Kuşburnu Yağının Faydaları

19.08.2019
254
Kuşburnu Yağının Faydaları
Modelistlik Kursu

Bu yazımda sizlere Kuşburnu Yağının Faydaları hakkında bilgiler vereceğim. Kuşburnunun yağı mı olur dediğinizi duyar gibiyim olur. Kraliyet ailesinin bile kullandığı bu yağı sizlerinde kullanmasını tavsiye ederim. Unutmayın doğada bulunan yağlar ve bitkiler ile güzel bir cilde sahip olmak oldukça kolay.

Kuşburnu son yıllarda oldukça popüler bir yağ çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sayede oldukça şifalı bu yapın da kullanım alanları genişlemekte ve kullanıcılar tarafından da mucizevi bir şekilde özellik kazanmaktadır. Kuşburnu yağının faydaları konusunda, kullanım amaçları, kullanım yerleri, kullanım şekilleri gibi konuları araştırarak faydalı bir bilgi sunmaya çalışmış bulunmaktayız.

Kuşburnu Yağı ile Cildiniz yaşınızı ele vermesin

Kuşburnu Yağının Faydaları

Kuşburnu yağı, kuşburnu bitkisi olarak bilinen kırmızı ve yumrulu bitkinin çekirdeklerinin ezilmesi ile elde edilmektedir. Bu durum oldukça zahmetli bir hal aldığı için de kuşburnu yağı mucizevi ve zorluklarla çıkarılan bir yağ olarak karşımıza çıkmaktadır. Kuşburnu çekirdeği oldukça serttir. Bu nedenle de bu sert çekirdeğin ezilmesi yağ çıkma durumunu zorlaştırmaktadır. Kuşburnu yağı zahmetli çıkarıldığı için fiyatı da biraz pahalıdır. Ucuz olarak bulduğunuz kuşburnu yağlarının gerçek yağ olup olmadığı konusunda tereddüt etmeniz gerekmektedir. Çünkü bu zahmetli çıkarılan yağın fiyatı yüksektir. Kuşburnu yağını alırken en önemli öneri saf yağ almanızdır. Çünkü saf olmayan yağlar etkisini göstermeyecektir.

Bir Hafta Boyunca “Kuşburnu Yağı” Denedim

Kuşburnu yağı içeriği bakımından Omega 3, Omega 6, C vitamini, E vitamini ve A vitamini içermektedir. Ayrıca retinol da bulunmaktadır. Bu nedenle kuşburnu yapının birçok faydası bulunmaktadır. Kozmetik ve dermokozmetik ürünlerin çoğunun içerisinde kuşburnu yağına yer verilmektedir. Özellikle makyaj temizleme ürünlerinin içeriklerinde bu yapa yer verilmesi cildi nemlendirici ve temizleyici etki yaratılmasında yardımcı olmaktadır.

Kuşburnu Yağının Faydaları

Kuşburnu Yağı Neye İyi Gelir?

Kuşburnu yağı genel olarak vücudun onarılmasında ve yeni hücre oluşumlarında etki göstermektedir. Bu sayede ölü hücrelerin deri üzerinden atılmasına ve yeni hücrelerinde daha fazla oksijen almasını sağlamaktadır. Ayrıca kuşburnu yağının onarıcı etkisi sayesinde hücrelerdeki gözenekleri sıkılaştırıcı ve gergin tutacak özellikleri bulunmaktadır. İnsan vücudunda cilt solgunluklarına, kırışıklığa, saç dökülmelerine ve vücudun nem dengesini korumasına iyi gelmektedir. Egzama, sedef ve mantar gibi deri hastalıklarına da iyi gelmektedir.

Kuşburnu Yağı Neye İyi Gelir?

Kuşburnu  Yağı Cilde Faydaları

Cildin nemlenmesini sağlar.

Kuşburnu yağının içerisinde E vitamini bulunmaktadır. Bu E vitamini cildin nemlenmesinde ve beslenmesinde etki göstermektedir. Bu sayede ciltte bulunan nem dengesi kolaylıkla sağlanmış olur. Özellikle kuru cilt yapısını bulunan kişilerin kuşburnu yağı ya da kuşburnu yağı içeren kremler kullanması ciltte gözle görülür bir etki yaratacaktır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Kırışıklıkları Yok Edici Etkiye Sahiptir.

Ciltte meydana gelen kırışıklık yüzey, hücresel yıkım adı verilen yaşlanma belirtisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kuşburnu yapının kırışıklıklara karşı yok edici bir formülü bulunmaktadır. bu sayede de olabildiğince sağlıklı ve gergin ciltlerin oluşumunda etkilidir. Özellikle göz ve çevresinin kırışıklık durumu ya da ellerin kırışması ile kuşburnu yapı bu bölgelerde uygulanabilir.

Cilt sarkmalarını önler.

Cilt sarkmaları ani kilo kaybı ya da yaşlanmanın bir belirtisidir. Kuşburnu yağının bu durumu önleyici etkisi bulunmaktadır. Bu sayede hem sarkmalara hem de karışıklık durumlarına karşı etkili bir formül olma özelliği göstermektedir.

Hücre yenilenmesinde etki göstermektedir.

