Reklamlar
Teknoloji

Twitter Yorum Kapatma Nasıl Yapılır?

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

Sosyal medyada daha basit bir konsepte sahip olsa da yaygın olarak kullanılan Twitter içerisinde genelde gündem belirlenir. Herhangi bir gelişme hakkında fikir paylaşımı ya da haber verme işlemleri etkin bir biçimde gerçekleşebilir. Ancak Twitter yorum kapatma özelliği sayesinde istenmeyen söylemlere son verebilmek ve daha sağlıklı iletişim kanalları yaratmak da ortaya çıkan durumlar arasında yer aldı. Twitter içerisinde istenmeyen kişilerden farklı yorumları almanın önüne geçildi. Bu yeni gelen özellik ülkemizde de kullanıma sunuldu. İlk başlarda farklı ülkelerde denenen bu özellik Twitter kullanıcılarının fazlasıyla ilgi gösterdiği bir halde bulunuyor. Bu sayede de daha etkin bir paylaşım ortamının yaratıldığı da düşünülüyor.

Twitter içerisinde yapılan paylaşımlara kimlerin yanıt verip veremeyeceği seçilebilecek. Bu yeni Twitter yorum kapatma seçeneğinin işleyişi de oldukça basit bir halde bulunuyor. Twitter içerisinde herhangi bir paylaşım yapmaya hazırlanan kişilere yorumların ne şekilde olacağı da soruluyor. Üç farklı seçenekten herhangi birini tercih etmeleri de kendilerinden isteniyor. Tweet paylaşmadan önce “Herkes” , “Takip Ettiğin Kişiler” ve “ Yalnızca Bahsettiğin Kişiler” gibi seçeneklere yer veriliyor. Bu aşamada hareket edecek olan Twitter kullanıcılarının herhangi bir seçeneği seçmesiyle beraber tweet atma süreci daha da faydalı hale gelebiliyor. Bu yönde işleyişini sürdüren Twitter odağında da daha etkin bir sosyal medya kullanımı kendini gösteriyor.

Sosyal medya ağlarında sohbet seçeneğinin iyi bir biçimde kontrol edilmesi gerektiği Twitter tarafından ortaya konulan yeni özellikle beraber kendini gösteriyor. Twitter yorum kapatma özelliğiyle beraber bu yönde bir sonuca ulaşılabiliyor. Siber zorbalığın tüm sosyal medya mecralarında daha yaygın bir hale gelmesi ve hakaret etme ortamlarının çoğalması adına da Twitter tarafından bu yönde bir adım atıldı. Twitter kullanıcılarının var olan hesaplarını korumaya alması ve herhangi bir olumsuz duruma maruz kalmamaları adına yeni ayarları devreye sokuldu. Hesapların üzerinde daha fazla kontrol sağlanması adına bu işleyiş kendini göstermeye de başladı. Bu sayede de olumsuz cevapların büyük ölçüde önüne geçilmiş oldu.

Twitter Yorum Kapatma İşlemleri Nasıl Yapılır?
Twitter Yorum Kapatma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Twitter Yorum Kapatma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Twitter tarafından yeni kullanımda olan Twitter yorum kapatma özelliği tüm kullanıcılara uygun olarak sunuldu. Kullanıcılar paylaşım yapmadan önceki zaman zarfında var olan tweetlerine kimlerin yanıt vereceğini seçebilecek türde bir özellik kendini gösterdi. Tweet atma esnasında “Herkes”, “Takip Ettiğin Kişiler” ve “Yalnızca Bahsettiğin Kişiler” biçiminde seçenekler sunuldu. Bu üç seçenekten herhangi birinin seçilmesi sayesinde de hesabın daha da kontrol altında tutulması sağlandı. Bu özellik gelmeden önceki zaman zarfında tek seçenek olarak “Herkes” bulunuyordu. Bu sayede de daha etkin ve kullanışlı bir konumda olan bir özellik de kendini gösteriyor. Her zaman bu özelliğin kullanılması durumunda daha etkin bir sosyal medya kullanımı ortaya çıkacağa benziyor.

Reklamlar

Twitter içerisinde herhangi bir tweete yorum yapacak olan kişilerin sınırlandırılması gibi bir özellik kendini gösteriyor. Bu hususta Twitter yorum kapatma işlemi herkesin daha etkin bir Twitter deneyimi elde etmesini de sağlıyor. Her zaman tweet atmadan önceki süre zarfında işaretlenecek olan seçenekler devreye sokulacak. Bu yönde seçim yapan kişilerin daha etkin sonuçlar alması da kesin olarak görülebilecek. Kullanıcıların yorum yapamayacakları tweetleri gri renkte görmeleri hali de ortaya çıkabilecek. Aynı zamanda da bu gri paylaşımların yeniden paylaşılması, beğenilmesi gibi durumlar da ortaya çıkmayacak. Bu özellik hem uygulamadan hem de internet sitesinden rahat bir biçimde kullanılacak.

