Doğal Keratin Sütü Ne İşe Yarar?

02.09.2019
455
Doğal Keratin Sütü Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Doğal keratin sütü, saçlar için harikadır. Mükemmel derecede düz saçlarınız varsa, kendinizi şanslı sayın. Çünkü birçok kadın karışık ve kıvırcık saçlarını düzleştirmek için farklı birçok yönteme başvuruyor. 

Bilirsiniz, o saçların büyük bir karmaşa yarattığı günleri… Hiç bir şekil veremediğiniz, yıpranmış ve yanmış saçlarınızı şekillendirmek neredeyse imkansızdır.

Saçlarımızın birkaç saat boyunca iyi görünmesi için savaşırız, sonra pes eder ve düzleştiriciler, bukle maşası, fön makinesi gibi saç şekillendirme araçlarına başvururuz.

Bu yüzden saçlarımızı şekillendirmek için saatlerimizi ve enerjimizi boşa harcarız. Bu bir kısır döngüdür. Fakat size bir müjdemiz var! Doğal keratin sütü sayesinde artık saçlarınız pürüzsüz ve yumuşak hale gelebilir. Saç bakımında çığır açan keratin bakımı gelişmesi sayesinde sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Doğal Keratin Sütü Nedir?

Keratin saçlarımızın, tırnaklarımızın ve dişlerimizin güçlü ve sağlıklı olmasını sağlayan, doğal olarak vücutta bulunan bir proteindir. Fakat çeşitli sebeplerden dolayı vücudumuzda zaman içinde keratin azalır. Bu yüzden dışarıdan keratin desteği almak gerekir.

Doğal keratin sütü ultra zengin içeriği sayesinde haftada birkaç kez kullanıldığında saçtaki dökülme, kırılma, cansız ve mat görünme, yıpranma ve boya sonrası yıpranma gibi birçok probleme kalıcı ve etkin çözüm sağlar. Saç dökülmesini engeller. Saçlar daha kolay taranır ve saçların kolayca şekil almasını sağlar. Saç tellerine kökten uca kadar bakım yapar. 

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Doğal Keratin Sütü Neye İyi Gelir?

Doğal keratin sütü saçlara, tırnaklara ve cilde iyi gelir. Genel olarak saçların, cildin ve tırnakların sağlıklı olmasını sağlar.

doğal keratin sütü saça faydaları
Doğal keratin sütü saça faydaları

Doğal Keratin Sütünün Saç Sağlığına Faydaları

Keratin, saç tellerinin yapısını oluşturan şeydir. Saçın temeli olduğu için, keratinli saç bakımı ve keratinli şampuan, keratinli saç kremi gibi ürünleri bulabilirsiniz. Neden keratini arttırmamız gerekiyor? Yaşlandıkça, keratin üretiminde bir düşüş yaşarız. Kimyasal açıdan, bu zayıflama saçlarda stabilite ve esnekliğin bozulmasına neden olur. Saçlar yıpranır, yanar, saç kırıkları artar, saçlar kabarır, zor şekil alır, kolayca karışır ve parlaklığını kaybeder.

Formaldehit içerikli bir keratin tedavisi önerilmez çünkü bu renksiz gaz cilt tarafından solunduğunda veya emildiğinde zararlı olabilir. Bu, formaldehit içeren krem ​​veya bir miktar formaldehit serbest bırakan başka bir kimyasal madde, saçlarla temas ettiğinde ve ardından yüksek ısılı fön makinesi ya da saç düzleştirme aletiyle ısıl işlem uygulandığında kimyasal madde havaya karışır.  Bu yüzden tehlikeli olur.

Keratin sütü ile tırnak bakımı
Keratin sütü ile tırnak bakımı

Doğal Keratin Sütünün Tırnak Sağlığına Faydaları

Yaşlanmanın doğal bir parçası olarak keratini vücuttan kaybettiğinizde, tırnaklarınızın kırılgan, renksiz, sarı, gri veya donuk olmasına ve tırnakların soyulmasına veya çatlamasına neden olabilir. Keratin desteği, tırnakları besler, onarır ve daha sağlıklı hale getirir. Tırnaklarınızın tekrar normal rengine dönmesini sağlar.

Doğal keratin sütünün cilde faydaları
Doğal keratin sütünün cilde faydaları

Doğal Keratin Sütünün Cilt Sağlığına Faydaları

Cildiniz biyolojik yağmurluğunuz gibidir. Cildinizin su geçirmez olmasının nedeni nedir? Tabii ki keratin! Güçlü ve esnek lifler, cildinizi yırtılma ve nüfuz etmeye karşı güçlü kılar ve cildinizi pürüzsüz ve esnek yapan da budur çünkü cildinize parlak bir görünüm vermek için suya karşı korunmanıza yardımcı olur. Normal yaşlanma sürecinin bir parçası olarak, keratin üretimi azalır, bu da kuru ve mat görünüme, kaşıntı ve tahrişe neden olabilir. Yine cildinize verdiğiniz keratin tedavisi sayesinde cildiniz daha sağlıklı ve parlak olur. 