Cansız hücrelerin cilt üzerinden atılmasına ve yeni hücre oluşumlarının etkisinin hızlanmasına vesile olmaktadır. Bu sayede cildi onarıcı etkisi de ortaya çıkmış olur.

Kuşburnu  Yağı Cilde Faydaları

Kuşburnu Yağı ile Cilt Bakımı

  • Kuşburnu yağı egzamanın yok olmasına yardımcı olur.
  • Aknelerin ve siyah noktaların giderilmesine düzenli kullanım halinde ulaşılır.
  • Menüsküs yırtıklarının olduğu bölgedeki kızarık, morarma ve ağrıyı geçirmek için birkaç damla kuşburnu yağı damlatılmasında fayda bulunmaktadır.
  • Kuşburnu yağı ile cilt bakımı yapıldığı zaman masaj yapılarak uygulanması cilt lekelerine yağın nüfus etmesini sağlamaktadır.
Kuşburnu Yağı ile Cilt Bakımı

Kuşburnu Yağı ile Yapılan Cilt Maskeleri

1. Kuşburnu yağı sivilceyi geçirmek için tek başına mucizevi bir maske olarak kullanılabilmektedir. Bu yapın birkaç damlasını sivilceleriniz üzerine ya da aknelerinizin bulunduğu bölgenin üzerine damlatarak burada maskenin kurumasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede durulamaya gerek kalmadan bir gece cildinizde beklettiğiniz zaman aknelerin ve sivilcelerin kuruduğunu göreceksiniz.

2. Patatesi dilim dilim keserek üzerine birkaç damla kuşburnu yağı damlatıp cildinizi temizleyerek bu şekilde yarım saat boyunca masaj yaparak beklettiğiniz patatesli kuşburnu yağı maskesi ile lekelerden kurtulabilirsiniz Cilt lekelerinden kurtulmak için patateste bulunan nişasta ve kuşburnu yapında bulunan hem A vitamini hem de terinolün etkilerini bu şekilde keşfedebilirsiniz.

3. Bir çay bardağı yoğurdun üzerine kuşburnu yapından 4 – 5 damla damlatıldığı zaman yoğurdun içerisindeki asiti ortaya çıkaracaktır. Bu sayede de cilt bakım maskesi yaparak sivilcelerden kurtulmanızı sağlamaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bu maskenin 10 dakikadan fazla yüzünüzde kalmamasıdır. Çünkü yoğurt asiti ciltte tahrişe ve kızarıklığa neden olabilmektedir.

Kuşburnu Yağı ile Saç Bakımı

Kuşburnu yağı cilde bakım yapıldığı zaman egzama iyileştirici özelliğe sahiptir. Aynı durum saç için de geçerlidir. Özellikle saç egzamalarının yok edilmesi için bir numaralı kullanılacak olan yağ kuşburnu yapıdır. Bu yapın saç derisindeki ölü hücreleri temizleyici ve yerinde oluşan boşluğun diğer hücreler tarafından sıkılaşmasını hızlandırmaktadır. Bu sayede saç derisi kendi onarımını hızlı bir biçimde yapabilmektedir. Saçlar her zaman kökten uca doğu beslenmektedir. Bu sayede de saç derisinden itibaren saç ucuna kadar onarım yapmaktadır.

Kopan dökülen ve yıpranmış saçların onarılması için haftalık olarak düzenli şekilde ister deri hastalığınızın üzerine isterseniz saçlarınızın kırık ve yıpranmış telleri üzerine birkaç damla damlatarak kullanacağınız kuşburnu yağı ile anında etkili saç bakımları yapabilirsiniz. Kuşburnu yağı saçların daha sağlıklı uzamasında fayda sağlamaktadır.

Saçlarda meydana gelen deri rahatsızlıklarının önüne geçmektedir.

Saç dökülmelerinde birebir etkilidir.

Saçların kökünden ucuna kadar yenilenmesini kısa bir süre içinde gerçekleştirir. Hemen ilk kullanımdan itibaren etkisini göstermeye başlamaktadır. Saç tellerinde de kan dolaşımı olduğu bilinmektedir. Bu kan dolaşımı yeterli miktarda sağlanamazsa saçlar güçsüzleşir ve zayıflar. Bu nedenle kuşburnu çayı bu güçsüzlüğün önüne geçerek saça volüm kazandırmaya yardımcı olmaktadır.

Kuşburnu Yağı ile Saç Bakımı

Kuşburnu Yağı ile Cilt Tedavileri

Kuşburnu yağı ile cilt tedavileri yapılırken en önemli etken egzama, sedef ve mantar gibi cilt problemlerine karşın tedavi gerçekleştirilmesidir. Kuşburnu yapı tedavi sürecinde mikroplara karşı savaş açmaktadır. Bağışıklık kuvvetlendirici etkisi ve mikroplar ile baş edebilme gücü sayesinde cilt tedavilerinin bir numaralı etkideki yapı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kuşburnu yağı egzamaların tedavisinde oldukça sık kullanılmaktadır. Cilt yapısını gerer. Cilt yenilenmesini hızlı şekilde artırır. Bu sayede de egzamada bulunan ölü derinin vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır.

Kuşburnu Yağı ile Cilt Tedavileri

Bu yazımızda kuşburnu yağı hakkında bilgi verdik. Daha fazla bilgi için linke tıklayın.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.