Nane Yağının Faydaları

19.08.2019
329
Nane Yağının Faydaları
Modelistlik Kursu

Bu yazımız da sizlere Nane Yağının Faydaları hakkında bilgiler vereceğim. Nane Yağının Faydaları ve Nane yağı hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Güzel bir cilde sahip olamak istiyorsanız. Doğal çözümleri denemenizi tavsiye ederim. Nane Yağının Faydaları cilt bakımı için oldukça önemlidir. Unutmayın kırışmış ve kötü cilt yoktur bakımsız cilt vardır.

Nane Yağının Faydaları

Nane Yağı Neye İyi Gelir?

Nane yağı ağız kokusu Başta olmak üzere diş sağlığı ve ağız sağlığına iyi gelmektedir. Bununla beraber birçok rahatsızlık için de tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Baş ağrısına iyi gelir. Hazımsızlığı önler. Güneş yanıklarına fayda sağlar. Sildin kızarık ve tahriş olmasını engeller. Nane yağı, nanenin taze yapraklarının su buharı şeklinde damıtılması şeklinde elde edilmektedir. Mide ağrısını azaltır. Ağız kokusunu giderir. Zihin gelişimini sağlar. Odaklanma problemi yaşayan kişilerin bu sorunun çözümünde yardımcı olur. Sindirim sistemini rahatlatır. Enerji verir. Baş ağrılarına iyi gelir. Mikrop öldürücü özelliği bulunmaktadır. Stres, kaygı ve depresyonu azaltmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirerek, kan dolaşımını artırmaktadır. Astım ve bronşit nedeni ile özellikle sonbahar ve kış aylarında mevsimsel geçişlerde sinüsler dolabilir. Nane yapı bu etkisi ile sinüsleri rahatlatmaktadır.

Nane Yağı Neye İyi Gelir?

Nane Yağı Cilde Faydaları

  • Ciltte meydana gelen kaşıntıyı azaltmaktadır.
  • Cilde canlılık ve parlaklık kazandırır.
  • Ciltte meydana gelen alerjik reaksiyonların anında etkili olmasını sağlamaktadır.
  • Her cilt tipinde kullanılabilir bir doğal yağ olarak cildin yap dengesini sağlamaktadır.
  • Kas ağrılarının azaltılmasında faydalıdır. Kas ağrıları için doğal bir ağrı kesici etkisi bulunmaktadır. Özellikle sırt ağrılarına iyi gelmektedir.  Ağrıyan kaslara ve ağrılı bölgelere iyi gelmektedir.
Nane Yağı Cilde Faydaları

Nane Yağı ile Cilt Bakımı

Nane yağı ile cilt bakımı yapıldığı zaman başka yağlar ile seyreltilerek cilt bakımı uygulanabileceği gibi, su ile seyreltilerek de cilt bakımı yapılabilmektedir. Su içine damlatıldığında gargara yapılarak da kullanılabilmektedir.

Nane Yağı ile Cilt Bakımı

Nane Yağı ile Yapılan Cilt Maskeleri

1. Nane yağı ve lavanta yapının karışımı ile vücut eklem ağrılarının giderilmesine yönelik vücut maskesi olacak şekilde ince bir tabaka halinde bu yap karışımı sürülebilmektedir. Cilde faydası olduğu kadar enerji vererek kronik yorgunluğa da iyi gelecek etkisi bulunmaktadır.

2. Nane yağı genellikle kekik yağı ve biberiye yağı ile de bir arada kullanılmaktadır. Bu üç yağı yarım çay bardağı zeytinyağı ve bir yemek kaşığı şeker, bir tatlı kaşığı tuz ile karıştırarak yoğun bir kıvam elde ettiğinizde vücuda uyguladığınız zaman gözenekleri açmak amacı ile kullanılır. Cildin nefes almasını ve tazelenmesini sağlamaktadır. Bu maske duşta peeling tarzında şeker ve tuz karışımının pütürlü yüzeyini deriye ovarak uygulanmalıdır. Ayda bir kere yapılması önerilir.

3. Nane yağını saç maskelerinin içerisinde damlatarak kullanabilirsiniz. Saç kremi ya da saç maskesinin içine üç damla nane yağı ve birkaç damla çam terebenti damlatarak saçlarınıza maske olarak uyguladığınız zaman saç derinizin gözeneklerinde ferahlama hissedeceksiniz. Bu da saç dökülmesi yaşayan kişilerin saç çıkarma formülü olarak sıklıkla kullanılmaktadır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Nane Yağı ile Saç Bakımı

Saç bakımında nane yağı direkt olarak uygulandığı zaman saç çıkartıcı etkisi bulunmaktadır. Saç derisinde bölgesel saç döküntüleri olan kısımlara birkaç damla her gün düzenli olarak nane yağı döküldüğü zaman saç çıkarıcı etkisi bulunmaktadır. Bu sayede de saçların daha canlı ve daha kalın olarak çıkmasını sağlar. Yeni saçların çabuk uzamasına yardımcı olur. Saç derisinin gözeneklerinin açılmasına ve derinin nefes almasına yardımcı olur.

Nane Yağı ile Saç Bakımı

Nane Yağı ile Cilt Tedavileri

Nane yağı özellikle güneş yanıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Bu sayede zeytinyağı ve nane yağının karışımını düzenli olarak cilt üzerine sürdüğünüzde ve bunu da geceleri güneşe maruz kalmadan yaptığınız zaman anında etkiyi görebilirsiniz. Güneş yanığı izlerinin yok olmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca düşme, yaralanma ve kesik izlerinin de yok edilmesine yardımcı olmaktadır. Direkt olarak cilt bakım ile temas edildiği zaman mucizevi etkisini göstermektedir. Bu nedenle gerekmedikçe su ile çözeltilmesi tavsiye edilmemektedir.

Nane Yağı ile Cilt Tedavileri

Bu yazımızda nane yağı hakkında bilgi verdik. Daha fazla bilgi için linke tıklayın.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.