Instagram Hikayelerine Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

21.03.2022
242
Instagram Hikayelerine Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?
Modelistlik Kursu

Bu yazımızda sizlere Instagram hikayelerine müzik ekleme nasıl yapılır sorusunu cevaplayacağız. Instagram piyasaya sürüldüğü günden bu yana çok fazla ilgi çekmiş ve kullanılmıştır. Ücretsiz kullanılması, fotoğraf ve videoları ücretsiz paylaşmanızı sağlar. Instagram bilindiği üzere, 201 yılında kurulmuş olan bir platformdur. Facebook 2012’ de satın almıştır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, Instagram’ da birçok gelişme ve yenilikler yaşanmaya başlamıştır.

Fotoğraf paylaşma ya sa görüntü paylaşma dışında, hikâye paylaşma özelliği de vardır. Ayrıca istediğiniz zaman, canlı yayında açabilirsiniz. Tüm bu özellikler Instagram tarafında sunulan, yeniliklerdir. Hikâye paylaşımı bir durum güncellemesi gibidir. Sosyal medya da story ve hikâye ismini almıştır.

Instagram Hikâye Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram çok fazla kullanıcısı olan, sosyal bir uygulamadır. Birçok kişiyi takip edebilir, son gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Bunun dışında eğlenceli bir tarafı da vardır. Birçok hikâye paylaşımı yaparak, anlık durumlar atabilirsiniz. Instagramda gönderi paylaşımı her ne kadar popüler olsa da hikâye paylaşımı daha popüler bir hâle gelmiştir. Özellikle ınstagram hikayelerine müzik ekleme nasıl yapılır sorusu çok sorulur. 24 saat boyunca aktif olan hikâyeler, takıp ettiğiniz ve takipçilerinize görünür. İsterseniz, hikâyeleri sürekli güncelleyebilirsiniz. Bir ınstagram hesabı ilan herkes, hikâye paylaşma hakkına sahiptir. Instagram hikayelerine müzik ekleme nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, bu yazı size yardımcı olacaktır.

İster işletme isterseniz de bireysel hesaptan hikâye paylaşabilirsiniz. Gizli hesabı olan kişiler sadece takipçilerine hikâyelerini açmış olur. İstemediği kişiler tarafından görülmez. Herkese açık hızlı olmayan hesapların hikâyeleri, herkes tarafından görülebilir. Bunun için takip etmenize gerek kalmaz. Paylaşmış olduğunuz hikâyelere kimin baktığını da liste hâlinde görebilirsiniz. Eğer görmesini istemediğiniz birileri varsa, onlardan gizleyebilirsiniz.

Bunu hikâye ayarları kısmından kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun dışında yakın arkadaş listesi oluşturup, hikâyelerinizi sadece onların görmesini sağlayabilirsiniz. Instagramda hikâye paylaşımı uzun bir dönemden beri vardır. Müzik ekleme özelliği ile daha aktif bir hale gelmiştir. Instagram hikayelerine müzik ekleme nasıl yapılır sorusu yeni kullanan kişiler tarafından çok sorulur. Çok basittir. Yakın arkadaş listesi oluşturma da merak edilen konular arasında yer alır. Yeşil çerçevesi olan hikâyeler yakın arkadaşlar içindir.

Instagram hikâyeleri ana sayfa da sıra halinde görünür. Hepsini üzerine basarak, sırayla izleyebilirsiniz. Herkesin profil resminin üzerinde bir çerçeve bulunur ve izlerken, keyif alacağınız paylaşımlardır. Kendi hikâyenize de istediğiniz müzikleri ekleyip, daha eğlenceli bir hâle getirebilirsiniz.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Instagram’da Hikayeye Müzik Ekleme Nedir?

Instagram’da Hikayeye Müzik Ekleme Nedir?

Instagram’da Hikayeye Müzik Ekleme Nedir?

Instagram hikayelerine müzik ekleme nasıl yapılır diye çok fazla sorulur. Bunu yapmak gayret basittir. Eğer ilk defa hikâye ekleyecekseniz, nasıl yapıldığını yazının devamında bulabilirsiniz. Son derece basittir. Instagram hikâyeleri sadece 24 saat hesabınızda kalır. Ardından kendiliğinden otomatik olarak silinir. Bu görsel ya da video olabilir, fark etmez.

Silinmiş olan hikâyenizi daha sonra tekrar bulabilirsiniz. Arşiv bölümünde yer alır. Paylaştığınız her hikâye takipçileriniz tarafından görülür. Ana sayfaya giriş yapıp, profil resmine tıklandığı zaman, 24 saat boyunca hikayelere göz atabilirsiniz.

Eğer Instagram hesabınız gizli değil ise profilinizi 24 saat boyunca takip eden kişiler de hikâyeleri görebilir. Özelikle son zamanlarda, ınstagram hikâyeye müzik ekleme özelliği ile ön plana çıkmıştır. Bu hem keyifli hem de insanların kendilerini yansıtan müzikler paylaşmasını sağlamıştır. Bundan dolayı Instagram hikayelerine müzik ekleme nasıl yapılır sorusu, sıklıkla sorulmaya başlamıştır.

Paylaşmış olduğunuz tüm hikâyelere 15 Saniye boyuna istediğiniz müziği ekleyebilirsiniz. Ayrıca şarkının istediğiniz kısmını da paylaşabilirsiniz. Özellikle son dönemlerde hikâyeye müzik ekleme süresinin 1 dakikaya çıkarılacağı da konuşulan, popüler konular arasında yer alıyor.

Instagramda Hikayelerine Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Her gün paylaşılan hikâyelere müzik ekleyebilirsiniz. Bunun için gerekli adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. İlk kez Instagram hikâyesine müzik ekleyecek olanlar, bazı adımları takip etmelidir. Instagram da özellikle hikâye kısmı, kullanıcılar açısından son derece keyifli ve eğlencelidir. Burada anlık paylaşımlar yapılır ve birçok kişi tarafından izlenir.

Aslında bir mesaj yöntemi olarak da düşünülebilir. Kullanıcılar takipçilerine mesajlar verir. Hikâyeler daha eğlenceli bir hale gelebilir. Çeşitli müzikler eklenerek, hem güzel şarkılarını paylaşımı yapılır hem de izleyenler bu durumdan keyif alır. İstediğiniz şarkının, en çok 15 saniyelik bir kısmını hikâyeye koyabilirsiniz. Müzikli ınstagram hikâyesi oluşturma hem çok basit hem de çok keyiflidir.

Instagramda Hikayeye Müzik Eklemek İçin Yapılması Gerekenler

Instagramda Hikayeye Müzik Eklemek İçin Yapılması Gerekenler

Instagramda Hikayeye Müzik Eklemek İçin Yapılması Gerekenler

Instagram hikayelerine müzik ekleme nasıl yapılır sorusu sıklıkla sorulur. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • İlk olarak ana sayfaya girilir ve hikâye oluşturma butonu üzerine tıklanır.
  • Daha sonra hikâye için koymak istediğiniz görsel eklenir ya da anlık olarak fotoğraf ve ya video çekebilirsiniz.
  • Müzik eklemek için ayarlanmış olduğunuz fotoğraflarınızı üst kısımdaki etikete benzeyen ve müzik yazan butona basmanız gerekir.
  • Bir müzik menüsü açılır. Ayrıca karşınıza bir arama butonu da çıkar. Birazdan istediğiniz şarkı ya da sanatçının ismini yazarak bulabilirsiniz.
  • Seçtiğiniz şarkının, nakarat, giriş ya da isteğiniz bir bölümünü ayarladıktan sonra, paylaş butonuna basarak paylaşabilirsiniz.

İsterseniz, hikâye kısmından müzik ayarları ile ilgili bazı düzenlemeler de yapabilirsiniz. Instagramı sürekli olarak güncelleyerek, yeni özellikleri de hızlı bir şekilde görebilirsiniz. Paylaşmış olduğunuz, müzikli hikâye siz kaldırmadığınız sürece 24 saat boyunca silinmez. İstediğiniz kadar, hikâye paylaşma hakkı vardır. Siz de ınstagram hikayelerine müzik ekleme nasıl yapılır diye merak ediyorsanız,  hemen deneyebilirsiniz.

Instagram hikayelerine müzik ekleme nasıl yapılır  sorusunun cevabını, bu adımları eksiksiz olarak uygulayıp, siz de yapabilirsiniz. Anlık ruh halinizi yansıtan müzikleri, takip ettikleriniz ve takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz. Instagram hikâyesine müzik ekleme maksimum süresi şu an. 15 saniye olsa da önümüzdeki günlerde bu sürenin artması bekleniyor. Bunun için sürekli olarak güncelleme yaparak, yenilikleri siz de takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Windows 10 Mavi Ekran Hatası Nasıl Çözülür?

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.