Biorichi At Kestanesi Kremi Nasıl Kullanılır?

27.02.2020
274
Biorichi At Kestanesi Kremi Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Biorichi At Kestanesi Kremi, günlük kullanıma uygun, tamamen doğal ve oldukça faydalı bir üründür. At kestanesinin cilde ve sağlığa olan muhteşem yararlarından faydalanmak için bu kremi kullanabilirsiniz. Peki Biorichi At Kestanesi Kremi nedir, faydaları nelerdir, çeşitleri nelerdir? Gelin, hep birlikte öğrenelim!

At Kestanesinin Faydaları Nelerdir?

At kestanesi, doğanın adeta bir mucizesidir ve sağlık açısından pek çok yararı vardır.

Kronik Venöz Yetmezliğinin Tedavisine Yardımcı Olur

Kronik Venöz Yetmezlik veya CVI, post-trombotik sendrom veya flebit olarak da bilinir. Bu durum, damarlarınızdaki genellikle bacaklarda ve bazen kollarda çalışmayan kapakçıklar ile karakterize edilir. Bu da uzuvlarda kan birikmesine ve damarlar içindeki iç basınçta bir artışa neden olur.

Bu hastalık aslında insanların birçoğunu etkileyen çok yaygın bir rahatsızlıktır. Özellikle de çoklu gebeliklerden sonra ve orta yaşlı ve yaşlı yetişkin kadınlar için daha yaygındır. Varisli damarlar ve kan pıhtıları bu hastalığı gelişimi için risk faktörleridir.

Kronik venöz yetmezliğinin geleneksel tıbbi tedavisi genel olarak kompresyon tedavisidir. Pek çok hasta için biraz ağrılı bir tedavidir.

Araştırmalar, at kestanesinin bu hastalığın tedavisinde oldukça etkili olduğunu ortaya koymaktadır. Araştırmalar, at kestanesi ekstresinin etkili ve güvenli olduğunu gösterir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bazı Kanser Türlerinin Tedavisine Yardımcı Olur

Belirli bir madde üzerinde kanser araştırması yapıldığında, bilim adamları bu maddenin bir laboratuvardaki belirli kanser hücreleri türleri üzerindeki etkisini gözlemleyerek başlar. Maddenin bu kanser hücrelerinin ölümüne neden olmada önemli bir etkisi varsa, potansiyel bir kanser tedavisi olup olmadığını görmek için gelecekteki araştırmalar gerekebilir.

Bir laboratuvar ortamında, at kestanesi ekstresi lösemi, serviks kanseri ve meme kanseri ile ilgili hücreler üzerinde kanserle mücadele etkileri göstermiştir. Bunlardan en sert olanı, laboratuvar testlerinin yaklaşık yüzde 94 oranında bir hücre ölüm oranı bulduğu akut T hücresi lösemi olarak bilinen bir tür kanseri test etmek için kullanılan jurkat hücreleriydi.

Kısacası at kestanesi lösemi, serviks kanseri ve meme kanseri gibi bazı kanser türlerinin tedavisinde oldukça etkilidir.

Güçlü Antioksidanlar İçerir

At kestanesi özü, vücudunuzun serbest radikal hasarıyla savaşmasına ve hastalıkla daha etkili bir şekilde savaşmasına yardımcı olabilecek inanılmaz antioksidanlar içerir. Araştırmalar, at kestanesinde hem quercetin hem de kaempferol glikozitleri keşfetti, iki antioksidan türü de yoğun hastalıklarla mücadele konusunda inanılmaz başarılıdır.

Prebiyotiklerin Etkilerini Artırır

Birçoğumuz iyi probiyotik gıdaların sindirim ve bağırsak sağlığına yardımcı olabileceğini biliyoruz ancak prebiyotik olanları eşleştirerek sindirim konusunda daha fazla fayda sağlayacağınızı biliyor muydunuz? Prebiyotikler, kolondaki bağırsak mikroflorası tarafından fermente edilen bir tür sindirilemeyen lif bileşiğidir.

