Xeragel Krem Nasıl Kullanılır?

07.01.2020
421
Xeragel Krem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Xeragel krem genel olarak skar ve dikiş izlerini tedavi eden güçlü bir ilaçtır. Silikon bir yapısı olan Xeragel krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Xeragel Krem Nedir?

Tamamen iyileşmiş ciltler için son derece etkili yara izi tedavisinde kullanılan bir silikon merhemdir. Gözle görülür yara izi azaltımı için mükemmel evde tedavi sunan bu silikon yara izini yok eden krem, mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlar. Üstelik kullanımı kolaydır ve basit uygulama ile yapılabilir.

Xeragel Krem Etken Maddesi

Bu krem yüzde 100 silikondan üretilmiştir.

Xeragel Krem İçeriği

Bu krem yüzde 100 medikal dereceli silikondan üretilir. Yara izleri ideal bir iyileşme ortamına ihtiyaç duyar. Kısacası uygun nem dengesi ve maksimum oksijene maruz kalması gerekir. Silikon, skar bölgesini tamamen kaplar, gerekli nemin eşit bir biçimde dağıtılması ve oksijene maksimum maruz kalma için tedavi edilen bölgeyi tamamen sarar.

Tüm alan kaplanmış olmasına rağmen, silikon yarı geçirgendir ve fazla nemi dışarıda tutarken oksijenin içeri girmesini sağlar. İyi nemlendirilmiş ve oksijene doymuş bir cilt, çevredeki sağlıklı dokunun skar dokusu ile daha iyi bir şekilde birleşmesini sağlar. Bu da daha doğal, daha yumuşak ve genel olarak daha düz bir yara izi ile sonuçlanır. Bu kremin talimatlara uygun olarak kullanılması, yara izlerinin görünümünü önemli ölçüde azaltabilir. 

Tüm formlarda silikon skar tedavisi kollajen sentezini ve bozulmasını normalleştirir, daha yumuşak ve daha silik bir yara izi meydana getirir. Yara izini silik hale getirir. Silikon, hassas ciltlerde ve çocuklarda bile kesinlikle toksik değildir, güvenli ve kullanımı kolaydır. Silikon eski ve yeni yara izlerini tedavi etmek için en iyi tercih olacaktır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Xeragel Krem Fiyatı 

Bu kremin güncel fiyatı 109 liradır.

Xeragel Krem Kullanımı

Her uygulamadan önce skar bölgesini temizleyin ve kurulayın. Bu kremi tüm yara izi üzerine bolca uygulayın ve hafifçe ovalayın. 8-12 hafta boyunca veya yara izi silinene kadar günde birkaç kez tekrarlayın. Kremi temizlemek için temiz bir bezle veya mendille silin. Önerilen saklama koşulları 13ºC-35ºC’dir. Genel optimal kullanım süresi genellikle 8 ila 12 haftadır.

Xeragel Krem Kullananlar

“Ameliyat izimin yok olmasına yardımcı oldu. AMA… Diğerlerinin de belirttiği gibi, yapışkan bir krem ve kuru değil. Yatmadan önce sürdüm ve sabahları hala yapışkandı. Yüzümde kullanıldığından beri, yastığıma da bulaştı. Bütün bir tüpü kullandım ve gerçekten işe yaradı!”

“Burnuma birkaç ay önce piercing yaptırdım ve burnumdaki deliğin çevresinde hipertrofik skar dokusu (kalıcı bir skar türü değil) oluşmaya başladı. Tuzlu su ve papatya suyu gibi çözeltilerle düzeltmeye çalıştım, ancak skar dokusu daha da kötüleşmeye devam etti. Tamamen deliği kapladı. 

Sonunda piercingi daha büyük bir piercing ile değiştirdim, bu da yara izini gizlemeye ve bastırmaya yardımcı oldu ve ayrıca bu kremi satın aldım, çünkü etkinlik bu krem hakkında bir araştırma okudum. Kullanımdan birkaç gün sonra, skar izi neredeyse tamamen kaybolmuştu ancak skar dokusunun bir kısmı hala piercingin etrafında gizlenmiş olabilir ve kötüleşip kötüleşmeyeceğini bilmiyorum. Piercingin hemen üzerinde olan yara izinin gittiğini görebiliyorum. Kısacası, bu ürün harikalar yarattı ve kesinlikle tavsiye ederim.”

