Yüz Germe Bandı Ne İşe Yarar?

22.07.2019
389
Yüz Germe Bandı Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Yüz germe bandı, kulağa gerçek olamayacak kadar iyi geliyor. Hatta bu bantların etkisi için mucizevi bile diyebiliriz. Kısaca, cildi daha pürüzsüz bir göstermek için bu bantları cildinizi çekerek alnınıza ve yanaklarınıza uygulamanız gerekiyor. Yorumlar sonuçlar için oldukça karışık olsa da, ürünün doğru kullanılmasını bilmek iyi bir sonuç elde etme şansınızı artırabilir.

Japon yüz germe bandını ya da yüz geren tokaları bir kozmetik marketten satın alabilirsiniz ve ambalaj, mümkün olan en iyi sonuçlar vermek için yüzünüze nasıl uygulanacağını anlamanıza yardımcı olacak resimler içermelidir. Örneğin yüz germe bandı Gratis ve Watsons gibi kozmetik marketlerde satılmaktadır.

Hepimiz zarafetle yaşlanmak isteyebiliriz ama yaşlanma, yüzümüzü en rahatsız edici şekilde etkiler. Sarkan cilt ve yaşlanma çizgileri tamamen çekici görünmez. Botoks, yüz germe ameliyatı, cerrahi olmayan yüz germe operasyonu gibi yüzlerce seçenek olsa da, kadınların büyük bir kısmı hala en iyi sonuçları elde etmek için daha az acı verici ve daha az pahalı seçenekler aramaktadır.

Anında bir facelift, çok daha genç bir görünüm elde etmek için oldukça talep görüyor ve işte yüz şekillendirici bantların önemi buradan geliyor. Uygun maliyetli çözüm, zararlı kimyasallar veya acı verici enjeksiyonlar kullanılmadan derhal yüzünüzü şekillendiriyor. Bu yazıda, facelift için yüz bandının nasıl kullanılacağı ve bu seçimin ne kadar etkili olduğu hakkında konuşacağız.

yüz germe bandı nedir

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Yüz Germe Bandı Nedir?

Bir gerdirme bandı temel olarak olgun bir yüze yönelik bir yara bandı çözümüdür. Adından da anlaşılacağı gibi, daha sert bir yüz yanılsaması yaratmak için cildi geri çeken ve geren basit bir yüz bandından başka bir şey değildir.

Bu yüz germe bandı genel olarak nefes alabilir malzemeden yapılır. hipoalerjenik ve tıbbi derecelidir. Yani ciltte herhangi bir tahrişe, hasara ya da alerjik reaksiyona neden olmaz.

Bu cerrahi olmayan seçenek, sarkan ve yaşlı bir yüzdeki kırışıklıkları ve ince çizgileri düzelterek anında mini yüz gerdirme sağlar. Geçtiğimiz yıllarda, facelift trendi ünlüler arasında çok popüler hale gelmişti. Fakat şimdi, erken yaşlanma belirtileri gösteren herkes için evde hızlı ve kolay bir çözüm oldu. Bu yüz gerdirme bantları, yüz gerdirme tokaları ve yüz şekillendirme korseleri sayesinde yüzünüzü istediğiniz gibi şekillendirebilir, sarkmış gıdılara, sarkmış göz kapaklarına ve sarkmış yanaklara elveda diyebilirsiniz.

Bir yüz gerdirme bandının kullanımı kolaydır, oldukça ucuzdur ve anında sonuç verir. Cilde kimyasal madde enjekte etmeye hazır olmayan ve cerrahi işlemlerden uzak kalmak isteyenler, cildinin daha sıkı ve genç görünmesini sağlamak için bu risksiz, ev içi çözümü deneyebilirler.

Bant, partilerden ve diğer etkinliklerden hemen önce anında bir facelift işlemiyle, kozmetik yüz germe ameliyatına mükemmel bir alternatif olarak çalışabilir. Dahası, olası yan etkilerin ortaya çıkma riski olmadan yüzünüzün daha dolgun ve pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz.

yüz germe bandı nasıl kullanılır

Yüz Germe Bandı Nasıl Kullanılır?

Yüz germe bandı, uçlarına tutturulmuş elastik iplere sahip olabilir ya da olmayabilir. İki kalın ve opak şeridi ile birlikte gelir. Teller farklı renklerde olabilir, böylece onları kolayca saçınızın altına gizleyebilirsiniz. Yüz bantları sadece bir defalık kullanım içindir. Ancak, bu yüz gerdirme bantlarını bütün gün takabilirsiniz. Bütün gün kullandıktan sonra, gece yatmadan önce yüz gerdirme bantlarını çıkarmanız gerekir. Ertesi gün aynı yüz gerdirme ve şekillendirme bandını kullanmamanız gerekir. Çünkü artık yapışkanlığı kaybolan bu bantlar, ikinci gün artık bir işe yaramayacaktır.

Genel olarak, markalar facelift bantları set halinde satışa sunarlar. Her pakette, nasıl kullanıldıklarına ve nasıl yarar sağladıklarına dair ayrıntılı resimli talimatlar verilmektedir. Bu, güvenli ve etkili sonuçlar sağlar. Buradaki resimli talimatları uygulayarak bu yüz gerdirme bantlarını rahat bir biçimde takabilirsiniz. Biz yine de sizin için bu bantları nasıl kullanacağınıza dair detaylı bir rehber hazırladık.

