Doğru Avize Seçimi Nasıl Olur?

24.09.2022
107
Doğru Avize Seçimi Nasıl Olur?
Modelistlik Kursu

Modern ya da klasik olsun fark etmez avizeler yaşam alanlarının en dikkat çekici parçalarındandır. Ortamı aydınlatma görevlerinin yanı sıra bulunduğu ortama farklı bir karakter ve derinlik de katar. Yaşam alanlarınızı aydınlatmak için tercih edeceğiniz bu parçaların seçiminde çok dikkatli davranmak gerekir. Keyifli yaşam alanlarınızı harika avize modelleri ile tamamlamak istiyor; nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız; yazımız size rehber olabilir…

Doğru Avize Seçimi Nasıl Olur?

Avize, dekorasyonun olmazsa olmazlarındandır. Doğru aydınlatmada en önemli kural ışığın doğru yerde olmasıdır. Odanın büyüklüğü ve karakteri ile doğru orantılı olduğu sürece bir bütünlük sağlanır.

Kullandığımız avize modelleri ile ortamınızı şık bir atmosfere sokabilecekken bunun tam tersi bir durumla karşılaşmak da mümkün. Sadece mobilyalarınıza uyacak bir avize modelleri değil aynı zamanda odanızı aydınlatmak istediğinizi de düşünmelisiniz. Odanın tek bir tarafında aydınlatma kullanılmasındansa farklı odak noktaları oluşturarak çeşitlilik yakalayabilirsiniz.

Avize kullanıldığı mekana büyüklük açısından uyum sağlamalıdır. Mekana boyut olarak uyum sağlayamayan avize olumsuz anlamda dikkat çekici olur. İç dekorasyon uzmanlarının tercihlerine göre; avizenin biraz büyük olması küçük olmasından çok daha iyidir. Avizenin kullanılacağı oda belirlendikten sonra mekana uygun avize modelleri için hesaplama yöntemlerinden faydalanılabilir. Odanın en ve boy uzunlukları santimetre cinsinden hesaplanır. Bu iki değer toplanır ve toplam değer 12’ye bölünürse satın alınacak avizenin çapı ortaya çıkar.

Avize seçmeden önce tavan yapınız hakkında da bilgi sahibi olmalı, tavanınızın taşıyabileceği ağırlıkta bir avize satın almalısınız. Avizelerin en alt kısmının tabandan yüksekliği yaklaşık 200 cm olmalıdır. Tavan yüksekliğiniz ise ortalama 240 cm’den çok daha düşükse, avize yerine avize görüntüsü veren tasarımları deneyebilirsiniz.

Hangi Mekan için Nasıl Avize Tercih Etmelisiniz?

Hangi Mekan için Nasıl Avize Tercih Etmelisiniz?

Hangi Mekan için Nasıl Avize Tercih Etmelisiniz?

Yatak odaları günün tüm stresinin sona erdiği yerdir. Uyuduğunuz yerde kendinizi daha iyi hissettirecek, kitap okurken göz yormayacak avize modelleri seçebilirsiniz. Yapacağınız en küçük değişiklikler bile büyük etkiler yaratabilir. Evinizi yaşamaktan çok, keyif alacağınız bir alana dönüştürmek sizin elinizde.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Oturma odalarınızda mobilyalarınıza uygun tarzda seçeceğiniz sarkıt avize seçenekleri ile keyifli vakit geçirebileceğiniz daha sıcak bir ortam yaratabilirsiniz. Oturma odaları en kalabalık olan odalardır. Sadece tek bir odayı birbirinden farklı odaklar yaratmak için modern avize modellerinden yararlanabilirsiniz. Göz yoran ışıklar yerine, daha yumuşak ampulleri tercih ederek daha samimi bir atmosfere sahip olursunuz.

Özellikle kitap okumayı sevenler için kitaplıklar yaşanılan alana şık bir karakter getirir. Küçük bir kitap köşesi, modern bir avize ve bir sehpanın üzerindeki birkaç kokulu mum ya da dekoratif obje ile evinize sıcak dokunuşlarda bulunabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu alanda rustik avize modeli ile nostaljik bir hava yakalayabilirsiniz. Böylelikle keyifle kitap okuyabilir aynı zamanda benzersiz, yaratıcı kişiliğinizi ortaya çıkarmış olursunuz.

Mutfak evin en aktif olarak kullanılan bu bölümüdür; dolayısıyla çok iyi aydınlatılmış olması gerekir. Mutfak için avize modelleri seçerken ışık ihtiyacını mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Modern avize modelleri ile ofislerinizi de daha çekici hale getirmek mümkün. Uygulanan ofis dekorasyonu ile ortam daha geniş ve aydınlık gösterilebilir. Ofis için avize modeli seçerken alanın tüm noktalarını aydınlatabilecek ürünler seçilmeli.

Divanev Avize Modelleri Geniş Bir Seçki Sunar

Divanev’in yaratıcı ve modern fikirlerinin sunulduğu avize modelleri, hemen tüm yaşam alanlarınız için alternatifler sunar. Geniş ürün seçenekleri ve uygun avize fiyatları dilediğiniz modeli rahatlıkla seçebilmenize imkan tanır. Hem bütçenize hem tarzınıza uygun avize modelleri için şimdi Divanev’e uğramanın tam zamanı!

YAZAR BİLGİSİ
İzmir'de Bilgisayar destekli muhasebe ve netsis öğretmeniyim. Fotoğraf çekmekten ve doğa gezintilerinden hoşlanırım. Papatya en sevdiğim çiçektir. Boş zamanlarında öğretmenlik mesleği ile alakalı kendini geliştirerek, makale yazarlığı konusunda çalışmalar yürütmekteyim. Özellikle oyuncuların ekranların arkasındaki yaşantılarını anlamayı ve anlatmayı seviyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.