Diclomec Krem Nasıl Kullanılır?

05.01.2020
506
Diclomec Krem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Diclomec krem genel olarak iltihaplı yaralar, ağrı, acı hisleri, şişlik ve kızarıklık gibi cilt rahatsızlıklarını iyileştirmek amacı ile formüle edilmiştir. Bu krem genel olarak anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Diclomec krem nedir, ne işe yarar, özellikleri nelerdir, nasıl kullanılır, fiyatı ne kadardır, faydaları nelerdir, yan etkileri nelerdir gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız mutlaka yazımızı okumalısınız.

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

Diclomec Kremi Nedir?

Diclomec ağrıyı ve eklemlerdeki osteoartrit gibi artrit semptomlarını yani iltihaplanma, şişmeyi, sertliği ve eklem ağrısını tedavi etmek için kullanılan nonsteroidal bir anti-enflamatuar ilaçtır. Ancak Diclomec krem, osteoartriti tedavi etmez ve sadece kullanmaya devam ettiğiniz sürece size yardımcı olacaktır.

Diclomec Plus Krem Nedir?

Bu kremin etken maddesi diklofenak sodyum ve tiyokolşikosid adlı maddelerdir. Bu kremin, jele benzer bir formülü vardır. Kas gevşetici, iltihap giderici ve ağrı kesici özelliklere sahiptir. Özellikle romatizmal hastalıkların tedavisinde kasılmalar ve ağrıların iyileştirilmesi için kullanılır.

Kas ve iskelet sistemi hastalıklarında görülen iltihap, acı, ağrı, kasılmalar ve kas gerginliklerini iyileştirir. Bursit, tenosinovit, periartrit, tendinit, osteoartrit, bel tutulması, boyun tutulması, bel ağrıları, kas ağrıları, boyun ağrıları, sırt ağrıları, siyatik ağrıları, spor yaralanmaları, incinme, ezilme ve burkulma vakalarında bu krem oldukça etkilidir.

Diclomec Krem Özellikleri

Diclomec krem, tedavi edilmezse kanserli hale gelebilecek bir cilt sorunu olan aktinik keratozu tedavi etmek için de kullanılır. Bu kremin, bu hastalığı nasıl iyileştirdiği tam olarak bilinmemektedir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bu krem, osteoartritin neden olduğu ağrı ve şişliği tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca iltihap, kas ağrıları, kas gerginliği, boyun tutulması, bel tutulması, morluklar, burkulmalar, ezilmeler ve incinmeleri iyileştirir.

Diclomec Kremi Ne İşe Yarar?

Bu krem romatizmal hastalıklarda ortaya çıkan iltihap, acı, ağrı, kasılmalar ve kas gerginlikleri, bursit, tenosinovit, periartrit, tendinit, osteoartrit, bel tutulması, boyun tutulması, bel ağrıları, kas ağrıları, boyun ağrıları, sırt ağrıları, siyatik ağrıları, spor yaralanmaları, incinme, ezilme ve burkulma vakalarında kullanılır.

Diclomec Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bu kremi sürdükten sonra 10 dakika boyunca kuruması gerekir. Bu süre geçtikten sonra bol ve rahat giysilerinizi giyebilirsiniz.
 • Bu kremin ağız, burun ve göz ile temas etmesinden kaçınınız. Bu bölgelere temas etmesi durumunda hemen bol suyla yıkayınız.
 • Solaryum ve güneş ışığından bu kremi kullandığınız süre boyunca uzak durmalısınız. Çünkü bu krem, güneş ışığına karşı duyarlılığı arttırır.
 • Yanık ya da yaralı bölgelerde bu kremi sürmeyiniz. Yara tamamen iyileştikten sonra bu kremi uygulayabilirsiniz.
 • Bu kremi uyguladıktan sonra duş almak için en az 1 saat bekleyiniz.
 • Kremi sürdüğünüz bölgeyi kesinlikle kapatmayınız ya da bandajlamayınız. 
 • Kremi sürdüğünüz bölgeye kesinlikle sıcak su torbası ya da sıcak havlu koymayınız.
 • Doktor tarafından tavsiye edilmediği müddetçe kesinlikle bu kremi çocuklarda kullanmayınız.
 • Bu kremi hamilelik ve emzirme dönemlerinde mutlaka doktor kontrolünde kullanmalısınız.

Diclomec Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Tam dozaj talimatları için ilacın etiketini kontrol edin. Diclomec kremi, açık yaralar veya kırmızı, şiş veya soyulmuş cilt gibi enfekte olmuş cilt üzerine kesinlikle uygulamayın.

Bu kremi kullanmadan hemen önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Sorunlu bölgeyi temizleyin ve kremi kullanmadan önce tamamen kurulayın. Bu kremi sorunlu bölgeye ince bir tabaka halinde sürün ve eşit şekilde yayın. Önerilen miktardan daha fazla kullanmayın.

Tamamen kuruyuncaya kadar güneşten koruyucular, kozmetik ürünler, böcek kovucular, diğer lokal ilaçlar veya başka herhangi bir maddeyi uygulamayın. Tamamen kuruyuncaya kadar krem sürdüğünüz bölgenin üzerine kıyafet giymeyin. Tedavi edilen bölgeye sarmayın, kapatmayın veya ısı uygulamayın. Tedavi edilen bölgenin dokunmadan önce kurumasını bekleyin.

Diclomec Krem Ne Kadar?

Bu kremin fiyatı 12.46 TL’dir.

