Göz Altı Morluğu İçin Krem Önerileri

25.01.2021
125
Göz Altı Morluğu İçin Krem Önerileri
Modelistlik Kursu

Göz altı morluğu, milyonlarca kadın ve erkeğin sorunudur. Gözler ruha açılan penceredir derler. Görünüşe göre gözlerinizin altındaki deri, sizin nasıl hissettiğiniz hakkında da çok şey söyleyebilir. Geç saatlere kadar çalışmak veya hasta bir çocuğa bakmak için zor bir gece geçirirseniz, ertesi sabah yüzünüzde o korkunç karanlık göz altı morlukları şeklinde ortaya çıkabilir. Şu anda, korona virüsü gibi stres kaynakları, beraberinde gelen telaşlı günler ve uykusuz geceler dahil, gözlerinizin yorgun, mor ve torbalı görünmesinin başka bir nedeni olabilir.

Gözünüzün altındaki cilde rengini veren şey, bu hassas bölgede birikebilecek sıvı ile birlikte kan damarlarının, ciltteki pigmentin ve cildin kalınlığının bir kombinasyonudur. Koyu halkalar genellikle cildi koyulaştıran ve genişlemiş kan damarlarından kızarıklık yapan bir pigment kombinasyonudur. 

Koyu halkaları tedavi etmeyi özellikle zorlaştıran şey, insanlarda göz altı morluklarının oluşmasının tek bir nedeni olmamasıdır. Uykusuzluk, dehidrasyon, çok fazla alkol tüketme ve dengeli beslenmeme gibi faktörlerin hepsinin koyu halkaların ortaya çıkmasına katkıda bulunabilecek yaşam tarzı faktörleri olduğunu söylüyor, ancak genetik ve yaşlanma da devreye giriyor.

Göz altı halkaları geniş bir kategoridir ve doğal bir boşluk oluşturan gözlerin şekli ve etrafındaki yapıların olduğu genetikten gölge benzeri bir etki yaratabilen kızarıklığa kadar her şeyi içerir.

Birinin fizyolojisinde koyu halkaların oluşması bizim sandığımızdan daha büyük bir rol oynar. Bazı insanların doğal olarak gözlerinin altında daha koyu alanlar vardır. Daha açık ten tonlarında daha şiddetli görünebilirler ancak esmer insanlar da gözlerinin etrafında keskin koyu halkalar olduğunu fark edebilirler.

Yaşlanma aynı zamanda koyu renkli göz altı halkalarının da önde gelen nedenlerinden biridir. Amerikan Oftalmoloji Akademisi’ne göre yaşlandıkça göz çevresindeki doku zayıflar. Kolajendeki bu bozulma, yağın alt göz kapaklarına kaymasına, koyu gölgeler ve şişkinlik oluşturmasına neden olabilir. Aslında koyu halkaların oluşmasının en yaygın sebebinin derin yağ kaybından dolayı göz altı bölgesinde çukurlaşma ve halkalar vardır. Bu yüzden insanlar her kremi denediklerinden ve hiçbirinin işe yaramadığından şikayet ediyorlar.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Maalesef göz altı bölgesinde yaşlanma katmanlar halinde gerçekleşir bu yüzden cildinizde göz kapaklarından kaşlara, alına kadar kademeli bir sarkma görürsünüz. Göz bölgesinin derinliklerinde her şeyi yerinde tutan kemikler, kaslar, bağlar, yağ yastıkları, lenfatikler, sinirler ve kan damarları için bir çerçeve olduğunu açıklıyor. Bu öğeler eşzamanlı bir şekilde yaşlanmaz ve bu da zamanla çukurlara, göz altı torbalarına ve katlanmaya neden olabilir.

Çoğu zaman, alındaki ince çizgiler, göz kapaklarındaki ağırlık ve kaşların sarkmasıyla bağlantılıdır. Çoğu olmasa da çoğu alın çizgisi, alnın kendisinin birincil kırışmasına bağlı değil, ağır göz kapaklarının ikincil bir etkisi olarak ortaya çıkıyor. Ağır göz kapaklarına normal tepki kaşları kaldırmaktır ve bu alında kırışıklıklara neden olur.

