Reklamlar

Wordpress yorum alanından web site kaldırma

Reklamlar

Konu başlığını “Wordpress yorum alanından web site kaldırma” olarak belirledim ancak tüm web sitelerinde yorum alanına bırakılan harici linkler her zaman rahatsız edicidir. Çoğu zaman bu linkleri kaldırdıktan sonra gelen yorumu onaylarız, tabi bu ikinci uğraşa gerek var mı? Bence yok işte bu nedenden dolayı bu içerikte Wordpress yorum alanından web site kaldırma yöntemini paylaşacağım. Bunun öncesinde bu yorumları neden kaldırayım ki ne zararı var diye düşünen arkadaşlara kısa bir bilgi vermek isterim.

Yorum alanına gelen yorumlar zararlı mı?

Web sitenizde yayınladığınız içeriğinize gelen her yorum için bir link bırakılmış olduğunu düşünün. 100 tane yorum geldi ve 100 tane dış link söz konusu oldu, bu durumda siz alakalı alakasız 100 tane link çıkışı yaptığınız bir makaleye sahipsiniz. Öncelikle içeriğinizden çıkan bu dış linklerden dolayı içeriğinizin kalitesi düşecek, haricen web sitenizden çok fazla dış link çıkışı olduğu için site otoritenize anti SEO etkisi yapacak ve site otoritenizi olumsuz yönde etkileyecek. Yani kısacası sitenizdeki her dış link site otoritenizde oluşan bir sızıntı demektir.

Wordpress yorum alanından Web site linklerini kaldırma

Wordpress kurulu sitenizde yorum yazarken backlink alınmasını önlemek için bu kodu kullanabilirsiniz. Akismet eklentisi spam yorumların önüne geçiyor olsa da alternatif olarak bu kodu kullanarak yine çözüm sağlayabilirsiniz.

Bu kodu wp-content içerisinde themes içine girerek kullandığınız tema klasörünün içindeki functions.php içerisine ekleyiniz.

Reklamlar

Ya da Görünüm – Tema düzenleyici kısmına gelerek functions.php dosyasının içerisine ekleyiniz.

// Disable Comments URL fieldfunction jlwp_disable_comment_url($fields) { unset($fields['url']);return $fields;}add_filter('comment_form_default_fields','jlwp_disable_comment_url');

Kodu sitenizde kullanmadan önce ilgili dosya için yedek almayı unutmamalısınız. Oluşabilecek herhangi bir sorunda yedek kodları tekrar ftp aracılığı ile yükleyerek sorunu gidermiş olursunuz. Ben sitemde burada verdiğim yorum alanından web site kaldırma yöntemini kullandım ve herhangi bir sorun yaşamadım. Ancak yinede siz yedek alarak bu işlemi yapın ve herhangi bir sorun yaşamanız halinde yazı altında ki yorum kısmını kullanarak her türlü sorunuzu sormayı ihmal etmeyiniz.

Reklamlar

Kübra Özcan Tokur

Selamlar. El yapımı ürünlere odaklanmış bir yaşantım var. Bir şeyler üretmeyi çok seviyorum. Ön lisans üniversite mezunuyum. Sağlıklı beslenme ve yaşam koçluğu üzerine eğitim almaya devam ediyorum. Aldığım ve uyguladığım eğitimler sayesinde de sizlere güncel ve kaliteli bilgiler aktarmaya çalışacağım.
Abone ol
Bildir
guest
5 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
ahmet

wordpress sitelerden yorum kısmındaki internet sitesi bölümünü kaldırma nasıl yapılır? uzun zamandır arıyordum bu bilgiyi bu kadar kolay bir şey olacağını düşünmemiştim teşekkürler sosyola

Melih

Çözümü bu kadar basit olmasına rağmen bazı blog siteleri için tavsiye edebilirim.

Yaser usta

Merhaba hocam wp yorum alanından site url alanını kaldırma konusunu araştırırken sizin web siteye ulaştım ve çok beğendim emeğinize sağlık. Benim bir sorum olacak nacizane site temasında yüklü olan yorum alanı var ve sorun yaşıyorum..! Başka bir yorum eklentisi kullanmak istiyorum. Daha önce eklenmiş yorumlar var 150 küsür Bu eski yorumlara bişey olurmu.? diğer yorumlara ne olur cevabınız için şimdiden size teşekkür ederim. Web siteme bakmak isterseniz altta url veriyorum. Hoşçakalın.

Aykut Özcan

merhaba, wpdiscuz eklentisini tavsiye ederim. kullanabilirsiniz. eski yorumlarınız silinmez. yorumları eklentiler değil wordpress veritabanı saklar.

Furkan Başkak

pratik bir çözüm. teşekkürler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x