Zovirax Krem Nasıl Kullanılır?

06.01.2020
435
Zovirax Krem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Zovirax krem genel olarak uçuk tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Peki Zovirax krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır? Bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Zovirax Krem Nedir?

Bu krem,  12 yaş ve üstü bağışıklık yetkinliği olan yetişkinlerde ve ergenlerde tekrarlayan herpes labialis (uçuk) ve herpes simpleks virüsü (HSV) gibi hastalıkları tedavi eden antiviral bir ilaçtır.

Zovirax Krem Endikasyonları

Bu krem, herpes virüslerine karşı aktif sentetik bir nükleosid analogu olan asiklovirindir. Bu krem, topikal uygulama için bir formülasyondur. Bu ilaç, genel olarak herpes labialis ve herpes simpleks virüsünün neden olduğu uçuk tedavisinde kullanılır. 

Zovirax Krem Eşdeğeri

Acyl Krem, Acyl Tablet, Aklovir Krem, Aklovir Süspansiyon, Aklovir Tablet, Asimplex Enjeksiyonluk Çözelti Hazırlamak İçin Liyofilize Toz, Asirax Liyofilize Toz İçeren Flakon, Asiviral Krem, Asiviral Tablet, Hernovir Krem, Hernovir Tablet, Herpevis İnfuzyoluk Çözelti Hazırlamak İçin Liyofilize Toz, Klovireks-l Flakon, Virosil Krem, Virosil Tablet, Virupos Göz Merhemi, Zovirax Oftalmik Krem ve Zovirax Forte Süspansiyon bu ilacın eşdeğerleridir.

Zovirax Krem Etken Maddesi

Bu krem etken madde olarak asiklovir içermektedir.

Zovirax Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu kremi kullanmadan önce, herhangi bir alerjiniz varsa doktorunuza belirtiniz. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya diğer sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler (polietilen glikol gibi) içerebilir. Daha fazla bilgi için doktorunuzla konuşunuz.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza tıbbi geçmişinizi söyleyiniz.

Uçuklar kolayca yayılabilir. Uçuklar tamamen iyileşene kadar bir salgın sırasında başkalarıyla (öpüşmek gibi) yakın fiziksel temastan kaçının. Uçuklara dokunmamaya çalışın. Eğer dokunursanız hemen ellerinizi sabun ve suyla yıkayınız.

Eşinize genital uçuk geçirme olasılığını azaltmak için, bir salgın sırasında veya belirtileriniz varsa cinsel temasta bulunmayınız. Semptomlarınız olmasa bile genital uçuğu yayabilirsiniz. Bu nedenle, tüm cinsel aktivite sırasında daima etkili bir bariyer yöntemi (lateks veya poliüretan prezervatifler) kullanınız. Daha fazla bilgi için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Bu ilacı kullanmadan önce hamileyseniz doktorunuza bildiriniz. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışınız.

Bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirmeden önce doktorunuza danışınız. Göğsünüzde veya yakınında uçuk yaraları varsa emzirmekten kaçınınız.

Zovirax Krem Kullanımı

Bu ilacı sadece cilde uygulayın. Bu ilacı gözlerinizle, burnunuzla, ağzınızla ve kulaklarınızla temasından  kaçının. Bu olursa, hemen bol suyla yıkayın.

Herpes enfeksiyonu belirtileri ortaya çıkar çıkmaz bu kremi kullanmaya başlayın. Bu ilacı kullanmadan önce ve sonra ellerinizi sabun ve su ile yıkayın. İlacı uygulamadan önce etkilenen bölgeleri temizleyin ve kurulayın. Enfeksiyonun vücudunuzun diğer bölgelerine ve diğer insanlara yayılmasını önlemek için bu kremi uygularken lastik eldiven kullanın. Tüm yaralara bu kremi genellikle günde üç saatte bir, altı kez veya doktorunuzun yönlendirdiği şekilde uygulayın. Bu ilacı belirtilen tam süre boyunca kullanmaya devam edin. Yedi günlük tedaviden sonra durumunuz düzelmezse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin.

