İpek Kirpik Nasıl Takılır? İpek Kirpik Uygulamaları?

22.04.2021
253
İpek Kirpik Nasıl Takılır? İpek Kirpik Uygulamaları?
Modelistlik Kursu

Gözler ve bakışlar kadınlar için oldukça önemlidir. Doğal fakat bir o kadar güzel gözükmenin sırrı ise kirpiklerdir. Her kadın uzun ve gür kirpiklere sahip olmak ister. İpek kirpik uygulaması ile rimel sürmeye gerek duyulmadan uzun kirpiklere sahip olmak mümkündür. İpek kirpik uygulaması farklı boyutlarda yapılabilmektedir.

Daha doğal bir görüntü için kısa gösterişli bir görüntü için ise uzun kirpikler tercih edilebilmektedir. İpek kirpik uygulaması kirpiklere zarar veren bir uygulama olmadığından birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. İpek kirpik uygulaması yaptıran kişilerin oldukça büyük bir bölümü bu uygulamanın avantajlarını gördüğünden tavsiye etmektedir.

Bu uygulama konu hakkında eğitim almış deneyimli kişiler tarafından yapılmaktadır. Uygulamanın en iyi sonucu verebilmesi ve sonrasında sorun yaşanmaması için güvenilir bir yerde yaptırılması büyük önem arz etmektedir.

İpek kirpik saf ipekten üretildiğinden oldukça hafiftir. Bu sebeple takma kirpiklerin aksine göz üzerinde bir ağırlık ve basınç hissedilmemektedir. İpek kirpik uygulamaları oldukça özenli şekilde bu konuda deneyimli kişiler tarafından uygulanmaktadır.

İpek Kirpik Uygulama Çeşitleri Nelerdir?

İpek kirpik uygulamaları oldukça geniş bir yelpazede incelenmektedir. Kişinin talebi doğrultusunda gerçekleştirilen bu işlemin tekli, 3D, 6D, taşlı ve russian volüme seçenekleri mevcuttur. Bu uygulamaların her birinin net özellikleri bulunmaktadır.

Tekli İpek Kirpik Nedir?

Tekli ipek kirpik uygulaması özellikle doğallıktan vazgeçmek istemeyen kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Adından da anlaşıldığı üzere tekli olan ipek kirpiklerin kişinin kendi kirpikleri üzerine uygulanması işlemidir. Bu işlem yoğunluktan ziyade uzunluğu amaçlamaktadır. Tekli olduğundan yoğunluk seviyesi kişinin kendi kirpiklerine göre oluşmaktadır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

3D İpek Kirpik Nedir?

Tek bir kılda üç ipek kirpiğin var olduğu bu işlem kirpiklere yoğunluk vermek amacıyla kullanılmaktadır. Kişinin bir kirpiği üzerine 3 adet ipek kirpik eklenmesi ile uygulama yapılmaktadır. 3D kirpik uygulaması hafif gösterişli ve doğal bir görüntü yakalanmasına fırsat sunmaktadır. Dip kısımları birleşik olan 3 adet ipek kirpik özel bir yapıştırıcı ile kirpik üzerine yatıştırılmaktadır.

6D İpek Kirpik Nedir?

Makine yapımı olan 6D kirpik tam anlamıyla yoğun kirpik görüntüsüne kavuşulmasına olanak sağlamaktadır. 6D ipek kirpik uygulaması 6 adet ipek kirpiğin diplerden birleşmiş şekilde kirpiğe yapıştırılması işlemidir. Bu işlem ile oldukça yoğun bir kirpik görüntüsü elde edilmektedir. Günlük olarak kullanılabilmektedir. Bu işlem sırasında 6’lı halde bulunan kirpiklerin makas yardımı ile kesilerek 3’lü veya 4’lü parçalara ayrılarak uygulanması da mümkündür.

Russian Volume İpek Kirpik Nedir?

Klasik ipek kirpiklere oranla daha ince bir forma sahip olan ipek kirpikleri kapsamaktadır. Özellikle dip kısımlarının ince olması daha doğal ve hoş bir görüntü oluşturulmasına imkan sunmaktadır. Bu işlem 2D, 3D, 4D, 5D, 6D, 7D, 8D ve 9D ipek kirpiklerinde uygulanabilmektedir. Normalde makine yapımı olan 3D ve 6D ipek kirpiklerin el ile yapılmasını mümkün kılmaktadır. Bu işlem çok daha profesyonellik gerektirdiğinden sonuçları göz alıcı olmaktadır.

ipek kirpik takma

İpek Kirpik Nasıl Takılır?

İpek kirpik uygulamasını yaptırmak isteyen kişilerin sıkça dile getirdiği ipek kirpik nasıl takılır sorusu oldukça kolay şekilde cevaplanabilmektedir. İpek kirpik uygulamasında öncelikle kişinin istekleri dinlenmektedir. Daha sonra göz şekli, kişinin kendi kirpik boyutu ve gürlüğüne göre en çok yakışacak ipek kirpik seçeneği belirlenmektedir. Bu belirlenme işlemi sonrasında kişinin kendi kirpikleri üzerine özel bir yapıştırıcı yardımıyla ipek kirpikler oturtulmaktadır. Gözün iç ve dış kısımlarına doğal gözükmesi adına farklı boyutlarda ipek kirpik takılmaktadır. Bu işlem ortalama olarak 1.5 ile 2 saat arasında tamamlanmaktadır. Özel bir cımbız ile kirpiklerin yerleştirilmesi ardından işlem tamamlanmaktadır. Uygulama sonrasında ki ilk 48 saat rimel sürmekten ve sauna gibi sıcak yerlerde bulunmaktan kaçınılması tavsiye edilmektedir.

İpek kirpik uygulamasını yaptırmak isteyen kişilerin sıkça dile getirdiği ipek kirpik nasıl takılır sorusu oldukça kolay şekilde cevaplanabilmektedir. İpek kirpik uygulamasında öncelikle kişinin istekleri dinlenmektedir. Daha sonra göz şekli, kişinin kendi kirpik boyutu ve gürlüğüne göre en çok yakışacak ipek kirpik seçeneği belirlenmektedir. Bu belirlenme işlemi sonrasında kişinin kendi kirpikleri üzerine özel bir yapıştırıcı yardımıyla ipek kirpikler oturtulmaktadır. Gözün iç ve dış kısımlarına doğal gözükmesi adına farklı boyutlarda ipek kirpik takılmaktadır. Bu işlem ortalama olarak 1.5 ile 2 saat arasında tamamlanmaktadır. Özel bir cımbız ile kirpiklerin yerleştirilmesi ardından işlem tamamlanmaktadır. Uygulama sonrasında ki ilk 48 saat rimel sürmekten ve sauna gibi sıcak yerlerde bulunmaktan kaçınılması tavsiye edilmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
5 yıldır yazarlık yapmaktayım. Yazmayı ve araştırmayı çok seviyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.