Reklamlar

Wordpress Site Yavaşlatan Eklentileri Bulma Teknikleri

Reklamlar

Wordpress’de site yavaşlatan sorunlar: Uyumsuz eklentiler

Wordpress site yavaşlatan eklentiler haberimiz olmadan bütün internet sitesi performasımızı olumsuz etkileyebilir. Çünkü internet kullanıcıları bilgiyi hızlıca almayı sever ve mümkün olduğunca hızlı da siteyi terk etmeye bakar. Wordpress siteniz yavaş ise kullanıcılar sitenin açılmadığını düşünerek alternatif bilgi kaynaklarına yönelecektir.

Wordpress Yavaşlatan Eklenti Bulma Teknikleri

Konu wordpress site hızlandırma olunca kullandığımız onlarca eklenti arasından hangisinin bizi olumsuz etkilediğini bulmak tek tek deneme yanılma yöntemiyle oldukça zorla olmaktadır. Wordpress Plugin Performance Profiler eklentisi bizi wordpress yüklü eklentiler arasında hangisinin sıkıntıya soktuğunu bulmamıza yardım etmektedir.

Wordpress Site Yavaşlatan Eklentiler nasıl tespit edilir?

performance-plugin-profiler

Bu anlamda P3 (Plugin Performance Profiler) eklentisi bu ihtiyacımıza çözüm getirmek için tam anlamda uygundur. Eklentiyi WordPress eklenti sayfasından indirip kurabilirsiniz veya yeni “eklenti ekle” bölümünden kurulumu tamamlayıp etkinleştirebilirsiniz. WordPress siteninin hızından şikayet edenler için çok kullanışlı bir eklenti olacaktır.

site yavaşlatan eklentiler

Farklı bir site hızlandırma eklentisi önerimiz daha var. Wordpress yavaşlatan eklenti bulmak için Query Monitor eklentisini kullanabilirsiniz. Özellikle geliştirici için  çok detaylı hata ayıklama yapmayı kolaylaştırmaktadır. Query Monitor uygulaması ile wordpress yavaşlama sorunu tespitini kolayca yapabiliyor olacaksınız.

Reklamlar

Hız sorunu olan internet sitelerinin Google tarafından sevilmediğini bilmelisiniz. Google kullanıcı dostu internet sitelerini önemsediğinden hızlı açılan ve kolay okunan internet siteniz olmalıdır.

Google Page Speed Insights ile sitenizin hızını ve yazılımsal anlamda kalitesini ölçebilirsiniz.

google mobil site hız testi

Ayrıca Google mobil destekli internet sitelerine ciddi anlamda öncelik veriyor. Bu yüzden kullandığınız site tasarımının %100 mobil uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Google mobil site hız testi yapabileceğiniz yeni bir internet sitesi de açtı. Google, Normal internet bağlantısı, 3G vb. bağlantı seçenekleri ile sitenize giriş süresini hesaplıyor. Sitenizin mobil hızını ölçerek düzeltmeniz gereken adımları takip edebilirsiniz.

Google haricinde Pingdom site hızı ölçme yeteneğine sahip alternatif ve güçlü bir web sitesidir.

İnternet sitenizi yavaşlatan eklentilerin dışında wordpress site hızlandırma konumuzu da incelemenizde fayda var.

Reklamlar
Reklamlar

Kübra Özcan Tokur

Selamlar. El yapımı ürünlere odaklanmış bir yaşantım var. Bir şeyler üretmeyi çok seviyorum. Ön lisans üniversite mezunuyum. Sağlıklı beslenme ve yaşam koçluğu üzerine eğitim almaya devam ediyorum. Aldığım ve uyguladığım eğitimler sayesinde de sizlere güncel ve kaliteli bilgiler aktarmaya çalışacağım.
Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x