Zovirax Krem Faydaları

Bu ilaç, genital herpes enfeksiyonunu iyileştirmek için kullanılır. Ayrıca zayıflamış bir bağışıklık sistemi olan kişilerde yaşamı tehdit etmeyen ve çok ciddi olmayan herpes enfeksiyonlarının cilt ve ağız çevresindeki uçuk enfeksiyonlarının tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar verir. Bu ilaç ağrıyı yok eder ve yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur. Bu krem, antiviral bir ilaçtır. Bazı virüslerin büyümesini engeller.

Bu ilaç, uçuk enfeksiyonunun nüks etmesini önlemez. Ayrıca, uçukların başkalarına yayılmasını engellemez. Ağızdan alınan diğer antiviral ilaçlar bu durumların tedavisinde daha etkili olabilir. Tedavi seçeneklerinizi doktorunuzla tartışın.

Zovirax Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 17.26 TL’dir.

Zovirax Krem Kullananlar

“Neresinde çıktı da ağlıyosun kuzum sen? Hangi herpes bu? 🙂

Dudağında çıktıysa reçeteyi veriyorum 

Zovirax krem + yüksek doz b vitamini

Hemen ve tüm gün sürerse en fazla 3 günde geçer. 

Ha bi de sabun. Bildiğin katı el sabununu cıvıtıp uçuğa sürüp yatıyorsun. Uçuk üzerinde kuruyo. Herpes asidik ortamda yaşayabildiğinden sabunlu bazik ortamda hakkın rahmetine kavuşuyo.

Eskiden her kış çıkardı bende uçuk. Bu sene çıkmadı. İşte bunlar hep supplementlerin gücü. Bak yeni bişi fark ettim gene.”

“Sık sık veya ara sıra uçuk çıkan kişilere tavsiyem evde muhakkak Zovirax tüp krem bulundurmaları. Fiyatı ucuz zaten. Uçuk yara olmadan önce çıkacağı yerde kendini kaşıntıyla belli eder, hemen bu kremi sürerseniz kaşıntıyı azaltıyor, uçuk çıkıyor ama hemen kurutuyor, 1 hafta süren uçuğum bu krem sayesinde 3 günde geçiyor, tavsiye ederim herkese”

“zovirax vardı bende de ama kullanmıyorum canım okudum internetten hamileyken uçuk kremleri kullanmayın diyor.

zaten normaldede bir işe yaramıyorlar.

Sarımsak sürdüm gece farkedince baya yaktı etkisi olmuştur belki dedim ama sabah kalktım kocaman olmuş hiç işe yaramamış.”

“beennn 2 ayda bir falan başıma gelir canim cok kiymetli kaşıntı acima beni deli eder. en son çıktığında doktoru aradim cunku krem kullanmadan gecmez benim zovirax kullanıyorum hep”

Zovirax Krem Muadili

Acyl Krem, Acyl Tablet, Aklovir Krem, Aklovir Süspansiyon, Aklovir Tablet, Asimplex Enjeksiyonluk Çözelti Hazırlamak İçin Liyofilize Toz, Asirax Liyofilize Toz İçeren Flakon, Asiviral Krem, Asiviral Tablet, Hernovir Krem, Hernovir Tablet, Herpevis İnfuzyoluk Çözelti Hazırlamak İçin Liyofilize Toz, Klovireks-l Flakon, Virosil Krem, Virosil Tablet, Virupos Göz Merhemi, Zovirax Oftalmik Krem ve Zovirax Forte Süspansiyon bu kremin muadilleridir.

Zovirax Krem İçeriği

Bu krem etken madde olarak asiklovir içermektedir. Yardımcı maddeleri ise propilen glikol, beyaz yumuşak parafin, ketostearil alkol, sıvı parafin, poloksamer 407, sodyum lauril sülfat, dimetikon ve saf sudur.

Zovirax Kremi Ne İşe Yarar?

Bu krem, başlangıç ve tekrarlayan genital herpes ve herpes labialis dahil olmak üzere cildin Herpes Simplex virüs enfeksiyonlarının tedavisi için endikedir.