“Ürün tahminime göre iyi değil. Kuruması uzun zaman alıyor, bu nedenle kollarınızı 20 dakika boyunca tutamazsanız, kollarınıza bulaşma veya yayılma probleminiz olacak ya da dokunduğunuz her şey yapış yapış olacak. Benim skar izim göğsün arkasında ve koltuk altı bölgesinin altında. Geri verirdim ama emin olmak için ikinci kez kullandım. Yine her yere bulaştı bu yüzden rahatsız edici buldum.”

“Yara İzi Giderici Krem Contractubex Jel: Doktorlar tarafından çokça önerilen bu krem, yaralar üzerinde bir nevi peeling etkisi bırakır. Contractubex Jel uygulandıktan sonra güneş ışığına çıkılmamalıdır. Güneşe maruz kalan bölgelerde lekeler oluşabilir. Expigment Krem: Hücreleri yenileyen ve cildi soyan Expigment Krem, yaraların iyileşme süresini etkin biçimde kısaltır. Cilde gece yatarken sürülmesi gerekir ve güneş ışığına kesinlikle çıkılmamalıdır. Mederma Krem: Mederma ciltte herhangi bir neden dolayı meydana gelen yaraları iyileştirici özelliktedir. Yara izinin üzerine 3 kere uygulanabilir. Günlük uygulanma sayısı fazla olduğu için az miktarda sürülmelidir. Scar Zone Krem: Cildi 15 faktör güneş koruma özelliği ile koruyan krem, alerjik ciltlerde bile rahatlıkla kullanılabilmektedir. Yeşil çay özünden oluşması kremin etkisini daha fazla artırır. Günde 3 kere sürülebilir. Regenia Krem: Cildi onaran ve yaralar nedeniyle meydana gelen renk düzensizliklerini ortadan kaldıran krem, günde 2 kere uygulanmaktadır. ScarEx Jel: Uygulandığı bölgedeki yaraları hızlı bir şekilde geçiren ScarEx Jel, dokunun en ince noktasına kadar etki ederek bölgenin kendine gelme süresini hızlandırır. Günde en fazla 2 kere ve az miktarda uygulanmalıdır. Pohli Krem: Cilt dokusunun ihtiyacı olan özel maddeler içererek yara izlerini azaltır. Düzenli kullanıldığı takdirde etkileri daha çabuk görülür. Xeragel Krem: Cilt üzerindeki yara ve yanıklar için uygun olan krem, günde 2 kere uygulanmaya başlandıktan sonra 2 ay içinde etkilerini göstermeye başlar. Universal Krem: Yara izlerinin tedavisini hızlı bir şekilde sağlayan krem aynı zamanda kalıcı renk bozukluklarını da giderir. 1 ay sonra yara izinde açılma ve iyileşme görülür. Salyangoz Özlü Krem: Cilt üzerindeki yaraları iyileştirme etkisi bulunan Salyangoz Özlü Krem, yara izlerini leke bırakmadan iyileştirmesi nedeniyle oldukça popülerdir.”

Xeragel Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, silikon bazlı skar tedavi ürünlerinin önde gelen üreticisi tarafından yapılmıştır. Bilimsel olarak kanıtlanmış topikal yara izi yönetimi bileşeni olan yüzde 100 silikon içerir. Skar izlerinin ve yara izlerinin iyileştirilmesi için kullanılır. 

Bu krem, klinik olarak kanıtlanmış güvenli ve etkili yara izi azaltma ürünüdür. Mevcut yara izlerinin görünümünü önemli ölçüde azaltır ve yeni yara izlerinin oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Bu krem genel olarak cerrahi, akne, travma, yaralar, kozmetik prosedürler, sezaryen, kesikler ve yanıklardan kaynaklanan hipertrofik ve keloid skarları da dahil olmak üzere eski ve yeni skarların tedavisi için tasarlanmıştır. Ayrıca renksiz bir görünüme sahip anormal yara izlerini daraltır. Yara kapanır kapanmaz veya sütür çıkarılır çıkarılmaz kullanılabilir.

Bu krem, parfüm içermez ve boya içermez. Hipoalerjenik bir ürün olduğu için hassas ciltler için uygundur. Yüz ve boyun, kollar, dirsekler, bacaklar, ayak bilekleri, ayaklar gibi bölgelerdeki yara izleri için kullanılır. Kullanımı kolay ve rahattır. Bu krem çocuklarda kullanılabilir.