Doğal Keratin Sütü Nasıl Kullanılır?

Doğal keratin sütü, saçların hızlı uzamasına ve sağlam hale gelmesine olanak verir. Saçları yapılandırır, yumuşatır, pürüzsüz hale getirir. Böylece kabarmayı, elektriklenmeyi önler. Saçlarınızın kolay taranır. Üstelik saçlarınız ısıl işlemlere karşı korunur. 

Doğal keratin sütünü, kuru saçlarınıza az miktarda uygulayın. Bu ürünü saç boylarından, saç uçlarına kadar sürün ve uygulayın. Daha sonra saçlarınızı tarayın ve fön makinesiyle kurutun. 

Keratin sütünün saça faydaları
Keratin sütünün saça faydaları

Doğal Keratin Sütü Saça Faydaları

 • Saçınızı sağlıklı hale getirir. Keratin tedavisi saçınıza keratin ekler ve sağlıklı olmasını sağlar.
 • Keratin kaybı sonucundan dökülen saç tellerinin yerine yeni saçların çıkmasına olanak verir. 
 • Doğal keratin sütü, saçlarınızın elektriklenmesini, karışmasını, kabarmasını önler. Böylece saçlarınız daha kolay taranır ve daha iyi şekil alır.
 • Parlak ve canlı hale gelir. 
 • Keratin tedavisi, kaybedilen keratini saça ekler. Bu saç tellerinin düzgün ve dengeli olmasını sağlar ve bu da nemi muhafaza etmeye yardımcı olur.
 • Keratin tedavisi, kırık saç uçlarını, yanmış ve hasar görmüş saç uçlarını içeriden besleyerek onarır.
 • Saçınızı şekillendirmek için harcadığınız zamanı kısaltır.
 • Günlük saç bakım maliyetini düşürür.
 • Sert kimyasallar içermez, saça zarar vermez.

Doğal Keratin Sütü ile Saç Bakımı Maskeleri

Doğal keratin sütüyle çeşitli saç bakım maskeleri de hazırlayabilirsiniz. Saçlarınızı daha sağlıklı ve güçlü hale getiren bu maskelerin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.

Yıpranmış Saçlar İçin Yumurta ve Bal Maskesi 

Bu saç maskesi, hasarlı ve mat saçlar için mükemmel bir keratin tedavisidir. Uygulamayı kolaylaştırmak ve daha etkili hale getirmek için her zaman zeytinyağı veya normal badem yağını içine ekleyebilirsiniz. Bu tedavi yöntemi tamamen doğaldır ve hiçbir yan etkisi yoktur.

Bu saç maskelerinin asıl kralı yumurta sarısıdır. Yumurta sarısı, saç köklerinize yerleşen ve saç derinizdeki hasarı gideren proteinler ve yağ asidi bakımından zengindir. Doğal yağlar, vitaminleri ve mineralleri ile çok iyi bilinir. Bal ise saçlara nemi hapseder, tüm malzemeler saç deriniz üzerinde çalışırlar ve saçlarınızın daha kalın ve güzel bir şekilde uzamasını sağlar.

Bu saç maskesinin doğru bir şekilde harmanlanmasıyla, saç derinize keratin ekleyip artırabilir ve doğal olarak daha pürüzsüz bir saç elde edebilirsiniz.

1 yumurta sarısı, 1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı badem yağı ve 2 yemek kaşığı doğal keratin sütünü bir kasede iyice karıştırın. Maskeyi saçınıza uygulayın ve 20 dakika bekletin. Soğuk suyla durulayın ve saçınızı hafif bir şampuanla temizleyin. Bu maskeyi, haftada bir ya da iki kez saçlarınıza uygulayın.

Onarıcı Muz ve Avakado Saç Maskesi

Saç derinizdeki doğal keratin azaldığında veya hasar gördüğünde, saçlarınızın daha güçlü ve pürüzsüz bir şekilde uzamasını sağlamak için foliküllerinize bu ekstra proteini eklemeniz gerekir.

Muz, saç derinizdeki protein hasarını geri kazanmaya yardımcı olan amino asit bakımından zengindir. Avokado, C ve E Vitamini gibi önemli vitaminler bakımından zengindir. Bu inanılmaz saç maskesi, saç köklerinde sorunsuz çalışır ve aşırı hava koşullarında donuk ve cansız olmalarını önler.

Bu antioksidan maske sadece donuk ve kuru saçları onarmakla kalmaz aynı zamanda profesyonel keratin tedavisi gibi saçınızı da korur. Bu ev yapımı protein tedavisi saç uzaması için de iyidir.

1 olgun muz, 1 olgun avokado, 1 yemek kaşığı buğday tohumu yağı, 1 çay kaşığı gül yağı ve 1 yemek kaşığı doğal keratin sütünü bir mutfak robotunda karıştırın. Pürüzsüz bir maske olmasına dikkat edin. 

Karışımı bir fırça yardımıyla uygulayın ve 45 dakika bekletin. Sonra hafif bir şampuanla yıkayın. Bu saç maskesini haftada 1 kez uygulayın. Kısa sürede görünür sonuçlar elde edeceksiniz.

Besleyici Mayonez ve Avokado Maskesi

L-sistein ve mayonezdeki yumurta saçlarınızı besleyen, yumuşatan ve parlak hale getiren proteinlerle doludur. Avokado, saç derinizin daha fazla keratin üretmesine ve parlak, pürüzsüz ve kalın saçlar üretmesine yardımcı olan harika bir yağ asidi kaynağıdır.

1 yemek kaşığı mayonez, 2 yemek kaşığı doğal keratin sütü ve 1 olgun avokadoyu mutfak robotunda karıştırın. Bu saç maskesini saçınıza uygulayın ve 1 saat bekletin. Soğuk suyla ve hafif bir şampuanla iyice durulayın. Saçlarınıza küçük bir damla serum sürün ve kurutun.

Bu şaşırtıcı doğal tekniği kullanın; saçınızın kısa sürede doğal parlaklığına ve pürüzsüzlüğüne kavuştuğunu göreceksiniz. Bu keratin saç maskesi, saçlarınızı yönetmede harikalar yaratabilecek en iyi protein saç maskesidir. Bu protein saç maskesini haftada 1 kez kullanın.

Doğal Keratin Sütü Hakkında Merak Edilenler

Doğal keratin sütü hakkında merak edilen soruları yanıtladık. 

Doğal Keratin Sütü Sağlığa Zararlı Mıdır?

Doğal keratin sütü, kesinlikle tuz, paraben ve SLS gibi kimyasal maddeler içermez. Bu yüzden sağlığı olumsuz etkilemez. pH değeri 5 olduğu için saç derisinde kullanıma uygundur ve saçları daha sağlıklı hale getirir.

Hangi Durumlarda Doğal Keratin Sütü Kullanılmaz?

Hamile kadınlar ve çocuklar, alerjik hassasiyeti yüksek olan kişiler kesinlikle bu ürünü kullanmamalıdır. Bu ürünü kullanmadan önce alerji testi yaptırmanızı öneririz. 

Doğal Keratin Sütü Boyalı Saçlarda Kullanılır Mı?

Kesinlikle kullanılır. Doğal keratin sütü, boyalı saçlara zarar vermez aksine boyalı ve yıpranmış saçları onarır ve besler.

Doğal Keratin Sütü Selin Ciğerci

Ülkemizde ilk kez doğal keratin sütü kullanan Selin Ciğerci’dir. Ünlü güzelin kullandığı bu saç bakımı ürünü, gür ve parlak saçlarının arkasındaki sırdır.

Doğal Keratin Sütü Yorumları

“Bugün ilk kullanımımı yaptım ay sonunda neler olcak size aktarırım kızlar ilk yıkamada her sey cok güzeldi özeldi:)) saçlarım yumusadı ama hala kurumadı hissiyatını anlatamam bu arada ben iğnesiz enjektörle saç diplerime uyguladım 3 dakika kalacakmıs uclarınada sürdüm 3 dkkadan fazla kalırsa saç düzleştiriyormuş. 1 ayda 3-6 cm uzattığını söylüyorlar ben masaj yaparak uyguladım her banyomda yapacağım. Bu arada saç uçlarım çok sertti bi yumuşama oldu banyo esnasında.. su anda da hafif nemli diyebilirim ama yinede yumusaklığını hissetiriyor. Çok güzel kokuyor.”

“Ürünü her kullandığımda bi kez daha şaşırıyorum ,bu kadarını beklemiyordum. Ürün harikaaa, hem hesaplı hem de saçlarınızı yıpratmadan ,saç düzleştiriciyle saçınızı yakmadan pürüzsüz saça sahip olabilirsiniz. Kesinlikle tavsiye ediyorum.”

“Sürekli olarak kullandığım çok sevdiğim bi ürün, benim boyadan yıpranan saçlarıma da çok iyi geliyor.”