Koyu halkaların oluşmasının az bilinen bir başka nedeni de gözlerinizi ovuşturmaktır. Alerjiler kızarıklığı artırabilir ve gözleri ovalamak tahriş nedeniyle artan pigment nedeniyle koyulaşmaya neden olur.Bu hassas bölgedeki hassas cilde yapabileceğiniz en kötü şeylerden biridir.

Uzmanlar, koyu renkli göz altı halkalarını tedavi etmenin en iyi yolunun bir dermatolog tarafından gerçekleştirilen kozmetik tedaviler, sağlıklı yaşam tarzı değişiklikleri ve yüksek kaliteli cilt bakım ürünleri kombinasyonu olduğu konusunda hemfikirdir. Peeling, lazer, sıkılaştırma ve dolgu gibi klinik tedaviler bazen gerekli ve kalıcı bir etkiye sahip olabilir. Örneğin dolgu maddelerinin alt göz kapağı ve yanaktaki dolguyu eski haline getirerek göz altındaki gölge ve çukurluğu gidermeye yardımcı olur.

Birkaç hafta kimyasal peeling yapmak cildi aydınlatabilir. Botoks cildin aşırı kırışmasını yumuşatmak için yardımcı olabilir. Ayrıca, cilde kontrollü bir şekilde zarar veren microneedling, kollajen üretimini uyardığı ve yaşlanma önleyici serumların cilde daha derin nüfuz etmesine izin verdiği için göz altı tedavisi seçeneği olarak bir miktar söz verdiğini söylüyor. 2018’de yapılan küçük bir araştırma, microneedling kırışıklıkların görünümünü azaltmaya ve cilt dokusunu iyileştirmeye yardımcı olabileceğini ortaya koyuyor. İnvaziv olmayan cilt sıkılaştırma prosedürleri de koyu göz altı halkalarını tedavi etmek ve sorun şiddetlenmeden önce doğal bir kaldırma sağlamak için kullanılması gerekir. 

Göz altındaki koyu halkalar
Göz altındaki koyu halkalar için en iyi krem

Neler Okuyacaksınız? →

Göz altındaki koyu halkalar için en iyi göz kremleri nasıl satın alınır?

Ancak kozmetik prosedürler sizin için bir seçenek değilse, reçetesiz satılan göz kremleri ve cilt bakım ürünleri kullanmak koyu halkaların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir. Sadece, cilt bakım ürünlerini kullanmakla kurum içi kozmetik prosedürlerden elde ettiğiniz sonuçları alamayacağınızı unutmayın. Cildin yaşlanmasını önlemeye ve tedavi etmeye yardımcı olan aynı bileşenler göz altı için de yararlıdır. Koyu halkaların tedavisi için en iyi göz kremlerini veya cilt bakım ürünlerini seçmenize yardımcı olmak için, bakmanız gereken önemli bileşenlerin hızlı bir kontrol listesi vardır.

Hyaluronik asit cildi nemlendirir ve dolgunlaştırarak size genç ve ışıltılı bir ışıltı verir. Cildi aydınlatarak, göz altındaki karanlığın maskelenmesine yardımcı olabilir. Hyaluronik asit ve gliserin, üstteki ortamdan ve alttaki dermisten nemi epidermise çekmeye yardımcı oluyor. Göz altındaki kan damarlarını daraltarak kızarıklığı azaltıyor. Dimetikon ve siklometikonun nemi hapseden yumuşatıcılar olduğunu ve aynı zamanda cildin daha pürüzsüz ve ipeksi görünmesini sağlamak için hücreler arasında bir dolgu görevi görüyor.

Retinol, bir A vitamini türevi ve reçeteli retinoidlerin tezgah üstü versiyonudur. Retinoller, ciltte hücre yenilenmesini teşvik ederek ince çizgilerin ve kırışıklıkların oluşmasını önlemeye yardımcı olur. Hassas göz kapağı cildi için özel olarak tasarlanmış ve cildin dokusunu ve rengini iyileştirmeye yardımcı olabilecek topikal retinol ve alfa hidroksi asit ürünleridir. Ama dikkatli kullanılmaları gerekir çünkü rahatsız edici olabilirler.

C vitamini ve polifenollerin çevresel kirleticilerden kaynaklanan oksidatif stresi azaltmaya yardımcı olur. C vitamini içeren göz altı morluğu ürünlerinin, yüzün geri kalanına göre daha düşük aktif bileşen konsantrasyonlarına sahip olduğunu unutmayın.

Peptitler, cildinizin sıkı ve pürüzsüz kalmasına yardımcı olan kolajenin yapı taşlarıdır. Yaşlandıkça, cildinizin ürettiği kolajen oranı yavaşlar, bu nedenle peptidli göz kremleri kullanmak büyümelerini hızlandırmaya yardımcı olur.

Göz Altı Morluğu İçin En İyi Kremler
Göz Altı Morluğu İçin En İyi Kremler

Göz Altı Morluğu İçin En İyi Kremler

Göz altı morluğu ve göz çevresi problemlerini tedavi etmek için en iyi ürünleri aşağıda bulabilirsiniz.

Supergoop Bright-Eyed 100% Mineral Eye Cream SPF 40

Gün içinde güneş kremi kullanmanın, gözlerinizin altındaki cildi güneşin zararlarından korumaya yardımcı olur. Supergoop’un mineral göz kremini harikadır çünkü cildi güçlü UV ışınlarından korumak için yüzde 100 çinko oksit içeriyor. Aynı zamanda cildi aydınlatmak ve kızarıklığı hafifletmek için bir probiyotik ve kafein karışımına sahiptir.

Neutrogena Rapid Wrinkle Eye Cream

Retinol, hyaluronik asit ve dimetikon ile yapılan Neutrogena’nın göz kremi mükemmel bir eczane bakım ürünüdür. Yalnızca ince çizgileri ve göz altı morluğunu azaltmakla kalmaz aynı zamanda cildinizi genç, nemli bir görünüm için dolgun tutar.

SkinBetter InterFuse Eye Cream

Cildinizi gece gündüz koruyacak bir göz kremi arıyorsanız, bu en iyi seçimi tam size göredir. Bu güçlü göz kremi, göz altı bölgesinde parlaklığı geri kazanmaya yardımcı olmak için peptidler, C vitamini ve kafein sağlar. Aynı zamanda cildi nemlendirmek için nemlendiriciler de var.

RoC Retinol Correxion Göz Kremi

Bu göz altı morluğu kremindeki güçlü retinol ve mineral kompleksi, ince çizgileri ve koyu, göz altı halkalarını azaltmak için hücre yenilenmesini destekler. Ayrıca hipoalerjeniktir ve komedojenik değildir bu nedenle hassas cilde sahip insanlar için harika çalışır. Üstelik nemi dış cilde çeken gliserin içerir.

Neocutis Lumiere Riche Eye Balm

Gündüz, bu gece göz altı morluğu merheminin yorgun görünen gözlere kafein, gliserin, sodyum hiyalüronat ve C ve E vitaminleri sağlaması gibi. Bu bileşenler birlikte, cildinizi çevresel kirleticilerden korurken, şişkinliği azaltmaya ve kolajen üretimini teşvik etmeye yardımcı olur.

SkinMedica TNS Illuminating Eye Cream

Normal veya karma ciltler için en iyisi olan bu göz altı morluğu kreminin yaşlanmaya meydan okuyan güçlü peptidleri sayesinde ince çizgilerin ve koyu halkaların görünümünü iyileştirmeye çalıştığını söylüyor. Ayrıca pürüzsüz ve ışıltılı bir cilt için hyaluronik asit, dimetikon, antioksidanlar ve ışık difüzörlerine sahiptir.

L’Oreal Revitalift Triple Power Eye Treatment

Diğer bir harika eczane seçeneği olan L’Oreal’in göz kremi, göz altı morluğunu gidermek ve koyu halkaları aydınlatmak için üçlü retinol, C vitamini ve hyaluronik asit tehdidi sağlar. Ayrıca cildi dolgunlaştıran gliserin ve dimetikon ve kızarıklığı azaltmak için kafein içerdiği için harikadır.

NeoStrata Repair Intensive Eye Therapy

Alfa hidroksi asitler, hyaluronik asit ve peptidlerle paketlenmiş olan bu göz altı morluğu kremi, koruyucu antioksidan yararlarından dolayı en iyisidir. Meyve sapı özü, antioksidanlar ve yaşlanan hücreler için koruyucu olabilecek diğer bileşenleri içerir. Şişliği azaltmak için kafein de var.