2011 yılında, probiyotiklerin etkisini iyileştirmek için at kestanesi ekstresi ve keten tohumu yağı kullanmanın etkinliğini bulmak için sıçanlar kullanılarak bir çalışma yapılmıştır. Bu doğal maddelerin her ikisi de prebiyotikleri daha etkili hale getirdi. Çalışmayı yürüten bilim adamları, prebiyotiklerin kolon kanserini önlemeye ve tedavi etmeye yardımcı olan yararlı ajanlar olduğuna dikkat çekiyorlar.

Yara İyileşmesinde Faydalıdır

At kestanesinin bir diğer yararı da yaraların iyileşmesine yardımcı olmasıdır. Yapılan araştırmalar, at kestanesi ekstresinin fibroblastlardaki kasılma kuvvetlerini, yara iyileşme sürecine entegre olan hücreleri uyarmaya yardımcı olabileceğini buldu. Bu fibroblastlar kasıldığında, potansiyel olarak daha hızlı yara iyileşmesine neden olurlar.

Cilde Faydalıdır

At kestanesi, cilt için çok faydalı bir bitkidir. Birçok losyon, tonik ve sıkılaştırıcı cilt ürünlerinde bulunur.  Aslında, at kestanesi ekstresi, çeşitli ürünlerde yaygın bir bileşendir. Çok yönlüdür ve anti-enflamatuar olduğu için birçok cilt hastalığını tedavi eder.

At kestanesi genel olarak selüliti yok eder. Yorgun ve varisli bacakları yatıştırır. Varisli damarlar için doğal bir ilaçtır. 

Üstelik yaşlanma karşıtı özelliklere sahiptir ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü en aza indirir. Egzama ve rosacea gibi cilt rahatsızlıkları ile çeşitli cilt enfeksiyonlarını tedavi eder.

Biorichi At Kestanesi Kremi Nedir?

Biorichi At Kestanesi Kremi günlük kullanım için ideal bir cilt bakımı ürünüdür. İçinde bulunan at kestanesi yağı, cildi dış etkenlerden korur. Cildin nemlenmesini ve bakımlı görünmesini sağlar.

Yüz bölgesinde bulunan ince kılcal damar görüntüsü ve kızarıklığını yok etmek için bu kremi kullanabilirsiniz. Üstelik kremin botoks etkisi sayesinde cildinizdeki ince çizgileri ve kırışıklıkları yok edebilirsiniz. Yüzdeki geniş gözenekli görünümü giderebilirsiniz.

Bu kremin içinde bulunan E vitamini sayesinde cilde esneklik kazandıran kolajen üretimini artırabilir ve genç bir görünüm elde edebilirsiniz. Ciltteki kolajen seviyesi arttıkça bağ dokuları güçlenir ve sıkı bir cilde sahip olursunuz. 

Bu kremi cildinizi temizledikten sonra hafif masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Gece ve gündüz kullanıma uygun bir kremdir.

Biorichi At Kestanesi Yüz Kremi Nedir?

Biorichi At Kestanesi Yüz Kremi özellikle yüzdeki kılcal damar görünümünü yok etmek amacı ile kullanılır. Rosacea hastaları için ideal olan bu krem, yüz bölgesindeki geniş gözenekleri sıkılaştırma özelliği gösterir.

Bu kremin içinde bulunan zengin E vitamini ise, güçlü bir antioksidan etki sağlar. Bu antioksidanlar, cildinizde yeni ve sağlıklı hücreler üretir. Böylece cildiniz canlı ve genç bir görünüm kazanır.

Cildi dış etkenlere karşı koruyan bu krem, cildin korunması ve nemlendirilmesi için idealdir. Üstelik ciltte kolajen üretimine yardımcı olduğu için ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü giderir.

Tüm cilt tiplerine uygun olan bu krem, temiz cilde hafifçe masaj yaparak uygulanmalıdır. Bu kremin günde üç kez kullanılması önerilir.

Biorichi Balsam Pferde At Kestanesi Kremi 500 Ml Balsam Ne İşe Yarar?

