Seramik Kursu Hakkında Bilgiler

21.04.2021
134
Seramik Kursu Hakkında Bilgiler
Modelistlik Kursu

Seramik; Şekillendirilmiş olan nesnelerin yüksek sıcaklarda pişirilerek elde edilen malzemelerdir. Pişirilen ürünler oldukça dayanıklı olmaktadır. Sudan ve temizlik malzemelerinden etkilenmezler. İnsan sağlığına zararları yoktur.

Günümüzde farklı teknikler kullanılarak dayanıklı eşyalar elde edilir. Vazo, tabak, kase, çanak, çömlek gibi gündelik hayatta kullanılan bir çok obje seramiktir.

Seramik uzun süren zahmetli bir iştir. Fakat bir kez yapanın bırakamadığı kadar da keyiflidir. Çamuru şekillendirmek ve ortaya istediğiniz ürünü imal etmek çok güzel olmaktadır. Hayallerinizi çamur ile şekillendirebilirsiniz.

Bu kurslar kişilerin hem güzel vakit geçirmek hem de bu işi meslek olarak yapmak isteyenler için açılan ve ilgi gören kurslardır. Bu kurslar kişilerin yaratıcılığını ortaya çıkaran ve el becerisine dayalı bir kurs programıdır. Teknikler öğrenildikçe farklı çalışmalar ortaya çıkar.

Seramik kursu eğitim programlarına göre teorik bilgiler verilir ve verilen bilgiler uygulamalar ile pekiştirilir. Seramik bir sanattır. Bu kursa katılanların bu sanatı bırakmalarına imkan yoktur. Gerçekten kişilerin kısa bir süre bile olsa hayatın zorluklarından uzaklaştırarak insanları rahatlatmaktadır.

Bu kurslara herkes katılabilir. Çocuklar ya da yetişkinler kendi el becerilerini geliştirmek ya da ileri de bunu meslek olarak yapmak isteyen herkes kurslara dahil olabilir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Seramik Kursunda Neler Öğrenilir?

Seramik Kursunda Neler Öğrenilir?

Bu kursta kil ve çamurun nasıl biçimlendirilerek objelerin nasıl ortaya çıktığı öğretilir. Çamurların çeşitleri tanıtılır. Seramikte kullanılması gereken malzemeler hakkında bilgiler verilir. Kalıp alma, çimdikleme, sucuk ve sıvama yöntemleri öğretilir. Kaliteli eğitmenler eşliğinde çamurun şekillenerek tamamlanmasına kadar olan her aşama uygulamalı olarak gösterilir. Gerisi sizin yaratıcığınıza kalmıştır.

Profesyonel Seramik Kursu
Profesyonel Seramik Kursu

Profesyonel Seramik Kursu

Profesyonel kurslar uzun dönemli kurslardır. Bu kurs programlarına katılarak bu sanat hakkında daha detaylı bilgiler öğrenebilir ve kendinizi geliştirerek atölye açabilir ya da atölyelerde profesyonel olarak çalışabilirsiniz.

Bu sanatı yapmak isteyenlerin bilgili olması gerekir. Fakat bu sanat yalnız bilgi ile olmuyor. Hayal gücünüz geniş olmalıdır. Hayalinizi yetenekleriniz ile birleştirerek ortaya çok güzel eserler çıkarabilirsiniz. Bu sanat yapmaya başlayanların bırakamadığı bir hobidir.

Seramik Kursunun Amaçları

Seramik Biçimlendirme kursunu tamamlayan kursiyerler,

  • Plastik çamuru yoğurmayı,
  • Sıvama metoduyla şekillendirme,
  • Plastik çamuru sucuk metoduyla şekillendirme,
  • Döküm yolu ile şekillendirme yapması,
  • Farklı teknikler uygulayarak yarı mamul hazırlama,
  • Pano şekillendirme işlemini yapma,
  • Sır hazırlama işleminin yapması hedeflenmiştir.

Seramik Kursu Fiyatları

Kurs fiyatlarının farklı olmasının nedenlerinin bilinmesi gerekir. Toplam kurs saat ve süreleri, kursa katılan kişi sayısı, alınan kursun kalitesi bu kursların fiyatlarının farklı olmasına birer etkendir. Kurs programlarına katılmak isteyenler bu kriterleri göz önünde bulundurarak kendileri için en uygun kurs programına kayıt yaptırabilirler.

Ücretsiz Seramik Kursu

Bu kursa gitmek isteyenler için Halk eğitim merkezi ile İSMEK ücretsiz kurs açmaktadır. Kurslara katılmak isteyenler kendilerine en yakın merkeze giderek kayıt yaptırabilirler. Kursların kayıt günleri ve kurun başlama tarihlerini kurs merkezlerinin resmi internet sayfasından takip edebilirsiniz.

İSMEK Seramik Kursu

İSMEK bu kursu sizlerden ücret talep etmeden açıyor. 416 saat süren eğitimlerde sıvama ve çimdikleme, sucuk, plaka yöntemleri ile ilgili eğitimler veriliyor. Sır hazırlama, sır pişirme ve yarı mamul dekorlama ile ilgili detaylı bilgiler veriliyor. Tüm bilgiler yapılan uygulamalar ile pekiştiriliyor.

İstanbul’da Büyükşehir belediyesi tarafından açılan bu kurs için bulunulan ilçelerde yer alan merkezlere giderek kurs kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Halk Eğitim Seramik Kursu
Halk Eğitim Seramik Kursu

Halk Eğitim Seramik Kursu

Halk eğitim merkezleri tüm şehirlerimizde bulunmaktadır. Bu merkezlerde yüzlerce açılan kurs programları ile eğitimler verilmektedir. Bir meslek öğrenmek, aile bütçesine katkıda bulunmak ya da hobi olarak bir şeyler ile uğraşmak isteyenler için Halk eğitim merkezlerinin açmış olduğu kursları takip edebilirsiniz. Merkezde açılan kurslardan birisi de bu kurstur. Seramiğe ilginiz ve yeteneğiniz var ise kendinizi geliştirmek için Halk eğitim kursuna kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz Robotik Kodlama Kursları hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.

İSMEK tarafından açılan ücretsiz kurslar hakkında bilgi almak ve kayıt olmak için tıklayınız.

YAZAR BİLGİSİ
5 yıldır yazarlık yapmaktayım. Yazmayı ve araştırmayı çok seviyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.