La Casa De Papel 5. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak? Başlayacak ? La Casa De Papel Hakkında Her Şey

10.06.2021
342
La Casa De Papel 5. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak? Başlayacak ? La Casa De Papel Hakkında Her Şey
Modelistlik Kursu

La Casa de Papel dizisinin 5. sezon yeni bölümleri için heyecanlı bekleyiş hala sürüyor. La Casa de Papel dizisinin hayranlarının akıllarında bulunan en büyük sorulardan biri La Casa de Papel Dizisinin 5. sezonu ne zaman çıkacak? 

5.sezonda kimler olacak? La Casa de Papel dizisinin yönetmen ve yapımcısının son açıklamaları neler? La Casa de Papel dizisi Final mi yaptı? Yeni Sezonda izleyicileri neler bekliyor? Netflix platformunun en çok izlenen dizilerinden biri La Casa de Papel dizisinin 5. sezonu için geri sayım başladı. İşte La Casa de Papel 5. sezona ilişkin tüm ayrıntıları sizler için derledik.

La Casa de Papel Dizisi Konusu
La Casa de Papel Dizisi Konusu 

La Casa de Papel Dizisi Konusu 

La Casa de Papel dizisi her şeyden önce bir soygunu ana hikayesidir. Dizi içeriği , profesörün Ulusal madeni para ve de pul fabrikasında mükemmel soygun işini gerçekleştirebilmek için tüm ayrıntıları nasıl hazırladığını ve hayata geçireceğini anlatıyor. Profesör karakteri, planında başarılı olabilmek için, kimliklerin korunması amacıyla kendilerini şehir isimleriyle adlandıran 8 mahkumu işe alarak başladı. Böylelikle de Nairobi, Rio, Tokyo, Moskova, Helsinki, Berlin, Denver, ve Oslo 2,4 milyar Euro tutarında para basmak için fabrika içerisinde on gün kapalı olarak kalacak. Aynı zamanda da profesör , zamandan kazanabilmek ve eylemlerini tahmin etmek için polislerin oyalanmasını sağlayacaktır. 

La Casa de Papel isimli dizi klasik soygun temalı dizi/filmlerin aksine oldukça sıra dışıdır. Nitekim ki soyguncu ekibimiz banknotların izlenebilmesini imkansız hale getirebilmek için kendilerini fabrikaya kilitleyecektir. İlk başta ilk bölüm biraz rahatsız edici zannedilebilir. Çünkü soygun eylemi 10 dakika sonra başlıyor. Fakat perde, geri dönüşlerle yavaş yavaş hikayeyi detaylandırıyor. 

La Casa de Papel dizisinin hayranlarının 5. sezon ile ilgili halen heyecanlı bekleyişi sürerken ; dizinin Türk hayranları ise heyecanla bu yeni sezonun İstanbul karakterini dizide görülme ihtimalinin olup olmadığı konusunda merak ediyor. Ana konunun içine İstanbul şehrinin dahil olup olmayacağı konusunda şu an bir açıklama yok. 

La Casa De Papel Oyuncuları

La Casa de Papel dizisi karakterlerinin kimler olduğunu merak ediyorsanız okumaya devam edin.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Ángel

Ángel, anlatıyı ilerletmek için masaya pek bir şey getirmedi. Raquel’in kendisini sevmesini sağlamak umuduyla kayıp bir köpek yavrusu gibi etrafta dolanıp duruyordu. Ve bu karşılıksız aşk durumu ona seyircilerden bir miktar sempati duymasına rağmen yine de biraz itici bir karakterdi. 

Oslo

Zavallı Oslo, orijinal çetenin diğer üyeleri kadar parlayamadı. Çok karizması olmasına rağmen, sunması gereken tek şey kaba gücüydü. Oslo’yu ve onun Helsinki ile olan ilişkisini daha fazla göremediğimiz için hâlâ üzülüyoruz çünkü orada çok fazla potansiyel vardı. Ama günün sonunda, Profesörün ana planını tehlikeye atabilecek çok fazla hata yaptı ve bu yüzden öldü. 