Biorichi At Kestanesi Balsamı, arnica, at kestanesi ve rosmarin ekstreleri gibi çeşitli faydalı bileşenler içerir. Cilde nem desteği sağlayan bu krem, pürüzsüz, yumuşak ve sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Özellikle ağrılı ve tahriş olmuş cildi yatıştırır ve sakinleştirir. İçinde bulunan mentol sayesinde cilde ferahlık ve serinlik verir.

Bu krem aynı zamanda vücut masajında kullanılır ve vücudu rahatlatır. Vücuttaki günün yorgunluğunu ve kas ağrılarını giderir. Bu krem ciltte hemen emilir ve nemlendirir.

Biorichi At Kestanesi Balsamının, kılcal damarlar üzerinde olumlu etkisi vardır. Varis ve basur gibi hastalıkların tedavisine yardımcı olur. Vücuttaki damar şişliklerini önler ve iyileştirir.

Vücuttaki yorgunluğu ve kas ağrılarını giderir. Göğüs bölgesine sürüldüğünde öksürüğü yok eder. Romatizmal ağrıları iyileştirir. Ciltteki çatlakları ve selülitleri tamamen yok eder.

Bu kremi, günde üç kere, temiz cilde hafif masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Biorichi At Kestanesi Yüz Kremi Kullananlar

“O markayı bilmiyorum da biorichi diye bir markanin var harika bişey araştır bi biz hep kullanırız cokta memnunuz hem kremi hemde aynı Sefa çayağacı yağını”

“İlaç değil, bitkisel bir krem olduğundan ismini yazmam sakıncalı olmaz diye düşünüyorum. Bahsettiğim ürün BIORICHI, şu an karşımda duruyor kendileri. Duygusal bir bağ var aramızda, ağrılarımı dindirdiği için :)”

“bende strese baglı egzama var canım alnımda ve sac diplerimde bı suru ılac kullandım gecmedı. annem arastırmıs bıorıchı dıe bı ılac bulmus bende netten siparıs ettım salı gunu geldi geldiginde surdum bıde dun gece surdum varya bi tane yara kalmadı ne sac dıplerimde ne yuzumde baktım ıyı gelıo dun gece butun yuzume surdum yattım ipek gibi oldu yaa sıvılce smivilce hıc bısey klamdı 2 gunde yumusacık bebek cıldı gıbı oldu şoktayım bu kdr etkılı bısey görmedım ben”

“ürün iyi. ama galiba benim kılcallarımı yok etmeyecek gibi.”

Biorichi At Kestanesi Kremi Fiyatları

Biorichi At Kestanesi Yüz Kremi ve Biorichi Premium At Kestanesi Balsamı genel olarak piyasada 60 liraya satılır. 

Biorichi At Kestanesi Kremi Faydaları

Biorichi At Kestanesi Kreminin vücut ve cilt için pek çok yararı bulunur. Rosacea hastalığını tedavi eder. Ciltteki varisleri ve kılcal damar görünümünü tedavi eder. Ciltte genişlemiş olan gözenekleri sıkılaştırma özelliğine sahiptir. 

Güçlü antioksidan etkileriyle, cilde genç ve güzel bir görünüm sağlar. Cildi nemlendirir, yumuşatır ve pürüzsüz hale getirir. Ciltteki selülit ve çatlakları giderir. Ayrıca yüz bölgesindeki ince çizgileri ve kırışıklıkları giderir.

Biorichi At Kestanesi Balsami Kullanıcı Yorumları

“Beğendim faydasını görüyorum ve bittikçe almaya devam ediyorum …”

“Evet … Üç senedir kullanıyorum, memnunun, dostlarıma da hediye ediyorum …”

“süper bir ürün sürekli alıyorum. nemlendirici ve kılcal damarlara çok iyi geliyor.”

“..burun kenarlarındaki kılcal damarlar için aldım. mentollüsünü kullandım 2 ay a kadar ama hiç bir etki etmedi hala aynı. içinde kestaneden çok mentol vardı. şimdi bunu deneyeceğim bakalım..”

“daha once de kullandigim urunler. kuru ciltlere bilhassa iyi geliyor.”

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.