Doğal Keratin Sütü Kullananlar

Doal Keratin Sütü kullananlar genel olarak çok memnunlar. Doal marka keratin sütüyle ilgili yorumları aşağıda okuyabilirsiniz.

“Bugün ne hikmetse bi önceki fotoğrafıma bakayım dedim arkadaşlar! Tarihli paylaşacağım benim saçım baya kısa kesmişim hiç farkında değilim ve bir anda inmiş aşağı.. bu ürüne haksızlık etmişim o kadar kesin ve net konuşmuşum ki bugun 23 gündeyim galiba dayanamıyorum sizinde bu farkı görmenizi istiyorum yarın size önceki ve sonraki fotoğrafı atacağım bariz bi şekilde uzama var. 

Kısa hatırlatma keramet tek bu üründe mi bilmiyorum!

Çünkü ben bunun yanında ilk 15 gün biotin kullandım biotin kullanmadığım günler ıspanak,pırasa ya da kahvaltıda zorla bi yumurta yedim..

Elidorun(yeşil) biotinli+cam terepentinli yeni çıkmıs sampuanının içine 8 adet kadın doğum kontrol hapı dövmüştüm onu kullandım her banyoda bi daha kadın doğum kontrol hapı ezmeyeceğim sampuanın tek basına etkisi zaten büyük

Bol su içtim..

Saçıma (badem yağı ve hindistan cevizi yağı) bakım yağı karıştırıp uyguladım 16-17 kere masaj yaptım.

Saçımı sıcak suyla yıkamadım ılık suyla yıkadım son banyo suyumuda soguk suyla yaptım..

Doal keratin bakımı sütünü her banyoda 3-5 dakika saç diplerimde beklettim. 

Yarın sonuçları görünce sizde şok olacaksınız??? almak isteyenler gönül rahatlığıyla alsınlar.. ortalama 20 küsür günde mükemmel bir sonuç aldığımı önceki ve sonraki fotoğrafına bakarak şok olarak gördüm..”

“Ürün ilk kullanımda bile etkisini gösterdi duş sonrası nemli saça suruyorum saçlari yumusacik yapiyor saçlar kolay aciliyor.”

“Öncelikle ürünü bir süre kullanıp öyle yorum yapmak istedim en azından burdan bakıp almak isteyenler için faydalı bir yorum olsun boyalı saçı olup yıpranmasından veya şekil vermede sorun yaşayanlar için birebir yumuşacık parlak kolay taranan şekillenen saçlarınız oluyor tavsiye ederim.”

Doğal Keratin Sütü Şampuan

Doğal keratin sütü içerikli şampuanlar saçların sağlam ve dayanıklı olmasını sağlar. Kimyasal işlem görmüş saçları onarır. Saçlara nem kazandırır, parlak ve canlı hale getirir. Saçları, güneşin zararlı ışınlarından korur. 

Saçların elektriklenmesini önler. Saçların pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini sağlar. Saçları yumuşattığı için saçların karışmasını engeller ve kolay taranmasını sağlar. 

Doal Keratin Sütü

Doal keratin sütü, daha kalın telli ve daha gür saçlar için önemlidir. Bir aylık düzenli kullanım sonunda saçları 1 ile 6 cm uzatır. Bilimsel olarak 1 ayda, 3000 yeni saç kökü oluşumu sağladığı ispatlanmıştır. Saç dökülmelerini durdurur. İçeriğinde kesinlikle sülfat ve paraben bulunmaz.

Doğal keratin sütünü her duş esnasında, 3 dakika boyunca ıslak saçlara masaj yapın. Daha sonra saçlarınızı suyla durulayın ve kurutun.

Doğal Keratin Sütü Fiyatı

Doğal keratin sütünün fiyatı 35 TL ile 100 TL arasında değişiklik göstermektedir.


YORUMLAR

 1. Remziye dedi ki:

  Saçlarımda yıpranma ve çok fazla kopma var. Sizce bu ürün problemi kökten keser mi? İceriginizde yer verdiğiniz kullanıcı yorumlarını okudum hepsi de olumlu sonuçlarını paylaşmış. Olumsuz herhangi bir tarafı da var mı acaba? Merak ettiğim bu soruları cevaplarsanız çok sevinirim. Ürünü çok merak ettim içeriğiniz güzel verimli olmuş teşekkürler

 2. yusuf dedi ki:

  yumurtada protein sarısında degil beyazında vardır yanlış bilgi var burda 🙂

 3. zuhal dedi ki:

  ben liquid keratinin sütünü kullanıyorum saçlarıma o kadar iyi geldi ki parlattı yumuşattı çok memnunum