Emla krem ne işe yarar?

06.03.2023
694
Emla krem ne işe yarar?
Modelistlik Kursu

Emla krem, son dönemlerde popülaritesi giderek artan ve kullananların da memnuniyetlerini dile getirdiği cilt bakım kremlerinin başında geliyor. Eczanelerde en çok satılan kurallardan biri haline gelen Emla krem hakkında merak edilenleri bizde Araştırdık. Emla krem nedir, Emla krem ne işe yarar, Emla krem fiyatları ve nasıl kullanılır sorularının yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan tüm kremlerin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen kremlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

Eczanelerde satışa sunulan Emla krem genellikle ciltte anestezi etkisi yapması ile tanınıyor. Örneğin ağda sırasında çok fazla acı hisseden var bu kremi kullanarak acıya hafifletiyor. Genellikle sıklıkla uyuşturma yönteminde tercih edilen ve botoks uygulamaları gibi uygulamalar sırasında da ciltte kullanılan bu krem son dönemlerin en popüler kremlerinden biri hale geldi. İsterseniz Emla krem nedir, Nasıl kullanılır ve kimler kullanabilir sorularının yanıtlarını daha detaylı inceleyelim.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Emla krem gibi faydalı kremler arasından derlediğimiz listeyi mutlaka inceleyin. Cilt sağlığınızı olumlu etkileyecek çözümleri sıraladık. [/box]

[pt_view id=”5d30a5a7i0″]

https://www.youtube.com/watch?v=hKFR4aEy0Do

Emla Krem Nedir?

Sürüldüğü bölgede bulunan sinir uçlarının uyarılmasına engelleyen Emla krem, adeta bir anestezi görevi görüyor ve bölgesel olarak uyuşturuyor. Kremin etkisi kısa süreliğine olsa da o bölgeye yapılacak olan uygulamalardaki ağrı ve acı hissini en aza indiriyor. Botoks uygulamaları, lazer epilasyon, ağda gibi uygulamalar sırasında çok sık tercih edilen bu krem lidokain ve prokain isimli etken maddeleri nedeniyle uyuşturucu etkisi gösteriyor. Aslında çok uzun zamandan beri üretilen ancak son dönemlerde daha çok popüler hale gelen bu krem, son derece etkili.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Emla Krem Nedir
Emla Krem Nedir

Emla Krem Kullanım Alanları

Bu kadar popüler olan Emla krem kullanım alanları da doğal olarak merak ediliyor. Genellikle vücutta acı veren uygulamalar için tercih edilen kremi kullanabileceğiniz alanlar şu şekildedir;

  • Epilasyon uygulanacak bölgelere
  • Ağda yapılacak bölgelere
  • Kaş ve bıyık alımı öncesinde acıyı azaltmak için uygulanacak bölgelere
  • Erkek çocuklarında sünnet öncesi sünnet bölgesine
  • Dövme yapılacak bölgeye
  • Kulak ve burun deldirme işlemleri öncesinde delinecek bölgeye uygulanabilir.

Emla krem faydaları nedeniyle daha birçok bölgede ve ağrıyı hafifletmek için kullanılabiliyor. Özellikle son yıllarda popüler hale gelen botoks uygulamaları içinde bu kremin tercih edildiği biliniyor.

Emla Krem Kullanım Alanları
Emla Krem Kullanım Alanları

Emla Krem Faydaları

Emla krem genellikle anestezi etkileri nedeniyle kullanılır. Onun en önemli faydası uygulama öncesinde acıyı ve ağrıyı hafifletmesi. Hatta kremi kullanan birçok kişi epilasyon, ağda, dövme, botoks, lazer gibi uygulamalar sırasında kesinlikle acı ya da ağrı hissetmediklerini söyler. Kullanım alanı son derece geniş olan bu krem, ağrı kesici olarak vücut ağrılarında da etkilidir. Ancak genel olarak vücut ağrılarında kremin etkisinin geçici olduğunu unutmamak gerekiyor. Sadece uygulandığı sırada acı veren işlemler sırasında kullanmak daha mantıklı bir seçenek gibi görünüyor.

Emla Krem Faydaları
Emla Krem Faydaları

Emla Krem Nasıl Kullanılır?

Son dönemlerde adını ve popülaritesini çok sık duyanlar Emla krem nasıl kullanılır sorusunun yanıtını da araştırıyor. Öncelikle zaten lazer epilasyon ya da ağda gibi uygulamaları dışarıda yaptırıyorsunuz yaptırdığınız yerdeki kişiler kremin kullanımını biliyordur. Eğer evde yapacağımız bir uygulama sırasında acıyı en aza indirmek istiyorsanız kullanacağınız bölgeyi iyice temizlenmeli ve kurulamalısınız. Ardından kremden çok az bir miktar olarak uygulama yapılacak alana ince bir tabaka halinde dairesel hareketlerle Masaj yaparak yaymalısınız.

Kremi kullandığınız bölgenin üzerine ince ve temiz bir bez ile kapatarak yarım saat bu şekilde beklemeli ve etkisini göstermesi için zaman vermelisiniz. Uyuşma başladıktan sonra kremin olduğu bölgeye bir pamuk yardımıyla ya da gazlı bezle silebilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli nokta krem sürdükten sonra anestezi etkilerinin en az yarım saat içinde çıkmaya başlamasıdır. Bu nedenle kremi kullandıktan hemen sonra yapmak istediğiniz uygulamaya geçmeyin mutlaka yarım saat bekleyin.

Emla Krem Nasıl Kullanılır
Emla Krem Nasıl Kullanılır

Emla Krem Yüze Sürülür Mü?

Özellikle Kaş ve bıyık aldıranlar ya da yüzüne ağda yaptırmak isteyenler Emla krem yüze sürülür mü sorusunun yanıtını merak ediyor. Bu uygulamalar sırasında canımı fazlasıyla yanıyorsa kremi yüzünüz için kullanabilirsiniz. Ancak kremin yüz için kullanılması durumunda bekleme süresi ortalama 1 saate kadar çıkabilir. Kaş bölgesi için kullanmak isteyenlerin ekstra dikkat etmesi gerekir. Çünkü krem göze zarar verebilir Bu nedenle göz çevresine sürmemeye Özen göstermelisiniz. Kremin gözle temas etmesi durumunda hemen bol su ile durulamanız tavsiye edilir.

Emla Krem Yüze Sürülür Mü
Emla Krem Yüze Sürülür Mü

Emla Kremin Yan Etkileri

Emla kremin yan etkileri merak konusu oldu. Genellikle kullanmak isteyenler herhangi bir yan etkisi ya da zararı var mı sorusunu merak ettiği için kremi kullanmaktan çekiniyor. Aslında doğru kullanılması durumunda kremin herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Ancak cildi hassas olanlardan ya daha kreminin içerisindeki etken maddelerden birine alerjisi olanlarda ciltte kızarıklık ve hassasiyet yaratabiliyor. Genellikle doz aşımı halinde ortaya çıkan bu sorunun görülmesi durumunda kremi kullanmayı hemen bırakmak gerekiyor.

Aynı zamanda beklenmeyen bir yan etki görülmesi halinde doktora başvurulması tavsiye ediliyor. Krem sadece harici kullanım için uygundur dahili kullanım kesinlikle yapılmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde ve güneşle doğrudan temas etmeyecek şekilde saklanması önerilir. Krem göz çevresine kesinlikle kullanılmaz.

Emla Kremin Yan Etkileri
Emla Kremin Yan Etkileri

Emla Krem Diş Ağrısını Geçirir Mi?

Emla kremin anestezi etkisi olmasından dolayı genellikle diş ağrısını geçirebileceği düşünülür. Ancak sağlık için unutulmaması gereken bir şey var ki bu krem sadece harici kullanım için uygundur. Yani diş ağrısı için ağzın içerisine sürülmesi tavsiye edilmez. Aynı zamanda kremin etkileri geçici süreyle uyuşturma olduğu için diş ağrısı kremin etkisi geçtikten sonra yeniden başlayacaktır. Bu nedenle diş ağrısı için Emla krem kullanmak yerine bir diş hekimine başvurmak daha doğru olacaktır.

Emla Krem Nereden Alınır?

Emla krem eczanelerde satılmaktadır. Oldukça etkili bir krem olduğu için bu ilacın eczane dışında herhangi bir yerden satın alınması tavsiye edilmez. Aynı zamanda kronik bir hastalığı olanlar ya da alerjik reaksiyon sorunu olanlar doktor tavsiyesi olmadan bu kremi kullanmamalıdır.

Emla Krem Fiyatı

Türkiye genelinde bulunan bütün eczanelerden satın alabileceğiniz Emla krem fiyatı biraz pahalıdır. Reçete ile satılmayan bu kremi herkes ulaşabilir fakat yine de doktor tavsiyesinde kullanılması önerilir. Kremin şu anda eczane satış fiyatı KDV dahil 132 TL civarındadır.

Emla Krem Kullanıcı Yorumları

Kremi kullanmadan önce fikir sahibi olmak istiyorsanız Emla krem kullananlar tarafından yapılan yorumları göz önünde bulundurur bilirsiniz. Daha önce bu kremi deneyen ve çok memnun kalan kişiler var. Özellikle kısa süreliğine de olsa anestezi etkisi yapması ile birçok uygulama sırasında rahatlama verdiğini söyleniyor. Ancak cildinin hassas olduğunu ve kremin kendisinde alerjik reaksiyona neden olduğunu söyleyen kişiler de var. Emla krem kullanıcı yorumları arasında en dikkat çekenlerden biri kullanmadan önce cilt testi yapmak gerektiği.

Kremi kullanmaya karar verirseniz cildinizin küçük bir alanında deneme yapabilir 24 saat sonra herhangi bir olumsuz etki olmaması durumunda kremi istediğiniz bölgede kullanabilirsiniz. Ancak yine de yüz bölgesi için kullanmaya karar verdiğinizde ekstra dikkatli olun. Özellikle göz çevresi ve dudaklar gibi yüzün en hassas olan bölgelerinde kremi kullanmaktan kaçının. Uygulama sonunda Beklenmeyen bir yan etki görülmesi halinde mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna başvurun.

Emla Krem hakkında sizlere bilgiler verdim. Emla krem kullanmanızda pek bir sıkıntı yok. Cilt bakımı yazılarımıza bakmanızı tavsiye ederim.

Emla krem hakkında bu linkten bilgi alabilirsiniz.

YouTube Kanalımız: https://www.youtube.com/c/sosyolacom

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Ceylan dedi ki:

    Emla krem anestezik bir kremdir bu nedenle sürülen bölgede anında uyuşturma görevi görür. Genelde ağda öncesi tavsiye edilen bir kremdir. Ağda sürecinde çok acı çeken bir arkadaşım Emla kremi kullanıyordu. Ayrıca bazen de kaş ve bıyık alımında bu kremi kullanıyor. Dediğine göre etkisi gerçekten iyi. anında bir etki gösterdiği için işleminizi anında yapmalısınız.