Büşra Pekin Kimdir, Kaç Yaşında ve Oynadığı Filmler

27.01.2022
130
Büşra Pekin Kimdir, Kaç Yaşında ve Oynadığı Filmler
Modelistlik Kursu

Büşra Pekin kimdir, kaç yaşında ve sevgilisi kim gibi benzen sorular pek çok insan tarafından merak edilen sorulardan bir tanesidir ve hayranları, Büşra Pekin ile ilgili derinlemesine bir şekilde araştırma yapmaktadır. Oyuncu ve senarist olarak ön plana çıkan Pekin, 30 Haziran 1982 tarihinde Suudi Arabistan’da doğmuştur. Annesi Ankaralı babası ise İstanbullu olan Pekin, oynadığı dizi ve filmler üzerinden insanların ilgisini çekmiş ve oyunculuğu ile ön plana çıkmıştır. Birçok alanda başarıları bulunan ünlü oyuncu, pek çok insan tarafından tanınmaktadır.

Büşra Pekin Kimdir?

Pek çok yapımda bulunan Pekin, oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çeken bir isimdir. Bu bağlamda Pekin’in hayranları, Büşra Pekin kimdir sorusu üzerinden ünlü oyuncu ile ilgili derinlemesine bir şekilde araştırma yapmaktadır. Oyuncu ve senarist olan Pekin, Aslen İzmirlidir ve 2005 yılında BKM Mutfak kapsamında sahneye çıkmıştır ve aynı yapım dahilinde sahneye çıkmaya devam etmektedir.

Buşra Pekin Nereli?

Büşra Pekin nereli sorusu dahilinde ünlü oyuncunun Suudi Arabistan’da doğduğunu fakat aslen İzmirli olduğunu ifade etmek olanaklıdır.

Buşra Pekin Kaç Yaşında?

30 Haziran 1982 tarihinde doğan Büşra Pekin, 40 yaşındadır. Kariyer anlamında oldukça fazla adım atan Pekin, aktif bir şekilde oyunculuğa devam etmekte ve kariyer hayatını ilerletmektedir.

Buşra Pekin Sevgilisi

Buşra Pekin Sevgilisi

Buşra Pekin Sevgilisi

Ünlü oyuncunun özel hayatı ile ilgili birçok detayın hayranları tarafından merak edildiğini ifade etmek olanaklıdır. İnsanların merak konusu olanlardan bir tanesi Büşra Pekin sevgilisi kimdir şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Ünlü oyuncunun Ersay Üner ile sevgili olduğunu ifade etmek olanaklıdır.

Buşra Pekin Boyu ve Kilosu Nedir?

Büşra Pekin boyu 1.58’dir. Ünlü oyuncunun kilosu ise 59 kg olarak karşımıza çıkmaktadır. Türk kadınlarının boy standartlarından daha kısa olan oyuncu, sevimliliği ile insanların dikkatlerini üzerine çekmektedir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Buşra Pekin Burcu Nedir?

Pekin, 30 Haziran’da doğduğu için ünlü oyuncunun burcu yengeç olarak bilinmektedir.

Buşra Pekin Eğitimi

Büşra Pekin, eğitim hayatını dolu dolu geçiren isimlerden bir tanesidir. Bu nedenle Büşra Pekin eğitimi ile ilgili genel olarak aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

 • Yaşar Neng Koleji
 • ABD Arkansas Lake Side High School
 • Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro ve Oyunculuk Bölümü

Yukarıdaki gibi sıralanabilen okullarda eğitim faaliyetlerini tamamlayan Pekin, üniversite eğitiminin bitmesi sonrasında 2005 yılında İstanbul’a yerleşerek BKM Atölye oyuncularına katıldı.

Buşra Pekin Oynadığı Filmler Nelerdir?

Büşra Pekin’in oynadığı pek çok film bulunduğunu ifade etmek gerekmektedir. Bu bağlamda Büşra Pekin oynadığı filmler içinde ön plana çıkanları şu şekilde sıralamak olanaklıdır:

 • Kutsal Damacana: Selen
 • Neşeli Hayat: Ayla Şenyurt
 • Çok Film Hareketler Bunlar: Hatice
 • Mutlu Aile Defteri: İsmet Taşyumruk
 • Mucize: Gülten (Güle)
 • Benim Adım Feridun: Hayal
 • Bayi Toplantısı: Övgü
 • Dilberay: Dilberay

Başarılı oyuncu Pekin’in rol aldığı bazı filmler ve filmdeki karakterleri yukarıdaki gibi sıralanabilmektedir. Bu filmlerin yanı sıra Pekin’in pek çok dizide de oynadığı söylemek olanaklıdır.

Buşra Pekin Oynadığı Diziler Nelerdir?

Oldukça fazla dizide rol aldığı karakterler ile ön plana çıkan Pekin’in içerisinde bulunduğu yapımlardan bazılarını genel hatları ile aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

 • En Son Babalar Duyar: Esma
 • Fırtına: Melahat
 • Çok Güzel Hareketler Bunlar: Büşra
 • Geniş Aile: Behice
 • Aşağı Yukarı Yemişliler: Menekşe
 • Kardeş Payı: Ev sahibi kadın

Büşra Pekin oynadığı diziler kapsamında ön plana çıkanları yukarıdaki gibidir.

Buşra Pekin TV Programları

Büşra Pekin, oynadığı dizi ve filmlere ek olarak bazı Tv programlarında da kendisine yer bulmuştur. “Kim O”, “Komedi Türkiye” ve “Buyur Bi’de Burdan Bak” adlı tv programlarında bulunan Büşra Pekin, pek çok alanda ödül kazanarak hayran kitlesini genişletme şansı elde etmiştir.

Büşra Pekin  Başarıları Nelerdir?

Büşra Pekin ödülleri kapsamında aşağıdaki gibi bir sıralama yapılması olanaklıdır:

 • (2010)-15. Sadri Alışık Ödülleri-En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Neşeli Hayat)
 • (2010)-42. Siyad Türk Sineması Ödülleri-En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Neşeli Hayat)

Yukarıdaki gibi sıralanabilen ödüller, oyuncunun hayranları tarafından çok daha dikkatli bir şekilde takip edilmesini olanaklı hale getirmektedir.

Büşra Pekin  Sosyal Medya Hesapları Nelerdir?

Büşra Pekin, pek çok sosyal medya platformunda aktif bir şekilde bulunan oyunculardan bir tanesidir. Instagram ve Tiktok’u yoğun bir şekilde kullanan oyuncu, hayranları ile çeşitli videolar paylaşmakta ve onların kendisi ile ilgili bilgi sahibi olmasını olanaklı hale getirmektedir.

Büşra Pekin  Instagram Hesabı

Büşra Pekin instagram hesabı bulunan insanlardan bir tanesidir. Oyuncunun instagramdaki kullanıcı adı Büşra Pekin  olarak karşımıza çıkmaktadır. Oldukça fazla takipçiye sahip olan ünlü oyuncu, instagram dünyasında ön planda yer almaktadır.

Büşra Pekin Tiktok Hesabı

Ünlü oyuncu Tiktok adlı platformda da bulunmaktadır ve Büşra Pekin Tiktok üzerinde en çok aranan isimlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.