Solante Antiox Güneş Kremi Ürün İncelemesi

16.06.2020
576
Solante Antiox Güneş Kremi Ürün İncelemesi
Modelistlik Kursu

Solante Antiox güneş kremi, dermatologlar tarafından tavsiye edilen ve Solante markasının yaşlanma karşıtı özelliklere sahip olan bir ürünüdür. Cildi güneşten koruyan ve yaşlanma karşıtı etkilere sahip olan Solante Antiox güneş koruyucu krem nedir, özellikleri nelerdir, ne işe yarar, faydaları nelerdir, fiyatı nedir ve nasıl kullanılır gibi soruların cevaplarını aramadan önce güneşin cildimize verdiği zararların neler olduğunu öğrenelim.

Güneş Işınlarının Zararları
Güneş Işınlarının Zararları

Güneş Işınlarının Cilde Verdiği Zararlar Nelerdir?

Güneşi her ne kadar sevsek de güneşin yararları olduğu kadar zararları da vardır. Günlük belli oranda alınan güneş yarar sağladığı gibi uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmak ise ciltte yanıklar, kabarcıklar, yaşlanan cilt ve kanser olarak geri dönebiliyor.

Güneş hasarı, özellikle açık tenli insanlar için bir saatten az bir sürede ortaya çıkabilir. Ancak temkinli olsanız ve yanıklardan kaçınsanız bile güneş hasarının kümülatif etkileri kalıcı olabilir.

Güneşin zararlı ışınlarına karşı en iyi sağduyu ve koruma ile mücadele edilir. Bu yüzden bronzlaşmak için güneşlenirken, cildinize çok zarar veren güneş ışınlarının cilde olan etkilerini yok saymamak gerekir. Ancak güneşin olumsuz etkilerini azaltmak için çeşitli önlemler alabilirsiniz.

Her cilt güneş ışınlarına karşı hassastır ancak cilt renginiz ne kadar açık olursa riskleriniz o kadar artar. Güneşe aşırı maruz kalmanın akut etkileri arasında iltihaplanma, belirgin güneş yanığı görünümü, ağrı ve kabarcıklanma bulunur. Güneş yanıkları yüzünden cildinizde ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Güneş hasarının uzun vadeli etkileri arasında erken yaşlanma, kuru cilt, kırışıklıklar, renk değişikliği ve cilt kanseri riskinde artış yer alır. Bunları tedavi etmek, önlemek ve onarmak güneş yanığından daha zor olsa da bazı seçenekler vardır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Önleme, güneş hasarı ile başa çıkmanın en iyi yoludur. Görünür hasarı tedavi edebilmenize rağmen, hücresel hasar ve dolayısıyla kanser riskleri geri alınamaz.

Güneş Hasarı Nasıl Olur?

Dünyaya ulaşan UVA ve UVB olmak üzere iki tür UV ışını vardır. Üçüncüsü, UVC, ozon tabakası tarafından bloke edilir.

UVA ışınları cildin en derin katmanlarına, dermise nüfuz eder. UVB ışınlarının dalga boyu daha kısadır ve epidermisi geçemezler. Bu yüzden UVB ışınları, güneş yanıklarından büyük ölçüde sorumludur. Bu farka rağmen, hem UVA hem de UVB ışınları hasara yol açar ve her ikisi de erken yaşlanmaya, mutasyonlara ve kansere neden olabilir.

Daha açık tenli insanlar en fazla güneş hasarı riski taşırlar. Çünkü bir pigment olan melanin, UV ışınlarını engellemeye yardımcı olur. Bu, buğday tenli ve koyu tenli olan kişilerin güneş hasarı riski taşımadığı anlamına gelmez, sadece cildin, güneşin güçlerine daha az duyarlı olduğu ve risklerin daha düşük olduğu anlamına gelir.

UVA ve UVB Işınları

UV radyasyonu, güneşten dünyaya ulaşan ışık spektrumunun bir parçasıdır. UVA ve UVB ışınları olarak sınıflandırılan ışınlar, görünür ışıktan daha kısa dalga boylarına sahiptir. Her iki radyasyon türü de cilde farklı şekillerde zarar verir. Ultraviyole B (kısa dalga) ışınları yanmış, kızarmış bir cilde neden olurken, ultraviyole A (uzun dalga) ışınları cildin derinlerine nüfuz edebilir ve DNA hasarına neden olabilir.

