp alanında kullanılmaya devam ediyor. Toksik değildir ve cilt için iyileştirici etkiler içeren güçlü iyileştirme yararları içerir. Bu da altın maskesi yapmanın yan etkileri olmadığı anlamına gelir. Yani bu maske güvenle kullanılabilecek yan etkisi olmayan oldukça sağlıklı bir maske türüdür. Ancak diğer maske türlerine oranla maliyetinin biraz yüksek olması en önemli dezavantajıdır. Buna rağmen son yıllarda talebin giderek artması nedeniyle birçok marka içinde altın parçacıkları olan maske ve türleri üretmiştir. Bu ürünler oldukça uygun fiyatlara satılmaya başlanmıştır.

altın yüz maskesi

Altın Maske Nasıl Yapılır?

Muhteşem etkileri ile son dönemlerde çok fazla konuşulan altın maske nasıl yapılır sorusunun yanıtı da özellikle kadınlar tarafından araştırılıyor. Aslında birçok firma tarafından özel olarak hazır şekilde satılıyor. O maskeleri satın almak ve kullanmak daha pratik bir çözüm gibi görünse de yine de evde yapmak isteyenler de var. Isterseniz sizlere evde yapabileceğiniz bir altın maske tarifi verelim;

Malzemeler

 • En sevdiğiniz nemlendirici
 • Altın varak yaprakları

Yapılışı

İnternet üzerinden 24 ayar altın yaprağı sipariş etmeniz gerekiyor. İşin en maliyetli kısmı burası olabilir. Çünkü altın varak yaprakları biraz pahalı. Daha sonra her zaman yaptığınız gibi yüzünüzü yıkayın ve makyaj kalıntıları ve kirden tamamen temizleyin. Ardından en sevdiğiniz nemlendiriciyi cildinize uygulayın. Altın varaklar, yüzünüze bu nemlendirici sayesinde yapışacaktır. Daha sonra da kestiğiniz altın varak parçalarını yüzünüzün T bölgesine burnunuza ve yanaklarımızın üzerine yerleştirin. Yaklaşık 20 dakika kadar yüzünüzde maskeyi beklettikten sonra temiz parmak uçlarıyla yavaş yavaş Masaj yaparak altın varaklı cildinize yedirin.

Kesinlikle yıkamayı Çünkü maksimum sonuç almak için altının cildinize iyice nüfuz etmesi gerekir. Bu maskeyi kullanmaya başladıktan sonra cildinizin daha dolgun ve parlak hale geldiğini göreceksiniz. Ancak hiçbir cilt bakımın önünde olmadığı gibi altın maskede de ilk kullanımda mucize sonuçlar beklemek doğru değil. Cildinizde daha fazla Parıltı istediğiniz zamanlarda bu maskeyi hemen evde uygulayabilir ve daha parlak Görünen bir cilde sahip olabilirsiniz. Özellikle evlenmeye hazırlananlar düğün öncesinde bu maskeyi sıklıkla tercih ediyorlar.  Çünkü bu maske kısa süre içerisinde daha parlak ve canlı bir görünüm sağlıyor cilde ışıltı katıyor.

Altın Maske Nasıl Kullanılır?

Altın maskenin faydalarını öğrenenler hemen altın tozunu alıp güzel bir cilde sahip olmak için uygulamaya geçmeye başlarlar, bu aşamada en çok araştırılan ve merak edilenler ise, Altın maske nasıl kullanılır? Sorusu oluyor. Şimdi sizlere aşama aşama yapımını ve uygulamasını sıralayalım;

 • Öncelikle alınan altın tozundan, 1 çorba kaşığı kadar toz bir kabın içerisine alınır.
 • Macun kıvamını alana kadar hafif hafif su ekleyerek karıştırın.
 • Elde edilen macun kıvamındaki macun yüz ve boyun bölgesine sürülür.
 • Maske yüzde kuruduktan sonra kalıp halinde kaldırılır.
 • Su ılık olacak şekilde yüz yıkanır.
 • Ve cilde tipine uygun bir nemlendirici sürülür.
 • Maske ayda bir kullanıldığı takdirde fayda sağlayacaktır.
altın maske fiyatı

Altın Maske Fiyatları

Altın maske fiyatları markaya ve ürünün içeriğine göre değişiklik gösterebilir. Genellikle piyasada altın maske fiyatları 20 lira 200 lira arasında değişen farklı seçenekler bulunmaktadır. Genellikle aynı etkileri gösteren bu ürün doğal ürünler satan firmalar tarafından da piyasaya sürülmektedir. altın maske nereden alınır diyorsanız kozmetik mağazalarından ve birçok online alışveriş sitesi üzerinden çeşitlerini bulabilirsiniz. Ersağ ve farmasi gibi markalarda altın maskesi satışı yapmaktadır.

