Reklamlar
Kurs

Güzellik Uzmanı Kursu Hakkında Bilgiler

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

Güzellik uzmanı, cilt bakımı, epilasyon, makyaj, cilt analizi gibi çeşitli vücut işlemlerini yapan, bu konularda eğitim almış kişilerdir.

Güzellik uzmanı cilt analizine göre kişilere peeling ve maske uygular. İstenmeyen tüylerin giderilmesi için epilasyon yapar. Zayıflamak isteyenlerin ihtiyaçlarına göre zayıflama teknikleri uygular. Hem yüze hem de vücuda masaj yapar. Depilasyon yöntemlerini yapar. Kalıcı makyaj yapar. Saç analizi yapar. Leke tedavisinde yardımcı olur. Kirpik perması ve ayak detoksu gibi cilt ve vücut ile ilgili analizleri yaparak kişinin tenine ve ihtiyacına göre uygulanabilecek yöntemleri kullanarak insanlara yardımcı olur.

Günümüzde güzellik uzmanlığı aranılan bir meslek olarak karşımıza çıkmaktadır. Güzellik merkezlerinde yaşanan artış ve kozmetik firmalarının ürünlerini pazarlanması konusunda güzellik uzmanlarına olan ihtiyacı arttırmıştır. Güzellik uzmanı olmak istiyorsanız Güzellik Uzmanı Kursu eğitimi veren bir kurumdan kurs almanız gerekmektedir.

Güzellik Uzmanlığı Kursunda Neler Öğrenilir?

Güzellik Uzmanlığı Kursunda Neler Öğrenilir?

Güzellik uzmanı olmak için açılan kurslara giderek sertifika alarak bu mesleği yapabilirsiniz. Kursta cilt bakımı eğitimleri verilmektedir. Cildin yağ dengesi, leke ve çizgiler, cilt tipi gibi konularda eğitimler verilir.
Kozmetik ve makyaj teknikleri ile ilgili her ayrıntı uygulamalı olarak gösterilir. Kalıcı makyaj dersleri alınır. Doğru masajın nasıl yapılacağı eğitimleri verilerek doğru hareketlerin neler olacağı öğretilir. Epilasyon ile tüylerin yok edilmesi eğitimi verilir.
Temizlik ve hijyen kuralları güzellik uzmanı olmak isteyenler için olmazsa olmazlar arasında yer alır. Beslenme, akne tedavisi, anatomi, biyoloji, iğneli epilasyon, zayıflama teknikleri, kozmetik gibi cilt ve vücut güzelliği için gereken her bilgi kurs programında yer alır.

Reklamlar

Profesyonel Güzellik Uzmanlığı Kursu

MEB onaylı kurslar profesyonel olarak güzellik uzmanlığı kurslarını vermektedir. Eğitmenler oldukça eğitimli ve başarılı kadrolardan oluşmaktadır. Her biri profesyonel olarak eğitimler vermektedir.

Profesyonel meslek olarak verilen eğitimler için kullanılan malzeme ve makineler kalitelidir. İnsan cilt tipine göre kozmetik ürünlerin kullanımları ile ilgili olarak eğitimler verilmektedir. Hem teorik hem de uygulamalı eğitimlerin verilmesi yetiştirilen kursiyerlerin ne kadar donanımlı olduklarını da gösteriyor.

Ücretsiz Güzellik Uzmanlığı Kursu

İSMEK VE Halk Eğitim merkezlerinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurslar açılmaktadır. Bu merkezlerde verilen kurlar ücretsizdir. Kayıt tarihlerini takip ederek ücretsiz kurs programlarına katılabilirsiniz.

Online katılabileceğiniz ücretsiz kurslarda bulunmaktadır. Bu kurslara katılarak sertifikanızı alarak güzellik uzmanı olabilirsiniz.

Reklamlar
İSMEK Güzellik Uzmanlığı Kursu
İSMEK Güzellik Uzmanlığı Kursu

İSMEK Güzellik Uzmanlığı Kursu

İSMEK, cilt bakım kursu, cilt bakımı, cilt bakım teknikleri, cilt bakımı epilasyon ve masaj teknikleri, klasik masaj teknikleri, cilt bakım kozmetikleri kurslarını ücretsiz olarak açıyor ve güzellik uzmanı olmanızı sağlıyor.

İlk olarak 80 saat cilt bakımı temel düzeyde eğitimler veriliyor. Ardından 288 saat ileri seviye cilt teknikleri öğretiliyor. Son olarak cilt bakımı epilasyon ve masaj teknikleri 528 saat veriliyor. Bu eğitimler sonrasında güzellik uzmanlığı kursu tamamlanıyor ve sertifikalar MEB onaylı olarak kursiyerlere veriliyor.

İSMEK Kurslarına kayıt yaptırmak için kayıt tarihlerini ve başvuruların nasıl yapılacağını internette yapılan duyurulardan takip edebilirsiniz.

İSMEK Güzellik Uzmanlığı Kursu kayıtları genel olarak Eylül ayında başlar. Belirlenen tarihler dışında kayıt olma şansınız maalesef bulunmamaktadır.

Halk Eğitim Güzellik Uzmanlığı Kursu

Halk Eğitim merkezlerinde güzellik uzmanlığı kurları açılmaktadır. Cilt ve vücut analizi eğitimlerinin verildiği kurslarda kalifiye güzellik uzmanı elemanları yetiştirilmektedir. Kurs saati 280 saattir.  Kurslara katılmak isteyen kişilerin okuma- yazma bilmeleri yeterli oluyor. Kursu tamamlayan kursiyerler sertifikalarını alarak güzellik salonlarında, masaj salonlarında, kuaförlerde, spor salonlarında, kozmetik satış noktalarında iş bulabilirler. İsteyen kişiler kendi ş yerlerini de açabilir.

Halk eğitim merkezleri İstanbul’un her ilçesinde bulunmaktadır. Güzellik uzmanı olmak isteyen kişiler Halk Eğitim merkezlerinin kayıt tarihlerini internet üzerinden takip ederek online ya da merkezlere giderek kayıt yaptırabilirler.

Güzellik Uzmanı Kursu yazımızı beğendiyseniz Gitar Kursu hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.

Reklamlar

Ecem Naz Uslu

5 yıldır yazarlık yapmaktayım. Yazmayı ve araştırmayı çok seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu