Kesin Sonuç Veren Saç Bakımı Yağları

11.04.2019
235
Kesin Sonuç Veren Saç Bakımı Yağları
Modelistlik Kursu

Saç bakım yağları, saçımızın daha güçlü, parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar. Yağlı saçlar hiç çekici değildir. Ancak saç bakım yağları, saç teli veya saç tipiniz ne olursa olsun kuru tellerin nemli görünmesini sağlar. Ancak tüm yağlar aynı etkiyi yaratıyor mu? Tabii ki hayır. Saç tipinize uygun saç bakım yağları seçmek yerine, saçınız için hangi yağa ihtiyacınız olduğunu düşünmelisiniz. Cilt bakımı yaparken de durum böyledir. Cilt bakımı yaparken teninize uygun kremler seçerken aynı modeli saç bakımında da uygulamalısınız.

Örneğin, parlaklığı artıracak bir şey arıyorsanız, zeytin, havuç veya jojoba gibi taşıyıcı yağlar bu konuda yardımcı olabilir. Bununla birlikte, sıcak aletler kullanırken ısı koruması sağlayan bir yağ arıyorsanız, silikon en iyi dostunuzdur.

Silikon saçı kaplar ve sıcak aletlerden gelen ısının yavaş ve eşit bir şekilde nüfuz etmesini sağlar. Genel olarak konuşursak, silikonların saç bakım ürünlerinde kullanımı güvenlidir. Saçların yüzeyini pürüzsüzleştirmek, parlamak ve sıcaktan korumak için kaplar. Ama silikonlu saç bakım yağlarını ölçülü olarak kullanın. Sürekli silikon kullanılması zamanla saçı ağırlaştırabilir bu nedenle saçta birikmemeleri için düzenli olarak yıkamak önemlidir. Söylediğimiz gibi, saç yağları hafif bir şekilde ve gerektiğinde kullanılmalıdır.

saç bakım yağları

Saç Bakım Yağı Nedir?

Saç bakım yağı erkek ve kadınlar için ideal bir bakım şeklidir. Bitkisel saç bakım yağları ve profesyonel saç bakım yağları, en son güzelliklerden biridir. Her kadın haftada bir kez bile olsa saç yağı kullanırsa kesin sonuçlar alacaktır. Saçınızda büyük bir fark göreceksiniz.

Saç bakım yağları genel olarak kayganlaştırıcı bir içeriğe sahiptir. Bu nedenle dolaşmış ıslak saçları açmak noktasında harikadırlar. Yağlar, mükemmel bir ısı koruyucudur. Genel olarak, mükemmel bir saç sağlığı güçlendiricidir.

Saç bakım yağlarının birçoğunda, saçlarınızda yok olan lipidleri telafi eden tüm yağ asitleri bulunur. Saç sağlığı için vazgeçilmez olan lipidlerin eksikliği, bu tür yağlar ile tamamlanabilir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Saç Bakım Yağları Nasıl Uygulanır?

Saç bakım yağları uygulama aslında oldukça kolaydır. Yağlar hakkındaki en önemli şey, eşit dağılmış olmalarıdır. Bu yüzden uygulama yaparken saçlarınızı en azından en üst ve en alt bölümler olarak ikiye ayırmalısınız. Elinize bir damla yağ damlattıktan sonra ellerinizi birbirine sürtün, saçın dibinden dört santimetre uzaktan başlayarak ucuna kadar sürün ve eşit şekilde yaymak için tarayın. Aynı işlemi diğer parça için de yapmalısınız.

Saç bakım yağlarını uygularken dikkat etmeniz gereken şey saçın kalınlığıdır. Saçınız ne kadar kalınsa, o kadar fazla damla ihtiyacınız olur. Çok kalın telli saçları olanlar toplam sekiz damla saç yağı kullanabilirler. Kalın telli saçları olanlar altı damla, orta kalınlıkta saç tellerine sahip olanlar dört damla ve ince telli saçlara sahip olan kişiler iki damla kullanabilir.  

Saç derinizdeki doğal yağlar şimdiye kadarki en büyük bakım kremidir bu nedenle asla bunları değiştirmenize gerek kalmaz. Yağı deriden en az üç ila dört santim uzağa ancak saçın ucuna kadar uygulamalısınız. Uygulamanın en iyi yolu, en baştaki saç tellerinden başlamak ve devam etmektir. Saç bakım yağı kullananlar bu pratik yöntemle zaman kazanabilirler.

Darshana Natural Indian Hair Oil

Darshana Natural Indian Hair Oil

Kalın telli saçlar için Darshana Natural Indian saç bakım yağı oldukça ideal olur. Darshana’nın lüks saç yağı portakal kokusuyla fresh bir his verir ve kuru, donuk saç tellerini dönüştürür. Bu bakım yağı özellikle kalın, kaba veya kuru saçlar için mükemmel bir çaredir. Yaklaşık 30 dakika beklettikten sonra saçlarınız canlanacak ve süper parlak olacaktır.

Brazilian Blowout Açai Shine and Shield Spray Shine

Brazilian Blowout Açai Shine and Shield Spray Shine

Yine kalın telli saçlar için tasarlanmış bir başka ürün Brazilian Blowout Açai Shine and Shield Spray Shine’dır. Bu yağı püskürtmek için çok saçınız olabilir ancak aşırıya kaçmamanızı tavsiye ederim. Brazilian Blowout saç bakım yağlarını kullanırken yalnızca bir ya da iki fıs yapmanız yeterlidir. Ayrıca bu ürünü saçınızdan en az 10 cm. uzakta püskürtmelisiniz. Bukleler, dalgalar veya kıvrımlara parlaklık katmak istiyorsanız, bu sprey mükemmeldir.

Sebastian Professional Dark Oil

Sebastian Professional Dark Oil

Kalın telli saçlar için saç bakım yağlarından birisi de Sebastian Professional Dark Oil. bu ürün saçlarınızı 48 saate kadar pürüzsüz tutabilen yumuşatıcı özelliklere sahiptir. Üstelik saç tellerinizin dökülmesini de engellediği için çok yönlü bir üründür.

Rene Furterer RF 80 ATP Energie Concentrated Serum

Rene Furterer RF 80 ATP Energie Concentrated Serum

Bu saç bakım yağları, ince telli saçlara sahip kişiler için uygundur. Bu ürün saçın sağlıklı uzamasına yardımcı olmak için saç köklerine enerji sağlar. En iyi sonucu almak ve saç derisini temizlemek için üç ay boyunca haftada bir kez uygulanmalıdır.

Desert Beauty Argan Oil Hair Treatment

Desert Beauty Argan Oil Hair Treatment

İnce telli saçlara sahip kişiler için özel olarak tasarlanan Desert Beauty’nin argan yağı süper hafiftir ve hızlı bir şekilde emilir. Saçlarda yağlı bir his olmadan saçın sağlıklı hale getirilmesine olanak tanır. Hindistan cevizi yağı ve jojoba yağı bulunan bu saç bakım yağlarından iki ya da üç damla alarak saçınıza uygulamalısınız.

Aveda Brilliant Emollient Finishing Gloss

Aveda Brilliant Emollient Finishing Gloss

Bu saç bakım yağları, ince telli saçlara sahip kişilerin kurtarıcısıdır. Ağır ve yağlı bir görünüm olmadan biraz daha fazla parlaklık arayanlar bu ürünü kullanabilir. Sağlıklı bir parlaklık ve dolgunluk sonucuna hazır olun. Pirinç kepeği yağı, saçlarınıza ciddi bir parlaklık kazandırırken aynı zamanda saç kırıklarınızı minimize eder.

Unwash Multi-Tasking Dry Oil Spray

Unwash Multi-Tasking Dry Oil Spray

Unwash’ın formülü kuru saçlar için oldukça faydalıdır. Özellikle dalgalı ve kıvırcık saçlara sahip kadın ve erkekler bu spreyi kullanabilir. Çünkü saçların karışmasına karşı çok etkili saç bakım yağlarından birisidir. Özellikle kimyasal işlem görmüş ya da iki kez boyanmış renkli saçlarda çok etkilidir çünkü bu tür saçların parlamasına ve süper yumuşak olmasına olanak tanır.

Joico K-Pak Color Therapy Restorative Styling Oil

Joico K-Pak Color Therapy Restorative Styling Oil

Boyalı ve kuru saçlara sahip olanlar için fönlemeden önce Joico’s Restorative Styling Oil saç bakım yağlarını kullanabilirsiniz. Mutlaka nemli saçlara uygulamalısınız. Daha fazla parlaklık eklemek için, saçlar düzleştirildikten veya şekillendirildikten sonra, biraz daha yağ ilave edebilirsiniz.

Brazilian Blowout Açai Daily Smoothing Serum

Bu nemlendirici serum, kıvırcık saçınızı daha kolay taranabilir, yumuşak ve parlak hale getirir. Böylece saçlarınız dolaşmadan kolayca şekil alabilir. degrade olur. Bu saç bakım yağlarının en harika yanı saçınızı düz veya kıvırcık yapabilirsiniz.

L’Oréal Paris Ever Sleek Frizz Finish Oil-In-Serum with Argan Oil

Argan ve çiçek yağları içeren L’Oréal Paris kabarma önleyici özelliğiyle neme karşı saçınızı korur. Duştan çıktıktan hemen sonra saç buklelerinizin güzel şekil alması için bir ya da iki fıs sıkın ve saçınıza uygulayın. Böylece saçlarınız kabarık ve dağınık görünmez. Belki de en iyi durulanmayan saç bakım yağı L’Oréal Paris diyebiliriz. L’Oréal Paris saç bakım ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bumble and Bumble Hairdresser's Invisible Oil

Bumble and Bumble Hairdresser’s Invisible Oil

2014 yılında En İyi Güzellik Ürünü ödülünü kazanan Bumble and Bumble saç bakım yağlarını ince telli saçlar için kullanabilirsiniz. Yağı elinize sıkın ve sonra saçınıza sürün, sanki yok gibi hissedeceksiniz ama bu işe yaramadığı anlamına gelmez. Bu ürünün saçınızı nemlendirdiğini, pürüzsüz hale getirdiğini ve saçınızı yağlı hissetmeden yumuşattığını görmekten memnun olacaksınız. Ayrıca bu ürünün saçınızı, UV ışınlarına ve ısı hasarına karşı koruma sağladığını da belirtelim.

Saç Bakım Yağı Fiyatları

Saç bakım yağlarının fiyatları marka ve ürüne göre değişkenlik gösterse de yukarıda bahsettiğimiz ürünler genel olarak 60-200 TL bandındadır. Ürünlerin genel olarak dolar üzerinden satılması oranların biraz yüksek olmasına neden oluyor.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Türkan dedi ki:

    L’Oréal Paris Ever Sleek Frizz Finish Oil-In-Serum with Argan Oil adlı ürünü kullanıyorum. Duştan çıktıktan sonra nemli saçlarıma bu yagi sürüyorum. Sürekli olarak kullanmıyorum çünkü biraz yağlı görünüm elde ediyor. Saç diplerine sürmüyorum kesinlikle. Duştan sonra oluşan kabarikligi hemen söndürüyor bu yüzden bu ürünü çok seviyorum.