Pastacılık Kursu Hakkında Bilgiler

16.04.2021
438
Pastacılık Kursu Hakkında Bilgiler
Modelistlik Kursu

Pastacılık kursu bu işi meslek olarak yapmak isteyen ya da kendini geliştirerek ailesine ve çevresine farklı lezzetler yaparak tattırmak isteyenlerin çok fazla tercih ettikleri kursların başında gelir.

Hamurdan yapılan içerisine krema, çikolata, meyve ve meyve parçaları gibi maddeler katılarak fırınlarda pişirilen farklı şekillerde olan tatlara pasta adı verilir. Bu işe de pastacılık denilir.

Pastacılığın tarihi oldukça eskilere dayanır. Son yıllarda pastacılık alanına ilgi artmıştır ve özel günlerde pasta kutlamaların vazgeçilmezi olmuştur.

Pastacılık kursu pastanın hamurundan pastanın son haline gelinceye kadar olan aşamaları en ince ayrıntısına kadar öğreten kurslardır. Eğitim süresi 640 saat ile 1040 saat arasında değişmektedir. Bu kurslar uzun süreli kurslardır. Pastacılık kursları hem teorik hem de uygulamalı verilmektedir.

Pastacılık kurslarına katılmak isteyenlerin okuma-yazma bilmeleri, mesleğin gerektirdiği işleri yapmak için bedensel ve fiziksel özellikleri taşımaları yeterlidir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Pastacılık Kursları Hakkında Bilgiler

Pastacılık Kursunda Neler Öğrenilir?

Pastacılık kursunda neler öğrenilir?

Pastacılık kursunda verilen ilk ders kişisel bakım dersidir. Besin grupları yapılır. Hamurlar hakkında bilgiler verilir. Yaş pasta, kuru pasta, pasta süsleme ile ilgili eğitimler uygulamalı olarak verilir. Masa hazırlama, masa üstü servisleri gibi sunum teknikleri öğretilir.

Profesyonel Pastacılık Kursu
Profesyonel Pastacılık Kursu

Profesyonel Pastacılık Kursu

Profesyonel pastacılık kursunda tatlı pastalardan tuzlu pastalara, mayalı, çikolatalı, meyveli gibi tüm pastanede satılan ürünlerin yapılmasını sağlayan eğitimlerin verildiği kurs programlarıdır. Bu kurs sonunda pastacı olunmakta ve pastacılık ile ilgili her türlü eğitimler A’dan Z’ye verilmektedir. Kurs sonunda sertifikanızı alarak isterseniz kendi iş yerinizi açabilir, isterseniz pastacılık alanında hizmet veren iş yerlerinde çalışabilirsiniz.

Kısa Süreli Pastacılık Kursu

Workshop uygulaması ile pastacılık için kısa süreli eğitimler alabilirsiniz. Bu kurslar 4 saat ile 16 saat kadar sürmektedir. Kurabiye hamuru yapım teknikleri, şeker hamuru yapım ve teknikleri, figür modelleme, maket pasta üzerinde boyama teknikleri, makaron yapım teknikleri ve sunumu, adet pasta yapımı sunumu, cheesecake yapımı ve çeşitleri, glütensiz pasta ve kek eğitimi, dünya mutfaklarından sütlü tatlılar gibi kurslara katılarak kısa süreli eğitimler alabilirsiniz.

Sizler de pastacılık eğitimleri sonrasında kısa süreli kurslara katılıp kendinizi geliştirebilir ve pastacılık alanında ilerleyebilirsiniz.

Pastacılık Kurs Fiyatları

Pastacılık kurs fiyatları kursun saat ve süresine, verilen eğitimin içeriğine, kursa katılan sayısına göre değişmektedir. Pasta ustası olmak ve bu mesleği yapmak isteyenler için kurslar büyük avantajlar sağlamaktadır.

Ücretsiz Pastacılık Kursu

İSMEK ve Halk Eğitim merkezlerinde pastacılık kursları ücretsiz olarak verilmektedir. Kurslara kayıt yaptıranlara ve kursu tamamlayanlara MEB onaylı sertifika verilmektedir. Verilen sertifika ülkenin her yerinde geçerli olmaktadır. Online ücretsiz kursları da internet üzerinden takip edebilirsiniz.

İSMEK Pastacılık Kursu
İSMEK Pastacılık Kursu

İSMEK Pastacılık Kursu

İSMEK fırıncılık ve pastacılık adı altında pastacılık kurslarını her vatandaş yararlansın diye ücretsiz olarak vermektedir. İSMEK’in bu kursu açmasının nedeni bu alanda kalifiye eleman yetiştirerek kişilerin meslek sahibi olmalarını sağlamaktır. Kurs bitiminde kursiyerlere kalfalık ve ustalık belgeleri verilmektedir.

Pastacılık kursuna kayıt yaptırmak isteyenler İSMEK resmi web sitesini takip ederek öğrenebilirler. 16 yaşını dolduran ve okuma yazma bilen kişilerin bu kurslara başvurusu kabul edilir.

Pastacılık kurs programları 280 saat yaş pasta kursu, 152 saat pastacı çırağı kursu olarak başlar. Daha sonra 320 saat butik pasta ve 608 saat süren pastacı yardımcısı kurslarına geçilir. Bunların dışında hamur yapım tekniklerini öğrenmek için 120 saat, çikolata heykelleme için 80 saat kurs eğitimleri verilir. Kurs programlarını başarı ile tamlayanlar MEB onaylı sertifika alarak pastacılık sektörüne katılırlar.

Halk Eğitim Pastacılık Kursu

Halk eğitim merkezleri ülkenin her şehrinde vardır. Açılan ücretsiz pastacılık kurslarına katılarak meslek sahibi olabilir ve sevdiğiniz mesleği yapabilirsiniz.

Pastacılık Kursları hakkındaki yazımızı beğendiyseniz Aşçılık Kursları hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.

İSMEK tarafından açılan ücretsiz aşçılık kursları hakkında bilgi almak ve kayıt olmak için tıklayınız.

YAZAR BİLGİSİ
5 yıldır yazarlık yapmaktayım. Yazmayı ve araştırmayı çok seviyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.