Bee Beauty Biotin ve Keratin Saç Bakım Maskesi Ürün İncelemesi

10.03.2020
260
Bee Beauty Biotin ve Keratin Saç Bakım Maskesi Ürün İncelemesi
Modelistlik Kursu

Bee Beauty Biotin ve Keratin Saç Bakım Maskesi, son günlerde epeyce merak edilen konuların başında geliyor. Kadınların en önemli aksesuarı saçları olduğu için, milyonlarca kadın tarafından saç bakım ürünleri büyük talep görüyor. Bu yüzden sizin için Bee Beauty Biotin ve Keratin Saç Bakım Maskesi ürününü mercek altına aldık.

Keratinin Saça Faydaları

Keratin maddesinin saçlar için pek çok yararı vardır. Bu çok yönlü yararları sebebiyle mutlaka saç bakım rutininde kullanılmalıdır.

Saçları pürüzsüz ve parlak hale getirir

Keratin, saçları düzleştirmek ve parlatmak için tasarlanmış keratin tedavilerinde de kullanılır. Kıvırcık saçlarınız varsa veya saçlarınız kuru ve hasarlı görünüyorsa, saçı pürüzsüzleştirmek ve parlaklık katmak için keratinli saç bakım ürünleri kullanmanız gerekir. Saçın kütikülünü (dış tabakası) yumuşatan ve saçları ipeksi pürüzsüz gösteren keratindir.

Saç yapısını onarır

Keratin, saç şekillendirmesi, kimyasal işlemler veya sadece genel aşınma ve yıpranmadan dolayı saçınızda meydana gelen hasarı onarır.Kuru saçlar ve kırılgan ve kimyasal olarak hasar gören saçlara nem sağlamak için çalışır.

Saçı güçlendirir

Keratin, saçınıza içeriden baktığı için saçlarınızı daha güçlü ve zengin hale getirir. Protein bağları, gelecekteki kırılmalara karşı savaşır ve saç tellerini güçlendirir.

Saçı, ısı hasarına karşı korur 

Hepimiz en sevdiğiniz stilleri elde etmek için sıcak saç şekillendirme cihazlarını kullanmaktayız ancak saçlarınıza gerçek bir hasar verebileceklerini hatırlamak önemlidir. Keratin, her saç telini kaplarken ve kapatırken saç tellerinizi korumaya yardımcı olur. Saçlarınızı tüm hasarlara karşı korumanıza yardımcı olmak için düzenli olarak keratin içeren bir saç bakım ürünü kullanmanız gereklidir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Saçlardaki elektriklenmeyi önler

Saçların kabarmasını ve elektriklenmesini önlemek için keratin içerikli saç bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Keratinli saç bakım ürünleri, saçlarınızı yatıştırır ve daha kolay şekillenmesini sağlar. 

Saç tellerini kalınlaştırır

Saçlara hacim kazandıran ürünlerde kullanılan keratin çok faydalı olabilir. Örneğin, keratin saçların kırılmasını önler. Bunun nedeni, keratinin saç tellerinin pürüzlü kenarlarına yapışması, saç kütikülünü tamamen kaplaması ve kapatması, düzleştirmesi, parlaklık ve mukavemeti arttırmasıdır. Keratin içerikli ürünler saçları güçlendirir ve saç köklerini kaplayarak saç tellerini daha kalın hale getirir. Yoğunlaştırıcı şampuanlar, saç kremleri, saç maskeleri ve keratin içeren benzer ürünler saçları kalınlaştırmak için harika bir hızlı çözümdür.

Biotin Saça Faydaları

B-7 vitamini olarak da bilinen biotin, gıdalarda en sık bulunan doğal bir besindir. Yumurta, somon, karnabahar, avokado ve salatalık gibi gıdalarda bol miktarda biotin bulunur. Vücuttaki işlevi karbonhidrat, protein ve yağ metabolizmamızı desteklemektir. Ayrıca saçların gürleşmesi ve hızlı uzamasını teşvik etmek için biotin çok önemli bir maddedir.

Çoğu insan, günlük yaşamında saç uzaması için gerekli olan biotin miktarını doğal olarak gıdalardan alır ve tüketir. Bununla birlikte, birçok insanın biotin içerikli saç bakım ürünleri kullanmasının nedeni, ek formda daha yüksek dozlarda biotin almanın saçınıza, cildinize ve tırnaklarınıza büyük fayda sağlamasıdır. Saç telleriniz inceldiyse, saçlarınız dökülüyorsa ve zayıfsa, biotin içerikli saç bakım ürünleri kullanabilirsiniz.

Bee Beauty Biotin Keratin Saç Bakım Maskesi Nedir?

Bee Beauty Biotin ve Keratin Saç Bakım Maskesi, saçların köklerini, saçların boylarını ve uçlarını tamamen bir film tabakası ile kaplar. Böylece yıpranmış ve hasar görmüş saçları yoğun bir biçimde onarır. Saçların pürüzsüz, yumuşak, sağlıklı ve çok hacimli olmasına yardımcı olur.