Neutrogena Makeup Remover Cleansing Towelettes

Gözlerinizi ovmak kızarıklık ve tahrişe neden olabileceğinden, kiri, yağı ve su geçirmez maskarayı iyice silmek için nazik makyaj temizleme pedleri veya mendiller kullanmanız gerekir. Cilt bariyerini oluşturan önemli lipitleri ve proteinleri sıyırmamak için cildi temizlerken daima nazik olun. Çoğu göz makyajının Neutrogena gibi önceden nemlendirilmiş bir makyaj temizleyici mendil kullanılarak çıkarılabileceğini buldum. Bu alkolsüz mendiller kontakt lens kullanıcıları için güvenlidir ve cildinizi temiz ve tazelenmiş hissettirir.

Skyn Iceland HydroCool Firming Eye Gel Pads

Yeşil çay polifenolleri ve kafein gibi bileşenler içeren topikaller kullanılarak şişkinlik geçici olarak azaltılabilir, bu da sıvının değişmesine yardımcı olur. göz altı morluğu bölgesindeki cildi hafifletmeye ve aydınlatmaya yardımcı olmak için özel bir olay, sunum veya fotoğraf çekiminden önce bu topikal pedleri kullanabilirsiniz. Paraben ve silikon içermeyen bu enerji verici pedler, sadece on dakikada nemi cilde kilitler ve cildi dolgunlaştırır.

enVy Copper + Silk Pillow

Göz torbalarını oluşturmaya yatkınsanız, sırt üstü yatmanın şişliği azaltmada yardımcı olabileceğini bilmelisiniz. Genel olarak, cilt yaşlanmasının belirtilerini azaltmak için sırt üstü uyumak en iyi pozisyondur. Bununla birlikte, yeterince uyumak daha önemlidir bu nedenle yan yatarsanız ya da yüz üstü yatarsanız, memory foam yastık ve ipek yastık kılıfı ciltte kırışıklıkları önlemeye yardımcı olabilir. Bu yastıklar harikadır çünkü baskıyı azaltmaya ve yüzü sıkılaştırmaya yardımcı oluyor. İnce çizgileri ve kırışıklıkları önlemeye yardımcı olmak için bakırla aşılanmış ipek bir yastık kılıfı ile kaplamalısınız.

RoC Retinol Correxion Anti-Aging Eye Cream

Retinol ile güçlendirilmiş bu çok yönlü göz kremi, göz şişkinliği, göz altı morluğu ve kaz ayağı gibi tekrarlayan gözle ilgili endişeleri başarıyla çözme konusunda bir üne sahiptir. Etkinliği ve düşük fiyat etiketi nedeniyle, bu yaşlanma karşıtı formül hem dermatologlar hem de küçük bir servete mal olmayan daha pürüzsüz göz altı bakımı isteyen kişiler tarafından şiddetle tavsiye edilir.

Tarte Maracuja C-Brighter™ Eye Treatment

Bu kremin içine konulan C vitamini cildinizi zamanla daha parlak ve sıkı hale getirecek ancak aynı zamanda siz beklerken göz altı morluğu alanını anında aydınlatan ışığı yansıtan parçacıklar da eşlik ediyor. Güzel, vurgulanmış bir yüzeye ek olarak, bu zengin formülü göz altını nemlendirme için hyaluronik asit, çevresel saldırganlara karşı savunma için E vitamini ve aşınma ve yıpranma belirtileriyle savaşmaya yardımcı olan bir bitki antioksidan kompleksi tedavi eder.

Paula’s Choice Resist Anti-Aging Eye Gel

Göz kremleri gözlerinizi tahriş eder ve göz altındaki halkalara neden olursa, bir göz altı morluğu jeli deneyin. Bu hafif hissettiriyor ama yine de hyaluronik asit ve peptidler bakımından ağır bir formül sayesinde ciddi bir nemlendirici etkisi oluyor. Bu göz jeli metalik bir uçla birlikte gelir böylece temas anında ekstra soğutma ve yatıştırıcı hisseder.

Pure Biology Premium Total Eye Cream

Bu, Amazon’daki en iyi puanı olan göz kremidir ve yaklaşık 3.000 beş yıldızlı yoruma sahiptir. Kan damarlarını daraltmaya ve koyu göz çemberlerinin görünümünü geçici olarak hafifletmeye çalışan eski usul bir bileşen olan kafein içerir.