Xeragel Krem Yorumları

“Arkadaşlar ben bahsetmeyi unuttum. Ptesi günü 2.ay kontrolüne gittim. Doktorum yıllık izindeydi (o yüzden 1 hafta geç) 10.haftamdan 1 gün önce gitmiş oldum. Durumumu çok beğendi. Sıfır komplikasyon ile tamamladın bu süreci tebrikler dedi. (sanki ben başarmışım gibi) Bayağı rahatlamışsın ama içlerde (alt kısımdaki uzun çizgilerde -ben ters T oldum-) halâ iç dikiş var. onlar gidince daha da rahatlayacaksın 1-2 ayın daha var dedi. Sol mememin ve areolasının bi tık büyük olmasından bahsettim. “Allah yapımı eşit olamayabiliyor kul yapımında olur o kadar, biz eşit yapmaya çalıştık ama iyileşme süreçlerinde bile farklılaşabiliyorlar. Soldan daha çok aldım daha ne yapsaydım daha” falan dedi. İZ kremine devam et dedi. Halâ bariz pembe izler (iz konusunda çok şanslı değilim malesef genel itibariyle. çok değilse de biraz havalı tabir edilen bir derim var sanırım. sivilce izlerim aylarca kalır, sol elimde orta parmağımda 2012den kalma minik bi kesinin izi bile duruyor. Yani sıkıntı bende)

Başladım şikayet etmeye dedim “kusura bakmayın ama noskardan nefret ettim. Kokusu ayrı çirkin yapısı ayrı rezalet. jöle gibi, deri emse emmiyor, kurusa kurumuyor.kuruyunca soyuluyor. Ayrıca da 2-3 hafta kullandım 1gr fark olmadı. Şimdi bitkisel içerikli, kantaron yağı içeren yapma krem kullanıyorum inanın o söndürdü bu kadar bundan önce morumsu pembeydi” Zaten sgk karşılıyor diye yazıyorum ama mucizevi kremler değil, en iyileri silikon jel tabakalarya da ufacık (10gr-15gr) olan 1-2 krem var (biodermis xeragel ve prosil) onlar. Pahalı gelmiyorsa al. Sliscar da iyidir. Ama biodermis ya da silikon tabakadır en çok işe yarayan dedi. Ama diyorsan ki bu kullandığın yapma krem iyi geliyor onu da kullanabilirsin tabi dedi. Bir daha 4.ayda gideceğim kontrole.

Silikon tabakalar hakikaten pahalı. Yurtdışında bi sitede meme ameliyatı olanlara kullanıma hazır şekilde 5li paket satılıyor. 400$ (80$a geliyor tekli paket.. bu hali bile 400TL neredeyse) bazı satış sitelerinde var ama arelolasız (ters Tler için) tekli fiyatı 450 küsür.. Fotoları ekliyorum bakabilirsiniz..

Yani canlar devlette de olsak biraz masraflı bu iş malesef.

Bu arada deniz, havuz, yan yatmak, yüzüstü yatmak, normal sütyen, balenli sütyen, spor yapmak, koşmak vs her şey serbest dedi,. Sadece koşmalı moşmalı spor yapacak sporcu sütyeni kullanmanı tavsiye ederim diye söyledi. (ben bu medikal sütyenden çok memnunum sporcu sütyeninde bile böyle rahat edemedim deyince. “hiç farketmez artık iç çamaşırı konusunda hür iradenle davranabilirsin sıkıntı yok” dedi. Ben medikal sütyenime devam edeceğim.)

Son olarak. aşağıda bulunan sırta doğru uzanan uzun kesilerimin son yeri havada kaldı ve gayet sinirimi bozuyorlar. Onları söyledim. “Dert etme düzelebilir belli olmaz düzelmese bile 6. ayda lokal anestezi ile 0,5-1cm kesip bi bikiş atıp düzeltirim. Tek derdin bu olsun. Süpersin onu dışında” dedi. Gazlayıp gönderdi beni yani.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın..”