Altın Maske Hangi Alanlarda Kullanılır?

Altın maske kullanım alanları oldukça geniştir. Muazzam bir cilt temizliği sağlığı için özellikle yukarıda da belirttiğimiz gibi düğün öncesinde gelinler tarafından çok fazla tercih edilir. Maskeyi kullanırken, hazır olarak satın aldıysanız mutlaka kullanım talimatlarına dikkat etmeniz gerekir. Altın maske nasıl kullanılır sorusunun yanıtına gelecek olursak cildin öncelikle iyice temizlenmesi ve ardından paket açılarak maskenin cilde uygulanması gerekir. İsterseniz hazır paketleri kullanabilir isterseniz yukarıda size verdiğimiz altın maske tarifini kendiniz yapabilirsiniz.

Yüzünüze uygulama yaptıktan sonra en az 30 dakika kadar bekleyerek hazır maskenin kuruduğundan emin olmalısınız. Genellikle hazır altın maskeler soyulabilir sürede olan maskelerdir. Maske cildinizde tamamen kuruduktan sonra soyarak çıkartabilir ve rahatça cildinizi nemlendirebilirsiniz. Tek kullanımlık olan altın maskenin herhangi bir yan etkisi bulunmadığı için gönül rahatlığı ile uzun süreli olarak tercih edebilirsiniz. Bu maskenin haftada ya da 15 günde 1 defa kullanılması gereken mucize sonuçlar sağlar.

Bu konu hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Altın Maske oldukça cilde iyi gelmektedir kullanmanızı tavsiye ederim. Cilt bakımı yazılarımıza bakmanızı tavsiye ederim. 50 Yaş Üstü Kadınlar İçin Cilt Bakımı Tavsiyeleri adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Altın Maske Gratis

Altın Maske Gratis

Altın Maske Gratis

Altın maske gratis, Bee Beauty gold peel of mask markalı bir maske olup, boyutu 150 milim’dir. Ayrıca bu ürünün fiyatı da oldukça uygundur. En güzel özelliği ise, çok akışkan olmamasıdır. Bu nedenle ele yapışmaz ve rahatlıkla sürülebilir. Cilde uygulandığında orta kalınlıkta sürülmeli ince sürülürse kuruduğunda soyulmayabilir. Orta kalınlıkta sürüldüğü takdirde 20-25 dakika bekletmek yetecektir.

Altın Maske Avon

Avon altın maske, Anew Radiance Maximising Gold yüz maskesi olarak satılmaktadır. 75 milim boyutunda olan bu maske cilde yenilik ve parlaklık sağlayacaktır. Kullanımı ise, iyice temizlenen kuru cilde ince tabaka halinde sürülür ve 20 dakika kadar kuruması için beklenir. Kuruduktan sonra maske yavaş yavaş soyularak ciltten çıkarılır.

Altın Maske Kullananlar

Altın maske, ciltte problem haline gelmiş olan siyah nokta, akne, sivilce, kırışıklık ve cilt lekelerini yok etmeye yardımcıdır. Güzellik merkezlerinde çok ilgi gören altın maske birçok kişiye pahalı geldiğinden dolayı, altın tozu alınıp evde yapılmaya başlanmıştır. Güzellik merkezlerinde olduğu kadar pahalı olmasa da altın tozunun fiyatı da biraz pahalıdır. Ancak altın maske kullananlar çok memnun kaldığından genellikle birçok kişi buna değer diyip cildine uygulamaktan kaçınmıyor. Bayanların merak ettiği bir diğer soru ise, hamile ve emziren bayanların kullanıp kullanamayacağıdır. Ancak gönül rahatlığıyla kullanabilirler. Hiçbir sorun teşkil etmediği kullananlar üzerinde de görülmüştür. Özellikle ince çizgiler halinde kırışıklıklar oluşmaya başlanmışsa bayanların kullanması kesinlikle tavsiye edilir.

Maske hakkında bilgi için bu videoya bakabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere rengiyle çok dikkat çeken altın maske nedir, altın maske nasıl yapılır, altın maske faydaları, altın maske kullananlar, altın maske fiyatları gibi merak edilen konuları paylaştık. Sorularınızı ve yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. songül dedi ki:

  Şimdilerde altın fiyatlarının çok uçuk fiyata satıldığın bildiğimden içeriğiniz aşırı ilginç geldi açıkçası. Fiyat bakımından pahalılaşan altının cilt bakımında kullanılması da ne bileyim çok ironik bizler için. İlla ki cilt bakımında işe yarıyordur ve olumlu etki veriyordur. Zaten değerli olan bir maddenin cilt bakımında da olumlu sonuç vermemesi şaşırtıcı olurdu  deneyen var ise yorum yazsın merak ettik 