OLEHENRIKSEN Banana Bright Eye Crème

Bu, göz altı morluğunu tedavi etmek için internetin şu anda en sevdiği göz kremidir. Sephora’da 2.000’den fazla dört yıldızlı yorumu var. İşin sırrı, hiperpigmentasyon ve parlatma için kanıtlanmış bir bileşen olan C vitamini ve koyu göz altı halkalarının gri ve mor tonlarını saptıran ve aydınlatan “gizli bir pigment” (büyük olasılıkla kremin sarı renginden) karışımıdır. Kokulara duyarlıysanız kokusunun yoğun olduğunu unutmayın.

Clinique Even Better Eyes Dark Circle Corrector

Renkli bir nemlendirici mi? Göz kremi mi? Bu hafif renkli ve kokusuz formülü denedikten sonra, ikisinin de olduğunu belirledik. Soğutucu metal uçtan (şişkin gözleri rahatlatan) dağıtılan şeffaf, hafif kıvam, koyu halkaları gizlemeye yardımcı olur ve bu bölgedeki ince cildi önemli ölçüde daha pürüzsüz bırakır. Etkileyici antioksidan ve bitki özleri karışımı nedeniyle kozmetik eleştirmenleri tarafından beş yıldıza layık görüldü. Yalnızca tek bir tonda sunulduğu için koyu ten tonlarında pek iyi sonuç vermez.

TATCHA The Pearl Tinted Eye Illuminating Treatment

Yukarıdaki Ole Henrikson ve Clinique’e benzer şekilde, bu bir makyaj ve cilt bakım ürünüdür. İpek tozu, niasinimid ve bitki botaniklerinin tümü, çizgileri yumuşatmaya ve göz altı bölgesini ve nefes alma torbalarını nemlendirmeye yardımcı olur. İnci tozu, ışığı yansıtmaya ve koyu halkaları hafifçe gizlemeye yardımcı olan küçük bir pigment içerir. Hepsinden iyisi, üç farklı renkte geliyor.

DRUNK ELEPHANTC-Tango™ Multivitamin Eye Cream

Sevilen “doğal” güzellik serisi Drunk Elephant’ın bu kremi, cilt aydınlatma özellikleriyle bilinen bir değil beş farklı C vitamini türü ile maksimalist bir yaklaşım benimsiyor. İnce göz altı derisine kolayca karışan kremsi, yatıştırıcı bir karışımdır.

Tata Harper Illuminating Eye Crème

Elmas tozu içeren bir ürünün yüksek kalitede olduğunu bilirsiniz. Bu pahalı bileşen güzellik endüstrisinde şüpheyle karşılanırken, Tata Harper’ın Aydınlatıcı Göz Kremi, hyaluronik asit, zeytinyağı ve mango çekirdeği yağı ile kavrulmuş cildi dolgunlaştıran parlak bir altın ışıltıya sahiptir.

Aveda Botanical Kinetics Energizing Eye Creme

Orijinal yeşil güzellik markalarından biri olan Aveda, yorgun gözleri doğal yoldan tedavi etmek isteyenler için sofistike bir seçenek üretti. Dokusu zariftir ve en ufak bir yağlı değildir, göz altı halkalarının ve torbalarının azaltılması için meyan kökü (bilinen bir cilt açıcı) ve kafein karışımına sahiptir.

Dr. Dennis Gross Skincare Ferulic + Retinol Triple Correction Eye Serum

Retinol, yaşlanma karşıtı bileşenlerin altın standardıdır ve bu ipeksi serumda bol miktarda bulunur. A vitamini türevi, göz altındaki kollajen üretimini uyararak koyu halkaları daha az görünür hale getirir. Ağırlıksız, jel benzeri doku saniyeler içinde emilir ve cildi pürüzsüzleştiren antioksidanlar ve bitki bazlı bileşenler sayesinde şaşırtıcı bir nemlendirme sağlar. Bonus etkisi ise makyajın altına iyi oturur.

Origins Dr. Andrew Weil for Origins Mega-Bright Dark Circle Minimizer

Bu gerçekten zengin formülün bir kısmı çok işe yarar bu yüzden dikkatlice uygulayın. İçindekiler listesi, göz altı morluğunu aydınlatmak ve göz altındaki koyu halkaları soldurmak için parlak C vitamini içeren bir çiçek olan Rosa roxburghii içerir. Mika parçacıkları, tam bir gece uykusunu taklit etmek için ışığı dağıtır ve uygulandığında yoğun doku cilde erir. Bu da onu süper kuru tipler için ideal hale getirir.

