Reklamlar
Saç Bakımı

Saç Kırıkları İçin Maske Tarifleri

Saçtaki Kırıklar Nasıl Gider?

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

Bu yazımızda sizlere saç kırıkları nasıl gider, saç kırıklarını onaran maske, kırık saç uçları için doğal maske gibi konular hakkında bilgilendirme yapacağız.

Saç kırıkları için maske tarifleri, bakımlı ve sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlar. Saç kırıkları, eğlenceli değildir ve saç kırıklarını aldırsanız bile kısa bir süre sonra tekrar ortaya çıktıkları görülüyor. Neyse ki, saç kırıklarından kurtulmak ve saçınızı korumak için yapabileceğiniz şeyler var ki geri gelmesinler.

Saçlarınızın uçları kuru, kırılgan ve yıpranmış hale geldiğinde saç kırıkları oluşur. Çözülmemiş bir ipin ucuna benzeyebilirler. Aşırı kirli hava koşullarına maruz kalma ve fönleme, düzleştirme ve kıvırma gibi saç bakımı teknikleri, aşırı ısı kırık saç uçlarına neden olabilir. Ayrıca kimyasal saç ürünleri de saç kırıklarına neden olabilir. Günlük kimyasal saç ürünlerini kullanan pek çok insanda, saç kırıkları yaygındır. Hemen hemen herkes bir noktada saç kırıkları ile uğraşır. Bu yüzden saç kırıkları için maskeler ve doğal ürünlerle saçlarınızı tedavi edebilirsiniz.

Saç Kırıkları Bakımı Nasıl Yapılır?

Reklamlar

Saç Kırıklarını Evde Kesme Yöntemleri

Saç kırıklarını evde kesebilir ve kötü görüntüsünden kurtulabilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki aşamaları takip edebilirsiniz.

Adım 1

Hasar görmüş saç telleri olup olmadığını kontrol edin. Saçınızın hasar görüp görmediğini anlamak için saç kırıklarının olması gerekmez. Varsa kuru ve karışık görünür. Bununla birlikte, saç kırıkları bulmak istiyorsanız, saçınızı ayna yardımıyla, iyi bir ışık altında yakından inceleyin. Saç kırıkları genellikle saç tellerinin uçlarında görülür ancak saçınızın herhangi bir yerinde de olabilir. Farklı uçlarda saç kırıkları ve buna bağlı hasar meydana gelebilir. İki veya daha fazla saç telinde olan saç kırıkları, saçınızın ucundaki beyaz noktalar ve saç tellerinizde oluşan düğümleri kesmek ve temizlemek mantıklı olur.

Adım 2

Reklamlar

Saç kırıklarını kendiniz kırpın. Tam bir saç kesimi yapmak istemiyorsanız, saç kırıklarını kendiniz halledebilirsiniz. Makas saçlarınızı yıpratabildiğinden ve daha fazla saç kırığına yol açabileceği için, küçük bir saç trim makinesi kullanarak bu saç kırıklarını kesin. Saç tellerini tek tek, saç kırıklarının yaklaşık 0,64 cm yukarısından kesin. Saç kırıklarının çok yakınından kesilirse, kırık tekrar oluşabilir.

Bazı saç kırıkları, doğrudan hasarın üzerinde küçük bir düğüm oluşturur. Bu düğümün üstünden kesmeye dikkat edin. Yalnızca saç kırıklarının kesilmesinin, saç kesiminin görünümünü değiştirebileceğini veya bozabileceğini unutmayın. En iyi sonuçları elde etmek için, saçınızı bir kuaföre de kestirebilirsiniz.

Adım 3

Saçınızı düzenli olarak kesmelisiniz. Bir kuaför her zaman saç kırıklarını alabilir ancak genellikle saçlarınızla birlikte yaklaşık 2,5 cm de kısaltır. Sonunda, tüm saçlar bu tedaviyi gerektirecek kadar yıpranacaktır. Saç kesimlerini hangi sıklıkla yaptığınız, saç tipinize, saç sağlığınıza ve saç kırıkları için ne kadar zaman harcamak istediğinize bağlıdır. Bu, 4 hafta ila 3 ay arasında olabilir.

Eğer saç kırıklarını kendin almazsanız ya da kuaföre gitmekten kaçınırsanız, uzun saçlarınızı korumuş olmazsanız. İhmal edilen saç kırıkları daha da zayıflayacak ve sonunda saç telleri kopacaktır.