Twitter Yorum Kapatma ile Siber Zorbalığın Önüne Geçilecek

Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre de Twitter yorum kapatma özelliğiyle beraber siber zorbalığın önüne geçileceği vurgulanıyor. Bu ayarların kullanılması halinde istenmeyen yanıtlara son verileceği bildiriliyor. Daha anlamlı ve olumlu bir Twitter kullanımının hedeflendiğinden bahsediliyor. Bu yeni ayarlamalar sayesinde Twitter kullanıcılarının kendilerini güvende hissetmeleri ve daha rahat paylaşımlar yapmalarını sağlamak üzerine yapıldığı ifade ediliyor. Aynı zamanda da Twitter mecrasında farklı bakış açılarını geliştireceklerinin üzerinde de duruluyor. Twitter yorum kapatmanın genel olarak memnuniyetle karşılandığı gibi bir durumu da içereceği ifade ediliyor. Herkesin sadece takipçileriyle iletişim içinde olacağı bir sanal mecranın hedeflendiği belirtiliyor.

Twitter içerisinde uzun zamandan beridir bu yeni özellik test ediliyordu. Twitter yorum kapatma işlemleri konusunda da emin adımlarla ilerleyerek herkesin istediği gibi bir sonucu ortaya koydu. Twitter kullanıcılarının daha da güvende olmalarını sağlayarak, aynı zamanda da siber zorbalık içeren paylaşımlarda da ciddi oranda düşüş yaşandığı da ifade edilmeye başlandı.

Twitter içerisindeki gizli hesapların sayısında da bu özelliğin gelmesiyle beraber ciddi oranda bir sayı düşüşü gözlemlenmeye başladı. Çünkü kullanıcıların büyük bir kısmı yaptığı paylaşımlara ilgi gösterilmemesi ve yanıt vermemesinden dolayı bu şekilde hareket ettikleri biliniyor. Bu aşamada da bu sayının yeni gelen özellikle beraber daha da yükselmesi gibi bir durum ortaya çıkıyor.

Reklamlar
Twitter Yorum Kapatma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?
Twitter Yorum Kapatma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Twitter Yorum Kapatma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Twitter platformunda paylaşım yapmadan önceki süre zarfında Twitter yorum kapatma işlemleri gerçekleştirilebilecektir. Paylaşım yapmadan önceki süre zarfında var olan herhangi bir seçeneği tıklamakla bu yönde sonuç elde edilebilir.

  • Herkes (Twitter içerisinde varsayılan ayar)
  • Sadece takip edilen kullanıcılar
  • Sadece bahsedilen kişiler

Burada var olan son iki seçeneğe bağlı olarak tweetlerin etiketlenmesi mümkün olacaktır. Bu seçeneklere bağlı olarak yanıt veremeyen kişiler için paylaşımlar gri renge bürünecektir. Ancak bu gönderilere yanıt veremeyen diğer kullanıcıların paylaşımları görüntülemesi, yeniden paylaşması, yorumla retweet etmesi, paylaşması ve beğenmesi gibi bir durumun önüne geçilmeyecektir. Sadece gönderiler aracılığıyla yanıt vermesi durumunun önüne geçilmiş olacaktır.

Twitter Yorum Kapatma Ne İşe Yarar?

Twitter genelinde milyonlarca kullanıcı olduğundan dolayı her bir paylaşımda etkileşim oranı yüksek olmaktadır. Bunun için yeni gelen özellik olan Twitter yorum kapatma işlemleri de bir hayli getirisi olan bir konu olarak adlandırılacaktır. Bu aşamada da profillerdeki herhangi bir paylaşımın yorum almaması büyük ölçüde sağlanacaktır. En büyük faydası da bu tweetlerin daha rahat bir biçimde kontrol edilmesi gibi bir işleyiş de ortaya çıkacaktır. Her zaman bu yönde hareket etmek ve her paylaşıma göre yorum yapacak olan kişileri belirlemek de son derecede kolay olacaktır. Bu şekilde bir sonuç yaratma durumu Twitter’ın son özelliği sayesinde de kendini gösterecektir.

Twitter içerisinde her bir gönderinin altına olumlu ya da olumsuz pek çok yorum yapılabilmektedir. Ancak bazı durumlarda hakaret ve siber zorbalığa varan söylemleri görebilmek de söz konusudur. Tüm bunların önüne geçmek için Twitter yorum kapatma özelliği ne kadar etkin bir yerde olduğunu da gösterebiliyor. Daha samimi, kaliteli ve yapıcı iletişimin ortaya konulması adına Twitter içerisindeki bu son özellik de kendini gösterebiliyor. Bu aşamada da yapılan her bir paylaşıma dayalı olarak bu özelliği kullanabilmek mümkün hale gelebiliyor. Twitter odaklı olarak bu yönde sonuca ulaşmak da her zaman kullanıcıların istedikleri şekilde kendini gösterecektir. Her zaman bu özellikten faydalanmak gibi bir durum da ortaya çıkacak şekilde olacaktır.

Reklamlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu