Sinameki Otu ile Saç Uzatma ve Sinameki Otu Faydaları

07.02.2022
245
Sinameki Otu ile Saç Uzatma ve Sinameki Otu Faydaları
Modelistlik Kursu

Kadınlarda saç bakımı konusundaki hassasiyeti malum. Hal böyle olunca her ortamda, herkesin söylediği altın bilgi niteliğinde araştırılıyor ve hızlıca uygulamaya konuyor. Bu makalede sinameki otu ile saç bakımı ve sinameki saç uzatma konularını anlatacağız.

Sinameki Nedir?

Sinameki bitkilerinde bulunan ana bileşenlerden biri, sennozitler A ve B olarak adlandırılan saponin glikozittir. Bunlar, 1803 yılında Alfred von Siebold tarafından keşfedilmiştir. Hint Yarımadası ve Orta Doğu’da eski zamanlardan beri kullanılmaktadırlar. Bitki Hindistan, Sri Lanka, Bangladeş, Myanmar, Tayland ve Vietnam’a özgüdür.

Sinameki Otu Nasıl kullanılır?

Bir akşam arkadaşım serap ile otururken saç bakımı için bir bitkiden bahsetti. Nedir dedim? Sinameki otu saçları uzatmaya yarıyor, oldukça da verimli dedi. Bunun üzerine detaylı bir araştırma yaparak, bilgileri de İnternet’ten doğrulayarak nasıl kullanacağımı öğrendim ve kendi saçlarıma uyguladım.

Şimdi size Sinemaki Otu nasıl kullanılır detaylarını anlatayım!

Sinameki Otu ile Saç Uzatma

sinameki otu ile saç uzatma

3 adet ürün ile saçlarınızı hızlıca uzatabilirsiniz!

1- Sinameki Otu
2- Badem Yağı
3- Bemiks Kompoze Ampul

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bu otu ve diğer ürünlerle saçlarımı nasıl uzattığımın detaylarını ve bu ürünleri nereden temin edebileceğinizi açıklayalım…

Sinameki Otunu nereden bulabilirim?

İstanbul’da olduğum için hemen hemen her yerde aktar bulunuyor. Evime en yakın olan aktara giderek Sinameki Otunu istediğimi söyledim ve ürünü temin ettim. Hatta saç için mi diye soran aktar hangi ürünleri kullanmanız gerektiği konusunda zaten size bilgi veriyor. 500 gram paket içerisinde çok uygun rakamlara alabiliyorsunuz.

Badem yağını nereden satın alabilirim?

Aynı şekilde badem yağını da her yerde bulabilirsiniz. Fakat özellikle aktarlardan (güvenilir aktarlardan) temin etmenizde her zaman yarar var. Badem yağı ise 3-4 TL civarında!

Bemiks Kompoze Ampul nereden alınır?

Bemiks Kompoze Ampul’ü eczanelerden alabilirsiniz. Reçeteye ihtiyacınız yok. Ücretini ödeyerek temin edebilirsiniz. Bemiks Kompoze de ucuz bir ürün, 3-4 tl gibi bir rakama temin edebilirsiniz.

Toplamda 10-15 tl gibi bir rakama ürünleri temin edebiliyorsunuz.

sinameki otu kullanımı

Sinameki Otu Kullanılışı

1 çay bardağı soğuk suya 1 tutam sinemaki otu koyuyorsunuz. Ocağa koyup, ilk kaynama belirtilerini gördüğünüzde ocaktan alıyoruz. Sinemaki otu kaynadıktan sonra sıcak halde kesinlikle uygulamayınız. Ilık hale gelene kadar bekleyiniz. Otu süzmeyi unutmayınız.

1 tatlı kaşığı badem yağı 1 tane Bemiks Kompoze Ampul karıştırılarak karışım haline getiriyoruz.

Sonra, Ilık hale gelen Sinemaki Otu Suyuna yaptığımız karışım olan badem yağı ve Bemiks Kompoze Ampul’ü ilave ediyoruz.

Saç diplerinden masaj yapar gibi uygulamaya başlıyoruz. Badem yağı etkisi sebebiyle saçlarınız oldukça yağlı bir görünüm kazanacak. Sinemaki otu süzülüp saça uygulandıktan sonra bir müddet koku alabilirsiniz, takılmayın.. Yıkandıktan sonra koku gidecektir. Bir bone yada tülbent ile saçlarınızı bağlayın. 1-3 saat arasında müsaitlik durumunuza göre saçlarınızı yıkamadan bekleyin.

Bu uygulamayı, haftada 1 kez ayda toplam 4 kez yapınız. 4 haftayı tamamladıktan sonra 2 hafta uygulamaya ara veriniz. 4 haftanın sonunda saçlarınızın hızlıca uzadığını göreceksiniz. Bazı saç tiplerinde saçların hızlı uzamasına hemen etki etmeyebilir, 4 haftanın sonunda tam olarak verim alınır.

Sinameki Otu Saç Dökülmesi

Sinameki otu kullanımından sonra yoğun şekilde saç dökülmesi yaşayan kadınlar bu konuda yorumlarda bulundu. 3-4 kullanım sonrasında normalde saç dökülmesi yoğun olmayıp, sinameki otu kullanımı sonrasında yoğun şekilde saç dökülmesi yaşadıklarını anlatarak çözüm arayışına girdiklerini belirttiler.

Bu tür durumlarda sinameki otu kullanılmamalıdır. Şayet saç dökülmesi artıyorsa hemen sinameki otu kullanımı bırakılmalıdır.

Sinameki Otu Faydaları

Sinameki otunun saç bakımı dışında bir çok faydası bulunuyor. Amerika’da yapılan bir araştırmada otun, doğal kabızlık giderici özelliği olduğu tespit edildi. Sinameki yaprakları çay olarak tüketilmektedir. İçildiğinde müshil etkisi yapar. Vücuttaki şişkinliği giderir ve rahatlama sağlar.

Müshil etkisi sebebiyle tüketim esnasında evde olmanızda fayda var. Bir fincan sıcak su içerisine bir tutam sinameki bitkisi atın ve birkaç dakika demlenmesini bekleyin. Sonrasında içerisine bal katarak tüketebilirsiniz.

Bir diğer özelliği ise bağırsaklarda yer alan parazitleri kökten temizlemesidir. Tüketildiğinde parazitleri ortadan kaldırarak, tükettiğiniz besinlerden alacağınız faydanın maksimum düzeye çıkmasına olanak tanır.

Bu bitkiden basur ve egzama kremleri üretilmiştir. Bu kremler ile özellikle basur tedavisi sağlanmaktadır. Bağırsakları yumuşatıcı özelliği olması sebebiyle özellikle kabızlık problemi olanlarda basur rahatsızlığının etkisini azaltır ve rahatlama sağlar. Sinameki Otu ile Saç Uzatma yazımız hakkında aşağıda yorum yapabilirsiniz.

Bilgi: Procsin firmasının hindistan cevizi yağı ile saç bakımı ürünü hakkında bir makalemiz var. Sağlıklı saç bakımı uygulaması için mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

YouTube Kanalımız: https://www.youtube.com/c/sosyolacom

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Seyhan dedi ki:

    Sinamaki otunu büyüklerimden duymuştum. Sinamaki otunu kurutup çay yapıp tüketirlerdi. Çünkü aşırı metabolizma hızlandırıyor kabızlığa iyi geliyor. Bunun yanında, saça bakım olarak da kullanıyorlardı. Neredeyse her aktarda rahatlıkla bulabilirsiniz sinamaki otunu. Badem yağı, hindistan cevizi yağı veya zeytinyağı gibi yağ cesitleri ile de kullanılabiliyor. Işe yaradığını söylüyordu çevremdekiler denemek lazım.

    1. Deniz dedi ki:

      Ben denedim ve faydasını gördüm. Gerçekten çok hızlı uzatıyor ama uçlarda kuruluğa yol açıyor. Bu yüzden sadece diplere sürülmesi gerkiyor. Uçlara hindistan cevizi yağı yada zeytinyağıyla aynı hafta içerisinde,başka bir gün bakım yapılmasında fayda var.