Adım 4

Saç uzunluğunu korumak için bakım yapmalısınız. Saç kırıklarının kesilmesi saç uzunluğunuzu etkiliyorsa, saçınızı katmanlara ayırmayı düşünün. Kuaförden, alt katmanları bırakarak ve uzunluğunu koruyarak, yüzey katmanındaki zarar görmüş saçları kırpmasını isteyin. Eğer kıvırcık saçlarınız varsa, yumuşak dokulu bir bakım ürünü benzer bir etki göstererek saçınızı daha kolay taramanıza ve sağlıklı saç kesmekten kaçınmanıza izin verir.

Ben saç kırıklarıma bakım yapan Kerastase Resistance Yenileyici Maske’yi kullanıyorum ve kesinlikle tavsiye ederim. Kırık saç uçları için bakım ürünleri kullanmanın yanı sıra doğal maskeler ile saçlarınızı güçlü, parlak ve daha sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Saç Kırıkları İçin Maske Evde
Saç Kırıkları İçin Maske Evde

Saç Kırıkları İçin Maske Evde

Saç kırıkları için maske evde konusu üzerine araştırma yapan ve evdeki malzemeleri kullanarak saç uçlarındaki kırıklardan kurtulmak isteyen kadınlar, bu noktada her evde bulunabilen malzemelerle yoğun bir bakım maskesi yapabileceklerini bilmelidir. Bu maske için zeytinyağı, bal, yumurta akı ve badem yağı kullanılmaktadır.

Bir adet yumurtanın beyazı, 2 yemek kaşığı kadar zeytinyağı, 1 yemek kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı badem yağını homojen hale gelene kadar bir kapta karıştırmalısınız. Bu karışımı saçınızın her yerine eşit şekilde dağıtmalı ve ortalama 30 dakika maskeyi bekletmelisiniz. Daha sonrasında ise durulamalı ve 2 haftada bir kere düzenli olarak maskeyi tekrarlamalısınız.

Saç Kırıkları için Maske Tarifleri

zeytinyağlı saç maskesi

Kırık Saç Uçlarına Zeytinyağı Maskesi

Saç kırıkları için maske arıyorsanız doğru yere geldiniz. Zeytinyağı, saçı kaplayan, nemi hapseden ve hasara karşı koruyan yağ asitleri içerir. Yoğurt ise saçların daha sağlıklı, güçlü ve parlak görünmesini sağlar. Bu maske saç kırıklarını tedavi eder ve olası saç kırıklarını önler.

Yarım çay bardağı tam yağlı yoğurt ile bir yemek kaşığı zeytinyağını bir kasede karıştırın. Bu maskeyi, saça uygulayın ve 30 dakika bekledikten sonra yıkayın ve ılık suyla durulayın.

saç kırıkları nasıl düzeltilir

Saç Kırıklarına Ne İyi Gelir Evde Çözüm

Bal nemi hapseden, kuru ve hasar görmüş saçları tedavi eden doğal bir nemlendiricidir. Yumurtalar ise saç kırıklarının daha kötü hale gelmesini önleyen protein ve amino asitlerle doludur. Ayrıca parlaklığı, kuvveti ve hacmi geri kazandırırlar.

Bir tatlı kaşığı bal ile 1 yumurta sarısını bir kasede karıştırın. Maskeyi saç diplerine ve saç tellerine uygulayın. 2 saat bekletin. Daha sonra şampuanla saçlarınızı yıkayın.

saç kırıkları evde

Saç Kırıklarına Kestirmeden Çözüm

Mikrodalgada yaklaşık 10 saniye boyunca yarım çay bardağı hindistan cevizi yağı ve 6 damla biberiye esansiyel yağını ısıtın. Saç kırıklarını önlemek için kuru saça, bütün saç derisine veya sadece saç tellerine uygulayın. Gerçekten kalın telli saçlarınız varsa, shea yağı veya argan yağı da kullanabilirsiniz. Bu saç bakım yağları, saçlarınızı iyileştirecek ve hacim kazandıracaktır.

Sıcak bir havluyu başınıza sarın veya bir duş başlığı takın ve maskeyi en az 20 dakika bekletin. Ne kadar uzun bekletirseniz o kadar iyi sonuçlar alabilirsiniz. Bu yüzden isterseniz gece bu saç kırıkları için maskeyi uygulayıp, sabaha kadar bekletebilirsiniz.

Saçtaki Kırıklar Nasıl Gider?

Saçtaki kırıklar nasıl gider, saçına ısıl ve kimyasal işlemler uygulamasından dolayı saç uçlarında deformasyon görülen kadınlar tarafından yanıtı aranan sorulardan bir tanesidir. Saç kırıklarından kurtulmak için saçın düzenli aralıklarla kestirilmesi oldukça önemlidir. 3 ayda 1 defa saçın uçlarından aldırmanız, saçlarınızın çok daha sağlıklı uzamasına yardımcı olacaktır.

