En Sevilen Kedi Oyuncakları

07.06.2022
182
En Sevilen Kedi Oyuncakları
Modelistlik Kursu

Kediler, davranışlarıyla insanları şaşırtan farklı canlılardır. Birçok insan evlerinde kedi beslemektedir. Hareketleri ile bizleri şaşırtan bu dostlarımızın her canlıda olduğu gibi oyun oynamaya ihtiyaçları vardır. Kediler evinizdeki herhangi bir nesneyi oyuncağa dönüştürebilecek yeteneğe sahiptir. Ancak bu durumun evinize zarar verebileceğini düşünürsek kedi oyuncakları satın almak gereklidir. Kedilerimizin gelişimini ve enerjisini arttırmak için de kedi oyuncakları kullanılmaktadır. Ev içerisinde yaşayan kedilerin de enerjilerini dışarıdakiler kadar toplaması ve hareket etmeleri gerekmektedir. Olta şeklinde ya da balık şeklindeki en sevilen kedi oyuncakları, kedinizin oyun ihtiyaçlarını karşılamaya yetecektir.

Kedi Oyuncaklarını Yakından Tanıyalım: En Popüler Kedi Oyuncak Çeşitleri

Kedilerin sevdiği oyuncaklar, genel olarak dikkatini çeken ve oynamaktan zevk aldığı oyuncaklardır. Her kedinin zevk aldığı oyunlar değişkenlik göstermektedir. Kedilerin en çok sevdiği oyuncak çeşitleri şunlardır:

  • Tırmalama direkleri
  • Kedi topları
  • Fare şeklinde oyuncaklar

Kediler doğal dürtüleriyle tırnaklarını biler ve nesneleri ısırmaktadır. Tırmalama direkleri bu dürtüleri tetiklemek için kullanılabilmektedir. Kedinize mümkün olan en erken yaşlarda bir tırmalama direği almanız önemlidir. Tırmalama direğini başlangıçta ortada bir yere koymanız gerekir. Kedinizle bu direği kullanarak oyun oynatın. Direği kullandıktan sonra kedinizi yiyecekler ödüllendirin. Zaman geçtikçe direği ortalıkta olmayan bir yere alabilirsiniz.

Pinpon topu tarzında oyuncaklar kedilerin sevdiği oyuncaklardandır. Pati atma ve sıçrama oyunları için oldukça uygundur. Topun etrafına yün iplik sardığınızda top kedi pati attığında farklı yönlere gidecektir. Bu da kedinizin oyundan daha fazla keyif almasını sağlayacaktır. Ancak kedinizin yünü yememesine dikkat edin.

Fare şeklinde oyuncaklar kedilerin avlanma içgüdüsünü harekete geçirmektedir. Bu sayede de oyuncağı sürekli takip etmektedir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Kedi Oltası

Kediler için oyuncaklar içinde oltalar, onların avcılık yeteneklerini geliştirmede etkili olmaktadır. Bu yüzden de kedi sahipleri tarafından çokça tercih edilir. Kediler aslında oltanın ucundaki oyuncağı yakalamaya çalışmaktadır. Oltanın ucuna tüylü nesneler bağlamak kedinin daha da ilgisini çekmektedir. Bunun sebebi tüylü oyuncağı kuşa benzetmeleridir. Ayrıca oltada çıngırak bulunduğunda kulakları keskin olan kediler için daha çekicidir.

Metal Şarjlı UV Işık ve Figürlü Kedi Lazeri

Lazerli oyuncaklar kedilerin en sevdiği oyuncak türlerinden birisidir. Bunun sebebi lazerli oyuncaklar hem ışık saçmaktadır hem de kediler lazerli oyuncakları hareket eden bir av gibi algılamaktadır. Lazeri kediler için çekici kılan bir diğer özellik ise lazerin hiç yakalanmamasıdır. Lazerin yakalanmaması kedileri oyuna daha da çok bağlamaktadır. Kedi sahipleri lazeri kullanırken ışınını kedilerin gözüne tutmaktan kaçınmalıdır.

Birbirinden güzel kedi oyuncakları ürünleri için Mixpet’in internet sitesini ziyaret edebilir, sevimli dostunuz için en iyisini seçebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Sosyal İçerik üreten, bilgi ve eğlence odaklı viral internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.