Özel Güvenlik Kursu Hakkında Bilgiler

13.04.2021
463
Özel Güvenlik Kursu Hakkında Bilgiler
Modelistlik Kursu

Kanunlar gereğince özel güvenlik olmak isteyen herkes kurslara katılarak sertifika alması gereklidir. Bu sebeple de kurslara katılmak için bazı şartlar aranmaktadır. Belirlenen mezuniyet şartları ve yaş kriterleri uygunsa kurslara kayıt olunabilmektedir. Özellikle silahlı güvenlik olmak isteyenler en az 21 yaşında olması gerekmektedir. Silahsız içinse 18 yaş olmak yeterlidir. Ayrıca sağlık belgesi ve sabıka kaydına sahip olmayan kişiler kursa kayıt katılım şartlarını taşımaktadır. Çalışılan kurum ve kuruluşlarda sadece denetimi yapmakla yetkili Özel güvenlik şube müdürlükleri bulunmaktadır.

Özel Güvenlik Kursunda Neler Öğrenilir?

Özel Güvenlik Kursunda Neler Öğrenilir?

Öncelikle güvenlik hukuku hakkında bilgiler öğretilmektedir. Bunun dışında temel ilk yardım başta olmak üzere, güvenliği sağlayacak gerekli tedbirler, güvenlik tedbiri cihazları, olay yeri sakinleştirme ve koruma tedbirleri, yangın güvenliği, etkili iletişim teknikleri, kişi koruma gibi dersler verilmektedir. Bunların yanı sıra silah kullanma konusunda kanunlar gereğince uygun eğitim verilir. Belirli bir saat eğitim alan kursiyerler bu işi yapmakla yetkili olarak sayılabilmektedirler. Teorik olmak üzere uygulamalıda öğrenilmesi gerek güvenlik kursları ile her sektörde çalışmak mümkün olmaktadır.

Özel Güvenlik Kursu Fiyatları

Kurlar halk eğitim tarafından ücretsiz kursiyerlere sunulmaktadır. Belirli saat verilen kursların bitiminde İçişleri Bakanlığının verdiği özel güvenlik eğitim sertifikası alınabilmektedir. Alınan sertifika ile güvenlik olarak çalışmak mümkündür. Silahsız eğitim alınabileceği gibi silahlı eğitim almakta kursiyerlerin tercihine bırakılmıştır. Ayrıca İstanbul içerisinde yaşayan bireyler İSMEK kurslarınada katılma imkanına sahip olmaktadırlar.

Profesyonel Özel Güvenlik Kursları
Profesyonel Özel Güvenlik Kursları

Profesyonel Özel Güvenlik Kursları

 İsteğe bağlı silahlı güvenlikler yasalar gereği belirli dönemlerde atış yapmaları gerekmektedir. En az yılda 1 kez yapılması gereken atış eğitimleri kurslarda verilebilmektedir. Bu atışlar yapılmadan önce gerekli eğitimler verilmektedir. Eğitim ve uzmanların takibi eşliğinde gerekli eğitimleri alan kursiyerler atış yapabilirler. Yakın korumalık yapmak isteyen adaylarda bu eğitimleri almalıdır. Özel ve tanınmış kişilerin yanında çalışarak kişilerin güvenliğini sağlayabilmektedirler.

İSMEK Özel Güvenlik Kursu

İSMEK kursları ile teorik ve uygulamalı olarak alınan dersler sayesinde iş bulmak daha kolay olmaktadır. Aranılan niteliklere sahip kalifiye eleman arayışı sayesinde iş bulmak daha kolay olmaktadır. Tamamen ücretsiz olan İSMEK kursuna ücret vermeden kayıt olmak çok kolay. Kayıt olan kursiyerler kurs bitiminde yapılan uygulamalı ve sözlü sınava katılmaları gerekir. Belirli bir başarıya sahip olunması istenen sınavlarda geçer not alan herkes aldıkları sertifika ile diledikleri kurumda çalışma imkanına kavuşur.

Halk Eğitim Özel Güvenlik Kursları

Halk eğitim ücretsiz kursları ile yeni bir işe sahip olmak mümkün. Özel silahlı güvenlik olmak isteyen herkesin öncelikli kurslara kayıt olarak eğitim alması gereklidir. Son günlerde meydana gelen terör artışı ile oluşan olaylara müdahale etmek adına güvenlik büyük önem arz eder. Bu güvenliği sağlamak içinde gerekli eğitimleri almış uzman güvenlik gereklidir. Bu nitelikli elemanları yetiştiren halk eğitim kursları kursiyerlerine istihdam da sağlamaktadır. Ayrıca veri kaydı yaparak güvenlik açığının oluşmaması için önceden tedbir alabilen güvenliklerde kurslar sayesinde yetiştirilmektedir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Kısa Dönem Özel Güvenlik Kursları

Kısa dönem kurslara kayıt yaptırarak özel güvenlik olunabilir. Bu programlarla karşılaşılabilecek herhangi bir olumsuzluğa karşı alınacak tedbirler öğretilir. Gerek kamu gerekse tüm özel sektörlerde ihtiyaç duyulan güvenlik tedbirleri tek tek anlatılır ve nasıl önlem alınması gerektiği anlatılır. Bu sayede öneri ve eğitim verebilecek güvenlik uzmanları yetiştirilir. Gerek bir topluluk gerekse iş yeri koruma açısından büyük önem taşıyan bir meslek olmaktadır. Kursiyerlerin risk analizi yapması, kişi psikolojisinden anlayarak önceden tedbir alması çok önemlidir. Toplu etkinlikler, kongreler, toplantılar gibi projelerin planlamasını yaparak uygun güvenlik tedbirlerini alması sağlanmaktadır.

Özel Güvenlik Kursları hakkındaki yazımızı beğendiyseniz Kuaförlük Kursları hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.

Pinterest hesabımızı takip ederek yeni paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
5 yıldır yazarlık yapmaktayım. Yazmayı ve araştırmayı çok seviyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.