Üstün Özelliklere Sahip Kurumsal E-Posta

04.08.2022
276
Üstün Özelliklere Sahip Kurumsal E-Posta
Modelistlik Kursu

Büyük bir hızla gelişmekte olan dijital dünya içerisinde etkili bir imaj sunmak, şirketlerin hedef alması gereken konulardan biridir. Özellikle profesyonel olarak ticaret ile uğraşan şirketler için dijital dünyada isimlerini doğru şekilde duyurmak çok önemlidir. İş iletişimi için kullanılan kurumsal e-posta, marka imajını etkileyen faktörlerden biridir. Şirket için kişiselleştirilmiş bir kurumsal e-posta oluşturmak, işinize güvenilirlik kazandırdığı gibi internet üzerinden iletişimi ve hizmeti profesyonel hale getirdiği için gelişmekte olan dijital dünyada büyük bir öneme sahiptir. Müşterilerine güven vermek isteyen şirketler için kurumsal e-posta adresi oluşturmak mantıklı bir adımdır. Kurumsal e-posta adresleri, ticari web sitelerine daha güvenilir bir imaj kazandırmanın yolları arasında yer alır. Herkes tarafından ulaşılabilen normal mail adreslerine kıyasla hem daha profesyonel bir imaj oluşturur, hem de şirket profiline güvenilir bir dokunuş katar.

Kurumsal E-Posta Nedir?

Kurumsal e-posta adresleri, genellikle bir şirketin veya işletmenin marka ismini içeren e-posta adresleridir. Normal e-posta adreslerinden tek farkı marka ismine özel olarak kişiselleştirilmiş olmaları değildir. Kurumsal e-postalar, şirketlerin alan adına özel olarak oluşturulmaları dışında yüksek bir kotaya ve çeşitli premium özelliklere de sahiptir. Kurumsal e-postalar, işletme içerisinde kullanılan e-posta adreslerinin daha hızlı ve güvenli bir şekilde yönetilmesine olanak sağlar. Özel olarak şirket içerisindeki iletişimi etkili hale getirmek için optimize edilmiş e-posta adresleridir. Kurumsal e posta adresleri, genellikle bir şirketin tüm çalışanlarına ve bölümlerine verilir. Şirket çalışanlarına verilen kurumsal mail adresleri çalışanın ismine özel olarak oluşturulur ve devamında şirket ismi veya marka ismi yer alır. Şirket içerisindeki bir bölüme verilen e-postalar ise çalışan ismi yerine o bölümün ismini barındırır.

Kurumsal e-posta adreslerine şu şekilde örnek verilebilir:

Günümüzde dahi ücretsiz e-posta adreslerini kullanan şirketler ve profesyoneller bulunmaktadır. Fakat müşterilerin gözünde bunun güvensizlik ile ilişkilendirildiği görülmüştür. Müşteriler bu durumu az kaynak kullanan, yatırım yapmayan ve profesyonel olmayan bir şirket ile iş yaptıklarının göstergesi olarak algılamaktadır. Dolayısı ile kurumsal bir e-posta adresine geçiş yapmak, profesyonel şirketlerin öncelikleri arasında yer almalıdır. Kurumsal mail adresleri sadece şirket imajına şekil vermek ve güvenilirlik katmak ile sınırlı değildir. Bunun yanı sıra çok sayıda premium özelliğe erişim olanağı vererek şirket verimini artırmaya yönelik avantajlar sunmaktadır.

Kurumsal E-Posta Neden Önemlidir?

Kurumsal E-Posta Neden Önemlidir?

Kurumsal E-Posta Neden Önemlidir?

Kurumsal e-posta adresi kullanan şirketler, müşterilerin gözünde daha güvenilir bir zemine oturmaktadır. Güvenilirliğin yanı sıra kaynak kullanımından çekinmeyen, yatırım yapan ve profesyonel olan bir şirket imajı çizmenin anahtarı olarak nitelendirilebilir. Kurumsal e-posta adreslerini normal e-posta adreslerinden daha güçlü kılan çok sayıda özellikleri vardır. Anti-Spam koruması, bu özelliklerin başında gelir. Natro XMail’in sunduğu Anti-Spam koruması ile istenmeyen gönderileri, spam mailleri, %98.2 oranında durdurmak mümkündür. Etkili bir spam koruması ile işletmenizin kurumsal e-posta hesabını daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. İstenmeyen maillerin hesabınızda gereksiz bir şekilde yer kaplamasını önleyerek sadece temiz bir e-posta hesabına değil, aynı zamanda virüslerden korunan bir e-posta hesabına da sahip olursunuz. Böylelikle şirket içi iletişim daha verimli bir hale geleceği gibi e-posta hesabı içerisinde daha fazla ileti depolanabilir. Kurumsal e-posta adresleri ile elde edilen imkanlardan bir diğeri de yüksek kapasiteli depolama alanıdır. 50 GB depolama alanına sahip bir kurumsal e-posta hesabında, 600 binden fazla ileti depolanabilir. Şirket içi konuşmaların ve gönderilen iletilerin, yetersiz depolama alanı nedeniyle silinmesi gerekmez.

Kurumsal bir e-posta adresi, çalışanlarınızı daha kolay idare etmenize de olanak tanır. İşe yeni başlayan çalışanlar için iletişim sürecini daha hızlı bir şekilde başlatabilirsiniz. Kurumsal mail adresine sahip şirketler, yeni çalışanlarının e-postalarını hızlı ve kolay bir şekilde etkin hale getirebilir. Aynı kolaylık işten ayrılan çalışanlar için de geçerlidir. Kolay idare edilen kurumsal e-posta hesabı üzerinden eski çalışanların e-posta hesapları hızlıca devre dışı bırakılabilir. Kurumsal mail adresleri, akılda kalıcı olmaları ile normal e-postalardan daha üstünlerdir. Normal mail adreslerinin aksine şirketinizin alan adını kullanarak özgün ve akılda kalıcı bir kurumsal e-posta adresi oluşturabilirsiniz. Böylelikle müşterileriniz arasında daha kolay tanınırlık edinirsiniz. Kurumsal bir e-posta adresi sayesinde iş mailleriniz ile kişisel mailleriniz birbirine karışmaz. Ayrıca kişisel hayatınızı ve iş hayatınızı daha düzenli bir şekilde yönetebilirsiniz. Kurumsal bir e-posta adresi kullanmak, marka adınızı duyurmanızı kolaylaştırır. İşletmenizin kuruluşundan itibaren kurumsal mail kullanmanız, marka adınızın her iletişim kurduğunuz müşteri ile daha da yayılmasını sağlar.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Kurumsal E-Posta Kullanmanın Avantajları

Avantajları

Avantajları

Kurumsal bir e-posta adresi, internet üzerinde şirket alan adınız ile bir kimlik oluşturmanıza olanak tanır. Güvenlik açısından birçok avantaj sunan kurumsal e-posta adresleri, çalışanlarınızın maillerini görüntülemenizi de mümkün kılar. Böylelikle şirket içerisindeki iletişim, şirketi geliştirmeye yönelik biçimde şekillenir ve şirket verimi artar. Natro XMail kurumsal mail hesabı, kişisel ve ortak dosya alanları sunmaktadır. Size özel dosya alanlarının yanı sıra takımınızın erişebildiği dosya alanları sayesinde eklentileri cihazınızda depolamak zorunda kalmazsınız. Ortak dosya alanı ile birlikte paylaşılabilir takvimler ve adres defterlerine de erişilebilir. Böylece şirket içerisinde kurumsal çalışma hayatına tam bir uyum sağlanır. Apple Mail, Outlook, Thunderbird gibi popüler e-posta uygulamaları ile %100 uyum sağlayan XMail kurumsal e-postalar, otomatik hesap kurulumunu da destekler. Ayrıca mobil senkronizasyon özelliği sayesinde adres defteri ve paylaşımlı takvime mobil cihazlarınızdan da erişebilirsiniz.

  • Kurumsal mail adresinin sunduğu diğer avantajlar şunlardır:
  • Anti-Spam ve Anti-Virüs özelliği sayesinde şirketinizi korur.
  • Kullanım ve hesap yönetimi için mobil cihaz desteği sunar.
  • Profesyonel bir imaj sağlar.
  • Marka isminin tanıtımına ve akılda kalıcılığına katkısı vardır.
  • Müşteri güvenini ve şirket güvenilirliğini artırır.
  • Mailler arasında düzen yaratır.
  • Yüksek kapasitesi ile çok sayıda iletinin depolanmasını sağlar.
  • Ortak dosya alanı ile şirket içi verimliliği artırır.

Kurumsal E-Posta Nasıl Alınır?

Kurumsal E-Posta Nasıl Alınır?

Kurumsal E-Posta Nasıl Alınır?

Kurumsal bir e-posta adresine sahip olmak için öncelikle internet üzerinde işinizi yansıtacak bir alan adına ihtiyacınız olacaktır. Yaptığınız işi internet üzerinde en iyi şekilde yansıtacak alan adını seçmeniz önemlidir. Marka adınızdan farklı bir alan adı seçmek şirket güvenilirliğini iyi etkilemez. Marka adınızı temsil eden özgün ve akılda kalıcı bir alan adına ihtiyacınız vardır. Şirketinizi internette temsil edecek alan adını seçtikten sonra hosting hizmeti sunan şirketler üzerinden kurumsal e-posta adresi alabilirsiniz. Kurumsal bir e-posta adresi almak isteyenler için natro.com tercih edilebilir.

Natro XMail Kurumsal E-Posta, yukarıdaki avantajları paket halinde sunarak şirketinizin daha profesyonel bir hale gelmesine olanak tanır. Anti-Spam ve Anti-Virüs hizmetlerinden, kurumsal e-posta ile birlikte ücretsiz bir şekilde faydalanabileceğiniz gibi bahsedilen diğer özellikler için de ek bir ücret talep edilmez. Alan adınıza özel kurumsal mail adresiniz ile birlikte internet üzerinde kurumsal kimliğinizi oluşturabilirsiniz. Şirketinizde takım çalışmasını artırarak kurumsal çalışma hayatına hızlı bir giriş yapabilirsiniz. Şirketinize dijital dünya üzerinde yeni bir imaj kazandırmak için siz de kurumsal e-posta adresine geçiş yapın.

Sosyola

YAZAR BİLGİSİ
Siyaset bilimi eğitiminin bana kattığı katkıları sizlerle paylaşmaya devam ediyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.