Güneş Hasarının Sonuçları

Güneş hasarının kısa ve uzun vadeli sonuçları vardır. Güneş hasarının hemen görülebilen bir işareti güneş yanığıdır. Hafif bir formda, kızarık ve yanmış cilt olarak görünür. Daha ciddi vakalarda, bulantı ve baş dönmesinin yanı sıra buna kabarcıklar eşlik eder.

Korunmasız güneşe maruz kalmanın daha uzun vadeli sonuçları kuru, mat ve düzensiz cilt tonudur. Güneş, cildi kurutabilir ve esansiyel yağ asitleri düzeylerini tüketerek cildin zamanla kuru, pul pul, kırışık görünmesini ve hissedilmesini sağlar. Güneş hasarı cilt hücresinin yenilenme hızını yavaşlatır, mat bir görünüm oluşturur ve eski, ölü cilt hücrelerinin birikmesine neden olur. Ayrıca inatçı pigmentasyon izlerine veya koyu lekelere neden olabilir.

Güneş hasarı cildinizdeki kollajen ve elastini de yok edebilir. Kollajen cildinizin sıkılığını koruyan bir proteindir ve elastin ise cildin gerginliğini sağlayan bir destek lifidir. Daha derin cilt katmanlarında kollajen ve elastin bozulması, cildinizin elastikiyetini ve sıkılığını kaybettiği için kırışıklıklar ve ince çizgiler gibi erken cilt yaşlanması belirtilerine neden olabilir.

Güneş hasarının etkileri esas olarak kozmetik olsa da, cilt kanserine neden olduğunda sağlık için ciddi bir tehdit haline gelebilir. Tekrarlanan güneş yanığı ve korunmadan güneşe maruz kalma, çeşitli cilt kanserleri riskini artırır. Bu nedenle güneşten korunma, hayati derecede önemlidir.

Güneşten Korunma

Önleme tedaviden daha iyidir bu nedenle cildinizi her gün güneşin zararlı ışınlarından korumanız gerekir. Güneş kremi kullanmaya başlamak için asla çok erken veya çok geç değildir. Aslında, yaşlandıkça, cildinizin güneş hasarının etkilerini onarması o kadar zordur. Bu yüzden ne kadar erken başlarsanız o kadar iyidir. Normal bir günde eğer denize girmeyecekseniz güneş kremi tüm gün boyunca cildi korumalıdır. Ancak uzun süre dışarıda kalacaksanız veya çok terleyecekseniz, tam koruma sağladığınızdan emin olmak için güneş kreminizi düzenli olarak yeniden uygulamanız gerekecektir. Ayrıca bazı ilaçların cildinizi güneşe karşı daha hassas hale getirebileceğini unutmamak gerekir.

https://www.youtube.com/watch?v=oE6Sc6WF6hc&t=4s
Solante Antiox Güneş Kremi

Solante Antiox Nedir?

Solante markası ülkemizde pek çok farklı cilt hastalıklarına yönelik ürettiği güneş koruyucu kremler ile adından söz ettirir. Dünya standartlarına uygun olarak üretilen Solante güneş kremleri, yüksek düzeyde güneş koruması sunar. Dermatologların sıkça önerdiği markaların başında gelen Solante güneş koruyucu krem serisinin bir ürünü olan Solante Antiox, cildi yalnızca güneşin zararlı ışınlarından korumakla kalmaz anti aging etkisi ile de yaşlanma karşıtı bir etki sunar. Ciltte koyu lekelerin, güneş lekelerinin, ince çizgilerin ve kırışıklıkların oluşmasını önler.

Bu güneş kreminin dokusu oldukça yumuşaktır ve cilde nazik davranır. Ayrıca yağsız bir formülasyona sahiptir, paraben gibi cilde zararlı maddeler içermez.

Solante Antiox Fiyatı

Bu güneş koruyucu kremin güncel fiyatı 169 liradır. Sadece eczanelerden temin ediniz.

Solante Antiox İçerik Listesi

Bu harika güneş koruyucu kremin içinde melon ekstresi, yeşil çay ekstresi, cassia alata, c vitamini, e vitamini, üzüm çekirdeği ekstresi ve antilökin 6 adlı maddeler vardır.

Solante Antiox Güneş Kremi
Solante Antiox Güneş Kremi

Solante Antiox Spf 50+ Anti-Aging Güneş Koruyucu Özellikleri

Solante Antiox Anti-Aging Güneş Koruyucu, güneşin zararlı ışınlarının cildinize hasar vermesini kusursuz bir biçimde engeller. Işığa ve suya dayanıklı olarak tasarlanmış güneş koruyucu filtreleri sayesinde cildinizi özellikle plaj, deniz ve havuz gibi ortamlarda güneşin zararlı etkilerine karşı korur. 

