Reklamlar

Wordpress Yorum Alanından E-Posta Bölümünü Kaldırma

Reklamlar

Merhaba arkadaşlar. Bu kısa makalede size wordpress yorum bölümünde yer alan e-posta alanını kaldırmayı anlatacağım. Şayet internet sitenizde gelen ziyaretçilere ait en az bilgiyi tutmak ve kişisel verilerin korunması kanunundan sıyrılmak istiyorsanız bu işlem tam da size göre.

Aşağıda paylaşacağım kodu ftp dizininde yer alan wp-content içerisinde themes klasörü içine girerek kullandığınız tema klasörünün içindeki functions.php içerisine ekleyiniz. İşlemi tamamladıktan sonra yorum alanından e-posta alanının kalktığını göreceksiniz.

function my_remove_email_field_from_comment_form($fields) {
if(isset($fields['email'])) unset($fields['email']);
return $fields;
}
add_filter('comment_form_default_fields', 'my_remove_email_field_from_comment_form');

Kodu ekledikten sonra görseldeki tartışma ayarları bölümünden diğer yorum ayarları alanındaki isim ve eposta kısmındaki tik işaretini kaldırın. Bu adımı uygulamazsanız yorum bölümünden e-posta alanını kaldırmış olursunuz fakat normal ziyaretçiler yorum yapmak istediğinde hata ile karşılaşırlar.

Wordpress Yorum Ayarları

Reklamlar

Reklamlar

Kübra Özcan Tokur

Selamlar. El yapımı ürünlere odaklanmış bir yaşantım var. Bir şeyler üretmeyi çok seviyorum. Ön lisans üniversite mezunuyum. Sağlıklı beslenme ve yaşam koçluğu üzerine eğitim almaya devam ediyorum. Aldığım ve uyguladığım eğitimler sayesinde de sizlere güncel ve kaliteli bilgiler aktarmaya çalışacağım.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x