İpek Kirpik Nasıl Yapılır? İpek Kirpik Zararlı mıdır?

27.05.2021
241
İpek Kirpik Nasıl Yapılır? İpek Kirpik Zararlı mıdır?
Modelistlik Kursu

İpek kirpik, bakışlarımızı daha güzel etkili görünmesi için kirpiklerin önemli bir etkisi vardır. Her kadın  gibi muhakkak sizde uzun ve gür kirpiklere sahip olmak istersiniz. Kirpiklerimizin uzaması için birçok yağ ve kozmetik ürünü kirpiklerimizi uygulayıp kullanıp fayda görmeyebiliriz. Günümüz teknolojisinde artık bu çok kolay. İpek kirpik hayvanların tüylerinden ya da sentetik maddelerden üretilmektedir. Bu kirpikler yüzümüzdeki kirpiklere tek tek cildimize zarar vermeyen yapıştırıcılarla yapıştırılır. Bu yapıştırıcıların cildimize bir zararı yoktur. Aşağıda sizlere İpek Kirpik Nasıl Yapılır ve ipek kirpik kalıcı mıdır hepsini anlatacağız.

İpek Kirpik

İpek kirpikleri 3 ay boyunca kullanabilirsiniz.90 gün kullanıldığı takdirde herhangi bir dökülme,  gözümüzü acı verme, göz hassasiyeti göz yaşarması meydana getirmeyecektir. Bu süre sonunda dökülmeler meydana gelebilir. Dökülme yapmaması için aylık bakıma gidip ipek kirpikleri tekrardan taktırabilirsiniz. Bu kirpik türü günümüzde oldukça yangın olup birçok yerde yapılmaktadır. İpek kirpiği takmaya karar verdiyseniz  bu işte uzmanlaşmış güzellik salonunda  gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz. İpek kirpiği taktıktan sonra kirpiklerimize maskarayı, çeşitli Kozmetik ürünlerini uygulamamızda bir sakınca yoktur. Bunun yanında yaz aylarında denize girerken yâda su ile etkileşiminde dökülme yapmayacaktır.

İpek Kirpik Takarken Gözümüz Acır mı?

Birçok insan bu kirpiği taktırmadan önce acaba bu kirpik takma işlemi sırasında gözüme zarar verir mi, gözüm acır mı diye düşünür. Her güzelliğin bir zorluğu olduğu gibi ipek kirpiği taktırınca da gözümüz birazcık acıyacaktır. Bunun nedeni gözümüz çok hassas olduğundan ipek kirpiklerin gözümüzdeki kirpiklere tutması için yapıştırılan yapıştırıcı göz kenarlarında yanma  ve acı yapabilir. Ama bu yanma kısa bit süre sonra geçtiği bilinmelidir.

İpek kirpi zararlı mı?

Bu kirpiği doğru uygulandığı takdirde herhangi bir zararı yoktur. İpek kirpik taktırmaya karar verdiyseniz. Bu konuda uzmanlaşmış bir uzmana danışmalısınız. İpek kirpiğini taktırdığınız yerde  İpek kirpiği tutturmak için  kullanılan yapıştırıcı malzemenin kaliteli olmasına dikkat ediniz ve bunun yanında takılan kirpiğin ipek olduğundan emin olunuz.

İpek Kirpik Nasıl Yapılır
İpek Kirpik Nasıl Yapılır

İpek Kirpikleri Taktığımızda Kendi Kipiklerimiz Zarar Görüyor Mu?

Bir uzman eşliğinde ipek kirpikler kendi kirpiklerimize takılırken aradaki mesafe iyi ayarlandığı takdirde herhangi bir zararı olmayacaktır. Acaba kendi kirpiklerimizi döker mi sorusuna gelirsek eğer ki alerjiniz var ise gözümüzü fazla oluşturduğumuzdan kendi kirpiklerimizde zarar görebilir. Alerjiniz yoksa herhangi bir zararı olmayacaktır.

İpek kirpik ne kadar süre kullanılabilir?

İpek kirpiği takarken bu konuda uzmanlaşmış kişiye taktırırsanız takma süreniz daha çok uzayacaktır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

İpek kirpiği takıp 3 ay boyunca hiç bakım yapmadan kullanabilirsiniz. Ama bilinmelidir ki ayda bir düzenli ve sağlıklı bakım yapıldığı takdirde kullanım ömrü uzayıp kendi kirpiklerimizle de karışması önlenecektir. Yalnız kirpiklerin dökülme aşamasında kirpikler şekilsiz durabilir.

İpek kirpik nasıl çıkartılır?

İpek kirpiği gözümüzden çıkarmak istiyorum derseniz şayet taktırdığınız yerden ya da bu konuda bilgi sahibi olan kişilerden destek almalısınız. Evde kendi imkânlarınızla çıkarmaya kalkarsanız bu kirpiklerin yapışmasını sağlayan malzemenin kaldırılmadan da zorluk yaşayıp tahriş edebilirsiniz cildinizi ve kendi kirpiklerinizin de dökülmesine neden olabilirsiniz.

İpek kirpiklerin bakımı nasıl yapılır?

İpek kirpiği kullanıyor iseniz kullandığınız kozmetik ürünlerine  daha çok dikkat edip hijyen kurallarına da uyumalısınız. Yağlı maskaralardan uzak durup çok yoğun olmayan maskara ile kirpiklerinize parlak görünüm sağlayabilirsiniz. Kirpiklerinize kirpik tarağı ile tasarlayıp birbirine karışmasına engel olabilirsiniz. Kirpikler karıştığı takdirde takılan ipek kirpiğin anlamı da kalmayıp hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkacaktır. Gece uyurken kirpiklerimizin üzerine uyumak ve gözümüz kaşınınca gözümüzü ovalamak kirpiklerimizin erken düşmesine neden olur.

İpek kirpikler doğal duruyor mu?

Taktığımız ipek kirpikleri işinde uzman olan bir kişi tarafından yapılırsa aradaki fark anlaşılmayacak kadar azdır. İpek kirpiği taktıktan sonra sizi gören kişiler kirpiklerinin nasıl uzattın diye soracaklardır,  yani anlamayacaklardır.

İpek Kirpiğin Zararları

Şuan günümüzde oldukça revaj da olan bu kirpik türünün kullanımı güzelliğimize güzellik katmasının yanında zararlarda bulunmaktadır. Bunlar;

 • İpek kirpiğin yapıştırılmasında kullanılan yapıştırıcı kaliteli olmayıp kimyasal içerirse gözümüze zarar verir.
 • Kullanımı bazen kendi kirpikleri mi zinde dökülmesine neden olabilir.
 • Çok fazla ipek kirpik uygulaması yapılıp mesafeye dikkat edilmezse estetik bir görüntü oluşturmaya bilir.
 • Bu kirpiklerin kullanımı oldukça zahmetli olup her gün düzenli olarak kirpik tarakları ile taranmalı yoksa birbirine karışacaktır.
 • Makyaj yapmayı seven biri iseniz yoğun maskara ve aylanır kullanımı yaparsanız kirpikleriniz kopacaktır.
 • Kullanılan kirpiğin yüzde yüz doğal olmasına dikkat ediniz. Etmediğiniz takdirde uygulandığı bölgeyi tahriş ve yara olmasını sağlayabilir.
 • İpek kirpiği alerjiniz var ise kullanmayınız.
 • Çoğu kişi kullandıktan 2gün sonra düşüp kirpikler ininde azaldığını söylüyor.
 • İpek Kirpiği Kullananların Yorumları
 • İşlem oldukça basit ama sonra çok zahmetli
 • İpek kirpik kullandım ve çok memnunum
 • İpek kirpiği taktıktan sonra sevgilim gözlerimin daha güzel olduğunu söylüyor. Tavsiye ederim
 • Kesinlikle tavsiye etmiyorum ilk maskara sürdüğümde elimde kaldı.
 • İpek kirpiği taktıktan bir hafta sonra dökülmeye başladı.
 • Kesinlikle herkes İpek kirpiği takmalı.

İpek Kirpik hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Cilt bakımı yazılarımıza ve Manyetik Kirpik yazımıza bakmayı unutmayınız.

İlgili içeriğe de göz atabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. sündüs dedi ki:

  Kirpikleri dökülen insanların tercih ettiği bir yöntem olan ipek kirpik işlemi, bence çok da faydalı bir şey değil. Bazı yerler, ipek kirpikleri çok sık yapmıyor ve gözlerde kirpikler tek tük duruyor, hiç hoş olmuyor. Kaliteli bir yerde yaptırmak lazım. Ayrıca bence, ipek kirpikler çok yapay duruyos, asla tercih etmeyeceğim bir şey olacak.