Bu güneş kremi aynı zamanda yaşlanma karşıtı bir üründür. Cildinizin esnek, gergin, sıkı ve genç kalmasını sağlar. Güneşten korumasının yanı sıra zengin vitaminler, yeşil çay ve üzüm çekirdeği ekstresi gibi zengin antioksidan içeriği sayesinde anti-aging etkileriyle ciltte ince çizgilerin ve kırışıklıkların oluşmasını önler. 

Solante Antiox güneş koruyucu kremin cilde faydaları bunlarla da sınırlı kalmaz. Aynı zamanda bu harika ürün, cilt için sonsuz bir nem kaynağıdır. Üst düzey nemlendirici etkisiyle, güneşten dolayı kuruyan cildi neme doyurur ve cilde nemi hapseder. Bu açıdan yumuşak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Solante Antiox Ne İşe Yarar?

Solante Antiox SPF 50 yüksek standartlara sahip bir güneş koruyucu bakım ürünüdür. Olgun ve hasar görmüş ciltlere özel olarak üretilen bu güneş koruyucu kremin en önemli özelliği anti-aging etkisidir. Güneşin zararlı ışınları olan UVA ışınları ve UVB ışınlarına karşı üstün koruma sağlar.

Bu ürünün formülasyonunda bulunan etkili antioksidan maddeler sayesinde, güneşin zararlı etkilerine karşı bir kalkan oluşturur. Tüm yıl boyunca ve her gün kullanılması gereken bu güneş kremi, suya dayanıklıdır, iltte yağlı bir his bırakmaz. Hipoalerjenik bir ürün olduğu için tüm ciltlerde rahatlıkla kullanılabilir. Cildi nemlendiren ve pürüzsüz hale getiren bu ürün cildin güzelliğine büyük bir katkı sağlar. 

Solante Antiox Güneş Kremi
Solante Antiox Güneş Kremi

Solante Antiox Sun Care Lotion Spf 50+ 150 Ml Faydaları

Solante Antiox Sun Care Lotion SPF 50+ güneş koruyucu, dönüşü ve tamiri mümkün olmayan, kalıcı cilt hasarına ve ciltte koyu lekelere neden olan, cildin erken yaşlanmasına yol açan, zararlı güneş ışınlarına karşı cildinizde güçlü bir kalkan görevi görür. Güneşin zararlı ışınlarının yol açtığı serbest radikallerin etkisini minimize eder ve cilt bakım rutininizin ayrılmaz bir parçası olarak çalışır. 

Aynı zamanda ciltte koyu lekelerin, ince çizgilerin ve kırışıklıkların oluşmasını önler. Cildin gergin, sıkı, canlı, sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olan bu güneş koruyucu krem, cildinizi gün boyu nemli, yumuşak ve pürüzsüz tutar. Hassas ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tiplerinde çok rahat bir şekilde kullanılan bu güneş koruyucu ürün, sivilce ve akneye de neden olmaz. Hoş bir kokusu vardır, yağsız formülü yapışkan bir his bırakmaz, gün boyu koruma sağlar çünkü suya dayanıklıdır.

Solante Antiox Güneş Kremi
Solante Antiox Güneş Kremi

Solante Antiox Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

Bu güneş kremi, ileri lipozom teknolojisiyle üretilmiştir. Böylece tüm gün boyunca güneşten koruma sağlar. Fakat aşırı terleme, deniz ya da havuzda yüzme ve kurulunma gibi aktivitelerden dolayı her dört saatte bir bu güneş kreminin tekrar cilde uygulanması gerekir. Solante Antiox güneş kremini güneşe çıkmadan 15 dakika önce cilde uygulayın. 

Solante Antiox Güneş Kremi Ürünü Hakkında

Bu videodan Solante Antiox Güneş Kremi kullanıcı deneyimi ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

https://youtu.be/oE6Sc6WF6hc

Solante Antiox Güneş Kremi Ürün İncelemesi adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca, Cosmed Ürünleriyle Cilt Bakımına Yeni Bir Boyut Kazandırın adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Perihan Ünen dedi ki:

    2 Yıl önce kullanmıştım tavsiye ederim gözü kapalı güvenebilirsiniz.

  2. Hasan Ünsüz dedi ki:

    Muhteşem bir ürün herkes rahatlıkla kullanmalı.