Moscow

Moscow, sahip olduğundan çok daha iyisini hak ediyordu. Oğluyla olan ilişkisi, dizinin en iç açıcı kısımlarından biriydi ve ölüm sahnesi sonsuz bir gözyaşı seline neden oldu. 

Son derece sert bir geçmişe sahip olan Moscow, Denver’ı büyütmek için zor kararlar vermek zorunda kaldı. Karakteri, dizide kimsenin yerine geçemediği bir boşluk bıraktı ve umarım kimse denemez.

Mónica (Stockholm)

Mónica yanlış bir adım attı. Arturo’nun metresiydi, sadakatsizliğinin sonuçlarından kaçınmak için kürtaja zorlamak istediği kadındı. Dizi ilerledikçe, izleyiciler Mónica’ya çabuk ısındılar ve Denver ile olan aşk hikayesi biraz şüpheli olsa da, katmanları için hala eğlenceli. Sonunda, Mónica çeteyle kaçar ve bebeğini Denver ile büyütmeye karar verir. 

Rio

Rio, bilgisayar korsanlığı becerileri nedeniyle oyuna dahil edilir ancak suç hayatı onu bunaltmış gibi görünmektedir. Ama plan için çok önemli. Bir noktada, neredeyse polise teslim oluyor. Ama Tokyo adlı çete üyelerinden birine aşık olduğu için kalması gerekiyor. Polisin, ekibin kimliklerini öğrenmesi de onun suçu.

Denver

La Casa De Papel oyuncusu Denver, suç dünyasına, madencilik endüstrisinden ayrılan babası Moscow tarafından tanıtıldı. Kraliyet Darphanesi’ndeki soygun sırasında, Monica adlı rehinelerden birine düşer (aynı zamanda darphane müdürü Arturo’nun metresi olur). Klasik bir Stockholm Sendromu vakasında, Monica da ona aşık olur.

Dedektif Raquel (Lizbon)

Başlangıçta, Profesör ve ekibini devirmeye çalışan birime liderlik etmekle görevli kadındır. Ancak, dahi suçlu ile birkaç karşılaşmadan sonra, ona aşık olur. Daha sonra soygunculara katılır ve Lizbon adını alır. Aşkın hiç beklemediğiniz bir anda size çarpabileceğinin ve size çılgınca şeyler yaptırabileceğinin tam bir kanıtı. 

Helsinki

Kıdemli bir Sırp askeri olan Helsinki, grubun gücüdür. Sert bir adam görünümüne sahip ve rehineler arasında düzeni sağlamak için elinden geleni yapıyor. Helsinki’yi sevimli yapan şey, dövüş deneyimi olan büyük bir adam olmasına rağmen, Berlin gibi birine kıyasla çok fazla zorba gibi görünmemesi. Ekibin geri kalanıyla gayet iyi anlaşıyor. Ayrıca dizide daha sonra eşcinsel olduğu ortaya çıkıyor.

Nairobi

Darphane ve sahtecilik konusunda uzman olan Nairobi, İspanya Merkez Bankası soygunu sırasında basılan paranın en yüksek kalitede olmasını sağlamakla görevlendirildi. İşini her zaman iyi yapan bir anne ve oldukça disiplinli bir karakterdi.

Üçüncü sezonun sonunda, Müfettiş Sierra oğlunu görmek için pencereden bakması için onu kandırdıktan sonra bir polis keskin nişancı tarafından vurulur ve ölür.

