Kuaförlük Kursu Hakkında Bilgiler

11.04.2021
528
Kuaförlük Kursu Hakkında Bilgiler
Modelistlik Kursu

Ülkemizde kuaförlük kursuna ilgi çok fazladır. İnsanlar görünümlerine ve temizliklerine önem verdikleri sürece bu meslek devam edecektir. Kuaför olmak isteyenler için açılan kurs sayıları da fazladır. Özel eğitim merkezlerinde ücretli,  Halk eğitim merkezlerinde ise ücretsiz olarak kuaförlük kursları verilmektedir.

Kuaför, bir kişinin saçını kesme, boyama şekillendirme gibi işlemleri yaparak kişilerin görünümlerini değiştiren uzmanlardır.

İster kadın ister erkek olsun insanlar her zaman bakımlı ve güzel görünmek ister. Farklı renklerde saç boyatma, kısa ya da uzun olan saçların şekillenmesi ve kesimleri gibi her dönemin farklı modası vardır. Saç modasına ve insanların zevklerine göre saçın kesimi, biçimi ve boyanması adına çalışma yapan kişilerin mesleği kuaförlüktür.

Kurs merkezlerinde kuaförün yapması gereken tüm işlemler için teorik ve uygulamalı eğitim programları düzenlenir. Meslek edindirme kurslarından birisi olan kuaförlük kursuna kuaförlük yapmak isteyen ve becerisine yeteneğine güvenen herkes katılabilir.

Kuaförlük Kursunda Neler Öğrenilir?

Kuaförlük Kursunda Neler Öğrenilir?

Kuaförlük kurslarında verilen eğitimler profesyonel eğitmenler tarafından verilmektedir. Saç ve sakal kesimleri önce teorik daha sonra uygulamalı yapılır ve işin incelikleri öğretilir.
Hijyen ve bakım hakkında bilgiler verilir. Saçın yapısı, saç yıkama, boyama, saç kesimi, gelin başı, çıtçıt, topuz, sakal, bıyık, örgü teknikleri ile ilgili eğitimler yapılır. Müşteriler ile ilişkilerin nasıl olması gerektiği anlatılır. Kurs sonunda berber ya da kuaför olunur.

Kuaförlük Kurs Fiyatları

Kurs fiyatlarını belirleyen etkenler vardır. Bunlar toplam kurs saat ve süresi, sınıfta bulunan kursiyer sayısıdır. Kurs hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler açılan kuaförlük kurslarına giderek öğrenebilirler.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Profesyonel Kuaförlük Kursu
Profesyonel Kuaförlük Kursu

Profesyonel Kuaförlük Kursu

Kuaförlük kursunda bulunan eğitmenlerin hepsi kendi dallarında profesyonel kişilerdir. Profesyonel eğitmenler sayesinde teknolojik imkanlardan da faydalanarak eğitimler verilmektedir.

Kurs programlarında iş organizasyonu yapmak, hijyen kuralları, müşteriyi karşılama, saç yıkama, saç kesimi yapma, saç boyama, saçın rengini açma, saça bakım yapmak, topuz yapmak, perma yapmak, maşa yapmak, saç kaynağı uygulamak, gelin başı yapmak, kaş bıyık şekillendirme, güzellik bakımı ve malzemelerini tanıyarak ürün satmak, beden dili, diksiyon, saç ve cilt analizi eğitimleri profesyonelce verilir.

Ücretsiz Kuaförlük Kursu

İSMEK, Halk eğitim merkezleri ve İŞKUR tarafından kuaförlük eğitimleri verilmektedir. Hatta İŞKUR’un düzenlediği kurslar için kursiyerlere ücret verilmektedir. Genel Sağlık sigortaları bile yapılmaktadır. Ücretsiz kuaförlük kursuna katılarak mesleği öğrenebilir, çok rahat iş bulabileceğiniz gibi kendi iş yerinizi de açabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir belediyesi tarafından sanat ve meslek kursları açılmaktadır. Yüzlerce açılan kurslardan bir tanesi de kuaförlük kursudur. Güzellik ve saç bakım hizmetleri adı altında açılan kurslara katılanlar erkek ya da bayan kuaförü eğitimleri alabilirler.

Açılan kursa katılanlar kurs sonunda sınava tabi olurlar. Sınavı başarı ile geçenler MEB onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. Alınan bu sertifika ile kuaförlerde çalışabilecekleri gibi kendileri ait kuaför salonu da açabilirler.

İSMEK saç sakal kesimi ve ekimi ile erkek berber, saç bakımı ve yapımı ile bayan kuaförlerine eğitimler verilmesini sağlamaktadır. Ücretsiz bu kurslara kayıt olarak siz de sertifikanızı alabilir ve meslek sahibi olabilirsiniz.

Halk Eğitim Kuaförlük Kursu
Halk Eğitim Kuaförlük Kursu

Halk Eğitim Kuaförlük Kursu

Halk eğitim merkezi kursları her ilde bulunmaktadır. 14 yaş üzerinde olanlar için açılan kurslara katılmak isteyenler bulundukları ilçede yer alan Halk eğitim merkezlerine giderek kuaförlük kursu için kayıt yaptırabilirler.

Halk eğitim merkezlerine sene boyunca binlerce kayıt yapılmaktadır. Her şehirde bu merkezin bulunması ve eğitim sonrasında sertifika verilmesi meslek sahibi olmak isteyenleri bu merkezlere yönlendiriyor. Kuaförlük kursu yanında birçok meslek dalı ile ilgili kurs programları yer almaktadır.

Kuaförlük Kursları hakkındaki yazımızı beğendiyseniz Güzellik Uzmanlığı Kursları hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.

İSMEK tarafından verilen kuaförlük eğitimleri ile ilgili bilgi almak isterseniz web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.