Gerber Kursu İle İlgili Bilgiler

07.04.2021
365
Gerber Kursu İle İlgili Bilgiler
Modelistlik Kursu

Gerber, modelistlerin işlerini kolaylaştıran ve hata yapma ihtimalini en aza indiren bir programdır. Bu programı kullanmak isteyen kişiler Gerber kursu olarak anılan eğitim programlarına kaydolabilirler. Gerber Programı Gerber Technology firmasına ait ABD menşeili bir programdır.

Gerber programı modelistlikte kullanılması seri üretim yapıldığında hata payını ortadan kaldıran bir programdır. Gerber eğitimi alarak kalıpları daha kolay çıkarabilirsiniz.

Gerber Kursları
Gerber Kursları

Gerber Kursları

Gerber kursunda ilk olarak program kursiyerlere tanıtılır. Eğitim programında teknik çizimler ve estetiğe yönelik çalışmalar yapılır. Bilgisayar teknolojisi sayesinde kumaş tipleri daha kolay tanıtılmaktadır. Çizimler kumaş tiplerine göre yerleştirilebilmektedir. Gerber kursu bilgisayarlı modelistlik kursudur.

Gerber kursunda sektörde yer alan tüm yeniliklere uygun olarak eğitimler verilir. Kurslarda sınıf öğrenci sayıları az tutulur ki eğitimler çok fazla uzamasın. Abiye, gelinlik, iç giyim, pantolon, ceket, etek gibi tüm giyimlerin kalıp çizimler, uygulamalı model çizimleri, serileme gibi tüm eğitimler verilmektedir. Bilgisayar üzerinde çizimlerin yapılması ve kalıpların çıkarılması seri üretimde hata payını da yok eder.

Gerber kurs programı Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifika verilmektedir. Alacağınız sertifika ile büyük işletmelerde çalışabilirsiniz.

Gerber Kursu Fiyatları

gerber kurs ücretleri verilen eğitim programlarının saat ve süresine göre belirlenir. Terziler, modelistler, stilistler bu kurslara katılarak üç boyutlu modelleme konusunda kendilerini geliştirebilirler.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Profesyonel Gerber Kursu

Gerber programı Türkiye’de çok fazla kullanılan bir programdır. Bu programı öğrenmek için kurslara katılarak sertifika almak iş bulma noktasında sizlere yardımcı olacaktır. Verilen eğitimler bilgisayar üzerinden yapılmaktadır. Profesyonel olarak modelistlik, stilistlik mesleklerinde ilerlemeyi hedefleyen kişilerin kendilerini geliştirmeleri için gerber kursuna kayıt yaptırmaları kendilerine büyük avantaj sağlayacaktır.

Aldığınız gerber eğitimi sonrasında Modelist ya da Modelist yardımcısı olabilirsiniz. Bu mesleklerde çıraklık eğitimi yoktur. Eğitim alarak kendinizi geliştirmeniz ve işinizde profesyonel olmanız gerekiyor.

Eskiden çizimler kalıplar el ile yapılmaktaydı. Fakat küçük bir hata tüm emeklerin boşa gitmesine neden olabiliyordu. Gerber programı bu emeklerin boşa gitmesinin önüne geçiyor. Yapılan tüm çalışmalar bu program sayesinde bir tuş ile kayıt yapılıyor. Olumsuz durumlar ortadan kalktığı için seri üretimler daha hızlı oluyor.

Gerber Kursu Ücretsiz

İSMEK İstanbul’da ikamet edenler için ücretsiz gerber kursu vermektedir. Modelistlik programlarına katılarak Gerber Programını öğrenerek güzel bir eğitim alabilirsiniz. Eğitim programları 128 saat sürmektedir. Gerber programını öğrendikten sonra model dosyası gönderme, pastala hazırlık, bandal ve parça menülerini uygulamalı olarak göreceksiniz. Ardından çizimler yapılacak ve kalıplar yazılacaktır.

İnternet üzerinden modelistlik kitabını da ücretsiz olarak indirebilirsiniz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan bu kitap ile kendinizi daha çok geliştirmeniz mümkündür.

İSMEK Gerber Kursu

İstanbul gibi metropol bir şehirde iş bulmak için insanların kendilerini geliştirmeleri daha kolay istihdam sağlamalarında yardımcı olacaktır. Tekstilde iş imkanı çok fazladır. Bu işlerden birisi de modelistliktir.

İSMEK, bilgisayarda modelist programlarını ücretsiz olarak vermektedir. Teknolojiye ayak uydurmak ve seri üretim için artık el ile değil bilgisayarda çizimler yapılmakta ve kalıplar çıkarılmaktadır. Gerber programı ile bu meslekte sizlerde bir yer edinebilirsiniz. Tekstil alanında çalışmak isteyenler İSMEK kurslarına kayıt yaptırarak eğitim alabilirsiniz. 16 yaşını dolduran herkes bilgisayarlı modelistlik, Gerber ve STYLECAD eğitimlerini almak için İSMEK merkezlerine giderek ya da online ücretsiz kayıt yaptırabilirsiniz. İstanbul genelinde 240 kurs merkezinde eğitim veren İSMEK Bilgisayarlı modelistlik kursunu da vermektedir.

Halk Eğitim Gerber Kursu

Halk Eğitim Merkezlerinde verilen yüzlerce kurslardan birisi de Modelistlik kursudur. Bu kursta modelistlik baştan tan sona öğrenilmektedir. Bilgisayarlı eğitimler henüz başlamamıştır. Fakat tekstil dünyasında çalışmak isteyenler için iyi bir başlangıç olabilir.

YAZAR BİLGİSİ
5 yıldır yazarlık yapmaktayım. Yazmayı ve araştırmayı çok seviyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.