Son olarak sahne kıyafetleriyle gündemde olan şarkıcı Hande Yener Yine Büyüledi!

03.06.2022
197
Son olarak sahne kıyafetleriyle gündemde olan şarkıcı Hande Yener Yine Büyüledi!
Modelistlik Kursu

Son olarak sahne kıyafetleriyle gündemde olan şarkıcı Hande Yener, Ankara’da verdiği konserde çizgili taytları ve deri süslemeli büstiyeriyle herkesin dikkatini çekti.

Gülşen ve Aleyna Tilki gibi isimlerin yanı sıra Hande Yener, konserlerinde giydiği ilginç kostümlerle adından söz ettirmeye devam ediyor. 49 yaşındaki şarkıcı, Ankara’da verdiği konserde kıyafetiyle herkesin dikkatini çekti.

MESLEKTAŞLARDAN TAM NOT ALDI

Üzerine siyah büstiyer giyen ünlü şarkıcı, altına sadece külot ve çorap giydi. Yener’in tarzı dünyaca ünlü şarkıcı Madonna’ya benzetildi. Sahne kıyafetlerinden bahseden Yener, “Biraz deli gibi seviyorum, ruhum için giyindiğimde kostüm sahneyi çok etkiliyor” dedi. Demet Akalın, Ceylan Ertem, Aylin Coşkun gibi isimlerden tam not aldı.

2000’li yıllardan bu yana pop müzik endüstrisinde birçok şarkıya imza atan Hande Yener’in hayatı araştırılıyor. Sadece şarkılarıyla değil, özel hayatındaki olaylarla da gündemde olan Hande Yener hakkında sıkça sorulan soruları sizler için derledik…

HANDE YENER KİMDİR?

Makbule Hande Özyener (12 Ocak 1973), daha çok bilinen sahne adıyla Hande Yener, Türk şarkıcıdır. 2000’li yılların başındaki çıkışından bu yana, pop listelerinde zirveye yerleşen şarkılarıyla Türk pop müziğinde adından söz ettiriyor. Müziğinin yanı sıra kıyafetleri ve değişen imajıyla da adından söz ettirdi. Zaman zaman müzik tarzını da değiştirmiş; Bir süre pop müzikten elektronik müziğe geçmesine rağmen bu sefer kısa ömürlü oldu ve yeniden pop müzik yapmaya başladı. Kariyerindeki değişken adımları birçok kez köşe yazarları tarafından incelenip yorumlandı ve meslektaşı Demet Akalın ile olan tartışmaları Türkiye’de dergilerin gündemini sık sık işgal etti.

İstanbul Kadıköy’de dünyaya gelen Hande Yener, orta öğreniminin ardından ailesinin konservatuara gitmesine izin vermemesi üzerine Erenköy Kız Lisesi’ni kurdu, ancak ikinci sınıfta bu okulu bırakıp evlendi. Çocukluğundan beri hayalini kurduğu şarkıcı olmak için yirmili yaşlarının başında Sezen Aksu’ya ulaşmaya çalıştı ve satış elemanı olarak çalıştığı dükkana gelen Hülya Avşar aracılığıyla Aksu ile tanıştı. Bir süre Aksu’da geri vokal olarak çalıştıktan sonra 2000 yılında Altan Çetin ile birlikte hazırladığı ilk stüdyo albümü Senden İbaret’i çıkardı.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bu albümden sonra MU-YAP sertifikalı Sen Yoluna… Ben Yoluma… (2002), Aşk Kadın Ruhundan Anlıyor (2004) ve Apaydın (2006) çeşitli başarılara imza atarak, dünyanın en iyileri arasında yer alan albümler hazırlayıp sattı. dünya 2000’leri sayar. . nasıl delirdim (2007) birkaç albümde tarzını elektronik müziğe kaydırdı ve pop müzikten uzaklaştı. Kariyerinin ilk on yılını oluşturan bu dönemde, “Bırak Yolunu Bırak… Bunun gibi birçok şarkısı Türkiye’de listelerin zirvesine çıktı.

Diğer içerikler

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.