Zovirax Krem Kullanici Yorumlari

“Canım bende de çıkmıştı zovirax sürmüştüm internetten zararlı olduğunu okuyunca geri silmiştim 1 haftada kurumuştu kendiliğinden…bağışıklığın düşmüştür ondan çıkmıştır ya da üzülüp stres yaptıysan o da etkiliyor…geçmiş olsun…nur un dediği gibi tahta kaşığı ısıtıp bastırırsan da hemen sönüp kabuk tutuyor iyileşme süreci hızlanıyor kendimi bildim bileli çıkar bende de uçuk hep yakardı annem tahta kaşıkla…”

“terramycin gebelikte kullanilmaz canim,

zovirax, aklovir, vectavir, vs hicbiri kullanilamiyor malesef..

ısı uygulayabilirsin, sıcak suya metal kaşık batirip onu dudagina surebilirsin, ya da bardaga sicak su koyup dudagina degdirip cekersin fln..

ayrica bepanthol merhem surersen daha cabuk iyilesir.. ya da kullandigin meme ucu kremi de olur..

ama dudagina surdugun parmagi tekrar kreme surme, her seferinde baska parmakla sur..

gecmis olsun…”

“Cnm bugün doktor la görüştüm. Uçuk çıkmış zovirax die bi krem verdi 4 saatte bi surcekmisim surdum yanmayi azalttı ama görüntü iğrenç üst dudak alt dudak içinde bile kabarcık lar var. Hapa 2 gün ara ver dedi. bağışıklık sistemim düşmüş dirence göre süresi değişir dedi 2 günde surebilirmis iyilesmesi 10 günde. Bakalım ne zamana geçer. Senin kaç güne geçti çok uzun sürüyor mu?”

Zovirax Krem ile İlgili Merak Edilen Sorular

Bu krem ile ilgili sıkça sorulan soruları sizler için yanıtladık.

Zovirax Krem Göz İçin Kullanılır Mı?

Zovirax oftalmik krem göz için kullanılabilir.

Zovirax Krem Reçetesiz Alınır Mı?

Hayır, bu krem reçeteyle satılır.

Zovirax Krem Bebeklerde Kullanımı Nasıldır?

Bu kremi doktorunuza sormadan kesinlikle bebeklerde kullanmayınız.

Zovirax Krem Nerede Bulunur?

Bu kremi eczanelerden satın alabilirsiniz.

Zovirax Dudak Kremi Midir?

Bu krem, dudaklardaki uçuğu tedavi eder.

Zovirax Deri Kremi Midir?

Evet, bu krem derideki uçuklar için kullanılır.

Zovirax Krem Emziren Anneler Kullanabilirmi?

Bu kremi doktorunuza sormadan kesinlikle emzirme döneminde uygulamayınız.

Zovirax Krem Gebelikte Kullanımı Nasıldır?

Bu kremi doktor gözetiminde kullanabilirsiniz.

Zovirax Krem Kortizonlumu?

Hayır, bu ilaç kortizonlu bir krem değildir.

Zovirax Krem Kaç Lira?

Bu kremin fiyatı 17.26 TL’dir.

Zovirax kremi diğer merhemlerle birlikte kullanabilir miyim?

Bütün Listeyi Görüntüle Listeyi Daralt
Zovirax kremi diğer merhemlerle birlikte kullanabilir miyim?

Zovirax krem kullanırken farklı merhemler kullanmanız durumunda ilaç etkileşimleri oluşabilir veya Zovirax krem sağlaması gereken faydaları yeterince sağlayamayabilir.

Zovirax krem alerjiye neden olur mu?

Zovirax Kremin alerjik reaksiyonlar gösterebileceği ilacın prospektüsündeki olası yan etkiler bölümünde belirtilmiştir.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. İzel dedi ki:

    Zovirax krem uçuk tedavisinde mucizevi bir krem bana göre. Ilk uçuk çıktığında eczaneye gidip uçuk için ne kullanmam diye sorduğumda bu kremi tavsiye ettiler. Satın aldım ve kullandım. Neredeyse üç gün içinde kocaman uçuğu yok etti. Şimdilerde ise uçuğun çıktığını hissettiğimde Zovirax sürüyorum. Anında problemi ortadan kaldırıyor. Uçuk virüs olduğundan dolayı o bölgeyi temiz tutmak ve dokunmamak gerekir. Dokundugunuzda ise hemen eller yıkanmalı. Önce sabun ile yıkıyorum ardından Zovirax kremi sürüyorum ise yarıyor.