Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi Kullanım Detayları

08.12.2022
172
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi Kullanım Detayları
Modelistlik Kursu

Bireylerin sigorta hizmetlerinden sıklıkla yararlandığı alanlardan biri sağlık alanıdır. Sağlık konusunda kişilerin yararlanabileceği çok sayıda farklı sigorta uygulaması bulunur. Tamamlayıcı sağlık sigortası sigortalının SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde fark ücreti olmaksızın hizmet almasını sağlayan bireysel bir sağlık sigortası çeşididir. Muayene, tahlil ve ameliyat gibi ayakta tedavi ve yatarak tedavi hizmetlerini karşılayan tamamlayıcı sağlık sigortasında doğum paketi gibi çeşitli ek teminatlarla poliçeyi genişletmek mümkündür. Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi özel hastanelerde oldukça masraflı olabilen doğum sürecinde sigortalının fark ücretini karşılayan bir pakettir. Doğum paketi ücretleri anlaşma yapılan sigorta şirketine göre değişiklik gösterebilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK’lı kişilerin faydalanabileceği ve anlaşmalı özel hastanelerde fark ücretini karşılayan sigorta çeşididir. TSS muayene, tahlil ve tomografi gibi ayakta tedavi teminatının bir parçası olan fark ücreti masrafının yanı sıra ameliyat, kemoterapi ve diyaliz gibi yatarak tedavi hizmetlerinde de SGK fark ücretini karşılar. Bu sigorta ek teminatlar ile zenginleştirilerek sigortalı için daha fazla sağlık hizmetini kapsayan bir hâle getirilebilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi özel hastanelerde hamilelik ve doğum süreçleri ile ilgili belirli masrafları karşılar. Özel hastanelerde doğum hizmeti ücretleri ve hamilelik sürecindeki tahlil ve muayene masrafları yüksek bir noktaya gelebilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası genişletilerek eklenen doğum paketi sayesinde bu süreçte fark ücreti ödemeden anlaşmalı özel hastanelerde hizmet alınabilir. Dolayısıyla bu sigorta paketi uygun fiyatlı bir anlaşma ile hamilelik ve doğum süreçlerinde sigortalıya maddi anlamda önemli derecede avantaj sağlayabilir. Üstelik bu paket ile yıllık TSS prim ödemesinin bir kısmı vergi iadesi olarak geri alınabilir.

TSS Doğum Paketi

TSS Doğum Paketi

TSS Doğum Paketi Neleri Kapsar ve Nasıl Kullanılır?

SGK anlaşmalı özel hastanelerde fark ücreti ödemeden çok sayıda hizmetin alınmasını sağlayan TSS, doğum paketi ile genişletilerek hamilelik ve doğum süreçlerinde avantaj sağlayabilir. Bu paketten yararlanmak isteyen kişiler tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi kapsamı hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilir.

Temel olarak, TSS doğum paketinin kapsamında hamilelik ve doğum süreçleri ile ilgili özel hastanelerde fark ücreti ödemeden alınabilecek çok sayıda hizmet yer alır. Öncelikle bu hizmetler arasında hamilelik sürecinde yapılan rutin kontrollerin yanı sıra tahlil, tetkik ve muayeneler bulunur. Normal ve sezaryen doğum dahil olmak üzere doğum sürecinin ödemesi de bu pakete dahildir. Ayrıca doğumda oluşabilecek komplikasyonlara bağlı yapılan müdahaleler de bu paket kapsamında karşılanır. Paket kapsamında olmayan hastane hizmetleri arasında kısırlık tedavisi, doğum kontrol uygulamaları, vazektomi gibi işlemler yer almaktadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi için aranan en önemli şart bireyin SGK’lı olmasıdır. Öncelikle uygun bir paket seçilerek sigortam.net üzerinden birkaç adımda kolay bir şekilde TSS yaptırılabilir, ek teminatlar ile sigorta kapsamı genişletilebilir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Doğum Paketi Ücretleri

Doğum ve hamilelik süreçlerinde SGK anlaşmalı özel hastanelerde sağlanan çok sayıda hizmeti kapsayan bu sigorta paketini yaptırırken çeşitli faktörlere dikkat etmek önemli olabilir. Öncelikle poliçe kapsamı detaylı şekilde incelenerek paketin hangi masrafları karşılayacağı öğrenilebilir. Buna ek olarak doğum paketi ücretleri de avantajlı bir paketin seçilmesi yönünden önemlidir. Bu ücret sigorta şirketine göre değişiklik gösterebilir.

Bunun yanı sıra sigorta paketinin hamilelik öncesinde veya gebelik gerçekleştikten sonra yaptırılmış olması da fiyatları etkileyen bir diğer faktördür. Sigortam.net üzerinden tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi için farklı şirketlerin sağlık sigortası ücreti tekliflerine göz atılabilir, online olarak kolay bir şekilde sigorta yaptırılabilir.

YAZAR BİLGİSİ
İzmir'de Bilgisayar destekli muhasebe ve netsis öğretmeniyim. Fotoğraf çekmekten ve doğa gezintilerinden hoşlanırım. Papatya en sevdiğim çiçektir. Boş zamanlarında öğretmenlik mesleği ile alakalı kendini geliştirerek, makale yazarlığı konusunda çalışmalar yürütmekteyim. Özellikle oyuncuların ekranların arkasındaki yaşantılarını anlamayı ve anlatmayı seviyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.