Glow Recipe Avocado Melt Sleeping Mask

Kore güzelliği, botanik içeriklerin etkili kullanımı ile bilinir. Glow Recipe’tan gelen bu, C ve E vitaminleriyle dolu avokado özü ve yağı içerir. Etkili ve yumuşak olan kapsüllenmiş bir retinol formuyla işleri bir adım daha ileri götürür.

Ren Instant Brightening Beauty Shot Eye Lift

Hızlı bir sabitlemeden daha fazlası olan bu jel-serum hibrid, iki farklı hyaluronik asit formuyla göz çevresindeki hassas cildi (ağrılı bir şekilde değil) aydınlatır ve sıkılaştırır. Hafifçe okşadıktan sonra, yapışkan bir kalıntı bırakmadan hızla kurur ve göz çevreniz daha pürüzsüz, dolgun ve daha parlak görünür. Akıllı formül, ince çizgileri doldurmak için iki tür hyaluronik asit içerirken, ışığı yansıtıcı pigmentler yorgunluğun anlatılan belirtilerini kamufle eder.

Shiseido White Lucent Anti-Dark Circles Göz Kremi

Yoğun dokuya sahip bu krem, iki seviyede çalışır. Melanin pigmentini (koyu lekeler) parçalayarak ve C vitamini içeren koyu daire azaltan bir karışım sayesinde göz altı morluğunu yok etmek için mikro sirkülasyonu iyileştirir. Luminize edici pudra, parlaklık seviyelerini artırır.

Estee Lauder Advanced Night Repair Eye Supercharged Complex Göz Kremi

Bu yastıklı jel, markanın kült Gelişmiş Gece Onarımı serumunun göz kremi versiyonudur. Sorunsuz bir şekilde kayar ve gece boyunca göz altı morluğunu soldurmak ve çevresel saldırganların neden olduğu hasarı onarmak için çalışır. Ayrıca, ekranlarımızın ve telefonlarımızın neden olduğu mavi ışığın neden olduğu hasarla mücadeleye yardımcı olduğu iddia ediliyor.

CLÉ DE PEAU BEAUTÉ ENHANCING EYE CONTOUR CREAM SUPREME

Bu, her anlamda (fiyat dahil) en lüks göz kremidir. Gözden geçirenler, bu kremin ne kadar hoş, pürüzsüz ve zengin hissettiğini ve kuru göz altı bölgesi üzerinde nasıl kaydığını ve sadece bir dokunuşla nemlendirdiğini övüyorlar. Göz kremi ayrıca göz altı morluğu bölgesine masaj yapmak ve nefes almak için kullanabileceğiniz küçük bir çubukla birlikte gelir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Martha Stewart’ın uzun süredir favorisi olan bir kremdir.

Korres Black Pine 3D Eye-Lift Super Serum

Korres’in bu güçlü göz altı morluğu kremi sadece göz altı morluğunu hedeflemekle kalmaz aynı zamanda cildi sıkılaştırmak ve şişkinliği azaltmak için de çalışır. Ürün, koyu halkaları aydınlatmak ve cildin elastikiyetini artırmak için birlikte çalışan siyah çay maddesi, patentli ElastiLift 3D kompleksi ve karaçam özü ile aşılanmıştır. Bana sorarsan kutsal göz kremlerinin en iyilerinden birisidir. 

La Mer The Eye Concentrate

La Mer, lüks güzellik ürünleri ile bilinir ve bu göz altı morluğu kremi de oldukça lükstür. Bu göz kremindeki güçlü formül, göz çevresindeki hassas cildi nemlendirir ve yumuşatır. Bunun yanı sıra göz altındaki koyu halkaların ve göz altı morluğunun iyileşmesini ve yok olmasını da sağlar. Krem, her seferinde mükemmel miktarda ürünü uygulamanıza yardımcı olan gümüş uçlu bir aplikatörle birlikte gelir. Kesinlikle bu listedeki en pahalı göz kremidir ancak kullanıcılar sonuçların bu değere kesinlikle değdiğini söylüyor. Bu lüks göz kremine bayıldım. Bu göz kremi cilde hemen emilir ve makyajı etkilemez. Ciltteki kırışıklıkları ve göz altındaki koyu halkaları giderir.

