Köftenin Yanına Ne Gider?

Köftenin Yanına Ne Gider?
Modelistlik Kursu

Köfte en fazla çeşide sahip olan yemek türlerinden bir tanesi olmuştur. Davet yemeklerinde köfte yapmak isteyen birçok ev sahibi köftenin yanına ne gider? Sorusunu sıklıkla sormaya da devam etmektedir.  Bu yemeği istediğiniz baharatla ve istediğiniz yemek çeşidiyle taçlandırarak sofralarınıza getirebilirsiniz. Özellikle de çocuklarınızın en sevdiği yemeklerden bir tanesi de hiç kuşkusuz köfte yemeğidir. Birçok insan, köftenin fazla kaloriye sahip olduğunu düşündüğü için bu yemekten kaçmaktadır. Aksine köfte, diyet yemeklerinin de vazgeçilmezlerinden biri olmuştur. Önceden hazırladığınız köftelerinizi ızgara şeklinde yaparak diyet menülerinizde köfte tüketmeniz az kalori almanızı sağlayacaktır.

Köftenin yanında yapabileceğiniz pek çok alternatif çeşidi vardır. Hem sebzelerin yanına hem de birçok ana yemeğin yanına çok yakışan köfte yemekleri her yaş grubunun damak zevkine de hitap etmektedir. Siz de farklı köfte tariflerden yararlanarak, konuklarınıza ve kendinize de muhteşem bir ziyafet sofrası hazırlayabilirsiniz.

Köfte çeşitleri hemen hemen bütün yörelerde farklı şekillerde servis edilmektedir. Siz de köftelerinizi kendi zevkinize göre yaparak servis edebilirsiniz. Yanına yaptığınız farklı yemek çeşitleriyle de davet sofralarınızda hazırlayacağınız menünüze bu yemeği ekleyebilirsiniz. Özel günlerinizde sizi kurtaracak yemek türlerinden biri olan köfte, hemen hemen her yaş grubu tarafından da en sevilen yemekler arasında yerini almıştır. Aynı zamanda vaktinizi fazla almayacak bu yemeği, önceden hazırlayarak dolabınıza koyabilir ve zamanı geldiğinde misafirlerinize servis edebilirsiniz.

Köftenin Yanına Ne Gider? Hangi Yemekler Yapılır?

Tereyağlı Pirinç Pilavı

Pirinç Pilavı
Pirinç Pilavı

Köftenin yanında hangi yemek gider? Denildiği zaman akıllara ilk pirinç pilavı gelmektedir. Özellikle de çalışan biriyseniz önceden hazırlayıp dolabınıza koyduğunuz köftelerinizin yanında harika bir pirinç pilavı yaparak olağanüstü bir sofra hazırlayabilirsiniz. Pirinç pilavının yapılışı 10 ila 15 dakika arasında süreceği için bu kombinasyonu yapmak hem fazla vaktinizi almayacak hem de mükemmel bir lezzetle buluşmanızı sağlayacaktır. Eğer, tereyağlı pirinç pilavının çok kalorili olduğunu düşünüyorsanız ve farklı bir alternatif düşünüyorsanız, daha az kalorili olan ve diyet yemekleri arasında yer alan bulgur pilavını da köftenizin yanında servis edebilirsiniz.

Soslu Makarna

Soslu Makarna
Soslu Makarna

Makarna, büyük küçük herkesin sıklıkla yaptığı ve bayılarak yediği lezzetlerden bir tanesidir. Köftenin yanına ne gider? Kuşkusuz makarna. Akşam yemeklerinde köftenin tek başına karın doyurucu olmayacağını düşünüyorsanız, fakat hamur açmak da zor geliyorsa, makarna da kurtarıcı lezzetlerden bir tanesi olacaktır. Makarnanızı dilediğiniz şekilde soslamanız da mümkündür. İsterseniz salça sos, isterseniz mantar sos, isterseniz peynirli sos ya da kendi zevkinize göre yaptığınız çeşitli sos alternatifleriyle, köftenizin yanında servis edebilirsiniz. Hem basit hem de köftenin yanında harika bir alternatif olarak sunulan bu yemek, fazla vaktinizi almadan hazır olacaktır.

Soğan Salatası

Soğan Salatası
Soğan Salatası

Koku yaptığı için sofralarda fazla karşımıza çıkmıyor olsa da Türk toplumunun vazgeçilmezlerden bir tanesi de soğan salatası olmuştur. Özellikle de köfteyle muhteşem bir uyum yakalayan soğanlarınızı yarım ay şeklinde doğrayarak servis etmeniz mümkündür.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Patates Yemekleri

Patates
Patates

Köftenin yanına ne gider denilince akıllara ilk gelen yemek patates olmuştur. Ayrılmaz bir ikili haline gelen bu lezzetleri istediğiniz şekilde kombine edebilirsiniz. Patates, istediğiniz şekilde yapacağınız bir sebze türüdür. Eğer fazla kalori almadan hafif bir yemek yapmak istiyorsanız, patateslerinizi fırında pişirebilirsiniz. Fakat hem patates hem de hamur işini birlikte tüketmek istiyorsanız, köftelerinizin yanına patatesli börek ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda patateslerinizi kızartabilir ya da bu sebzenin en güzel hallerinden biri olan patates püresi alternatifini de misafirlerinize sunabilirsiniz.

Acılı Ezme

Acılı Ezme
Acılı Ezme

Köftenin yanına ne gider? Meze denilince akıllara ilk gelen alternatif hiç kuşkusuz, acılı ezme olmuştur. Köftenin yanında muhteşem bir uyum yakalamayı başaran acılı ezme, özellikle de davet sofralarının olmazsa olmanı haline gelmeyi başaran çeşitlerden bir tanesidir. Aynı zamanda bu mezenin yapılışı da oldukça kolaydır. Bu sayede fazla vakit harcamadan köftenizin yanına harika bir meze yaparak, sofranızı renklendirebilmeniz mümkün olacaktır.

Köftenin Yanına Ne Gider? Hangi Çorbalar ve Salatalar Yapılır?

Diyette köftenin yanına ne gider? Sorusu sıklıkla sorulmaya devam etmektedir. Diyet yemeklerinin olmazsa olmazlarından biri olan ızgara halindeki köfteyi, çeşitli salata ve farklı çorba alternatifleriyle tüketmeniz alacağınız kaloriyi de en aza indirmektedir.

Yoğurt Çorbası

Yoğurt Çorbası
Yoğurt Çorbası

Özellikle de kış aylarının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan yoğurt çorbası köfteyle de muhteşem bir uyum sağlayarak içinizi ısıtan bir niteliğe sahiptir. Eğer fazla kalori almadan öğün geçirmek istiyorsanız, kısa sürede hazır olacak bir yoğurt çorbası yapıp, yanına da ızgara köftelerinizi servis edebilirsiniz. Bu iki kombinasyonun hazırlanması da fazlasıyla kolay olduğu için, fazla vaktinizi almayacaktır.

Domates Çorbası

Domates Çorbası
Domates Çorbası

Domates çorbası, yapımı zahmetsiz ve çok az kaloriye sahip olan bir çorbadır. Diyet yaptığınız süre zarfı içerisinde, köftenin yanına bu çorbayı servis ederek hem karnınızı doyurabilir hem de daha az kalori alabilirsiniz.

Mercimek Çorbası

Mercimek Çorbası
Mercimek Çorbası

Mercimek çorbası bütün mutfakların olmazsa olmazlarından bir tanesidir. Çorbanın yapımı hem çok kolay hem de fazlasıyla doyurucudur. Köftenin yanına fazlasıyla yapılan bu çorba, fazla kalorili olmadığı için, diyet yaptığınız zamanlarda da tüketebileceğiniz yemeklerden bir tanesi olmuştur.

Mevsim Salatası

Çeşitli Mevsim yeşillikleriyle birlikte hazırlamış olduğunuz salatanızı içerisine köftelerinizi koyarak tüketmeniz hem doyurucu bir öğün geçirmenizi hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Aynı zamanda bu alternatifle alacağınız kaloriyi de en aza indirmektedir.

Çoban Salatası

Çoban salatası, her yemeğin yanına yakıştığı gibi, köfteyle de muhteşem bir uyum yakalamayı başarmıştır. Bu salatayı nar ekşisi, zeytinyağı ve limonla taçlandırarak köftelerinizin yanında servis ederek afiyetle yiyebilirsiniz.

Piyaz

Köftenin yanına ne gider? Olmazsa olmazlardan bir tanesi de piyazdır. Özellikle de Antalya yöresinin en meşhur yemek çeşitlerinden biri olan piyaz, köfteyle birleştiği zaman muhteşem bir uyum yakalamaktadır. Kuru fasulye, yumurta, soğan ve çeşitli yeşilliklerin birleşimiyle yapılan piyaz, bol zeytinyağı ve bol limonla taçlandırıldığı zaman oldukça freş bir tada sahip olmaktadır. Siz de bu iki kombinasyonu kullanarak sofralarınızı taçlandırabilirsiniz.

Barbunya

Köftenizin yanında sağlıklı ve hafif bir yemek türü yapmak istiyorsanız; barbunya muhteşem bir tercih olacaktır. Hemen hemen bütün köfte çeşitleriyle de mükemmel bir uyum yakalamayı başaran barbunya davet sofralarının da olmazsa olmazı haline gelen yemeklerden bir tanesi olmuştur. Hem zahmetsiz hem de hafif olan bu yemeği hazırlamanız ise oldukça kolay ve pratiktir. Siz de köftenin yanına ne gider? Diye düşünüyorsanız, ilk tercihlerinizden biri barbunya olabilir.

Yoğurt

yoğurt
yoğurt

Köftenin yanına ne gider? En çok yakışan besinlerden bir tanesi de yoğurttur. Bu ürünü meze olarak köftenin yanında servis etmeniz yemeğinize de ayrı bir tat verecektir. Yoğurdunuzu dilerseniz sarımsakla soslayarak dilerseniz de süzme yoğurt şeklinde misafirlerinize servis edebilirsiniz. Aynı zamanda yoğurdunuzu hazır almıyor ve evinizde kendiniz yapıyorsanız, bu durum sağlığınız açısından da faydalı olacaktır.

Turşu

turşu
turşu

En çok da kışa geçiş aylarında annelerin evlerimizde sıklıkla yaptığı turşu çeşitleri, köfteyle de oldukça uyumlu yiyeceklerden bir tanesidir. Turşuyu dışardan hazır almanız da mümkün olduğu için, bu yemek kombinasyonunu hazırlamanız çok fazla vaktinizi almayacaktır. Özellikle de yorgun olduğunuz ve yemek yapmaya vakit ayıramadığınız günlerde bu kombini seçerek harika bir sunum yapmanız mümkündür.

Köftenin yanına ne gider başlıklı içeriğimizin yanı sıra, Makarna Yanına Ne Gider? başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.