Bebek Bakıcısı mı Arıyorsun?

18.05.2021
95
Bebek Bakıcısı mı Arıyorsun?
Modelistlik Kursu

Kişinin zihinsel, bedensel, psikolojik gelişimi; doğduğu gün itibariyle başlar. Bebeğin büyüme sürecinde onun bakımı ile ilgilenen anne, akraba veya yardımcı; bu gelişim sürecini etkileyen en önemli etkenlerden bir tanesidir.

Genellikle çalışan anne babalar veya bebek bakımında bir yardımcıya ihtiyaç duyan ebeveynler bebek bakıcısı bulmak için çeşitli araştırmalar yaparlar. Bugün, bakıcı bulmak ne kadar kolay ise bu kişilere güvenmek de bir o kadar zordur.

Bakıcım Gelsin, bakıcı işe alım süreci ve bu kişileri bakıcı arayan ailelere yönlendirme sürecinde büyük bir titizlikle çalışmaktadır. Umay İnsan Kaynaklarının bir alt kuruluşu olan Bakıcım Gelsin; şu anda bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı, oyun ablası, hasta bakıcısı ve yaşlı bakıcısı alanlarında hizmet vermektedir.

Eğer bebeğinizin bakımı için yabancı bir yardımcı arıyorsanız Bakıcım Gelsin’de bunun için de alternatifler bulmanız mümkündür. Filipinli, Endonezyalı, Özbek, Türkmen ve Afrikalı gibi yabancı uyruklardan bakıcılar ile tanışabilir, size uygun olan bakıcı ile görüşme sağladıktan sonra bir yol haritası oluşturabilirsiniz.

Bakıcım Gelsin, ihtiyaca yönelik olarak tam zamanlı veya yarı zamanlı kalifiye personel hizmeti sağlayarak herkesin beklentisini karşılayabilecek şekilde bir çalışma planı sunmaktadır.

Bebek Bakıcısı Arayan Aileler Ne Yapmalı?

Bebek bakıcısı arayan ailelerin ilk aklına gelen sorular, genelde şunlardır: Bebek bakıcısı arıyorum, ne yapmalıyım? Bebek bakıcısı seçerken nasıl bir yol izlemeliyim? Bakıcı seçerken nasıl güvenebilirim? Bu yazımızda sizlerle aklınızdaki tüm bu soruların cevaplarını paylaşacağız.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Eğer bir bebek bakıcısı arıyorsanız eski yöntemler ile çevrenizde soruşturabilir ya da bu hizmeti veren profesyonel kişilere ulaşmak için internette gezinebilirsiniz. İnternette “bebek bakıcı arıyorum” şeklinde bir arama yaptığınızda karşınıza pek çok seçenek çıkacaktır ama burada önemli olan hangisinin güvenilir olduğudur.

Bakıcım Gelsin, bebek bakıcısı arayan ailelerin güven problemi yaşamaması için mutlaka ama mutlaka bakıcılardan referans istemektedir. Bu koşul, Türkiye’ye yeni gelmiş olan bakıcı adaylarında aranmamaktadır ama gerekli kontroller mutlaka yapılmaktadır. Bu sebeple bebek bakıcısı arayan ailelere önerimiz mutlaka güvenilir hizmet sağlayıcılar vasıtasıyla kendilerine en uygun bakıcıyı seçmek olacaktır.

Bakıcı arayan kişi ile aday, bir görüşme sağlayıp anlaşmaya vardığı takdirde bakıcı adayının referans kontrolleri Bakıcım Gelsin ekibi tarafından yapılır. Bakıcı arayan kişiler dilerse bu referans kontrollerini kendisi de yapabilmektedir.

Bebek Bakıcısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bebek Bakıcısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek Bakıcısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek bakımı; kişinin bebeklik, çocukluk, ergenlik hatta yetişkinlik dönemini bile etkileyeceği için bebek bakıcı seçerken de dikkat edilmesi gereken bazı özellikler vardır. Bebek bakıcısı adayı ile görüşme sağlanırken adayın özellikleri mutlaka detaylı şekilde incelenmelidir.

