Erken Rezervasyon Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

10.08.2016
362
Erken Rezervasyon Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Modelistlik Kursu

Yaz tatili için kısa ya da uzun süreli plan yaparken ya da kışın bir yerlere gitmeyi düşünürken erken rezervasyon yaptırma olayı günümüzde pek çok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Ancak her şeyin olduğu gibi erken rezervasyon yaptırmanın da bazı püf noktaları bulunmaktadır. Daha sonradan üzülmemek ya da zorda kalmamak için bu noktalara dikkat edildiğinde tatile çıkacak kişiler için erken rezervasyon gerçekten de avantajlı olabilmektedir.

Erken rezervasyon oteller ya da tatiller dışında otobüs, uçak, tren ya da benzeri ulaşım araçlarının hepsinde geçerli olmaktadır ve bu sebeple erken rezervasyonun avantajlarından buralarda da faydalanılabilmektedir.

Erken Rezervasyon
Erken Rezervasyon

Erken Rezervasyon Yaptırırken Fiyat ve İndirim Kıyaslaması

Erken rezervasyonlar doğru tercih yapıldığında uygun fiyatlar ile tatil imkanını kişilere sunmaktadır. Günümüzde pek çok otel ya da seyahat acentesi erken rezervasyon adı altında indirim kampanyalarından bahsetmektedir ve verdikleri fiyatlar tatile çıkmayı planlayan kişilere ilk bakışta gerçekten de cazip gelebilmektedir.

Kampanya dahilinde birçok otel erken rezervasyonlarda farklı indirim oranları konusunda reklam vererek müşterilerin ilgisini çekmektedir ancak aslında yüksek indirim her zaman en iyi fiyat anlamına gelmemektedir.

Bu yüzden çeşitli firmalar tarafından yayınlanan bu tür erken rezervasyon kampanyaları görüldüğünde yapılan indirimlerden çok, tatil seçeneklerinin asıl fiyatlarına bakılmalıdır. Asıl fiyatlar üzerinden firmalar arasında avantaj karşılaştırması yapmak bu tür durumlarda tatile çıkmayı düşünen ancak hesaplı bir tatil isteyen kişiler için en iyi sonucu vermektedir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Uçak Biletlerinde Erken Rezervasyonun Önemi

Diğer ulaşım araçlarına nazaran uçak konusunda erken rezervasyon yaptırmak tatile çıkacak olan kişilerde gerçekten de önemli olmaktadır. Çünkü erkenden alınan uçak biletleri ile son güne bırakılan uçak biletleri arasında ciddi fiyat değişiklikleri meydana gelmektedir. Örneğin; bir yere gidilmeden yaklaşık 1 ay önce alınan bir uçak bileti ortalama 100 TL civarında iken, aynı yere geç rezervasyon yapıldığında aynı biletin fiyatı 300 TL ila 400 TL arasında değişmektedir. Böyle konularda dikkat edilerek ve uçak biletleri erkenden rezervasyon yaptırılarak daha fazla kar edebilmek ve indirimli fiyat avantajlarından faydalanabilmek mümkün olmaktadır.

Erken Rezervasyon Yaptırılacak Olan Şirketin Seçimi

Günümüzde erken rezervasyon seçenekleri sunan yüzlerce farklı firma bulunmaktadır ancak güvenilir ve kaliteli bir işletmenin erken rezervasyon imkanlarından yararlanmak kişiler için daha mantıklı olmaktadır.

Bu sayede tatile gidiş esnasında ya da tatil sırasında doğabilecek muhtemel kötü sürprizlerin de önüne geçilebilmektedir. En doğru erken rezervasyon firmasını bulabilmek için şirketlerin ne kadar yıldır faaliyet gösterdikleri incelenebilmekte ve internette ilgili firmalardan hizmet alan kişilerin yorumları araştırılabilmektedir.

Ayrıca firmaların sundukları kampanyalar ve diğer indirimler birbirleri ile karşılaştırılarak en doğru ve en avantajlı kampanya seçeneklerine de rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

Erken Rezervasyonun Zamanını Netleştirme

Tatile çıkılacak olan zaman diliminin tam olarak netleştirilmesi erken rezervasyon açısından oldukça büyük önem taşımaktadır. Çalışan kişiler işverenleri ile görüşerek yıllık izinlerini alabilecekleri zamanı önceden belirleyebilirlerse erken rezervasyonlarını da buna göre yaptırabilmektedirler. Zaman planlaması doğru yapılmadığı takdirde erken rezervasyon yapılsa dahi tatilden erken dönmek zorunda kalınabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Otostopla Yolculuk Yapanların Dikkat Etmesi Gereken 10 Şey

Erken Rezervasyon İçin Şirketten Sigorta Alma

Pek çok seyahat şirketi müşterilerinin daha sonradan mağdur olmaması adına erken rezervasyonlarda ekstradan sigorta hizmeti de vermektedir. Özellikle tatile çıkılması planlanan zaman aralığında herhangi bir değişiklik olma ihtimali varsa erken rezervasyon sigortası yaptırılarak tatili belirli bir süre kalana kadar iptal ettirebilme ya da farklı bir tarihe erteleme şansı bulunmaktadır.

Erken Rezervasyon Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. İstanbul’da Lezzetine Doyamayacağınız 10 Mangal Başı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bizi YouTube de takip edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.