Baebody Eye Gel

Bu Baebody göz altı morluğu jeli, bir nedenden dolayı Amazon’da binlerce insan tarafından çok beğenildi ve binlerce kişi beş yıldız verdi. Bu çok beğenilen ve çok satan ürün, koyu halkaların, şişkinliğin, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak için özel olarak formüle edilmiştir. Bu ürün cruelty free olmasının yanı sıra, göz jeli herhangi bir paraben ve ftalat olmadan yapılır ve tüm cilt tiplerinde kullanımı güvenlidir. 

Origins GinZing Refreshing Eye Cream

Origins’in bu göz altı morluğu kremi, gözleri gençleştirmek ve göz altı halkalarının görünümünü azaltmak için kahve ve ginseng içerir. En beğenilen bu krem sülfatlar, parabenler ve ftalatlar gibi maddeler içermez. Bunun gibi ayrıntılarla birlikte, ürünün Sephora’da 4.000’den fazla yorum ve 100.000’den fazla beğeni alması şaşırtıcı değil. Gözlerimin altındaki koyu halkaları hafifletecek bir şey isterseniz, bu krem harika çalışıyor. Uyguladığınız anda cilde serin bir his verir ve yatıştırıcıdır. Bölgenin hafiflemesine ve şişkinliğin giderilmesine yardımcı olur.

Neutrogena Rapid Dark Circle Repair Eye Cream

Göz altı morluğundan hızla kurtulmaya başlayacak bir krem ​​mi arıyorsunuz? Neutrogena’dan bu seçeneğe göz atın. Sadece bir haftada koyu halkaların görünümünü azaltmak için özel olarak formüle edilmiş hızlandırılmış aydınlatıcı komplekse sahiptir. Dahası, kullanımı kolay bir döner tabana sahip kompakt bir kalem aplikatör ile gelir.

Charlotte Tilbury Magic Eye Rescue Cream

Ünlü makyaj sanatçısı Charlotte Tilbury, bu göz kremini hassas göz altı alanını aydınlatmak ve nemlendirmek için geliştirdi. Lansmanından bu yana, Susan Sarandon da dahil olmak üzere Hollywood ünlüleri arasında sıkı bir favori haline geldi. Göz kreminin neden bu kadar popüler olduğunu anlamak kolaydır. Cildin dokusunu iyileştirmeye çalışan bir defne kök hücre özü ve koyu halkaları aydınlatmaya ve şişkinliği azaltmaya yardımcı olan botanik bir göz çevresi kompleksi ile aşılanmıştır. 

First Aid Beauty Eye Duty Triple Remedy

Göz kremleri tarafından kolayca tahriş olan hassas bir cildiniz varsa, bu göz kremini satın almanızı öneriririz. Renkli göz kremi, göz altı morluğunun daha parlak ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olmak için birlikte çalışan kafein ve meyan kökü içerir. Ayrıca alerji testinden geçmiştir ve yapay koku ve renklendirici içermez. 

Pure Biology Total Eye Cream Serum with Vitamin C

Koyu halkaları gidermek ve aynı zamanda göz altı derisini sıkılaştırmak için Pure Biology’nin bu göz kremini kullanabilirsiniz. Hyaluronik asit, C vitamini ve E vitamini ve argan yağı gibi hızlı etkili bileşenlerle paketlenmiş bu süper nemlendirici formül, pürüzsüz ve hızlı bir şekilde uygulanır. Bu şimdiye kadar denediğim en iyi göz kremlerinden biri oldu! İyi nemlendiriyor, hassas cildimi tahriş etmiyor ve gözlerimin altındaki koyu halkaları iyileştirdi. 

Drunk Elephant C-Tango Multivitamin Eye Cream

Drunk Elephant’ın bu göz kremi, koyu halkaları aydınlatmak ve göz altı alanınızın daha sıkı ve tazelenmiş görünmesini sağlamak için çalışır. Bunun için bu göz altı morluğu kreminin içinde birlikte çalışan beş farklı C vitamini türü, sekiz peptit ve salatalık özü vardır. Bir tüketici araştırmasında, kullanıcıların yüzde 84’ü gözlerinin daha parlak göründüğünü söylerken, yüzde 97’si göz çevresinin daha beslendiğini söyledi. 