Aşama 1

Bu bandı uygulamadan önce, yüzünüzü yağsız ve su bazlı bir yüz yıkama jeli ile yıkayınız. Yüzünüzde herhangi bir yağ veya makyaj, bant parçasının iyi bir şekilde kavranmamasına ve muhtemelen kaymasına neden olur. Bandı uygulamadan önce cildinizin temiz ve kuru olduğundan emin olmanız gerekir.

 

Adım 2

Yüz gerdirme bandını uygulamak istediğiniz yeri seçin. Sarkmış cildinizi toplamak ve yukarı çekmek, bandı yapıştırmak için en iyi yeri belirlemenize yardımcı olabilir. Bandı gizli tutmak için saç çizgisine yakın bir yere yerleştirmeniz gerekir, bu nedenle kulağın üstü özellikle gözlerin ve yanakların etrafından sarkan kısımları toplamak için iyi bir seçimdir.

Aşama 3

Bandı yüzünüzün bir tarafına uygulayın ve sıkıca üzerine bastırın. Bandın ipini başınızın arkasına sarın ve saçınızın altına gizleyin.

Aşama 4

İkinci bant parçasını diğer tarafa uygulayın, gerekirse ayarlayın. İpi başınızın etrafından çekin ve diğer saç parçasına giden kancayı bulun. Kafanızdaki bant üzerinde güvenli bir çekme oluşturmak için iki tarafı birbirine bağlayın. Bu, anında yüz germe için yüzünüzü geri çekecek olan kuvvettir.

Aşama 5

Anında yüz germe bandını gizlemek için saçınızı dikkatlice biçimlendirin. Saçlarınızı aşağıya doğru bırakmak en iyisidir çünkü başınızın arkasına ve asıl bandın olduğu şakakların çevresini gizlemeniz gerekir.

yüz germe bandı makyaj ile kullanımı

Yüz Germe Bandı Makyaj ile Nasıl Kullanılır?

Yüz gerdirme bantlarını makyaj yapmadan önce de kullanabilirsiniz. Bunun için öncelikle bandı alın ve üzerindeki jelatini çıkarın. Bandı kulağınızın üst kısmına ve saç çizgisinin olduğu yere yapıştırın. Bandın ipini kulağınızın arkasına alın. Daha sonra aynı işlemi yüzün diğer kısmı için de yapın. İki elastik ipi, başın arka kısmından kancalar ile birbirine bağlayın.

Daha sonra boyun kısmını gergin hale getirmek için boyun gerdirme bandının iki jelatin kısmını da çıkarın. Dikkatli bir şekilde başınızın arkasından, boyun bölgesinden ipi gerdirerek bantları boynunuza yapıştırın.

Daha sonra saçlarınızla bantları düzgün bir şekilde gizleyin. Son olarak dikkatli bir şekilde günlük makyajınızı yapabilirsiniz.

yüz gerdirme korsesi

Yüz Gerdirme Korsesi Nedir?

Hadi itiraf edin, sevgili kadınlar! Hep yüzünüzün biraz daha ince ve uzun olmasını istediniz değil mi? İşte artık bu mümkün hale geldi. Evet, yanlış duymadınız. Artık yüzünüzün V şeklinde, daha ince ve uzun görünmesini sağlamak mümkün!

Japonlar yine boş durmamış ve yüz gerdirme korsesini icat etmişler. Yüz şeklinizin V şeklini almasını istiyorsanız, daha uzun ve ince görünmesini istiyorsanız yüz şekillendirici bandaj korsesini hemen satın almalı ve kullanmalısınız.

Peki bu yüz şekillendirici bandaj korse nasıl çalışıyor? Bu korse, yüzünüzdeki kan dolaşımını hızlandırıyor. Yanak, boyun ve çene kaslarını geriyor. Bu yüz şekillendirici bandaj korseyi düzenli bir biçimde kullandığınız takdirde kısa bir süre için yüzü şekillendirdiğini görecek ve çok şaşıracaksınız.

Bu yüz şekillendirici bandaj korseyi kullanmak için öncelikle yüzünüzü yıkamanız gerekiyor. Daha sonra yüz şekillendirici bandaj korseyi, yüzünüze doğru ve düzgün bir biçimde yerleştirerek takmalısınız. 1 saat kadar bekledikten sonra, korseyi çıkarıp yüzünüzü ılık suyla yıkamanız gerekli. Her gün bu korseyi düzenli olarak kullanmanız elbette en iyi sonuçları almanızı sağlar.

İlginizi Çekebilir: Vakumlu Yüz Temizleme Cihazı

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. filiz dedi ki:

    Özellikle de göz çevresinde kırışıklıkları fazla olan insanların tercih edebileceği bir ürün. Kırışıklıklar ne yazık ki bazı makyajların daha güzel ve iyi görünmesini engelliyor. Yüz germe bantları burada çok işe yarıyor diyebilirim. Uygun fiyata satın alabileceğiniz bu ürünü tavsiye ederim. Gratis ve Watsons mağazalarından satın alabilirsiniz. Kerimcan Durmaz’ın Didem Soydan’a makyaj yaptığı Youtube videosunda görmüştüm. Videoda bantların işe nasıl yaradığını görebilirsiniz açıp izleyin bence.

    1. Emel dedi ki:

      Gratiste yoktu tüm şubelerini gezdim