Arturo

Arturo’yu bu kadar ilginç bir karakter yapan sinir bozucu tavırları. Ortaya çıktığı her dakika, birinin suratına yumruk atması için dua ediyorsunuz. İlk soygun sırasında bankanın müdürü olan Arturo bir kahraman olmaya çalışır ama çoğunlukla kontrol altında tutulur. Çok fazla konuşuyor ve diğer rehineleri rahatsız edecek şekilde dürtüsel davranma eğiliminde. Hatta ilk soygundan sonra kendisini kurtarıcı olarak gösteren bir kitap yazarak ün kazanmayı başarır. 

Müfettiş Alicia Sierra

O kötü ama onu sevmek için pek çok sebep var. Ağır hamile olmasına rağmen, Müfettiş Sierra, Profesör ve ekibine cehennemi yaşatıyor. Sonunda onu alt etmeyi ve soğukkanlılığını kaybetmesini sağlayan kolluk kuvvetlerinde tek kişi o.

Tokyo

Tokyo seksi, akıllı ve tahmin edilemez. Aynı zamanda dizinin anlatıcılığını da yapıyor. İyi huylu olmamasına rağmen, Profesör onu seviyor. Bu, onun görevi için işe aldığı ilk insanlardan biri olduğu gerçeğinden bellidir. Ancak, inatçılığı grup için sorun yaratma eğilimindedir. Üçüncü sezonda, sevgilisi Rio ile birlikte saklandığı Panama’dan ayrılma kararı yetkilileri alarma geçirir.

Berlin

Ekip, Royal Mint Of Spain’deki soygunu yönetirken, Profesörün üvey kardeşi Berlin ikinci komutandı. Nadiren hem can sıkıcı hem de ilginç TV karakterleri bulursunuz, ancak Berlin mükemmel bir karışımdı. Hem çekici hem de kibirliydi. Dizinin en unutulmaz anlarından biri, Berlin ve Profesör’ün İtalyan devrimci şarkısı Bella Ciao’yu söylemesiyle geliyor.

Profesör

Albert Einstein, aynı çağda var olsaydı, bu adamı kıskanırdı. Tüm suç dehaları muhtemelen onunki gibi bir beyne sahip olmak ister. İspanya Kraliyet Darphanesi ve İspanya Bankası’ndaki soygunların arkasındaki beyin olarak Profesör çok zekidir. Yetkilileri her zaman kandırmayı başardığı için, bir hile ustası olmaktan gurur duyar.

La Casa De Papel 5. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

La Casa de Papel dizisi 5. sezonunun yeni bölümlerinin 2021 yılı içerisinde yayınlanması planlanıyordu. Fakat, devam eden Covid-19 salgını her şeyi olduğu gibi La Casa de Papel 5. sezon yeni bölüm yayın tarihini de etkiledi. Peki La Casa de Papel dizisi 5. sezon ne zaman yayınlanacak? Başlayacak ? Netflix’in ilgi gören yapımlarından biri olan La Casa de Papel dizisi 5. sezonu için yayın tarihi resmi olarak duyurulmasa da çıkan söylentilere göre 5. sezonun yayın tarihinin 2022 yılına sarkması söz konusu. 

Fakat biz sosyola.com ekibi olarak sizlere tam bir tarih veremesek bile tecrübelerimize dayanarak yaklaşık ay bazlı tarih vermek istiyoruz.

La Casa de Papel dizisi 1. sezon 20 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı.

La Casa de Papel dizisi 2. sezon 6 Nisan 2018 tarihinde yayınlandı.

La Casa de Papel dizisi 3. sezon 19 Temmuz 2019 tarihinde yayınlandı.

La Casa de Papel dizisi 4. sezon 3 Nisan 2020 tarihinde yayınlandı.

La Casa de Papel dizisi 5. sezon 3 Eylül 2021 tarihinde yayınlanacak.

Evet gördüğünüz gibi La Casa de Papel dizisi 5. sezon 3 Eylül 2021 tarihinde yayınlanacak. Bu soruya da cevap bulduğumuza göre başka bir makalede görüşmek dileği ile.

Dizi Önerileri

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.