“Merhaba.6 ay kadar önce lazere gittiğim merkezde göbeğimdeki tüylere iğneli denettim.Yapan kişi bunlar çok acık renk olmaz ama birkaç siyah tüye yapayım diyip savsakladı yani.6 ay oldu iki noktada iz geçmedi.Kahverengi lekeler geçiyor ama beyaz yanyana iki nokta kaldı öyle.Daha sonra tecrübeli bir bayana gittim bu konudaa.O da kahverengi lekeler neyse de bu beyazlık anormal 6 aya geçmesi lazım dedi.1sene bekle bakalım 1 senede geçmeyen iz tamamen yok olmaz dedi.Ben de dayanamadım internetten xeragel silikon jel sipariş ettim. Contractubexin abd versiyonu bir ürün xeragel de.Umarım geçer.İğneliye uzman ellerde gittikçe öğrendim ki göbek zaten hassas ve iyileşmesi zor olan bir bölge.Siz de yaptırcaksanız mutlaka sadece bu işi yapan yerde denetin, yaptırın.Lazer merkezleri hele ince açık kıl folikülünü görmesi zor tüylerle hiiiiiç uğraşmıyor.Tecrübeyle sabit.Bu da çare olmazsa dermataloguma dermaroller yaptıracağım.Sizlerin bir önerisi var mı bu iz konusunda?”

“Göğüs ameliyatı geçirdim ve ameliyattan 3 hafta sonra doktor tarafından önerildiği için bu yara kremini kullanmaya başladım. Bu krem, yapışkan bir madde olduğu için tam olarak süremedim. Ayrıca kıvamı o kadar yoğundu ki, tüpten yeterli miktarda krem alamadım. Kesinlikle benim için bir israf oldu. Almak isteyenler dikkat etsin.”

“Xeragel Silikon Jeli’ni ve Arnicare Jeli’ni, yakın zamanda geçirdiğim tetik başparmak ameliyatı yüzünden derin bir yara izine yardımcı olacağı umuduyla aldım. İkisi de benim için gerçekten işe yaramadıkları için aynıydı. Sert skar dokusu olmayan kişiler için uygun olabilir veya vücudun farklı bir bölgesinde daha iyi etki gösterebilir. Benim için en iyi tedavi, elimi epsom tuzlu ılık suya batırmaktır. Daha sonra bölgeye derin bir doku masajı yapın. Yara izim sadece 1 aylık ve bir bardağı elime almak bile acı verici.”

Xeragel Yara İyileştirici Silikon Krem 

Bu krem küçük yara izlerine rahat ve düzenli uygulama için tasarlanmış yüzde 100 silikon bir ilaçtır. Genel olarak skar ve yara tedavisinde kullanılır. Yara izlerinin pratik olmayan veya çirkin olacağı skar tedavisi bölgelerinde gizli uygulama için mükemmeldir. Bu krem, tamamen şeffaf olan sürülebilir bir silikon merhemidir.

Yara izleri için en etkili olan bu silikon merhem eller ve kollar, yüz, boyun, dirsekler, ayak ve ayak bilekleri, bacaklar, basen, kalça, karın ve göğüs bölgeleri için idealdir.

Xeragel Krem Faydaları

Bu merhem cerrahi, akne, travma, yaralar, kozmetik prosedürler, sezaryen, kesikler ve yanıklardan kaynaklanan hipertrofik ve keloid skarları da dahil olmak üzere eski ve yeni skarların tedavisi için oldukça başarılı sonuçlar verir.

Xeragel Krem ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu krem ile ilgili merak edilen tüm soruların cevapları burada…

Xeragel Krem Sivilce İzleri İçin Etkili Midir?

Evet, bu krem sivilce izlerini tedavi eder ve yok eder.

Xeragel Krem Yara İzi Giderir Mi?

Evet, bu krem skar izi ve yara izini çok etkili bir şekilde iyileştirir.

Xeragel Mi Contractubex Mi?

İki krem de yara izleri ve dikiş izleri üzerinde oldukça etkilidir.

Xeragel Kremi Kaç Lira?

Bu kremin güncel fiyatı 109 liradır.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Hilal dedi ki:

    Xeragel krem dikiş izlerinde olumlu anlamda çok iyi ve güzel bir etki gösteriyor. Içerikte görünce hemen tavsiye etmek ıstedim arkadaşlar. Küçük bir kaza sonrası ayağıma dikiş atılmıştı. Ardından uzunca bir süre de dikiş izleri geçmedi. Doktora gidip bundan kurtulmak ıstedim çünkü beni rahatsız ediyordu o görüntü. Doktor da bu kremi önerdi. Fiyat bakımından pahalı bir krem, ancak gerçekten satın alıp faydasını görmeye değer diye düşünüyorum.