Bee Beauty Biotin Keratin Saç Bakım Maskesi Yorumları

“bee beauty markasına ait, yıpranmış saçları yoğun bir şekilde onarmaya yardımcı olması amacıyla üretilmiş saç bakım maskesi. uzun süredir bu tip kavanozda satılan saç maskelerinden

almıyordum hem elimdeki ürünleri bitirmek hem de boyaların içinden çıkan paket maskeler bana yeterli geldiği için. yalnız bu 300 ml’lik ambalajı ve indirimde 10 liraya düşen fiyatıyla bir deneme isteği uyandırdı bende. içeriğindeki biotinden ziyade asıl keratin içermesi de etkiledi. bir de 25 ml’lik tek kullanımlık paket maskelerin bile indirimde 2.5 liraya düşmesi de almamda etkili oldu tabii. (bkz: homo economicus).

neyse kıvam olarak tahmin ettiğim kadar yoğun değil açıkçası. klasik saç kremi gibi bir yapısı var öyle çok yoğun bir yapısı yok. duşta iki ya da üç fındık tanesi büyüklüğünde alıp uçlardan başlayarak, özellikle yıpranmış yerlere biraz daha yoğun olacak şekilde uyguluyorum saçlarıma. benim saçlarım omuz hizasında olduğu için bu miktar ancak yetiyor. zaten diplere de çok getirmiyorum. saçlarınız daha uzunsa biraz daha fazla almanız gerekiyor tabii. ben uyguladıktan sonra 5 dakika kadar saçımda bekletip, hemen yıkadım ilk kullanımda. çabuk durulandı ve yağlanma gibi bir duruma da neden olmadı. hatta bir miktar da parlaklık verdi. kokusu da fena değil, akılda yer edecek müthiş bir koku ya da çok keskin berbat bir kokuya sahip değil. yalnız bu maskeyi kullandım ve öyle parıl parıl parlayan saçlarım oldu diyemem hani. klasik bir yumuşaklık verip, biraz da parlattı o kadar.

daha sonra bu kez de duştan önce saçıma biraz daha yoğun sürüp, havluyla sararak 1 saate yakın saçımda beklettim. bir iki kez de böyle kullandım.

sonuç olarak öyle saçı kökten uca besleyip, yıpranmış görüntüyü gidermesi gibi bir durumla iki türlü de karşılaşmadım. sıradan bir saç kreminden çok daha farklı bir etki vermiyor. biotin içermesi yönüyle beklentim yoksa da, keratin sayesinde biraz olsun besler ve güçlendirir demiştim ama pek öyle bir etkisi yok gibi. ben saç ürünlerini bol kepçe kullanırım, onun için biraz da uygun fiyatlı olsun derseniz indirimde alıp kullanılır. onun dışında özellikle gidip alınacak bir maske değil. kısaca benim vasat bulduğum bir maske oldu. sadece %50 indirim dönemlerinde fiyatı yönüyle dikkat çeker o kadar. ben boyanın içinden çıkan maskelere geri döneceğim bu bitince. başka bir ürün dikkatimi çekmezse eğer bu şekilde devam ederim yine herhalde.

ukte:  saripapatya”

Bee Beauty Biotin Keratin Saç Bakım Maskesi 300 Ml Ne İşe Yarar?

Bee Beauty Biotin ve Keratin Saç Bakım Maskesi, ısıl işlemler, kimyasal işlemler ve çevresel faktörlerden dolayı yıpranmış ve zarar görmüş saçları onarır. Yıpranmış saçlara yoğun bir bakım yapar. Saçların beslenmesini, hacim kazanmasını ve sağlıklı hale gelmesini sağlar.

Bee Beauty Biotin & Keratin Saç Bakım Maskesi Kullananlar

“benim için herhangi bir saç kreminden farksız olan saç bakım maskesidir. i̇ndirimli fiyatı 10 liraya düşüyor. saçlarım belime geliyor ve bu yüzden üründen bol kullanmam gerekiyor, iki günde bir kullanıyorum ve ona rağmen iki aydır bitiremedim hala yarısı duruyor. saça verdiği yumuşaklık herhangi bir saç kreminden farksız. hafif bir parlamaya sebep oluyor fakat dediğim gibi, daha önce kullandığım saç kremlerinden pek bir farkı olmadı bende. keratin içerdiği için saçı daha güçlü hale getireceğini düşündüm ama öyle bir etkiyle de karşılaşmadım. saç kremi olarak kullanılır ama benim gözümde kesinlikle bir saç maskesi değil.”

“Yeni kullandım tek kelime ile mükemmel tavsiye ederim efendım”

“Denemek için aldığım ama bayılarak kullandığım bir maske kokusu oldukça kalıcı elektriklenmeyi alıyor”

Bee Beauty Biotin & Keratin Saç Bakım Maskesi 300 Ml Kullananlar

“yakın bir arkadaşım sayesinde bu üründen haberdarım. çoğunlukla yıpranmış saç tipleri için kullanımı öneriliyor. saçlara dipten uca derinlemesine bir bakım ve onarım sağlamak ile beraber saçlara daha parlak ve ışıltılı bir görünüm kazandırıyor. yıpranmış saçlar üzerinde düzenli kullanıldığı taktirde iyi bir etki gösterdiğine şahit oldum. bildiğim kadarıyla yalnızca gratis’te satılmakta.”

“cok begemdim kulandım menmun kaldım tavsiye ederim”

“İlk kez kullandım ve etkisi günlerce devam etti, yıpranmış olan saçlarıma çok iyi geldiğini düşünüyorum.”

“Yumuşatmıyor, günlük saç kreminden farksız, maske gibi değil, kokusu güzel ama”

 

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.