Saç kesimine ek olarak içerisinde saçı onaran besleyen yağların bulunduğu saç bakım ürünlerini de kullanmanız tavsiye edilmektedir. Argan yağı, hindistancevizi yağı, çam terebentin yağı, tatlı badem yağı gibi bitkisel içerikler, saçların kökten uca onarılmasına ve bu sayede kırık oluşumunun azalmasına yardımcı olmaktadır. Tüm bunlara ek olarak saçlarınızı çok sık kıllı bir tarakla taramaktan da uzak durmalısınız.

saç kırıkları bitkisel çözüm

Saç Kırıkları İçin Bitkisel Solüsyon Tarifi

Bu bitkisel solüsyon saçlarınızı çok yumuşak yapacak! Elma sirkesindeki asetik asit, kimyasal ürün tortusunu temizler. Solüsyonun içindeki otlar ise saçı güçlendirir ve parlaklık katar.

1 su bardağı suyu kaynatın. Kaynamış suyunu içine 1 yemek kaşığı kuru ısırgan otu, 1 yemek kaşığı kuru adaçayı ve 1 yemek kaşığı kuru biberiyeyi ekleyin. 10 dakika boyunca bu çayın demlenmesini bekleyin. Çay soğuduğunda, çayı süzün ve içine 2 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin. Şampuandan sonra duşta, saçlara uygulayın. Bu solüsyonu saçlara dökün ve durulamadan en az bir dakika önce saç üzerinde oturmasını sağlayın.

şems aslan saç kırıkları

Şems Aslan Saç Kırıkları Maskesi

Bu saç kırıkları için maske, Şems Arslan özel tarifidir. Bu maske, saç diplerine peeling yapıyor ve ölü hücrelerden arındıyor. Böylece kan dolaşımı hızlanıyor, gözenekleri tıkayan sebumlar temizleniyor ve yeni saçların çıkması kolaylaşıyor. Saçlarınızı bakımlı ve güçlü hale getiren bu maskeye, doğal balyaj adı veriliyor.

25 gr. gıda jölesi, 7 yemek kaşığı su ve 1 yemek kaşığı saç kremini bir plastik kapta karıştırın. Bu maskeyi saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Daha sonra yukarıdan aşağıya doğru saç tellerine uygulayın. Saçlarınıza bir bone takın ve 35 dakika bekleyin. Daha sonra saçlarınızı şampuanla yıkayın ve durulayın. Ayda 1 kez bu maskeyi uygulamanız yeterli olur.

suna dumankaya saç kırıkları

Saç Kırıkları İçin Maske Suna Dumankaya Tarifi

Suna Dumankaya tarifi olan bu saç maskesi, saçları onarır, besler, hasarı önler ve saç kırıklarının oluşmasını engeller.

1 yumurta sarısı, 1 yemek kaşığı bal, 1 kahve fincanı zeytinyağı ve 1 E vitamini ampulünü kırdıktan sonra bir kasede karıştırın. Bu maskeyi, saç diplerine boya yapar gibi uygulayın. Daha sonra saçlarınızı uçlara doğru tarayın. Tüm saçlarınızı streç filmle sıkıca sarın ve kapatın. 2 saat bekledikten sonra, saç derisi ve saç uçlarına masaj yapın. Daha sonra bitkisel bir şampuanla saçlarınızı yıkayın ve durulayın. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere saç kırıkları nasıl gider, saç kırıklarını onaran maske, kırık saç uçları için doğal maske gibi konular hakkında bilgilendirme yaptık. Yararlı olduğunu umuyoruz.

İlginizi çekebilir: Evde Keratin Yüklemesi Nasıl Yapılır?

Daha fazla içerik için bizi youtube kanalımızdan da takip edebilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UCZ9Fvcs8yk7J9glrgA9CNkA

Reklamlar

2 Yorum

  1. Saç kırıkları için uygulanan maskeler illa ki bir işe yarıyordur, ama bence öncelikle saç kırıklarından kurtulmak için kesim yapılmalıdır. Kırıkları kestirin ki çok daha fazla artış göstermesin. Bununla ilgili olarak söyleyebileceğim başka bir şey yok. Içerikte yer verilen maskeleri de denemek lazım. Bakalım ne kadar çok ise yarıyor.

  2. Kırık saçlara en iyi gerçek likit keratin serumu iyi geliyormuş. ben de alıp denemiştim, ama tahminimden de iyi geldi, kırıklardan eser kalmadı ve de aylardır saçımda hiç kırık görmüyorum artık, ben mega keratin seti full paket almıştım ama fiyatı beni aşıyor ikinciyi almaya maalesef bütçem yetmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu