Maşukiye Saklı Vadi’de açık büfe kahvaltı

29.03.2019
289
Maşukiye Saklı Vadi’de açık büfe kahvaltı
Modelistlik Kursu

Maşukiye Saklı Vadi keşfini anlatacağım ama öncesinde size maceracı yaklaşımımı sergilemek istiyorum. Hep ani kararlarla yollara düşen biri olmayı sevmişimdir. Bu sefer bizden önce davranan arkadaşlarımız Kübra&Serkan çifti yakın güzergahta akraba ziyaretleri yapıyordu. Biz de ortak bir noktada buluşalım, güzel bir kahvaltı edelim diye konuşuyorduk ki aklımıza daha önce tesadüfen keşfettiğimiz Maşukiye Saklı Vadi geldi.

Maşukiye Saklı Vadi Kahvaltı Etkinliği

Biz İstanbul’dan yollara düştük. Maşukiye Saklı Vadi’ye varmak çok sürmedi. Ortalama 120 km gibi bir yol geldikten sonra Kartepe’ye çıkmadan önce köy içerisinde arkadaşlarımızı beklemeye koyulduk. Biz beklerken yağmur da yağmaya başladı. Tabi gelen arkadaşlar yolda yağmurdan ötürü oldukça sıkıntı yaşadılar. Sileceklerin yağmurun hızına yetişmediğini anlatıyorlardı. Sağ salim geldikten sonra, araçlarla peş peşe mekana doğru yol aldık. Yine de Maşukiye Saklı Vadi bizi güzellikleri ile karşılamasını bildi.

maşukiye-saklı-vadi-1

Saklı Vadi, Kartepe’ye doğru çıkarken otellerden önce görebileceğiniz yeme içme mekanlarının sonuncusu. Üstteki fotoğrafta gördüğünüz gibi ormanlık alanı gelen ziyaretçiler için kafa dinlemeye uygun vaziyette derlemişler. Yemek yedikten sonra salıncakta sallanabilir, hamakta yatıp dinlenebilir ya da oturup çay kahve içebilirsiniz. Bu deneyimleri kahvaltıyı ettikten sonra sırayla deneyeceğiz. Sırayla çünkü bizim ufaklık yerinde durmuyor, sürekli kucak istediği için vardiyali gezebiliyoruz. 🙂

maşukiye-saklı-vadi-20

Soldan Sema&Aykut çifti, Sağda Kübra&Serkan çifti

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Maşukiye Saklı Vadi’de kahvaltı nasıl?

Haftasonu giderseniz genellikle ziyaretçisi çok olduğu için açık büfe kahvaltı veriliyor. Birçok seçeneğiniz var. Afiyetle yiyebilirsiniz.

Maşukiye Saklı Vadi’de yemek çeşitleri var mı?

Ben genellikle ızgara türevlerini gördüm. Böyle bir yere geldikten sonra da zaten Izgara yemek daha mantıklı 🙂

Aracımla gelmek istiyorum, Otopark sorunu yaşar mıyım?

Saklı Vadi’nin girişinde ortalama 50 araç kapasiteli bir alan var. Aracınızı kolaylıkla bırakıp keyfinize bakabilirsiniz.

Kahvaltımızı ettikten sonra Serkan ile birlikte mekandan çıkıp ormanlık alana doğru indik. Alan oldukça temiz, görevliler sürekli temiz tutuyor. Yukarıda da bahsetmiştim. Aileler geldiklerinde eğlenebilsinler, rahat etsinler diye bir çok şey düşünülmüş. Salıncaklar var, hamakta yatıp dinlenebilirsiniz ya da oturup çayınızı içip sohbetinizi edebilirsiniz.

maşukiye-saklı-vadi-4

Serkan ile üstteki masaya oturduk, çaylarımızı da yanımızda getirmiştik. Hem sohbet ettik, hem de etrafı inceledik. Ailelerin kafa dinleyebileceği hoş bir mekan olmuş.

maşukiye-saklı-vadi-3

Oturduğumuz masanın az ötesinde bu küçük değirmen var. Konsept olsun diye yapılmış fakat oldukça hoş duruyordu. Otopark tarafından akan suyu görevliler bahçeye kadar yönlendirmişler. Hem mekanın çatısından aşağı doğru akıyor hem de yolun kenarından değirmene doğru akıyor. Oldukça hoş bir görüntü sunuyor.

maşukiye-saklı-vadi-5

Gözünüzün yeşile doymaması imkansız, dilediğiniz kadar bu manzarayı izleyebiliyorsunuz. Etrafta bu manzaraya bakan bir çok bank ve masa var. Tek yapmanız gereken oturup tadını çıkarmak.

maşukiye-saklı-vadi-2

Bu kadar yüksekte olmasının en güzel sebebi Sapanca Gölü manzarasının dibine vuruyor olmanız. Ormanlık alanın ortasından böylesine eşsiz bir manzarayı izleyebiliyor olmak ayrı bir huzur veriyor insana.

maşukiye-saklı-vadi-7

Bu çamurlu ayaklar kimin? 😀 Ha bir de sağda sefil pozu çeken kızcağızı görmeyin. 😀

Hamak keyfi için ideal. Ormanlık alan olması sebebiyle serin bir ortamda, tatlı tatlı esen bir yerde şekerleme yapabilirsiniz.

maşukiye-saklı-vadi-6

Fotoğrafın açısı sebebiyle kocaman bir dere akıyor gibi görünebilir ama aldanmayın 🙂 Küçücük bir su sayılır. Yine de çıkardığı ses oldukça hoş 🙂

Kartepe Saklı Vadi Restaurant kahvaltı ücretli ne kadar?

4 kişilik açık büfe kahvaltı için 110 TL ödedik. Yani kişi başı 25-30 TL arasında bir ücrete açık büfe kahvaltı yapabiliyorsunuz.

Maşukiye Saklı Vadi’ye nasıl gidilir?

Saklı Vadi Maşukiye sınırları içerisinde yer alıyor fakat Kartepe Saklı Vadi olarak da biliniyor. Aşağıdaki haritayı kullanarak direk Kartepe Saklı Vadi Restaurant‘a konum girebilirsiniz.

Adres: Green Park Kartepe yolu üzeri 5. km. Maşukiye Kartepe – Kocaeli

Biz yaşadığımız bu deneyimden oldukça keyif aldık. İlerleyen zamanlarda anayemekler için de yeniden uğramayı planlıyoruz. Yani “Yola çık yol açık” 🙂

2016 yılında yaptığımız bu gezinin güncellenmesi gerektiğini biliyorum. Bu yıl Maşukiye Saklı Vadi Kahvaltı etkinliğini yenileyeceğiz. Güncel bilgileri yine bu içeriği güncelleyerek sizlere paylaşıyor olacağım. Yeme-içme etkinliğinden daha çok Maşukiye Saklı Vadi’nin önündeki ormanlık alanda yürümeyi, güzel manzarasını, hamakta sallanmayı, çay eşliğinde ahşap masalarında sohbet etmeyi özlediğimi de bilmelisiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.