Organys Eye Cream for Dark Circles

Bu Organys göz altı morluğu kremi, yüksek kaliteli bir göz kremine çok fazla para vermeden harika bir ürün kullanabileceğinizi kanıtlıyor. Nazik ürün, hyaluronik asit, C vitamini ve kafein gibi bileşenlerin güçlü karışımı sayesinde göz altı alanını aydınlatmaya, sıkılaştırmaya ve nemlendiriyor. Bu göz kremini her sabah ve akşam kullanabilirsiniz. Bu mükemmel ürün birkaç hafta kullanıldıktan sonra etkisini gösteriyor. Ciltte kalıntı bırakmayan bu krem göz altı halkalarını ve göz altı torbalarını iyileştiriyor. 

Shiseido White Lucent Anti-Dark Circles Eye Cream

Bu Shiseido göz altı morluğu kremi sadece sinir bozucu göz altı morluğu görünümünü azaltmakla kalmaz aynı zamanda cildinizin daha dolgun ve nemli görünmesini sağlar. Sevilen ürün hem dermatolog hem de oftalmolog tarafından test edilmiştir, bu nedenle gözlerinizi tahriş edeceğinden endişelenmenize gerek kalmaz ve melanin üretimini destekleyerek koyu halkaların görünümünü aydınlatır. Bu nedenlerden ve daha fazlasından dolayı, binlerce kişi bu ürünü çok seviyor. Yaklaşık birkaç haftada sonucunu gösterir. 

Tatcha The Pearl Tinted Eye Illuminating Treatment

Koyu halkaları tedavi ederken aynı zamanda kapatan bir göz kremi mi arıyorsunuz? Tatcha’nın bu popüler renkli seçeneğine göz atın. Çok görevli ürün tıpkı bir kapatıcı gibi çalışır ancak aynı zamanda kollajen üretimini artırmak ve zamanla koyu halkaları aydınlatmak için Akoya inci özü ve hyaluronik asit gibi bileşenler içerir. Bu krem parabenler, ftalatlar ve müşterilerin kaçınmaya eğilimli diğer bileşenler içermez. 

No7 Lift & Luminate Triple Action Eye Cream

Göz altı bölgesindeki koyu halkalar, göz altı morluğu ve göz altı torbalarından muzdaripseniz bu göz kremini kullanmanızı öneririz. C vitamini, hyaluronik asit ve ebegümeci gibi yaşlanma karşıtı bileşenlerle dolu olan cilt bakımı esansiyel, göz çevrenizi aydınlatmak ve sıkılaştırmak için çalışır.

LilyAna Naturals Eye Cream

Bu LilyAna Naturals göz altı morluğu kremi, koyu halkaları aydınlatmak, ince çizgilerin görünümünü en aza indirmek ve cildi nemlendirmek için kuşburnu tohumu yağı, C ve E vitaminleri ve aloe yaprağı suyu gibi tamamen doğal içeriklerle özel olarak formüle edilmiştir. 6.000’den fazla Amazon müşterisi, hızlı ve verimli çalıştığı için bu vegan ürünün hayranlarıdır. Bu göz kremi, göz altındaki cildi nemlendirir ve pürüzsüz hale getirir. Üstelik cilt tonunu eşitler ve sabah pırıl pırıl bir cilt ile uyanabilirsiniz. Cildinizi yenileyen bu krem oldukça kullanışlıdır. 

Cetaphil Hydrating Eye Gel Cream 

Bu Cetaphil göz altı morluğu kremi dermatologlar tarafından test edilmiştir ve hipoalerjeniktir bu nedenle meydana gelen alerjik reaksiyonlar veya tahrişler konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Koyu halkaların görünümünü en aza indirmenin yanı sıra krem, hassas göz altı alanınızı da pürüzsüzleştirir ve nemlendirir. 

Göz altı morluğu için en iyi krem önerileri yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederim. Bir başka yazıda buluşmak dileğiyle hoşçakalın. Ayrıca fucicort krem ve locoderm krem hakkında yazdığımız yazıyı okumanızı tavsiye ederiz. Bizi pinterest te takip edebilirsiniz.

Ayrıca, Hydrafacial ile Cildinizi Yenileyin adlı yazımızı da okumanızı öneririz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.