Aday ile bakıcı arayan kişi arasında görüşme sağlanırken adayın özgeçmişi hakkında bilgi verilir. Adayın deneyimlerinin dışında sevdiği sevmediği şeyler, hobileri ve karakteri de bir o kadar önemlidir.

Bakıma ihtiyaç duyan bebek ile sık sık vakit geçirecek olan bakıcının davranışları çocuğun davranışlarını da etkileyecektir. Bu sebeple aday hakkında en ufak detayın atlanmaması, incelenmesi gerekmektedir.

Bebek bakıcısı seçiminde en önemli kriter, bakıcı adayının çocukları sevmesi ve onlarla anlaşmasıdır. Adayın bebek bakımından anlıyor olması bebek ile iyi anlaşabileceği anlamına gelmemektedir. Bu sebeple adayın bebekleri sevmesi, onları mutlu etmesi gerekmektedir. Eğer bebek ile bakıcı arasında bir sevgi bağı oluşmazsa bebek de ister istemez huysuzlanacak, zorlu bir bakım süreci yaşanacaktır.

Evde bakıcı arayan ailelerin adayda aradığı özelliklerden bir diğeri de hiç şüphesiz sabır olmalıdır. Bebek bakıcısı sabırlı olmalı ve bebeğin dilinden anlayabilmelidir. Bebeğin o an neye ihtiyacı olduğunu, nasıl bir problem yaşadığını anlamalı ve bebeğin huysuzlanması karşısında sabır göstermesi gerekmektedir.

Bakıcım Gelsin Bebek Bakıcısı Başvuru Süreci

Bakıcı arayan kişilere bakıcılık desteği sağlamak için bazı hizmet verenlere başvurabilir ya da doğrudan bakıcı arayan kişiler ile iletişime geçebilirsiniz. Bu aşamada en doğru tercih, profesyonel hizmet sağlayan bir firma ile çalışmak olacaktır.

Adayın güvenilirliği kadar hizmet verilecek ailenin de güvenilir olması önemlidir. Bakıcının sınırlarını ihlal etmeyecek, ona güvenli bir ortam sunacak, yasal haklarını ona sağlayacak bir kurum ile çalışmak; ileriki dönemlerde yaşanabilecek problemlerin de önüne geçmiş olacaktır.

Bakıcım Gelsin bakıcılarından biri olmak için bazı aşamalardan geçilmektedir. Aday öncelikle Bakıcım Gelsin ekibi ile iletişime geçmelidir. Bu, instagram direkt mesaj yoluyla yapılabileceği gibi bakicimgelsin.com adresinden veya telefon hattı üzerinden de yapılabilir.

Bakıcı adayının özgeçmişi incelendikten sonra online veya yüz yüze bir görüşme sağlanır. Şu anda pandemi olması sebebiyle online görüşme daha sık tercih edilir. Görüşme sonrasında bakıcı adayı için detaylı bir portfolyo oluşturulur.

Adaya daha önce çalıştığı yerlerin referans olup olmayacağı sorulur ve bakıcı adayının referans kontrolleri yapılır. Tüm bu süreçler tamamlandıktan sonra aday, adaya uygun bakıcı arayan ailelere yönlendirilir. Aday ile bebek bakıcısı arayanlar arasında görüşme sağlandıktan sonra anlaşmaya varılabilir.

Bakıcım Gelsin Bebek Bakıcısı Aylık Ücretleri

Bebek bakıcısı fiyatları adaydan adaya, bakıcı arayan kişilerin beklentisine göre değişmektedir. Evde bakıcı arayan kişiler bazen tam zamanlı bakıcı ararken bazen de yarı zamanlı bakıcı aramaktadır. Bakıcı arayan ailenin beklentisine göre bebek bakıcısının aylık ücreti değişmektedir.

Ücretler için sabit bir fiyat vermek mümkün olmadığı için bakicimgelsin.com üzerinden Bakıcım Gelsin ekibine ulaşabilir, detaylı ve net bilgi edinebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.