Reklamlar

Robotik Kodlama Kursu Hakkında Bilgiler

Reklamlar

Robot, sensörler sayesinde bulunduğu ortamı algılayan ve algıladıkları ile harekete geçen aygıtlardır. Robotik kodlama ise Robot ya da bilgisayar programlarının okunduğu yazılı talimatlar bütünüdür.

Günümüzde teknolojinin hızla gelişmesi robotik kodlama eğitimlerine olan ihtiyacı da arttırmaktadır. Çocuklar erken yaşlarda kodlama eğitimleri almaktadırlar. Eğitim açısından çocuklara analitik düşünme becerisini kazandırması kodlamanın önemini arttırıyor. Günümüz teknolojisinde her şey bilgisayarlar üzerinden ilerlemektedir. Profesyonel olarak olmasa da robot kodlamanın öğrenilmesi artık bir zorunluluk haline gelmiştir.

Teknolojinin gelişmesi ile ihtiyaçlar doğrultusunda hangi iş kolunda olursa olsun robotik alt yapı ile çalışmalar yapılmaktadır. Bu nedenle özellikle çocuklar için kodlama eğitimleri çok faydalı olacaktır. Algoritma düşünce çocukların yapmış oldukları işlerde hata payını en aza indirilmesine yönelik mekanizmanın gelişmesine yardımcı olur. Bunun için başta çocukların olmak üzere bilişim teknolojileri, fen bilimleri ve teknolojik tasarımlar ile ilgilenen kişilerin kodlama eğitimi almaları kolaylıklar sağlayacaktır.

Kurs programlarının tamamlanmasının ardından MEB onaylı sertifika verilmektedir.

Reklamlar

Robot Kodlama Kursunda Neler Öğrenilir?

Robot Kodlama Kursunda Neler Öğrenilir?

Kodlama eğitimlerine başlamadan önce kursiyerlere mutlaka algoritma eğitimlerinin verilmesi gerekmektedir. Algoritma eğitimleri sonrasında kodlamanın nasıl yapıldığının öğrenilmesi çok daha kolay olacaktır.
Robot kodlama eğitimleri temel elektroniğe giriş dersleri ile başlar. Ardından algoritma oluşturma ve programlama öğretilir. Hazır robotik kit kullanımı eğitimleri verilir.
Teorik olarak anlatılan dersler uygulamalı olarak gösterilir. Küçük yaşlarda kodlama eğitimlerine katılmak çocukların zihinlerini geliştirdiği gibi kendi projelerini yaratma şansını da tanır. Kodlamanın öğrenilmesi programların arkasında yatan düşünce ve mantığın daha kolay kavranmasına yardımcı olur. Örneğin bugün tıpta robotik cerrahi kullanılmaktadır. Bu konuda eğitimler alınması gelecekte yapılacak meslekler için çok faydalı olacaktır.
Kodlamanın öğrenilmesi problem çözme yeteneğini arttırır. Yaratıcı düşünme yeteneğini arttırır. Makinelerin nasıl çalıştığının kolay anlaşılmasına yardımcı olur. Analitik düşünme becerisini arttırdığı için olay ve durumlar arasındaki ilişkilerin daha kolay anlaşılmasını sağlar.

Robot Kodlama Kurs Fiyatları

Robot kodlama fiyatlarına geçmeden önce kodlamanın günümüzde ne kadar gerekli olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Robot kodlama kurs fiyatları eğitimin süresine ve saatine göre değişmektedir. Hangi eğitim kurumunda kurs alınacağı, eğitmenlerin kalitesi, sınıfta yer alan öğrenci sayıları kurs fiyatlarını etkileyen durumlardır.

Profesyonel Robotik  Kodlama Kursu
Profesyonel Robotik Kodlama Kursu

Profesyonel Robotik Kodlama Kursu

Profesyonel kodlama eğitimleri profesyonel eğitimciler tarafından en iyi şekilde uygulamalı olarak verilmektedir. İleri düzeyde eğitimler alarak ileri de profesyonel bir yazılımcı olabilirsiniz.

Ücretsiz Robotik Kodlama Kursu

Ücretsiz kodlama eğitimleri veren siteler bulunmaktadır. İnternet üzerinden bu eğitimlere katılarak basit kodlama programlarını öğrenebilirsiniz.

Reklamlar

İSMEK tüm kurslarda olduğu gibi robotik kodlama kurslarını da ücretsiz olarak vermektedir. Halk eğitim merkezlerine kayıt yaptırarak bu kurslardan da eğitim alabilirsiniz.

İSMEK Robotik Kodlama Kursu
İSMEK Robotik Kodlama Kursu

İSMEK Robotik Kodlama Kursu

İSMEK İstanbul halkı için birçok eğitimleri ücretsiz olarak vermekte ve kişilerin meslek sahibi olmalarına, kendilerini farklı konularda geliştirmelerine yardımcı olmaktadır.

İSMEK kodlama kurslarında Arduino ile robotik programlama yapabilme becerisi kazandırılmaktadır. Bu eğitimi başarı ile bitirenler robotik kodlama hakkında bilgi sahibi olurlar ve sertifikalarını almaya hak kazanırlar.

Halk Eğitim Robotik Kodlama Kursu

Halk eğitim merkezlerinde kodlama kursları ücretsiz olarak verilmektedir. Yaş gruplarına göre ayrılan eğitimler sonrasında MEB onaylı sertifika alabilirsiniz. Halk eğitim merkezleri İstanbul’da olduğu gibi tüm şehirlerde bulunmaktadır. Günümüzde robotik kodlama öğrenmek neredeyse zorunluluk hale gelmiştir.

90 saat olarak verilen eğitimler en az 12 kişinin katılımı ile açılmaktadır. Kursa online kayıt yapılabildiği gibi Halk eğitim merkezlerine gidilerek de yapılmaktadır.

Robotik Kodlama Kursları hakkındaki yazımızı beğendiyseniz Pastacılık Kursları hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.

İSMEK tarafından açılan ücretsiz robotik kodlama kursları hakkında bilgi almak ve kayıt olmak için tıklayınız.

Reklamlar

Ecem Naz Uslu

5 yıldır yazarlık yapmaktayım. Yazmayı ve araştırmayı çok seviyorum.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x