Diclomec Krem Faydaları

Kas ve iskelet sistemi ve eklem bozuklukları, romatizmal artrit, burkulma, incinme, ezilme, tendinit, akut gut, ameliyat sonrası ağrı, aktinik keratoz, osteoartrit, ağrı ve iltihap, bursit, gibi hastalıkların tedavisi için bu krem kullanılır.

Diclomec Krem Fiyatı 

Bu kremin güncel fiyatı 12.46 liradır.

Diclomec Plus Krem Yan Etkileri

Diclomec krem ve Diclomec plus kremin yan etkileri ortaktır. Bu kremlerin genel olarak deri döküntüleri, egzama belirtileri, kızarıklıklar, kaşıntılar, ürtiker, kabarcıklar, ödem, uykulu hissetme, mide ağrısı, bulantı, kusma, ishal ve solunum zorluğu gibi nadir görülen yan etkileri vardır.

Diclomec Krem Muadili

Actinoma jel, Aklofen jel, Cataflam draje, Clofast oral çözelti, Deflamat-IM ampül, Diclofix efervesan tablet, Dicloflam draje, Diclomec ampül, Difenak jel, Dikles ampül, Diklojik ampül, Dikloron film tablet ve Voltaren tablet bu ürünün muadilleridir.

Diclomec Krem Kullananlar

“kulunç ağrılarını belki kökünden çözmez ama gece yatmadan sürdüğünüz zaman, ertesi günü ağrısız ve sızısız geçirmenizi sağlar.”

“muscoril ile birlikte, enjekte ettiğim arkadaşımı iddiaası büyük bir basket maçına yetiştirdiğim şahane ilaç. maçı da yenince ertuğrul karanlık gibi hissetmiştim kendimi.”

“sırtımda bıçak girmişcesine ağrı yapan kuluncun belini tek dozla kırmış kral ilaçtır.”

“Diclomec ilacı dikloron hapının esdegeridir.İyi bir agrı kesicidir.Ayrıca dolorex ile de esdegerdir ama dolorex 50 mg diclomec 100 mg dir.Eger elinizdeki diclomec 100 mg sa.Ayrıca 75 mg lik olanı vardır ama tahminime gore elinizdeki 100 mg dir.Bol su ile icersen mide acısından da sorun olmaz.”

Diclomec Krem Endikasyonları

Bu krem romatizmal hastalıklarda ortaya çıkan iltihap, acı, ağrı, kasılmalar ve kas gerginlikleri, bursit, tenosinovit, periartrit, tendinit, osteoartrit, bel tutulması, boyun tutulması, bel ağrıları, kas ağrıları, boyun ağrıları, sırt ağrıları, siyatik ağrıları, spor yaralanmaları, incinme, ezilme ve burkulma gibi hastalıkları tedavi etmek için endikedir.

Diclomec Plus Krem Fiyat

Bu kremin güncel fiyatı 21.53 TL’dir.

Diclomec Kas Gevşetici Krem

Bu krem 30 gramlık tüpler halinde satışa sunulmaktadır. Bu kremin etken maddeleri diklofenak dietilamonyum ve tiyokolşikosid adı verilen maddelerdir. Jel formundadır. Lokal olarak uygulanan ve steroid olmayan antienflamatuar kremler kategorisine dahildir.

Diclomec Plus Krem Ne İşe Yarar?

Diclomec merhem, ağrıyı çeşitli durumlardan hafifletmek için kullanılır. Kremin bu formu migren ağrılarını tedavi etmek için kullanılır. Bu ilaç genel olarak vücudunuzun iltihaplanmaya neden olan belirli doğal maddelerin üretimini engelleyerek çalışır. Bu etki şişme, ağrı, ödem, acı veya ateşin azaltılmasına yardımcı olur.

Diclomec Krem Hakkında Merak Edilen Her Şey

Bu ilaç hakkında aklınıza takılan soruları sizler için cevapladık.

Diclomec Krem Kas Gevşetici Mi?

Evet, kas gevşetici özelliklere sahip bir kremdir.

Diclomec Krem Hamilelikte Kullanılır Mı?

Bu krem hamilelik döneminde kesinlikle kullanılmamalıdır.

Diclomec Krem Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Bu krem, anne sütüne geçtiği için emzirme döneminde kullanılmaz. Bu kremi kesinlikle doktorunuzun bilgisi olmadan kullanmamalısınız.

Diclomec Krem Ne İlacı?

Bu krem eklem iltihabı, boyun, bel, sırt, bacak ağrıları, şişlik, kas kasılmaları, boyun tutulmaları, bel tutulmaları, burkulma, incinme, ezilme, ödem, kireçlenme, tendinit, bursit, tenosinovit, periartrit, siyatik ağrıları, spor yaralanmaları, kas gerginlikleri, osteoartrit, romatizmal hastalıklar gibi rahatsızlıklıkların tedavisinde kullanılan bir antienflamatuar ilaçtır.

NOT: Bu ilaçlar her zaman belirttiğimiz gibi doktor reçetesi ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu yazının sahibi yazar ya da site sahibi herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Meryem dedi ki:

  Diclomec kremi daha önce yaşadığım bir burkulma sonucunda kullandım doktor bu kremi kullanmamı söylemişti. Iki üç gün boyunca kullanmıştım ve ise yaradı. Ezilme burkulma ezilme gibi sorunlarda kullanabilirsiniz. Ayrıca burkulma sonucunda oluşan morluğa da çok iyi geldi. Hafifçe kremi sürerek burkulan bölgeye sürün ve sonrasında bir bandaj ile kapatın. Burkulan bolgeyi dinlendirin ise yarayacaktır