Scarfin Krem Nasıl Kullanılır?

14.03.2020
220
Scarfin Krem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Scarfin krem genel olarak yara izlerinin tedavisinde ve iyileştirilmesinde kullanılan bir üründür. Peki Scarfin krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Yara İzleri Neden Oluşur?

Çeşitli şekillerde oluşan yara izleri, cildimizin yüzeyinde bulunan ve hasara bağlı olarak meydana gelen deri değişimleridir. Bazı yara izleri daha silik olabilirken, diğerleri daha derin ve belirgin olabilir. Yara izleri; çeşitli kazalara, travmalara, hasarlara, cilt hastalıklarına, ameliyat dikişlerine, estetik işlemlere, estetik uygulamalara, akne ve sivilcelere bağlı olarak oluşabilir. 

Genel olarak yara izleri, bireylerin psikolojisini olumsuz yönde etkiler. Özellikle yüz bölgesinde, kol ve boyun bölgesinde görülen izler, kişilerin kötü hissetmesine neden olabilir. Bu tür rahatsız yara izleri, Scarfin gibi yara izi kremleri ile tedavi edilebilir. 

Scarfin Krem Nedir?

Bu krem, bitkisel özlere sahiptir ve tamamen doğaldır. İçinde herhangi bir kimyasal madde yoktur. Bu yüzden güvenle kullanılabilir. Bu krem ciltte oluşan yara, yara izi, kesik, sıyrık, leke ve renk eşitsizliklerini iyileştirmek için uygulanır. 

Düzenli kullanım sonucunda bir ay sonra sonuç vermeye başlayan bu krem yaklaşık altı ayda en iyi sonuçları verir. Bu kremin içinde çörek otu, kadife çiçeği, propolis ve sarı kantaron bitkilerinin özleri vardır. Peki bu bitkilerin yara izi üzerinde nasıl etkileri vardır?

Çörek otu

İltihabı ve bakterileri azaltmak için çörek otu özleri en iyisidir. Çörek otu özü, yaraların daha hızlı ve daha kolay iyileşmesine yardımcı olur. Aynı zamanda sağlıklı ve yeni cilt oluşumu için diğer büyüme faktörlerini de uyarır. Bu da şaşırtıcı anti-enflamatuar özellikleri nedeniyle tahrişi yatıştırır ve kızarıklığı giderir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Kadife çiçeği

Kadife çiçeği özü, yara izi tedavisinde sıkça kullanılan bir maddedir. Radyasyon nedeniyle oluşan cilt yanıklarından, kontakt dermatit, akne ve sivilce izlerine kadar oldukça  etkilidir. Kadife çiçeği özü, çok çabuk şekilde cildi onarır ve yara izlerini yok eder. 

Bu bitkisel özler, yaralı bölgede kan akışını artırarak ve etkilenen bölgeye yeni doku rejenere ederek yara iyileşmesini hızlandırır. 

Propolis

Arılardan elde edilen propolis, antiviral, antibakteriyel, antifungal, anti-enflamatuar ve antioksidan özellikler sergiler. Bu yüzden, yara iyileşmesine yardımcı olur ve ciltte kolajen üretimini destekler. Çalışmalar, arı propolisinin Tip I ve Tip III kollajen üretimini teşvik ederek yara iyileşmesini harika bir biçimde desteklemeye yardımcı olabileceğini göstermiştir. 

Sarı kantaron

Sarı kantaron özü, harici kullanım için yaygın olarak önerilen çiçekli bir bitkidir. Yunanistan’da ve Türkiye’de, çok güçlü rejenerasyon özelliklerine sahip olduğu ve iyileşme sürecini hızlandırdığı için yanmış cilt, yara ve kesiklerde kullanılır. Sarı kantaron özleri, hemen hemen her türlü yara izi için mucizevi özellikler sergiler ve tüm yara izlerini çok kısa bir zamanda yok eder.

Scarfin Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 295,00 TL’dir. Bu kremi, ne yazık ki doktorlar tarafından reçete edilmez ve bu yüzden devlet karşılamaz. Bu yüzden eczaneden ya da internetteki online alışveriş sitelerinden satın almanız gereklidir. 

Scarfin Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem genel olarak yara izlerinin tedavisinde kullanılır. Ameliyat dikiş izleri, sezeryan sonrasında meydana gelen dikiş izleri, dermapen, altın iğne ya da dermaroller gibi estetik uygulamalar sonrası oluşan yara izleri, estetik operasyonlar sonucunda oluşan yara izlerinin tedavisinde kullanılır. 

Bu krem, cilt lazeri uygulamaları sonrası oluşan yara izleri, sıyrıklar, kesikler, tırnak izleri, dövme silme işlemi sonrasında oluşan yara izleri, kaza sonucu oluşan yara izleri, deride meydana gelen çatlaklar, akne ve sivilce izlerinin iyileştirilmesi amacıyla kullanılır.

Scarfin Krem Kullananlar

“karin ameliyati sonrasi 2 kutu kullandim, cok memnunum, daha onceki ameliyat izlerimden daha guzel iyilesti”

“scarfin kremi ekşi sözlükte buldum, çok memnun kaldım”

“Kadınlar klübünde ameliyat izi kremi olarak buldum, kullanip memnun olan kisilerin onerisiyle aldim, gayet basarıli”

“hamileligimde çatlak oluşmasın diye kullandım ve dogum yaptim, çatlağım yok”

“Yüzüme fraksiyonel lazer yaptirmistim, hassayiyet oldu, cildimi oldukça hızla toparladı”

“meme küçültme ameliyatı sonrası doktorum söyledi, izlerim çok az kaldı, firmanın çalışanlarına ilgileri için teşekkur ederim”

Scarfin Krem Kullanım Şekli

Scarfin kremin genel olarak üç farklı türü vardır. Bu krem her yara üzerinde çok hızlı ve olumlu bir etkiye sahiptir. Bu kremin içeriği tamamen bitkisel olduğu için yaralar ve yara izleri üzerinde gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Günde iki kez, ince bir tabaka şeklinde yara izleri üzerine dikkatli bir biçimde uygulanabilir. 

Bu kremi kesinlikle açık yaralar üzerine sürmemeniz gereklidir. Aksi takdirde çeşitli olumsuz durumlar meydana gelebilir. 

Bu kremi cilt çatlakları için kullanırken, cildinize masaj yaparak kullanabilirsiniz. Böylece cildinizde kan akışı hızlanır ve cilt dokusu uyarılır. Böylece çok daha hızlı ve daha kolay iyileşme sağlanır.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.