İSMEK Yaz Kursları Hakkında Bilgiler

07.04.2021
385
İSMEK Yaz Kursları Hakkında Bilgiler
Modelistlik Kursu

Yaz aylarında okullar tatil olduğu için çocukların kaliteli zaman geçirmeleri için İSMEK yaz kursları açmaktadır. 12-16 yaş aralığında olan çocukların kişisel gelişimleri ve el becerilerini arttırmak için destek verilmektedir. Yaz aylarında kursa başlayan ve okullar açıldığında da devam etmek isteyenler hafta sonları kurs programlarına katılabiliyorlar.

Yaz kursları kısa süreli olup çocuk ve gençlerin kaliteli vakit geçirmelerini sağlayan tamamen ücretsiz kurs programlarıdır. Kayıt duyurularını İSMEK sitesinden takip edebilirsiniz. Açılan kursların kayıt tarihleri belli olduktan sonra kayıt işlemlerini online yaparak yaz aylarınızı değerlendirebilirsiniz.

İSMEK Yaz kursları ne zaman başlıyor?

İSMEK yaz kurslarına kayıtlar temmuz ayında yapılmaktadır. Kayıtlar tamamlandıktan sonra ağustos- eylül aylarında kurslar açılmaktadır. Eylül ayında okullar açıldıktan sonra isteyenler cumartesi ve Pazar kurslarına devam edebilirler.

İSMEK2021 yaz kursları ne zaman başlayacak?

İSMEK 2021 yaz kursları için kayıtlar 3 temmuz ayında başlayacak. İSMEK web sitesi üzerinden online ön kayıt başvurusu yaptırabilirsiniz. İstanbul’da açılan bu kurslara kayıt yaptırmak isteyenlerin şehirde ikamet ediyor olmaları gerekiyor. Kursların tamamı ücretsizdir. Yabancı ülke vatandaşları ise kendilerinden istenilen belgeleri tamamlayarak getirmeleri halinde bu kurslara kayıt olabilirler. Ücretsiz verilen bu eğitimler sayesinde çocuklar hem sosyalleşiyorlar hem de kendilerini geliştiriyorlar.

İSMEK Yaz kursları nelerdir?
İSMEK Yaz kursları nelerdir?

İSMEK Yaz kursları nelerdir?

İSMEK 600’ün üzerinde verdiği kurs programları ile hizmetlerine devam ediyor. 12- 16 yaş grubu için verilen kurslar şunlardır:

  • Yabancı diller
  • Müzik şov sanatları
  • Bilişim teknolojileri
  • Çizgi orman atölyesi
  • Fotoğraf çekimi
  • Kişisel gelişim
  • Satranç
  • Sanat ve tasarım
  • Yiyecek içecek hazırlama

Bunların dışında pastacılık, spor, okuma-yazma, kuyumculuk teknolojisi, radyo- televizyon, tekstil teknolojisi, seramik-cam gibi daha birçok dalda ücretsiz kurslar açılmaktadır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

İSMEK kurs başvurusu nasıl yapılır?

Kayıt başvurusu yapmak için ilk olarak internet üzerinden resmi İSMEK sayfasına girmelisiniz. Sayfada açılan kayıt bölümünde sizden istenen bilgileri girmelisiniz. TC kimlik numarası ve doğum tarihi bilgilerini doğru olarak girdikten sonra giriş yapabilirsiniz. Online kayıt yaptıran kişilerin daha sonra kimlik fotokopilerine bu merkezlere götürmeleri gerekmektedir. Kurs başvuruları çok fazla olduğunda asil ve yedek listeler belirlenir. Asil listede yer alanlar kursa kabul edilir.

2021 İSMEK kursları nelerdir?

Kendinizi geliştirmek ve bir meslek sahibi olmak istiyorsanız İSMEK web sitesinde yer alan kurs programlarına kayıt yaptırabilirsiniz. Ücretsiz verilen bu kurslar içerisinden kendine uygun kursu bulabilirsiniz.
Autocad, bilişim teknolojileri, büro yönetimi ve sekreterlik, el sanatları, çocuk gelişimi, gıda teknolojisi, halka ilişkiler, cilt bakımı, giyim ve üretim teknolojisi, hayvan yetiştiriciliği, grafik ve fotoğraf, kuyumculuk, muhasebe ve finansman, ilk yardım, radyo televizyon, okuma-yazma gibi daha yüzlerce kurs programı yer almaktadır. İSMEK şartlara ve ihtiyaca göre kurs sayısını her geçen gün arttırmaktadır.
Kursa gitme imkanı olmayanlar için İSMEK kursları güzel bir seçenek olacaktır. Kurs bitiminde kursiyerlere MEB onaylı sertifika verilmektedir. Verilen sertifika ile kamu ya da özel iş yerlerinde iş başvurusu yapabilirsiniz. Meslek sahibi olmak isteyenlerin istedikleri mesleğe yönelik kursa kayıt olmaları yeterli oluyor.

MEB onaylı sertifika nedir?

Kursların hepsi için MEB onaylı sertifika verilmemektedir. Sadece kursa katılım belgesi de verilebiliyor. Örneğin kuaför olmak ve dükkan açmak isteyen bir kişi aldığı Sertifika yanında kalfalık ve ustalık belgesini de almalıdır. Kuaförlük kurs bitiminde alınan sertifika ile bir iş yerinde çalışabilirsiniz ama iş yeri açmanız mümkün değil. Sertifikanızı aldıktan sonra kalfalık belgenizi de almanız gerekiyor. Sertifika ve belgelerinizi İSMEK ücretsiz kurslara katılarak alabilir ve iş yerinizi açabilirsiniz.

Hızlı Okuma Kursu hakkındaki yazımızı beğendiyseniz Hızlı Okuma Kursu hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.

İSMEK internet sayfasını ziyaret ederek yaz kursları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
5 yıldır yazarlık yapmaktayım. Yazmayı ve araştırmayı çok seviyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.