Son dakika: Psikiyatrist Haydar Dümen hayatını kaybetti!

11.02.2022
188
Son dakika: Psikiyatrist Haydar Dümen hayatını kaybetti!
Modelistlik Kursu

Cinsellik ve cinsel sağlık konularda yaptığı ilginç açıklamalar ve tedaviler ile, herkesin yakından tanıdığı Dr. Haydar Dümen, 92 yaşında dünyaya gözlerini yummuştur.

Hastanede 10 Gün Boyunca Tedavi Gördü

Dr. Haydar Dümen’in 10 gün boyunca Beykent Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gördüğü bildirildi. 11 Şubat 2022 Cuma günü saat 12.00’de kovid önlemlerine uyularak Ulus’taki Arnavutköy Mezarlığı’na defnedildiği bildirildi. Haydar Dümen’in, yakınlarının katılımıyla düzenlenen cenazenin ardından toprağa verildi.

Hayra Dümen Kimdir?

15 Haziran 1930 tarihinde Uşak’ın İkisaray köyünde doğan Haydar Dümen, Afyon Lisesi’nden 1948 yılında mezun olmuştur. Dümen, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini 1955 yılında bitirmiştir. 1958 yılında ihtisasını tamamlayarak nöropsikiyatri uzmanı unvanı almıştı. 25 yıl devlet hastanelerinde görev yaptıktan sonra emekli olan Dümen, birçok gazete yazı yazmıştır. Yazılarını ilgiyle okuyan okurları Dümen’in vefatıyla birlikte üzülmüştür.

SORULARA MİZAH ANLAYIŞIYLA CEVAPLAR VERİRDİ

Haydar Dümen, Türkiye’nin Güzin Abla’dan sonra en tanınmış dert dinleyen gazete köşe yazarıdır. Bilhassa cinsel yaşam konusundaki problemleri farklı bir mizah anlayışı ile kaleme alarak soruları yanıtlamasında dolayı geniş bir okuyucu kitlesine sahip olmuştur.
Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.

Sosyola Haber

YouTube Kanalımız: https://www.youtube.com/c/sosyolacom

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.