Uzunlar Et Mangal Emirli: Mekan Değerlendirmesi

03.02.2019
240
Uzunlar Et Mangal Emirli: Mekan Değerlendirmesi
Modelistlik Kursu

Uzunlar Et Mangal Emirli Şubesi eski bir kendin pişir kendin ye mekanı. Ömerli Barajının hemen ardında hizmet veriyorlar. Eskiden de müdavimi olarak uzunlar et mangal ‘a gelen biri olarak bugün (03.02.2019) yaşadığımız akşam yemeği deneyimini size aktaracağım. Ardından güzel fıstıklı antep tatlıları da gömeriz hayalindeyim.

Genel olarak randevu almadan, o bölgeden geçerken aklıma düşer Uzunlar Et Mangal. Hal böyle olunca Gebze dönüşü haydi gidelim diyerek rotamızı çevirdik. İçeriye geçip etlerimizi seçtik ve dışarı çıkıp bizim için uygun bir yer olup olmadığını sorduk, kısmetimize bir yer boşalmış ve temizleniyordu. Eşim ve oğlum girişteki çocuk parkında oyalanırken ben de eşyaları yerleştirdim. Bir süre sonra da siparişlerimiz geldi.

Uzunlar Et Mangal ‘da yaşanan olumlu çalışmalar

uzunlar et mangal kurnaköy
uzunlar et mangal kurnaköy

En son geldiğimden sonra işletme daha çok açık alanda kendin pişir kendin ye ortamı sunuyordu. Şimdi küçük kulübeler yapılmış. Ortasında pişirme alanı ve etrafına toplanıyorsunuz. Daha önce yağmurlu bir havada ıslandığımızı hatırlayınca iyi bir gelişme diyebilirim.

uzunlar et mangal emirli

Dışarıda açık alanda bulunan çocuk parkı, çocuklu aileler için oldukça iyi bir hizmet olmuş. Bunun dışında kapalı alanlarda elektronik oyun aletleri de getirilmiş ve yaşça biraz daha büyük çocuklar için aktivite imkanı sağlanmış. Et Mangal hizmeti veren bir firma için bunlar hoş gelişmeler.

Etlerinizi seçiyorsunuz masanızda kendiniz pişiriyorsunuz

Etlerimizi seçtik kapalı ortamda bulunan masamıza geldi ve mangal başı, ocak başı kültürüne aşina olduğumdan önce hızlı pişeceği için köfteleri pişirdik ardından diğerlerini ızgaraya attım. Etlerle beraber gelen yarım soğan, biberler ve domates de ızgaradaki yerini aldı. Etleri lezzetli arkadaş, bu anlamda her zaman mutlu olduğumuzu söyleyebilirim. Dana, kuzu, tavuk çeşitleri, sucuk gibi bir çok alternatif sunuluyor.

uzunlar et mangal emirli
Yapılan kulübelerin içerisi, pişirme alanları güzel olmuş.

Uzunlar Et Mangal ‘da yaşadığımız olumsuzluklar

Buraya kadar her şey iyi hoş. Şimdi işletmenin bize yaşattığı olumsuzluklara değineyim.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

2 ayran bir kola istedik. Şişe kolayı servisi yapan kişi kolayı bıraktı ve gitti. Kapağını açmadı, kapağı açacak bir şey de yok. Öylece kaldık. 5 dakika sonra biri geçerken çevirdim gel şunu aç diye… Altı üstü bir kapak diye içinizden geçirmiş olabilirsiniz ama kapalı kapakta bir şişe kola ve yanı başında közle dolu mangal. Haliyle şiddetli bir şekilde ısınıyor. Hoş bir durum değil açıkçası.

2 bardak ayran ve 1 şişe kola için 2 adet pipet bırakıldı. Pipetler muhtemelen ayranlar için, kola için yine pipet konmamış. Kısaca kafana dik iç diyorlar. Geçen bir arkadaştan pipet istedik, tamam dedi gitti. 5 dakika daha geçti gelen giden yok. Genç bir arkadaş geçerken pipet getir buraya! dedim sert bir tonda, ondan sonra getirdi.

Yanımızda küçük bir çocuğumuz var. İçeri girer girmez çorba neyiniz var dedim, süzme mercimek yanıtını aldım. Önce kararsız kaldım çünkü oğlum süzme mercimek sevmiyor.

Ailecek masamıza oturunca da eşim denemek adına çorba ister misin dedi. Çorbayı ilk sorduğum arkadaşa az çorba verir misin dedim. Ortalama 10 dakika geçti. Ben bu arada köfteleri pişirdim, çocuğa yedirmeye başladık. Aradan geçen zaman içerisinde servis yapan garsonlardan biri, bu masanın az çorbası vardı dedi. Çorbayı ilk söylediğimiz arkadaş çorbamız bitmiş dedi. Bittiyse neden bilgi vermiyorsunuz diye sitem attım… Ses yok.

Hesap ödemeye gittiğimde yine bir sürpriz yaşadım

Uzunlar kebap emirli şubesi ‘nde yaşadığımız onca can sıkıcı olaydan sonra çay içmek için beklemeden (ki muhtemelen onda da sorun olacaktı) hesabı ödeyip gidelim dedik. Çıkışta çocuğu biraz parkta oynatıp gideriz dedik. Hesabı ödedim, bu sefer de adisyonda gördüğüm şeye canım sıkıldı. Odun kömürü 10 TL! Yuh! arkadaş ya.

uzunlar et mangal kurnaköy
Bari hesabın içerisine yedirseydiniz de görmeseydik.

Hesabı da ödedik bari gidelim çocuğu oynatalım, en azından onun günü eğlenceli geçsin dedik. Parka giden yol tamamen çamur. Çocuk bu anlamıyor daldı direk çamura, ben de arkasından aman kayıp düşmesin diyerek gittim. İkimizin de ayakkabılar çamur oldu. Üstelik oğlum neredeyse düşüyordu. Çocuğu kucağa aldım, üstüm başım da çamur oldu… derken lanet ede ede mekandan ayrıldık.

Keşke bazı mekanlar ilk açıldıkları gibi kalsa

Son söz, Uzunlar et mangal bu mekanının dışında başka şubeler de açtı. Belli bir müşteri doygunluğuna da ulaştı. Yani oldukça büyüdüler. Onlar için ciddi bir ekonomik kazanç bu tabii ama bir de gelen müşteriler açısından değerlendirmeleri gerekir diye düşünüyorum. Büyürken sadece ekonomik değil, hizmet kalitesi ve standartlar da büyümelidir. Aksi halde kalite düşer, kaliteli müşteriler azalır. Geçmişte yaşadığımız güzel deneyimlerden sonra umarım bu yazıdaki eleştirilerimizi dikkate alırlar ve daha güzel hizmet anlayışı sunmak için gayret içerisinde olurlar.

Uzunlar Et Mangal Emirli Şubesi Konumu

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.